سن زمین چقدر است؟ زمین چند سال سن دارد؟

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

با توجه به این حقیقت که، بر اساس کتاب مقدس، آدم در روز ششم از آفرینش کرة زمین بوجود آمد، می‌توانیم سن تقریبی زمین را با توجه به جزئیات دقیقی که از ترتیب نسل انسانها داریم تعیین کنیم. تصور بر این است که منظور پیدایش از شش روز هر روز 24 ساعت است و هیچ فاصلة نامعلومی بین شش روز و بین نسلها نیست.

نسب نامه ای که در پیدایش 5 و 11 است سن نسل آدم را از پدر به پسر تا ابراهیم بیان می‌کند. با تعیین اینکه ابراهیم در کجای تاریخ قرار داشته و با اضافه کردن سن کسانی که اسمشان در پیدایش 5 و 11 آمده است، می‌توان نتیجه گرفت که با چند صد سال اختلاف سن زمین در حدود 6000 سال است.

پس بیلیونها سالی که بیشتر دانشمندان امروزه قبول کرده‌اند و در بیشتر مراکز علمی آنرا درس می دهند چه می‌شود؟ این سن اساسا از دو تکنیک تاریخ گذاری بدست آمده است، تعیین زمان رادیومتریک و زمان سنج جغرافیایی. دانشمندانی که عقیده بر سن کم زمین یعنی در حدود 6000 سال دارند، اصرار می‌کنند که تعیین زمان رادیومتریک اشتباه است چون بر اساس یک سری فرضیه های غلط بنا می‌شود، در حالیکه زمان سنج جغرافیایی هم اشتباه است چون در آن دلایل دایره ای را بکار می‌گیرد. بعلاوه آنها به زمین کهن مثل یک افسانه دروغ اشاره می‌کنند، درست مثل همان تصور اشتباه ولی رایج که می‌گوید زمان طولانی لازم است تا لایه های زمین، فسیلها، الماس، زغال، نفت، استالاگتیت و استالاگمیت بوجود بیایند. بالاخره، کسانی که به زمین جوان معتفدند در مقابل دلایل کهن بودن زمین دلایل مثبتی برای جوان بودن آن می آورند که طرف مقابل آنها را رد می‌کنند. دانشمندان زمین جوان قبول دارند که امروزه در اقلیت هستند، اما اصرار دارند که با گذشت زمان تعدادشان بیشتر خواهد شد وقتیکه بیشتر و بیشتر دانشمندان شواهد را آزمایش کرده، به تصویر قبول شده امروزی زمین کهن از نزدیکتر نگاه گنند.

نهایتا سن زمین را نمی‌توان ثابت کرد. 6000 سال یا بیلیون سال، هر دو نقطه نظر (و هر چه در بین آنهاست) بستگی به ایمان و فرضیه ها دارد. کسانی که بیلیونها سال را قبول دارند اعتمادشان بر این است که روشهایی مثل تعیین زمان رادیومتریک قابل اعتمادند و هیچ چیزی در تاریخ اتفاق نیفتاده که تخریب طبیعی رادیو ایزوتوپ ها را مختل کند. آنهایی که به 6000 سال اعتقاد دارند باور دارند که کتاب مقدس حقیقت است و عوامل دیگر مثل سیل جهانی، سن واقعی زمین را توجیه می‌کنند، و یا خدا زمین و هر چه در آن بود را بالغ آفرید. بعنوان مثال، خدا آدم و حوا را در روز آفرینش آنها بصورت دو آدم کامل و بالغ آفرید، که احتمالا پزشکان سن آنها را بیست ساله (و یا هر سن بالغ دیگری) تخمین می زنند، در حالیکه آنها واقعا یک روزه بودند. هر کدام که باشد، همیشه دلیل خوبی برای این وجود دارد که به کلام خدا بیشتر از کلام آن دانشمندانی اعتماد کنیم که به خدا ایمان ندارند و هدفشان ثابت کردن تئوری تکامل است.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...