پیشگویی‌های آینده نزدیک

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

پیشگویی‌های آینده نزدیک

مسیحیان بسیاری به پیشگویی حوادث آخرالزمان پرداخته‌اند. حوادثی چون بازگشتعیسی(ع)، وقوع جنگ آرماگدون، ورود ضد مسیح، دوران محنت، رهایی و بسیاری بلایایطبیعی. این مطلب حاوی فهرستی از پیشگویی‌هاست که پیشگویان آنها احتمال می‌دهند بینسال‌های 2005 تا 2010 روی دهند. در گذشته نیز پیشگویی‌های بسیاری از این دست صورتگرفته که همگی در یک نکته مشترک بودند: هیچ یک به واقعیت نپیوستند. احتمال داردبسیاری (یا حتی هیچ یک) از پیشگویی‌های حاضر نیز به حقیقت نپیوندند. 

جنبشکشیش‌های وابسته به ماری1 اعلامیه‌ای با این عنوان صادر نمود: «چرا من هنوزمی‌گریم؟» این اعلامیه ظاهراً به نقل از مریم مقدس می‌گوید:

انسان بیش از همیشهفاسد، ملحد، شرور و ظالم می‌شود. تنبیهی سخت‌تر از طوفان نصیب این بشر بیچاره وگمراه خواهد شد. آتش از آسمان زبانه می‌کشد و این نشانه این است که «عدالت خدا»،زمان ظهور خود را قطعی نموده است.

متأسفانه در این اعلامیه زمان شروع این همهسوزی مشخص نشده است.

«دنیل دل مایو»2 عقیده دارد بشقاب پرنده‌ها در طول تاریخ بهزمین سرکشی کرده‌اند. هدایت این سفینه‌ها را موجودات هوشمندی در دست دارند که کرهخاکی را آفریده‌اند. او معتقد است در زمین نیروهایی وجود دارند که سعی می‌کنند بهما بگویند به‌زودی مورد هجوم بیگانگان قرار خواهیم گرفت. سپس کل بشریت متوجهآماده‌سازی خود و طغیان علیه چنین حمله‌ای خواهد شد. اما، در واقع، «تهاجم» توسطعیسی مسیح و سربازانش که برای نجات زمین بازمی‌گردند صورت می‌گیرد.

گروه ناشران «تیندل هاوس»3، «باشگاه غیب‌گویی متروک»4 را ایجاد نموده‌اند. آنها در ژانویه سال2004به پنج حادثه در سال 2003 اشاره کرده و معتقدند این حوادث علائم حتمی پایانزمان در آینده‌ای نزدیک هستند:

1-اسرائیل در حال ساختن دیوار 320 مایلی حائلاست تا خود را از سرزمین فلسطینیان جدا کند.

2-سقوط صدام حسین که احتمالاً موجببازسازی شهر بابل خواهد شد.

3-ژاک شیراک، رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد ایجاد یک «گروه پیشگام» در اتحادیه اروپا، به‌صورت مجزا از گروه اصلی، را ارائه کرد. اینحرکت می‌تواند همان پیشگویی ده پادشاه که در کتاب دانیال نبی به آن اشاره شده است،باشد.

  1. این گروه احساس می‌کند کلیسای اسقفی آمریکا، با حرکت به سمت حقوق مساویبرای همه، بخش‌هایی از کتاب مقدس را نادیده می‌گیرد. براساس کتاب مقدس، ارتداد یکیاز علائم آخرالزمان است.
  2. آنها فکر می‌کنند روی کار آمدن «ولادمیر پوتین» وحزبش، ممکن است به بازسازی روسیه و تبدیل شدن آن به بازیگر برجسته‌ای در صحنة جهانمنجر شود. همانگونه که در کتاب «حزقیال نبی» پیشگویی شده است.

