پیشگویی مایا!

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

مایاها قومی بودند که چند هزار سال پیش تو مناطق آمریکای مرکزی زندگی می‌کردند، البته الان هم از قوم اونها بازماندگانی وجود دارند. حتما معبد زیر رو که متعلق به مایا هست رو دیدید: 

قبل از اینکه وارد مقوله پیش‌گویی اصلی مایا بشم باید توضیحاتی راجع به قدرت و تمدن این قوم براتون بنویسم. مایا! قومی که هزاران سال پیش معبد و هرمی که در بالا مشاهده می‌کنید رو با 365 پله ساخته! به تعداد روزهای سال. مایا تمامی خسوف‌ها و کسوف‌ها را دقیقا تا سال 2012 ثبت کرده و همشون طبق برنامه در حال اتفاق افتادن هستند، قوم مایا چندین هزار سال پیش عدد یک میلیون رو کشف کرده بود، قوم مایا هزاران سال پش تو معابدش تصاویری از سفینه‌ها و فضانوردان رو روی سنگ ثبت کردند! قوم مایا آن زمان حتی تعداد روزهای هر سال را محاسبه کرده بود. مایاها از اورانوس و نپتون اطلاع داشتند، تقویم مایا برای 400 میلیون سال استخراج شده است، سال خورشید و زهره را تا چهار رقم اعشار محاسبه کرده اند.

همه اینها را به دو دلیل اشاره کردم یکیش اینکه بگم مایا چقدر قدرت محاسباتی و علمی داشته و دوم رو هم در پی نوشت ها خواهید خواند.

حال بریم سر اصل مطلب، پیشگویی!

پیشگویی می‌گوید: در 21 دسامبر سال 2012 این زندگی روی کره زمین به اتمام می‌رسد و یک دوره جدید زندگی روی زمین شروع می‌شود. در چند تا سایت خواندم که این دوره جدید پر از صلح و عشق و آرامش و پیشرفت هست. (مصداق حرف یکی از سیاستمداران آمریکایی که پایان بحران مالی آمریکا رو صلح و آرامش در دنیا می‌دانست). حال چند نظریه دیگه هم هستند که به تفضیل روشون بحث می‌کنم.

یکی از اساتید هم اطلاعاتی در این مورد داشت، جالبه که گفت ما به ناسا یه ایمیل فرستادیم و پرسیدیم که آیا سال 2012 اتفاقی تو کهکشان خواهد افتاد؟ ناسا پاسخ داده بود که نارسایی‌هایی مشاهده می‌شوند ولی نمی‌توانیم تائید کنیم که این اختلالات آسیبی به زمین می‌رسانند یا نه!

مایاها معتقد بودند که زمین از 5 دوره تشکیل شده، پایان هر دوره یک اتفاق خیلی بد می‌افته و دوره جدید شروع می‌شود. جالب اینجاست که 2012 پایان دوره پنجم هست! و ما وارد دوره ششم خواهیم شد، گفته می‌شود تمدن حاضر از بین خواهد رفت تا دوره ششم شروع بشه!

البته نگاههای خیلی مثبتی هم به قضیه شده و بعضی هم اصلا این گفته را کاملا رد می‌کنند.

علم سرشار مایا بخصوص از نجوم اونها رو قومی آگاه و متمدن ساخته بود. البته قضیه ترک مایا از محل زندگیشون هم یک قضیه خیلی معروف هست که دلایل بسیاری برایش بیان شده که نهایتا امیدوارم با خواندن پی‌نوشت شما هم با من هم عقیده شوید.

گفته می‌شود پایان دوره دوم توسط هوا بوده (گمانم منظور نارسایی‌های جوی) دوره سوم با آتش و دوره چهارم با سیل تموم شدند، لذا نظریه‌های زیادی مبنی بر اینکه دوره پنجم با زلزله از بین بره جاری هست.

دوتا چیز جالب هم دیدم: یکی اینکه مایا حتی زمان سقوط قوم خودشون رو پیشبینی کرده بودند و عجیب‌تر از همه: جنگهای جهانی رو هم پیش‌بینی کرده بودند. البته دقت کنید که اتمام دنیا به این معنی نیست که همه چیز از بین می ره، حتما شروعی خواهد بود، برای دوره ششم و هنوز مطمئن نیستیم که این دوره چه چیزی را به ارمغان خواهد آورد.

پی نوشت 1: طبق شواهد و مدارکی که در کتاب “ارابه خدایان توسط اریک فون دانیکن” ارائه شده، مایاها ناگهان از محل زندگی خودشون بصورت دسته‌جمعی کوچ کردند، همون تصویر فضانودری که بالا اشاره کردم، بعلاوه علم سرشار مایا + خیلی از مدارک که پیشنهاد می‌کنم از تو کتاب بخونید تقریبا می‌شود ادعا کرد که مایاها خدایانی داشتند. خدایانی که از آسمون اومده بودند، یا بهتر بگم، یکسری موجودات متفکر که اون زمون که انسان نیمه وحشی بوده برروی زمین فرود اومدند و علم خودشون رو در اختیار مایا قرار دادند، وگرنه اون پیشرفت‌های مایا رو که بهتون گفتم تصور کنید برای یک سری انسان‌های نیمه وحشی دسترسی براشون چقدر می‌تواند دور از ذهن باشه. در ضمن علت کوچ دسته جمعی مایا رو هم می‌شود یک فشار روحی قلمداد کرد، فشاری که مایاها برای برگشت خدایان تحمل کردند ولی وقتی دیدن که از خدایان خبری نشد همشون به نوعی روحیه خودشون رو از دست دادن و اونجا رو که به خاطر خدایان آباد کرده بودند و همه جا نشانه‌هایی از اونها براشون بود ترک می‌کنند. البته این رو کتاب خیلی بهتر از من تونسته بیان کنه.

پی نوشت 2: کلید واژه‌هایی که می‌تونید ازشون برای تحقیق استفاده کنید : Maya Prediction، Maya 2012، Mayan prediction و … متاسفانه منابع فارسی زیادی در دسترس نیست.

پی نوشت سه : ظاهرا مایا اون زمون به علم پر کردن دندون های پوسیده هم رسیده بودند، جالب اینه موادی که برای پر کردن دندون استفاده کردند از اون زمون تا حالا سالم داخل دندون باقی موندن، گفته می‌شود نوعی سیمان یا چسب ناشناخته می‌تواند باشه!

نظر شما چیه؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...