جنگ با عراق، به پایان روزگار منجر خواهد شد

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

منطقه «هارمجدّو»؛ شمال فلسطین اشغالی.

جنگ با عراق، به پایان روزگار منجر خواهد شد. ما این را مى‏دانیم، اسرائیل پابرجا نخواهد ماند،

 اسرائیل در طى آخرالزمان از بین خواهد رفت.

اشاره:

با توجه به ظهور مسیحیت بنیادگرا در کشور آمریکا و جنگ آمریکا علیه عراق، نظریه‏ پردازان مسیحى همچون جرى فالول، مورگان استرانگ، گرى‏ فریزر و... نظرات خود را - که غالباً مبتنى بر مکاشفات یوحنّا (بخش پایانى کتاب مقدس) است - به مخاطبان القا مى‏کنند و از طرفى جنگ عراق را شاهدى بر تحقّق پیشگویی هاى کتاب مقدس (انجیل) مى‏دانند و سعى مى‏کنند تا بدین‏وسیله دیدگاه هاى راست مسیحى را تبلیغ و حقانیّت خود را به جهانیان عرضه دارند. در این مقاله که از یکى از سایت هاى اینترنتى گرفته شده با واژگانى همچون آرماگدون، جنگ آخرالزمان، ضد مسیح، ایده هزاره، راست مسیحى آشنا خواهیم شد و همچنین نگاهى کوتاه به نظرات آنها در مورد جنگ عراق و چگونگى تحقق پیشگوئی ها در بخش مکاشفات کتاب مقدس خواهیم داشت.

بعضى‏ها بر این عقیده‏اند که پیش‏بینى قابل توجهى درباره جورج دبلیو بوش وجود دارد، مردى که سخن خود را با یک خطابه مذهبى بسیار قوى و ورزیده القا مى‏کند، و همچنین عقاید مذهبى و باورهاى دینى را در سیاست هاى خارجى‏اش دخالت مى‏دهد، پر واضح است که بسیارى از حامیان مذهبى بوش، از حوادث عراق به عنوان تحقق یک پیشگویى تعبیر کرده‏اند.

بیل بردوى (4) اخیراً طى مقاله‏اى در واشنگتن پست نوشت:

«حادثه‏هاى جهان - مخصوصاً حرکت نظامى آمریکا به سوى عراق - موجب شده است تا اشخاصى با دلایل جدید براى تعبیر و تفسیر کردن آخرین حادثه جهانى خودنمایى کنند.»

در وب سایت هاى پیشگویى، این بحث مشتاقانه بالا مى‏گیرد، گروه ها و مخصوصاً در کلیساها به مطالعه کتاب مقدس مى‏پردازند، در جمعیت هاى مذهبى در آخر هر ماه بحث از پیشگویى مى‏شود، مثل چیزى که در ماه گذشته تحت عنوان بیستمین کنفرانس بین‏المللى پیشگویى آخرالزمان در تامپا برگزار شد.

بردوى مى‏نویسد:

«به نظر بسیارى شواهدى دال بر نقش عراق در سناریوى آخرالزمان در بخش هاى کلیدى پیشگوئی هاى آخرالزمان کتاب مقدس وجود دارد.»

در اینجا و در دیگر کتاب هاى پیشگویى عهد عتیق و عهد جدید، ادبیات دوران باستان (کتاب مقدس) مالامال از تیترهاى خبرى است که امروزه در مورد جنگ عراق در رسانه‏ها به کار مى‏رود.

مکاشفات، بخش پایانى کتاب مقدس - به جز در برخى از نسخه‏هاى جدید - به عنوان نقشه حوادثى که هم‏اکنون در عراق اتفاق افتاده است به حساب مى‏آید. در قسمت شانزدهم از بخش مکاشفات نامى از آرماگدون بیان گردیده است.