 

کلیسای سنتیکاتولیک آمریکا پیشگویی می‌کند «سه روز ظلمت» در اندک زمانی زمین را فرا می‌گیرد. علامت هشداردهنده این واقعه، صلیبی است که در آسمان نقش می‌بندد و همه آن‌رامی‌بینند:

... دروازه‌های آسمان باز خواهد شد و شیطان وارواح اهریمنی آزاد گشتهو اجازه می‌یابند محدودیت در زمین سیر کنند. سه روز تاریکی مطلق حکمفرا خواهدبود.

گویی زمان متوقف شده است. تنها منابع روشنایی، شمع‌هایی خواهند بود که باتشریفات سنتی کلیسای کاتولیک تقدیس شده‌اند.

«آگیپ پرس»5 گزارش داد اسقف «هوای هریس»6 73 ساله، از اولین پرستشگاه موقت وابسته به عید پنجاهه در شهر «الکتون» ایالت مریلند می‌گوید:

آنچه من می‌بینم واقعیت یافتن کتاب مقدس دربرابر دیدگانم است.

براساس این گزارش آنچه او بعد از این منتظر آن است بازگشتمسیج به عنوان منجی یهودیان می‌باشد.

سایت« Prophecykeepers.com » بیان کرددر پی حقیقت یافتن پیشگویی‌ها، در 31 ماه می سال 2003، خورشید در حالی که حلقه‌اینادر از نور یا حلقه‌ای از کسوف آتش تشکیل داده بود، به‌صورت یک پارچه خاکستر برفراز اروپا و خاورمیانه ظاهر گشت. آنها پیشگویی کرده‌اند که سیکل ویرانگرپیشگویی‌های کتاب مقدس آغاز شده است.

* 2012-1998: «گوردن میشلاسکالیون»7 حوادث و فجایع عمده را اینگونه پیشگویی می‌کند: گرم شدن کره زمین، آبشدن توده‌های یخ قطب، زلزله، فوران آتشفشان و غیره.

* 2009-1999: «جری فالول» در ژانویة سال 1999 پیشگویی کرد عیسی مسیح تا ده سال دیگر ظهور می‌کند،اما قبل از آن ضد مسیح می‌آید. فالول با اشاره به ضد مسیح گفت:

آیا او زندهاست؟ احتمالاً. چون در دوران محنت و رنج ظاهر گشته و خود را مسیح معرفی می‌نماید. او مطمئناً یک یهودی است و مطمئناً خود را مسیح معرفی می‌کند. و چون عیسی مسیح بهزودی خواهد آمد و او در آن زمان انسان بالغی است، پس باید الان جایی در این زمینزنده باشد.

در پی این سخنان، خاخام جیمز رابین اظهار داشت، مسیحیان باید نسبت بهچنین اظهارنظرهایی محتاط باشند. وی گفت سخن فالول نمایشگر بعضی مخالفت‌های تاریخی وپنهان با یهودیان است. فالول بعداً به‌خاطر گفته‌هایش عذرخواهی کرد. 

قرنبیست و یکم: «توماس چیس»8 پیشگویی کرد زمانی که جمعیت زمین به 66/6 میلیارد نفربرسد، جنگ آرماگدون رخ می‌دهد. در سال 1999 جمعیت کره زمین به 6 میلیارد نفررسید.

6 آوریل 2005: «وارن جف»10، پیشگوی کلیسای بنیادگرای مسیح، در سال‌هایاخیر حداقل سه بار به پیشگویی آخرالزمان پرداخته است. او پیروانش را جمع کرده تاهمگی به سوی آسمان بالا روند. پیشگویی‌های او تاکنون واقعیت نیافته است. جف دلیل آنرا برعهده اعضا می‌داند. گفته می‌شود او منتظر حادثه‌ای مهیج در ششم آوریل سال 2005است. این تاریخ یکصد و هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس این کلیسا توسط جوزف «اسمیت» است.10

سال 2006 «میشل دروزین» در کتاب خود با عنوان: کد کتابمقدس می‌نویسد:

کدهای کتاب مقدس حوادث آینده را به‌خوبی مشخص کرده‌اند. در کتابمقدس به صورت رمز به «قتل عام جهانی» و «جنگ جهانی» اشاره شده است و براساس کدها هردو این حوادث در سال 2006 رخ خواهند داد.

