لویاتان در شیطان‌گرایی

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

در باورهای شیطان گرایی، لویاتان در کنار سه جانور دیگر به نام‌های شیطان، لوسیفر و بلیال یکی از ۴ نگهبان جهنم است.

آخرین کتاب از مجموعه چهار جلدی انجیل شیطانی٬ نوشته آنتوان لاوی٬ لویاتان نام دارد.

«نظر برخی در مورد لوایاتان آن است که که این چهار موجود نخستین خلقت خداوند بوده و عرش الهی بر روی آنها استوار بوده و حاملان عرش الهی بوده و به هیچ وجه دارای نحوست نیستند.»

لویاتان موجودی کاملا ناشناخته است و هیچ مدرکی علمی مبنی بر وجود آن در دست نیست. از این موجود با دو دیدگاه یاد شده است.

دیدگاه اول مبنی بر موجودی موهوم و اسرارآمیز که ذکر آن در کتاب عهد عتیق آمده است. در این دیدگاه هاله بزرگی از ابهام کلیات موضوع را در بر گرفته است. اما ذکر مشخصاتی کوتاه، خبر از سهمگینی و غیرقابل رقابت بودن این موجود دارد. نکته‌ مهمی که می‌توان برداشت کرد، مادی بودن این موجود است. زیرا ذکر دریا به عنوان محل زندگی این موجود، بزرگترین نکته‌ای است که می‌شود از آن مادی بودن آن را برداشت کرد.

دیدگاه دوم بیشتر دیدگاه علمی بوده و این موجود را نوعی نهنگ کمیاب می‌داند که شاید از بین رفته باشد. بدست آمدن فسیلهایی که به لویاتان نسبت داده می‌شود، هاله‌های ابهام در این موضوع را رقیق‌تر نموده و مبانی علمی را در این مورد گسترش می‌دهد.

اما تاکید می‌شود هنوز هیچ مدرک قاطعی بر وجود این موجود به طور علمی جهت اثبات این ادعا یافت نشده است. مطالب گردآوری شده از آن جهت در اینجا ذکر می‌شود که مطالب فارسی در این زمینه بسیار کم است و جمع‌آوری آنها در یک جا به ظاهر اقدامی مناسب است.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...