همانطور که رود فرات اخیراً به‏وسیله مجموعه‏اى از تانک ها محاصره شده است، منطقه باستانى هارمجدون نیز در شمال اسرائیل در محاصره تانک ها است.

یوحنّا - به احتمال قوى نویسنده بخش مکاشفات کتاب مقدس - در شرح ماجراهاى آخرالزمان مى‏گوید: 

«فرشته ششم جامش را بر رودخانه بزرگ فرات خالى کرد و آب رودخانه خشک شد. به طورى که پادشاهان مشرق زمین توانستند نیروهاى خود را بدون برخورد با مانع به ‏سوى غرب ببرند، و دیگر فرشتگان در شیپورها مى‏دمند، هنگامى‏که نیروها براى نبرد حق و باطل جمع مى‏شوند.» 

بسیارى از مفسران مى‏گویند که ساختار مدرن دولت اسرائیل، شمارش معکوس پیشگویى‏شده پایان روزگار را به راه انداخته است و این پیشگویى با افزایش ضد مسیحی هاى شرور، نزاع ها و اختلافات جهانى، آزار و اذیت کلیساى مسیحى و ظهور یک مذهب دروغین، و درگیری هایى پیش از آغاز جنگ و نبرد حق و باطل در آخرالزمان، تکمیل مى‏شود، البته بستگى به این دارد که شما متن هاى پیچیده کتاب مقدس را چگونه تفسیر کنید، عیسى مسیح زمانى مى‏آید تا قبل از قضاوت نهایى مقدمه و راهگشاى یک قرن دوران صلح و حکومت صلح باشد، یا این ‏که او فقط زمانى مى‏آید که پیروانش مقدمه هزاره سلطنت  مسیح را فراهم کنند که این بیشتر شبیه یک حکومت دینى و مذهبى است.

در این ماجراى تاریخى، مرحله‏اى به نام آزار و اذیت براى مدت هفت سال وجود دارد که ضد مسیحی هاى از بند آزاد شده، آزار و اذیتى زشت و زننده علیه مسیحی ها انجام مى‏دهند. براى مثال، از برخى از پیشگویی هایى که در طى این دوره مى‏شود، مى‏توان از مؤمنین واقعى‏اى نام برد که در این حادثه به آسمان برده مى‏شوند که اسم این مرحله در آخرالزمان را مرحله وجد و سرخوشى گذاشته‏اند. این یک پیشگویى است که صحتش به‏ وسیله اتفاق ها و رویدادهایى که در غرب رخ مى‏دهد تشدید مى‏شود. به‏طور مشخص، مى‏شود از جنگ علیه صدام حسین نام برد.

دکتر مورگان استرانگ - استاد تاریخ خاورمیانه دانشگاه ایالتى نیویورک آمریکا و مشاور برنامه‏هاى خبرى و مجله‏ها - مى‏گوید:

«جرى فالول به طور کامل و بى‏هیچ ابهامى معتقد است که ما باید به جنگ با عراق برویم، تا حوادث مصیبت بارى را به راه بیندازیم که موجب فراهم شدن دومین ظهور حضرت عیسى مسیح شود. جنگ با عراق، به پایان روزگار منجر خواهد شد. ما این را مى‏دانیم، اسرائیل پابرجا نخواهد ماند، اسرائیل در طى آخرالزمان از بین خواهد رفت، هر یهودى‏اى که در هر جا زنده بماند به مسیحیت خواهد گروید.» 

دکتر مورگان استرانگ اضافه مى‏کند:

«بر طبق علم آخرالزمان شناسى، مسلمانها، بودائى‏ها، هندوها، کاتولیک ها، آنیمى‏ها و هرکس دیگر، در جنگ آخرالزمان هلاک خواهند شد و یا این ‏که به مسیحیت اصول‏گرا و بنیادگرا ایمان خواهد آورد.»

همه جنگ عراق را نشانه بزرگى بر شمارش معکوس آخرالزمان مى‏دانند، ولى همه نسبت به ایدئولوژى آخرالزمان تعلق خاطرى ندارند.

