موجودات ناشناخته فضایی دروغ یا حقیقت؟

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۲ دیدگاه

نام اشیاء

پرنده ی ناشناخته در فضا است که غالباً با نام UFO شناخته میشود.این اشیاء که از سالهای دور همواره ناشناخته باقی مانده باعث توجه و جلب نظر بیشتر دانشمندان به سوی خود شده است.

طی این قرن که فناوری ها و نوآوری ها درنقاط مختلف جهان شکوفا شد،ufo به پدیده ی تازه ای تبدیل شد و موجب برانگیخته شدن حس کنجکاوی مردم و به وجود آمدن سوالاتی در اذهان عمومی انسانها گردید.

افراد سودجو با بهره گیری از نا آگاهی عمومی جامعه با انتشار تصاویر و مطالب غیر معتبر شروع به فریب دادن مردم کردند و با خیالات و تصورات بچگانه ی خود از موجودات فضایی و ماجراهای ساختگی رو به رو شدنشان با موجودات فضایی کتابها نوشتند و چه بسا از این راه به ثروتهای هنگفتی رسیدند.

من در این مقاله سعی کرده ام تا واقعیت هایی را درباره ی ufo) ) یوفوها بیان کنم تا بتوانیم بیشتر در باره ی این اشیاء ناشناخته بدانیم.

اکثر شاهدان عینی بیان کرده اند که موجودی با چشم های کشیده،قد 150 سانتیمتر و چشمانی بزرگ دیده اند، ولی سوال اینجاست که لزوم تشابه موجودات فضایی با انسان ها چیست؟

چرا موجودات فضایی نیز همانند انسان باید، چشم،گوش یا بینی داشته باشند؟

آیا این نشان دهنده ی کذب بودن این ادعا ها نیست؟

چرا افراد اکثراً در تنهایی موجودات فضایی را مشاهده میکنند؟

شاید این افراد در تنهایی دچار توهّم بینایی یا Hallucination Visual شده بودند و در تاریکی شب،از سایه ها برای خود اشکالی همانند سفینه های فضایی و موجودات بیگانه درست کرده بوده اند. توهّم بینایی یکی از مهمترین خطاهای حسی در انسان است که این نوع توهم ممکن است ابتدایی وناقص باشد (مثل برق جرقه دود و شعله) یا به شکل آدمها حشرات پرندگان اشیاء جامد حتی اعضای بدن انسان یا حیواناتی را که هیچکدام وجود خارجی ندارند می بیند. گاهی این توهمات یک منظره کامل را شامل می شوند. توهم بینایی هم در پسیکوزهای فونکسیونل و هم عضوی ممکن است مشاهده شود.

همچنین خطاهای حسی

ایلوزیون (Illusion) یکی از اختلالات درک است که در آن اشیاء یا پدیده های واقعی بصورت متفاوت یا تغییر یافته درک می شوند. مثال کلاسیکی از خطای حسی بصری شکسته و خمیده به نظر رسیدن قاشق در لیوان پر از آب است. دکارت در این مورد گفته است "چشم من آن را شکست و عقل من آن را ساخت"

به وضوح مشخص است که استدلالاتی که برخی افراد در رابطه با ربوده شدن انسانها توسط موجودات فرازمینی مطرح می کنند کاملاً کذب وبر پایه همین توهمات ذکر شده است. در بسیاری از متون منتشره درباره ufo ها به پنجاه وپنج به اصطلاح دلیل استناد شده که هر کدام از آنها نمایانگر توهمات و هذیانات فکری این افراد است. نمونه هایی از این دلایل عبارتند از:

ایا در رختخواب خود دچار نوعی فلج شده اید؟ در حالی که احساس میکنید موجودی در اتاق تان است؟!!

(فلج خواب - بختک فلج

خواب(sleep paralysis) به حالت ناتوانی در انجام حرکات ارادی حین خواب اطلاق می شـود. فلج خواب یک تجربه ی دلهره آور و هراس انگیز می باشد. فلج خواب اغلب اوقات هنگام بیدار شـدن از خـواب و یـا در مـوارد نـادر در لحظه ی به خـواب رفتن رخ میدهد. فلج خواب از چند ثانیه تا چـند دقیـقه بـه طـول می انجامد. جالب است بدانید 25 تا 30 درصد جـمعیت کشـور حـداقل یکبار در طول زندگی خود اخـتـلال فلج خـواب را تـجـربه کرده اند. علایم فلج خواب:

1- ناتوانی در حرکت دادن تنه، دستها و پاها و صحبت کردن (فرد از فرط ترس میخواهد فریاد بکشد و برای بیدار شدن تقلا میکند، اما گویی تلاش وی بی نتیجه است).

2- فلج تمام و یا بخشی از عضلات اسکلتی ی بدن.

3- احساس خفگی و نزدیک بودن زمان مرگ (گویی موجودی روی قفسه سینه ی شما قرار گرفته است).

4- وحشتزدگی و اضطراب. 5- توهمات خواب (hypnologic hallucinations): به توهمات شنیداری، دیداری و لمسی ی رویا مانند اطلاق میشود. احساس حضور یک انسان دیگردر اتاق، احساس فشردگی در قفسه سینه، دیدن سایه ی افراد، دیدن منبع نورانی، شنیدن صدای افراد، شنیدن صدای قدمهایی که نزدیک میشوند، دیدن شبح، تجربه خروج از بدن، احساس شناور شدن در هوا، شنیدن صدای بازو بسته شدن درها. تصورات غلط نسبت به فلج خواب و یا بختک: آزار و اذیت توسط جن، شیطان، دیو و یا موجودات فرازمینی. مکانیسم ایجاد فلج خواب: در طی خواب در مرحله ی حرکات سریع چشم(REM)، یعنی مرحله ای که رویا بینی در آن روی میدهد، مغز انتقال سیگنالهای عصبی بسوی عضلات اسکلتی (به استثنای عضله دیافراگم و عضلات چشم) را مسدود و متوقف میسازد، تا شما رویاهای خود را برون ریزی نکنید )

دیدن خواب های زیاد در مورد بشقاب پرنده ها - نورهای رنگارنگ و موجودات فرازمینی! (احتمالاً شخص پیش از خواب فیلم تخیلی راجع به موجودات فضایی یا احیاناً e t را مشاهده کرده و روی مبل یه خواب رفته است!)

