احتمال برخورد یک شهاب سنگ با زمین

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

دانشمندان، شهاب سنگی را شناسایی کرده اند که احتمال دارد در پنجم فوریه 2040 به زمین برخورد کند. محققان احتمال این برخورد را یک در 625 عنوان کرده اند.

ایرنا: دانشمندان، شهاب سنگی را شناسایی کرده اند که احتمال دارد در پنجم فوریه 2040 به زمین برخورد کند. محققان احتمال این برخورد را یک در 625 عنوان کرده اند.

به گزارش ایرنا به نقل از اسپیس دیلی، عرض این سنگ آسمانی که 2011 AG5 نام گرفته اسن، 460 پا است.

تیم اقدام سازمان ملل متحد در مورد اجرام نزدیک به زمین، گفتگوهای خود را در مورد چگونگی منحرف کردن این شهاب سنگ آغاز کرده است. محققان بیم دارند این شهاب سنگ طی چند سال آینده با زمین برخورد کند.

در حالی که امکان دارد در صورت برخورد این جرم آسمانی به یک شهر، میلیون ها نفر کشته شوند، اما این شهاب سنگ بسیار کوچکتر از شهاب سنگ 9 مایلی است که موجب انقراض دایناسورها در 65 میلیون سال پیش شد.

تا کنون دانشمندان فقط توانسته اند نیمی از مدار شهاب سنگ 2011 AG5 را مشاهده کنند و امیدوارند اطلاعات بیشتری در مورد مسیر این جرم آسمانی بین سال 2013 و 2016 که امکان نظارت بر آن از زمین فراهم می شود، به دست آورند.

این نظارت ها به دانشمندان کمک می کند در صورت لزوم در مورد اقدام برای تغییر جهت این شهاب سنگ تصمیم بگیرند.

محققان می گویند می توان از تسلیحات هسته ای برای فروپاشی این سیارک استفاده کرد اگرچه چنین اقدامی می تواند بارشی از سنگ های مرگبار به زمین در پی داشته باشد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...