جک چشم سرخ

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

از ژرفای شبی سیاه موجودی محیرالعقول، پرنده و ترسناک بیرون پرید که بیش از شش سال باعث وحشت مردم شد.

در ابتدا وجود او را باور نمیکرد. هیچ کس وقتی به گفته های اهالی جنوب غربی لندن که مدعی بودند موجودی را دیده اند که پرواز می کرد، وقعی نمی گذاشت اما گزارشات ادامه یافت و در 1938 نقل تمام محافل بود.

جین الزوپ دختری جوان و زیبا بود که با دو خواهر و پدرش در خانه ی کوچکی واقع در کوچه ی بیرهیند زندگی می کرد. او شنیده بود که درباره‌ی جک چشم سرخ چیز هایی می گویند اما اعتنایی به این افسانه نداشت.

یک شب ضربه های پیاپی به در خانه ی آن ها خورد،‌ جین نزدیک در رفت و شنید که «من افسر پلیس هستم. برایم چراغی بیاورید جک چشم سرخ را دستگیر کرده ایم.»

جین با خود اندیشید لابد راست می گوید و به سرعت دوید و شمعی آورد و از خانه بیرون دوید اما به محضآنکه شمع را به مرد داد او گردنش را گرفت و بازویش را به دور گردن او حلقه کرد و به تن و بدن او چنگ کشید.

دختر جیغ کشید و خود را از دست او رها کرد. مرد او را تعقیب کرد و موهایش را گرفت و به صورت و گردنش چنگ زد. خواهر دختر با صدای جیغ او به خیابان دوید و فریاد زد تا مردم به کمک آیند اما پیش از آنکه کسی بتواند راه مرد را ببندد او در تاریکی ناپدید شد.

جین بعدا چنین شرح داد:« کلاهی عجیب بر سر داشت و لباس چسبان سفیدی مثل مشمع بر تن، صورتش مخفی بود اما چشمانش مثل دو تکه آتش می درخشید. ناخنهایش چنگالهای بلندی داشت و از دهان او دود سفید و آبی بیرون می زد.

این شرح و توصیف بارها و بارها شنیده شد. همیشه همان چشمهای دوزخی، چنگالها و لباس چسبان سفید.

لوس اسکیل 18 ساله هنگام غروب از منزل برادرش خارج شد. خواهرش همراه او بود. در کوچه حرکت می کردند که شبح بلند سیاهی از تاریکی بیرون پرید. شعله ی سرخی که از دهانش خارج می شد به چشمان لوسی آسیب رساند.

در طی سالهای 1850 و 1860 جک چشم سرخ در تمام انگلستان دیده شد به خصوص در مرکز کشور.

در 1870 بعضی از مقامات پلیس و ارتش که برای دستگیری او در کمین بودند که به شدت توسط شبحی که از تاریکی بیرون جهیده مضروب شده اند و سپس به سقف پاسگاه پریده، صدمه خورده اند. مردم خشمگین در محله ی لینکلن در شب سال نو 1877 به سوی جک شلیک کردند اما او قهقه ای زد و ناپدید شد.

تا به امروز کسی نفهمیده جک که یا چه بوده، مدتی سوءظن متوجه شخصی به نام مارکینز واترفورد شده بود اما گرچه او یکی از دیوانه ترین دیوانگان دوران ویکتورا بود اما آدم شروری نبود.

چشمان دوزخی جک آخرین بار در 1904 در لیورپول دیده شد و 67 سال بعد از اولین باری که او را دیده بودند، از زمین به سقف خانه ای پرید و ناپدید شد.

آیا او برای همیشه ناپدید شده است؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...