مارک هیتچکوک، کشیش کلیساى «فیث بایبل» واقع در آدموند در ایالت اوکلاهما مى‏گوید:

«مهم‏ترین مطلبى که باید بگویم این است که آنچه که آنجا (عراق) در حال رخ دادن است تحقق دقیق پیشگویی ها نیست.»

او اضافه مى‏کند:

«بعضى از مردم جنگ عراق را آغاز آرماگدون خواهند دانست، اما دیدگاه کلى من این است که جنگ عراق چیزى فراتر از بازگویى یک سناریو است.»

مؤلف کتاب در عنوان هاى مهم پیشگویی هاى کتاب مقدس است که مى‏گوید:

«جنگ در عراق بیشتر یک عامل گرم‏کننده و عامل شتاب دهنده‏اى است براى حوادث نگران کننده‏اى که رخ خواهد داد.»

در دانشگاه باب جونز - جایگاه پرورش بنیادگراها - دکتر استفان هنکینز به طور کامل اعتقاد دارد که جنگ در عراق نقطه پایان پیشگویی ها نیست. به ‏زودى بشریت با حوادثى که در بخش هاى مختلف کتاب مقدس از جمله مکاشفه یوحنا تصویر شده است، روبرو خواهد شد. او معتقد است که بشریت در آستانه جنگى است که عیسى مسیح علیه گروهى از ملت هایى که به وسیله ضد مسیح رهبرى مى‏شوند انجام خواهد داد، که پس از آن یک دوره هفت ساله از رنج و مصیبت را خواهیم داشت.

کسانى که به کتاب مقدس معتقدند با آروین باکستر - کشیشى در ریچموند در ایالت ایندیاناى آمریکا و مؤسس مجله آخرالزمان - موافقند، آروین باکستر مى‏گوید:

«ماجراى عراق با پیشگویی هاى عهد عتیق و عهد جدید مو نمى‏زند.»

باکستر همچنین میزان بالایى از تلفات در هجوم نظامى آمریکا به عراق را پیش‏بینى کرد و هشدار داد که دیگر کشورها جنگ در عراق را به دیده فرصتى براى سامان دادن سیاست هاى خود مى‏نگرند. براى مثال، ممکن است چین سعى کند تا تایوان را اشغال کند. یا این که هند و پاکستان مى‏توانند دست به جنگ تمام عیارى علیه منطقه بى‏ثبات کشمیر بزنند.

این ماجرا به گفته باکستر سرآغاز جنگ جهانى دوم و کشتار یهودیان به دست نازی ها بود که به ‏وسیله یوحنا در بخش مکاشفات کتاب مقدس پیشگویى شده است.

اگر نشانه‏ها و علامت هایى بر این نظریه وجود داشته باشد که در آخرالزمان آمریکا پیشرفت مى‏کند. این، یک موفقیت شگفت‏انگیزى براى کتاب بر جاى مانده نوشته تیم لاهایه و جرى جنکینز است.

اگر چه که بیشتر کتاب هایى که به موضوع آخرالزمان پرداخته‏اند ویژه قشر مذهبى تهیه شده‏اند؛ لکن، این مجموعه برجاى مانده طیف وسیعى از مخاطبان سکولار را جذب کرده و فروشى بیش از 50 میلیون نسخه را به خود اختصاص داده است. حتى بخش چهارم این کتاب رتبه اول لیست پرفروش‏ترین کتاب هاى نیویورک تایمز را - که مورد غبطه همگان است - را به خود اختصاص داده است. لاهایه که سابقاً یک کشیش بود و همچنین از فعالان حقوق مذهبى و آموزش در دانشگاه باب جونز است کسى است که جرى فالول را در سازمان دهى مؤسسه «اکثریت اخلاقى» مساعدت کرد.

