آرماگدون: نبرد آخرالزمان به روایت مسیحیان صهیونیست

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

آرماگدون چیست؟

از آرماگدون، در قرآن و سنت، سخنی به میان نیامده است و از پیشوایان ما نیز مطلبی در این باره نقل نشده است. این عقیده، بخشی از اعتقادات بنیادگرایان انجلیی آمریکاست که یک پنجم آمریکایی‌ها را تشکیل می‌دهند و مسیحیت را با صهیونیسم در آمیخته‌اند و اعتقاد دارند، برای بازگشت دوبارة مسیح(ع) به زمین، باید جنگ هسته‌ای بزرگی، در جایی به نام «آرمگدون» میان اردن و فلسطین، به وقوع بپیوندد و به نابودی و تخریب اکثر شهرهای جهان انجامد. آنها معقتدند نیروی شر، بی‌ایمان...( منظور اعراب و مسلمانان) علیه اسرائیل متحد خواهند شد و ارتشی چهار صد میلیونی، دشمن مسیح، گرد خواهند آورد و با او خواهند جنگید. اما مسیح...

آرماگدون اثری است جدید که تلاش دارد، به واقعیت و حقیقت عقیدة صهیونیستی آرمگدون و چارچوب تئوریک نئوصیهونیست‌ها و تأثیر آن بر سیاست آمریکا و رابطه‌اش با رؤیای یهود، جهت حاکمیت بر جهان و اتحاد ایشان با صهیونیست‌های مؤمن به آرمگدون بپردازد. و جایگاه قدس را در برنامة این افراد برای فرجام جهان تبیین کند و سرانجام خطر افکار ایشان را بر صلح جهان متذکر شود.

نویسندة این کتاب، محمود النجیری که کوشیده است در نگارش این اثر از کتب و مقالات متعددی که توسط اندیشمندان صاحب‌نام این حوزه در جهان اسلام و مسیحیت نگاشته شده‌اند، بهره‌ می‌برد.

نشر هلال، این اثر را که توسط قبس زعفرانی و رضا عباسپور ترجمه شده است به سال 1385 به زینت طبع آراست.

این کتاب پدیده آرماگدون را در نه «فصل» مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهد. عناوین فصل‌ها عبارتند از:

 2. عقیدة هزارة خوشبختی نزد انجیلی‌ها

 8. پیش‌گویی در زمان فتنه و آشوب

 9. اسلام و دعوت به گفت و گو به جای برخورد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...