«آنی استانتون» برخورد یک شهاب سنگ رابه زمین پیشگویی کرده که در پی آن عیسی(ع) باز می‌گردد و دوره هزار ساله صلح آغازمی‌شود.

براساس نوشتة «ساندی تایمز»، یک گروه مذهبی با نام «خانواده» پایان جهانرا در سال 2006 انتظار می‌کشند. گفته می‌شود اعضای این گروه مشغول ذخیره غذا هستندو می‌خواهند در غاری در هند مخفی شوند.

به پیش‌بینی «ویکلی ورلد نیوز»، در سال 2006 بمب‌های هیدروژنی در لندن، واشنگتن و تلاویو منفجر خواهند شد و این شروع جنگآرماگدون خواهد بود.

2007سال : باز به پیش‌بینی «ویکلی ورلدنیوز»، در ساعت 7 روزهفتم از هفتمین ماه تقویم عبری که برابر است با سال 2007 میلادی مسیح همزمان دراورشلیم، بغداد، واشنگتن، مسکو و همة پایتخت‌های جهان ظاهر می‌شود.

سال 2008: 21 مارس: گروه انگلیسی «شاهدان لرد»11 بعداز محاسبات طولانی بهاین نتیجه رسیدند که شروع آرماگدون در این تاریخ خواهد بود و در این نبرد سه چهارمجمعیت جهان از بین می‌روند. این اتفاق درست 666 ماه عبری پس از تأسیس سازمان ملل درسال 1945 است.

6 آوریل 2008: «فیلیپ بی. براون»12 پیشگویی کرده بود که دورانمحنت بزرگ با ظاهر شدن دو نمونه از شواهد کتاب مکاشفه در هفتم آوریل سال 2001 آغازمی‌شود. او همچنین پیشگویی کرد شروع سلطنت هزارساله عیسی(ع) از ششم آوریل سال 2008خواهد بود. 

29 آگوست سال 2009: «جان داچمن»13 ادعا می‌کند اخترشناس رصدخانه «مونت ویلسون» است. او ظاهراً معتقد است که ستاره کوچکی در حال عبور از ابر ارت،یعنی جایی مجاور منظومه شمسی که ستاره‌های دنباله‌دار از آن جا سرچشمه می‌گیرند،است. داچمن می‌گوید: نیروی گرانش این ستاره یک سوم ستاره‌های دنباله‌دار را ـ بیشاز یک میلیون ستاره ـ به سمت خورشید می‌کشاند. او پیشگویی می‌کند زمین مورد اصابتصدها ستاره دنباله‌دار قرار می‌گیرد که قطرشان 100 تا 900 متر می‌باشد. او انتظاردارد برخوردها در 29 آگوست سال 2009 صورت پذیرد.

2010: فیل استون از مؤسسة « Bible Time » بازگشت مسیح را 2000 سال بعد از زیارت او از معبد در سن 12 سالگی درسال 12 میلادی تخمین می‌زند و چون تقویم کتاب مقدس تقریباً کوتاه‌تر از تقویم شمسیاست، وی سال 2010 را مشخص نموده است. احتمالاً وضعیت وخیم‌تر از پیش‌بینی استوناست. چون بیشتر دین‌پژوهان معتقدند عیسی(ع) 4 تا 7 سال قبل از میلاد متولد شده است. یعنی پیشگویی این فرد باید زودتر به حقیقت برسد.

پی‌نوشت:
منبع: http://www.religioustolerance.org
1. The Marian Movement Priests.
2. Daniel Dl Maio.
3. Tyndale House Publishers.
4. Left Behind Prophecy Club.
5. Agape Press.
6. Haey Harris.
7. Gorden Michael Scallion.
8. Thomas Chase.
9. Warren Jeff.
10.   این تاریخ نیز سپری شد و ظاهراً اتفاقی رخ نداده است.
11.   Lord’s Withesses.
12.   Philip B. Brown.
13.   John Dutchman.
14.   مترجم: ف. شفیعی سروستانی
15.   ماهنامه موعود شماره 56

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...