اخیراً، فالول دانشکده پیشگویى تیم لاهایه را در دانشگاه آزاد خود افتتاح کرد، این یک نشانه بسیار قوى بر فراگیر شدن عقیده آخرالزمان در میان اقشار کم فرهنگ و بنیادگراى در حال رشد است. 

لاهایه به نظریه رویکرد الهى مجموعه برجاى مانده پرداخته و مؤلف دیگر کتاب نقش روایت گر را ایفا کرده است. در حالی که طرح کلى داستان و شخصیت هاى آن را هم ارائه کرده است، خط سیر داستان از ابتداى مرحله آزار و اذیت شروع مى‏شود. این در زمانى است که ترس و وحشت ناشى از آزار و اذیت همه جا را فرا گرفته است. در بخش آرماگدون این کتاب، شیطان را در حال حکومت بر سیاره زمین از پایتخت خودش که همانا شهر بابل جدید که همان عراق است، ترسیم مى‏کند. 

الوا مارتین رئیس مجمع حقیقى خداوند در شمال کارولینا مى‏گوید:

«عراق درست همان جایى است که بابل قدیم آنجا بود.»

او مى‏گوید:

«تصور مى‏کند که روح یکى از پادشاهان قدیم بابل در زمانى که یهودیان برده و تحت شکنجه بودند در او حلول کرده است.»

معتقدانى مثل مارتین همچنین به پیام هایى از متون مقدس اشاره مى‏کنند، از جمله مى‏توان از فاحشه بابل نام برد که بر هفت تپه مى‏نشیند - درست هم زمان با کسانى که این پیشگویی ها را به شهرهاى باستان که توسط صدام حسین در حاشیه رودخانه فرات بازسازى شده است، نسبت مى‏دهند عده‏اى دیگرى معتقدند که این پیشگویی ها به کلیساى کاتولیک روم اشاره دارند.

گرى فریزر کسى که درباره نشانه‏هاى ظهور دوم مسیح ایراد سخنرانى کرد، مى‏گوید:

«هرکسی درباره آینده شدیداً کنجکاو است.»

او اصرار داشت:

«نقشى که اسرائیل و دیگر کشورها در منطقه بازى مى‏کنند، به نوعى اجراى پیشگویی هاى آخرالزمان است.»

و هشدار داد که:

«حوادثى چون تروریسم و تشکیل اتحادیه اروپا قبلاً در کتاب مقدس پیش‏بینى شده بود.»

فریزر مى‏گوید:

«هم‏اکنون، سرتاسر جهان را بحران فرا گرفته است، این صرف یک تضاد و درگیرى با عراق نیست، این جنگ علیه تروریست است که به صورت یک مبارزه جهانى درآمده است.»

او ادامه داد:

«مردم هر جایى مى‏دانند که یک چیزى اتفاق افتاده است، خود همین دانش را از کتاب مقدس دارند. کتاب مقدس، تمام این اتفاقات را پیشگویى کرده است.»

او معتقد است:

«مسیحیت نقش خاصى را در حادثه‏هاى هولناکى که در بخش مکاشفات کتاب مقدس پیش‏بینى شده است، بازى خواهد کرد.»

اشخاص مشهورى که به مسئله پیشگویى توجه زیادى نشان مى‏دادند از سرتاسر جهان در کنفرانس پیشگویى حضور چشمگیرى داشتند. یکى از اعضاى شرکت کننده در این کنفرانس که خود یک کشیش کلیسا است، مى‏گوید:

«حوادث کنونى در عراق، ویژگى ملکوتى بودن و آسمانى بودن کتاب مقدس را اثبات کرده است.» 

او در ادامه مى‏گوید:

«پیام نجات و رستگارى در قسمت مکاشفات کتاب مقدس دیده مى‏شود.»

و در آخر به صراحت اعلام مى‏کند که:

«خدا را شکر که مسیح، پادشاه است، و بهترین چیز این است که ما پیروز هستیم.»

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...