بارش‌های مرموز!

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

باران، برف و تگرگ تنها چیزهایی نیستند که از آسمان می‌بارند و طی چند دهه اخیر مردم شاهد فرود گوشت، ماهی، قورباغه و توپ‌های ژله‌ای از آسمان هم بوده‌اند

به گزارش ایسنا، گزارش‌های متعددی از بارش اشیاء عجیب از آسمان مطرح شده است که دانشمندان برای بسیاری از آنها دلیل قانع کننده‌ای پیدا نکرده‌اند.

در سال 1876 میلادی یک تکه گوشت در منطقه کنتاکی از آسمان فرود آمد؛ طعم گوشت شبیه گوشت گوسفند یا گوزن عنوان شد. محققان معتقدند که این تکه گوشت متعلق به یک اسب مرده است که از چنگال یک لاشخور در آسمان رها شده و به زمین افتاده است.

در ژوئن 1997 میلادی یک ماهیگیر در جزیره فالکلند در اثر اصابت یک ماهی مرکب یخ زده به سرش مجروح شد و محققان نتوانستند هیچ دلیلی برای بارش این ماهی از آسمان بیابند.

در سال 2001 میلادی بخش‌هایی از هند شاهد بارش ذرات قرمز رنگ مرموزی بودند که به ادعای مردم حامل میکروب‌های بیگانه هستند.

در سال 2008 میلادی در مناطق مختلف اسکاتلند گزارش‌های متعددی از کشف توده‌های ژله‌ای مخابره شد. بسیاری معتقد بودند که پرندگان به دلیل خوردن قورباغه یا وزغ تخمدان‌های سمی خود را به شکل توده ژله‌ای دفع کرده‌اند، اما آزمایشات DNA‌ بر روی این مواد بی‌نتیجه بود.

در تابستان 2009 میلادی، بارانی از بچه قورباغه و ماهی بر سر مردم شهر ایشیکاوا ژاپن بارید. دانشمندان معتقدند که این پدیده بدلیل گردبادهای عظیم دریایی ایجاد شده و باعث بلند شدن موجودات به هوا و سپس فرو ریختن آنها بر روی شهر شده است.

ژانویه 2012 میلادی در منطقه دورست انگلیس 20 کره ژلاتینی آبی رنگ کشف شدند. محققان دانشگاه بورنموث در ابتدا مدعی شدند که این توپ‌های ژله‌ای تخم موجودات دریایی هستند؛ اما تحقیقات بعدی نشان داد که آنها از پلی اکریلیت سدیم ساخته شده‌اند که در کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته و قادر به جذب آب هستند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...