"شیطان پرستی" را جدی بگیرید

نوشته شده توسط:کیوان فیض مرندی | ۰ دیدگاه

حجت الاسلام والمسلمین "حمید رضا مظاهری سیف"، نویسنده کتاب" جریان‌شناسی انتقادی عرفان های نوظهور" نسبت به شکل گیری گروه شیطان پرستی در جامعه هشدار داد .

به گزارش روز سه شنبه ایرنا ، وی در مراسم رونمایی از کتاب " جریان شناسی انتقادی عرفان های نوظهور " با اشاره به اینکه در چاپ بعدی، مبحث "شیطان پرستی" به فصول این کتاب افزوده خواهد شد، عنوان کرد: اکنون گروه شیطان پرستی در حال شکل گیری در جامعه است .

مظاهری سیف، به خانواده ها هشدار داد: شیطان پرستی اکنون در حال انتقال نمادها به جامعه است و بزودی به انتقال ایدئولوژی خواهد پرداخت. شیطان پرستی دارای یک جهان بینی بوده و آن ها برای اثبات حقانیت خود شواهد زیادی دارند و براحتی می توانند افراد 6 تا 60سال را با خود همراه کنند.

وی بابیان اینکه شیطان پرستی یک فلسفه و دین است، افزود: آنها اکنون در دانشگاه ها و بین دانشجویان رخنه می کنند و به اجرای برنامه ها از جمله کنسرت در دانشگاه می پردازند.

او در توضیح شیطان پرستی، گفت: آنها شیطان را به عنوان قدرت غالب در جهان می دانند و اگر کسی می خواهد در جهان خوب زندگی کند باید با شیطان باشد به طوریکه معتقدند راه خدا از طریق ارتباط با شیطان می گذرد!

نویسنده کتاب افزود: آنها از طریق تهیه فیلم و موسیقی، شیطان پرستی را ترویج می دهند و اکنون این موسیقی در میان تعدادی از جوانان دست به دست می شود.

مظاهری سیف ، ستاره پنج پر، دو مثلث معکوس روی هم (ستاره داود)، صلیب معکوس ( ضد مسیحیت) و نشانه آمون خدای مصریان را ازجمله نمادهای پیروان شیطان پرستی ذکر کرد.

وی در پایان تاکید کرد: باید برای مقابله با این فرقه ها‌، موج فرهنگی در کشور ایجاد شود تا ماهیت این فرقه های انحرافی هر چه بیشتر به جامعه شناسایی شود.

در همین حال یک مقام ارشد نیروی انتظامی در گفت و گو با ایرنا در خصوص تحرکات اخیر گروهای شیطان پرستی اظهار داشت: یکی از شرایط عضویت و پذیرش از سوی گروه های نوظهور شیطان پرستی، مصرف مواد تخدیری بسیار قوی از جمله کوکائین، حشیش و قرص های اکس است.

وی افزود: دلیل استفاده این گروه ها از این مواد ورود به حالت خلسه برای انجام مراسم های ویژه آنان است.

این مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: شیطان پرستی پدیده جدیدی در ایران نیست، چنانکه پیش از این نیز در برخی شهرستان های کشور از جمله در یکی از شهرستان های استان کرمانشاه، فرقه های شیطان پرستی رسما اعلام موجودیت و فعالیت کرده بودند.

وی ادامه داد: فرقه های نوظهور شیطان پرستی را نمی توان یک فرقه دینی و عقیدتی برشمرد، اما فرقه های قدیمی این جریان خود را یک فرقه دینی با آیین های اعتقادی ویژه می دانند.

این مقام نیروی انتظامی اظهار داشت: بیش از 90 درصد دستگیر شدگان در پارتی یک گروه شیطان پرستی در کرج که در قالب اجرای کنسرت برگزار شد، از نقاط مرفه نشین تهران بودند.

وی ادامه داد: البته پس از دستگیری تعداد زیادی از این شرکت کنندگان، مشخص شد اکثریت قریب به اتفاق آنان، هیچ اطلاعی از ماهیت فعالیت شیطان پرستی و عوامل برگزار کننده این پارتی نداشتند و صرفا به قصد شرکت در پارتی و مهمانی شبانه دور هم آمده بودند. اما این فعالیت های گسترده و خرج هزینه های هنگفت برای جذب جوانان به گروه های شیطان پرستی نشان از برنامه ریزی آنان در این راه دارد.

این مقام مسئول در نیروهای انتظامی خاطر نشان کرد: بسیاری از این افراد که به مراجع قضایی تحویل داده شده بودند، با قید ضمانت، سند و یا تعهد کتبی آزاد شدند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...