تابوتهای ناآرام جزیره باربادوس

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

در تاریخ 24 اوت 1943 یک گروه از فراماسون ها یک مقبره مهر و موم شده در جزیره باربادوس را باز کردند . آنجا آرامگاه سر ایوان مک گرگور (Sir Evan Mc Gregor) بود که در سال 1841 آنجا دفن شده بود . اما فراماسون ها علاقه ای به سر ایوان نداشتند . آنها در جستجوی قبر الکساندر ایروین (Alexander Irvine) بنیانگذار فرقه فرماسیونری در جزیره باربادوس(Barbados) بودند که قبلا جسد او در همین مقبره پیش از مک گرگور دفن شده بود .

مقبره از سنگ های جزیره ساخته شده بود و در حدود 1/5 متر بالاتر از زمین ساخته شده بود و عمق آن در حدود 1/5 متر بو . افراد گروه برای وارد شدن به مقبره ابتدا از شش پله بالا رفتند و بعد در مهر و موم شده مقبره را باز کردند ، بعد از اینکه تخته سنگ بزرگی را کنار زدند ، راه ورود به مقبره توسط آجر مسدود شده بود . بعد از مدتی راه را باز کردند ولی در کمال تعجب مشاهده کردند که تابوت سرایوان واژگون شده و در جای اصلی خود نیست . چطور ممکن بود بعد از آنکه در مقبره مهر و موم شده ، تابوت حرکت کند . از همه عجیب تر هیچ اثرای از تابوت الکساندر ایروین نبود ، جسد و تابوت او از جای خود در مقبره بکلی ناپدید شده بود .

فراماسون ها مامورانی را برای محافظت از مقبره گماردند و خواهان تحقیق در این زمینه شدند . آنها شرحی از وقایعی را که دیده بودند به مقامات باربادوس دادند و آنها کارشناسانی را برای تحقیق در این خصوص انتخاب کردند . بررسی های اولیه حاکی از آن بود که هر دو مرد در یک مقبره دفن شده اند و مقبره مهر و موم شده بودند .

تمام شاهدان گواهی دادند که مهر و موم در مقبره شکسته نشده بود و مقبره قبل از اینکه در ان باز شود از شرایط مناسبی برخوردار بود . ولی کسی نمیدانست که چگونه این اتفاقات عجیب در مقبره رخ داده است .

دانشمندان تحقیقات زیادی پیرامون این مسئله انجام دادند ولی انها هم از حوادث عجیبی که اتفاق افتاده بود دچار حیرت شده بودند .ظاهرا همه چیز دست نخورده بنظر می رسید به استثنای اینکه جسد الکساندرو ایروین ناپدید شده بود ، هیچ کس علت این امر را نمیدانست .

حوادث عجیبی که در مقبره سر ایوان مک گرگور روی داد ، تنها حداثه عجیب در جزیره باربادوس نبود . در یک قبرستان دیگر که چند کیلومتر دور تر قرار داشت ، مقامات محلی با حوادث عجیب و ترسناکی روبرو بودند که مربوط به تابوت هائی بود که در مقبره خانوادگی چس(Cahse) قرار داشت .

هر گاه که یکی از اعضای خانواده را برای دفن به این آرامگاه می بردند ، در کمال تعجب می دیدند که بقیه تابوت ها در جای اصلی خودشان قرار ندارند . هر دفعه آنها در مقبره را بر سرب مذاب لاک و مهر می کردند و دفعه بعد که آن را باز می کردند و وارد مقبره می شدند تابوت ها را نامرتب می دیدند . تابوتی که جسد توماس چس (Tomas Chase) در ان قرار داشت بقدری سنگین بود که هشت مرد قوی هیکل لازم بود تا ان را بلند کنند . اما هر دفعه که در مقبره باز می شد آن را واژگون در طرف مقابل در مقبره پیدا می کردند . شاید باور کردنی نباشد ، اما تنها دو تا از تابوت ها دست نخورده باقی می ماند . یکی تابوت خانم گادارد(Goddard) صاحب اصلی مقبره و تابوت دیگر متعلق به یک دختر بچه بود که نوه دختری خانم گادارد محسوب می شد . نگهبانان مسلح شب و روز در بیرون مقبره به محافظت از ان مشغول بودند ولی باز هم نتوانستند از نیروئی که باعث جابجا شدن تابوت ها در مقبره می شد ، جلوگیری کنند . سر انجام خانواده چس تصمیم گرفتند که اجساد فامیل خود را به جای دیگری انتقال دهند .

در قبرستان قدیمی کلیسای باربادوس مقبره خانواده چس هنوز وجود دارد . بر روی سنگ بزرگی علامت سوالی(؟) کنده کاری شده است که این علامت یادآور حوادث شگفت انگیزی است که در انجا اتفاق افتاده است .

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...