داشتن احساس مرموز در مورد اینکه شما انسان بخصوص یا یک ((انتخاب شده)) هستید!!! ( هذیان خود بزرگ بینی یا همان delusion grandiose که در آن بیمار خود را یک انسان بخصوص می داند. در این اختلال هذیانی مایه مسلط هذیان این می باشد که شخص از ارزش و قدرت و معلومات و هویت خاص برخوردار است)

نیمه شب از خواب پریدن با  وحشت و اضطراب زیاد! ) وحشت شبانه / این اختلال به شکل بیدار شدن از خواب در ثلث اول شب. تقریباً همیشه با فریاد وگریه گوش خراش اضطراب شدید تا حد حمله هراس آغاز می شود. بیمار با حالت وحشت زده در بستر می نشیند و گاهی بلافاصله بیدار شده و احساس وحشت شدیدی به او دست می دهد)

داشتن ترس زیاد و غیر قابل توضیح. (برای مثال از ارتفاع - مار ها - عنکبوت ها - حشرات بزرگ - صداها ی بلند - نورهای درخشنده - امنیت شخصی یا تنهایی! (از علائم رایج بیماری روانی فوبیای ساده phobiasimple که در آن شخص از دچار وحشت شدیدی از اشیاء پیرامون خود می گردد)

داشتن خاطره از وجود مکان مخصوصی که معانی روحی برای شما داشته در بچگی!!

بودن شخصی در زندگیتان که ادعا میکند در نزدیکی شما یک سفینه یا یک موجود عجیب دیده و پس از ان شما برای مدتی مفقود شده اید!!!

علاقه زیاد به موضوع بشقاب های پرنده و موجودات فرازمینی یا مطالعه زیاد درباره آنها!!!!!!!!

داشتن احساس اینکه تحت نظر هستید و به مدت طولانی شما را نگاه می کنند. بخصوص در شب!!؟(درست نشان دهنده بیماری روانی paranoid ideation که در آن بیمار ادعا میکند تحت نظر است و کسی به او نگاه و توجه می کند)

دیدن مه یا دود عجیب در مکانی که نمی تواند وجود داشته باشد! (توهم بینایی ناقص یا همان (Hallucination Visual

شنیدن صداهای عجیب وزوز یا صداهای ضربان دار بدون اینکه بفهمید منشا انها کجاست؟!!!

)توهم شنیداری یا همان Auditory Hallucination این توهم اغلب به صورت درک خودبخوی کلمات صداها و صحبتها و سر و صداها ظاهر میشود. توهمات کلامی از نظر محتوی ممکن است خیلی با هم فرق داشته باشند. مثلاً بیماری صدای کسی را می شنود که او را به نام می خوانند گاهی بیمار جمله ای یا صحبتی طولانی را با چندین صدای متفاوت می شنود. این اتفق برای افراد سالم نیز روی می دهد. بیماران اسکیزوفرنیک گاهی صداهایی می شنوند که آنها را بعنوان سوم شخص مورد خطاب قرار می دهد)

داشتن بی خوابی یا اختلال در خوابیدن.(اختلال خواب یا Insomnia)

شنیدن صدایی خارجی که از درونتان با شما سخن می گوید. به شما دستور میدهد یا شما را راهنمایی می کند.(توهم شنیداری Auditory Hallucinationبیماران اسکیزوفرنیک که بعضاً می تواند خطرآفرین باشد و قطعاً نیاز به درمان دارد)

از گنجه یا کمدتان میترسید.

(از علائم رایج بیماری روانی فوبیای ساده phobia simple که در آن شخص از دچار وحشت شدیدی از اشیاء پیرامون خود می گردد)

این همه دلیل برای اثبات کذب بودن استدلالات بالا کافیست تا ما درک کنیم استدلالات ذکر شده بالا در رابطه با ربوده شدن افراد توسط موجودات فضایی ناشی از عوامل روانی همچون توهم است و علم روانکاوی میتواند همه این به اصطلاح استدلالات را نفی کند و حقیقت را برای ما روشن سازد. تا ما عوامل روانی خود را نشانه ای از وجود فرازمینیان ندانیم و اگر به اصول تحقیق و پژوهش علمی پایبند باشیم لااقل با چشمی باز و با تمسک به شواهد و قرائن مستدل به دنبال دلایلی محکم و قانع کننده برای اثبات وجود موجودات فرازمینی بگردیم.

منبع:

Psichology and Psychiatry

1-N.Pourafkarry

2- Sleep & Dreem

A Medical Approach F.  Fadai

 • chaturbatefreetokenshack.com

  chaturbatefreetokenshack.com

  • ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ - ۰۹:۱۱:۴۱

  Hi, this weekend is nice in support of me,
  since this time i am reading this wonderful educational
  piece of writing here at my home.

 • Kaley

  Kaley

  • ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۰۶:۴۸:۴۱

  Good day! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
  There's a lot of folks that I think would really appreciate your content.
  Please let me know. Cheers