زندگینامه آنتوان شزاندر لاوِی

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

زندگینامه آنتوان شزاندر لاوِی

آنتوان شزاندر لاوِی

آنتوان شزاندر لاوِیْ (Anton Szandor LaVey)، مؤسس و کاهن اعظم کلیسای شیطان و نویسنده کتاب انجیل شیطانی و بنیان گذار شیطان پرستی لاویی.

وی در ۱۱ آوریل سال ۱۹۳۰ در شهر شیکاگو، ایالت ایلی نویز متولد شد. سپس خانواده‌اش به سانفرانسیسکو نقل مکان کردند و بیشتر دوران رشد وی همانجا سپری شد. پس از رها کردن دبیرستان و فرار از خانه در ۱۷ سالگی ابتدا به سیرک پیوست و بعد به نوازندگی روی آورد. در ۱۹۵۰ به عنوان عکاس در دایره جنائی پلیس استخدام شد.

ازدواج

در سال ۱۹۵۲(میلادی) با کارول لَنسینگ (Carole Lansing) ازدواج کرد. نتیجه این ازدواج اولین دختر او کلارا لاوی (Karla LaVey) بود. ازدواج آنها بعد از اینکه آنتوان بسیار شیفته داین هگارتی (Diane Hegarty) شده بود در ۱۹۶۰(میلادی) منجر به طلاق شد. آنتوان و داین هرگز ازدواج نکردند ولی رابطه آنها بعد از سالهای طولانی به تولد دختر دوم وی زنا لاوی (Zeena Galatea LaVey) در سال ۱۹۶۴(میلادی) منجر شد.

موفقیت‌های او به عنوان یک پیانیست ادامه داشت و از مشهور ترین افراد زمان خود در سانفرانیسکو بود.

شیطان پرستی

لاوی ارائه سخنرانی‌های سرّی خود را که دایره اسرارآمیز نامیده بود آغاز کرد. یکی از اعضای همین حلقه بود که به وی پیشنهاد تأسیس آیین جدید را داد.

در ۳۰ آوریل ۱۹۶۶(میلادی) در حالی که سر خود را (به عنوان رسم آیین جدید) تراشیده بود، بنیان‌گذاری کلیسای شیطان را اعلام کرد.

همچنین سال ۱۹۶۶ را به عنوان آنو ساتانس (سال اول Anno Satanas) سال اول عهد شیطان اعلام کرد و خود را کاهن اعظم کلیسای شیطان نامید.

چندی بعد با انتشار کتاب انجیل شیطانی در سال ۱۹۶۹(میلادی) به اظهار تعالیم کلیسای شیطان پرداخت و اظهار داشت که شیطان فرمانروای زمین است.

در ادامه انتشار انجیل شیطانی لاوی کتاب آیین پرستش شیطانی را در ۱۹۷۲(میلادی) انتشار داد. در این کتاب جزئیات بیشتری از آئین پرستش، رسوم و تشریفات دینی، پرستش شیطان از جمله مراسم عشاء تاریک Black Mass را ذکر کرد.

هگرتی و لاوی در اوسط ۱۹۸۰(میلادی) از هم جدا شدند و آخرین همراه لاوی بلانچ بارتون (Blanche Barton) بود. نتیجه این همراهی تنها پسر لاوی سیتن سرکیس کرنکی لاوی (Satan Xerxes Carnacki LaVey) شد.

مرگ

آنتوان لاوی در ۲۹ اکتبر ۱۹۹۷ در بیمارستان سنت ماری شهر سانفرانسیسکو بر اثر تورم ریه از دنیا رفت. روز مرگ لاوی به عنوان روز هالووین شناخته می‌شود. در تدفین شیطانی لاوی که به صورت مخفی انجام شد، جسدش سوزانده و خاکستر شد. خاکسترش دفن نشد ولی بین وارثانش تقسیم شد و با این فرض که دارای قدرت اسرارآمیز است در آیین پرستش اسرارآمیز شیطانی استفاده می‌شود.

کتابهای لاوی

انجیل شیطانی (۱۹۶۹)

ساحرة تمام‌عیار (وقتی پاکدامنی شکست خورد چه کنیم) (۱۹۷۱)

آئین پرستش شیطانی (۱۹۷۲)

دفتر یادداشت شیطان (۱۹۹۲)

گفتگوهای شیطان (۱۹۸۸)

فیلم ها

نیایش برادر اهریمنی من (۱۹۶۹)

سیتنیس (Satanis) : عشاء ربانی شیطان (۱۹۷۰)

باران شیطان (۱۹۷۵)

اتومبیل (۱۹۷۷)

دکتر دراکولا، اکا سونگالی (۱۹۸۱)

سوپرستار کارلز منسون (۱۹۸۹)

مرگ صحنه (۱۹۸۹)

گفتگوی شیطان (۱۹۹۵)

موسیقی

مراسم عشاء شیطانی

موسیقی بیگانه

شیطان به تعطیلات می‌رود

بنمایه:

تشریح، فلسفه و توجیه شیطان پرستی

(Description, Philosophies and Justification of Satanism)

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...