تاریخ : 30 مرداد 1396
زمان : 03:36:22
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 207 بار
 • بازدید دیروز : 815 بار
 • بازدید ماه : 22280 بار
 • بازدید کل : 559344 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  واسطه‌ها (مدیوم‌ها) و غیبگوها

  انواع متعددی از واسطه‌ها ( مدیوم‌ها ) با توانایی‌ها و استعدادهای ویژه برای برقرار ساختن ارتباط با ارواح وجود دارد. که در اینجا سه مورد از آنها بیان شده است:

   

  مدیوم‌های فیزیکی (جسمانی یا مادی) :

  این واسطه‌ها از این قدرت برخوردارند که ارواح را در قالب یک شکل جامد و به هم فشرده، به نمایش بگذارند. واسطه‌های مذکور قادرند که یک ماده دود مانند را موسوم به اکتوپلاسم، از بدن خود خارج سازند. اکتوپلاسم شکل روحی را که واسطه در تلاس برقراری ارتباط با اوست به خود می‌گیرد.

   

  مدیوم‌های غیبگو :

  این واسطه‌ها قادر به شنیدن پیام‌هایی از دنیای ارواح هستند. برخی از واسطه‌های غیبگو صداهایی را در درون سرخود می شنوند. نوع دیگری از این واسطه‌ها صداهای خاصی را از بیرون می شنوند، صداهایی که گهگاه دیگران نیز قادر به شنیدن آنها هستند.

   

  مدیوم‌های تغییر چهره (حلولی) :

  این واسطه‌ها اجازه می دهند تا روح مورد نظر وارد بدنشان بشود و از طریق جسم، چهره و صدای آنها حرف بزند و پیامشان را برساند. این ارواح نوع رفتار، فیزیک و نوع کلام آنها را به خود می‌گیرد.

   

  الین گارت:

  الین گارت، یک واسطه ایرلندی و بنیانگذار اصلی (( موسسه فراروان شناسی نیویورک )9 بود. واسطه گری الین گارت از بعد از پایان جنگ جهانی اول آغاز شد. او در این هنگام به گروهی از زنانی پیوست که می خواستند از طریق برپایی جلسات احضار ارواح، با دنیای مردگان و ارواح ارتباط برقرار کنند. الین در یکی از این جلسات به خلسه فرو رفت و ناگهان شروع به بیان اطلاعاتی درباره ارواحی کرد که او در اطراف میز می دید. یکی از این ارواح موسوم به ((یووانی ) راهنمایی و هدایت الین را بر عهده گرفت. الین معتقد بود که این روح در تلاش بود تا وی را متقاعد سازد که زندگی بعد از مرگ وجود دارد و به گفته الین روح مذکور از آن پس راهنما و ناظر بر کارهای وی بود. الین تحت هدایت این روح به یکی از موفق ترین و محترم ترین مدیوم‌های زمان خویش تبدیل شد. الین گارت در (( موسسه فراروانشناسی نیویورک )) بورس‌های تحقیقاتی بسیاری را در اختیار محققان و پژوهشگران ارواح و پدیده‌های ماوراء الطبیعه ای قرار داد و نام نیکی در این عرصه از خود به جای گذاشت.

   

  لئونارا، واسطه راستگو :

  لئونارا پیپر یکی از واسطه‌های معروف بود که از سوی متخصصان آمریکایی و انگلیسی مورد بررسی دقیق قرار گرفت. همه اعتقاد داشتند لئونارا آدم صادق و راستگویی است. او از 8 سالگی توانایی‌های خارق العاده خود را که از جمله آنها برقراری ارتباط با ارواح بود، ظاهر ساخت لئونارا در فاصله نوامبر 1889 تا فوریه 1890 در 83 جلسه پیاپی تحت نظارت دقیق بازرسان و پژوهشگران ((انجمن تحقیقات فراروان شناسی )) قرار گرفت. یکی از این محققان فردریک میرز بود. لئونارا به نحو عالی و کاملی محققان را قانع کرد که از یک قدرت بزرگ ماوراء الطبیعه ای برخوردار است. لئونارا معتقد بود که او اطلاعات خود را از مشاهدات و برداشت‌های فراحسی اش دریافت می کند. لئونارا سال 1909 بعد از اینکه به صورت ویژه ای و با خشونت تحت آزمایش بازرسان و پژوهشگران قرار گرفت موقتا قدرت‌های خود را از دست داد. بعدها قدرت لئونارا باز گشت، او می توانست با نوشتن غیر ارادی پیام‌های ارواح را به جهان زندگان منتقل کند. لئونارا در سال 1980 درگذشت و این در حالی بود که وی اولین مدارک قطعی از وجود زندگی پس از مرگ را در اختیار محققان گذاشته بود.

   

  خواهران فوکس :

  خواهران فوکس اولین بار در سال 1848 در خانه والدین خود در مزرعه ای نزدیک نیویورک توانستند ضرباتی را که ارواح در پاسخ به پرسش‌های آنها تولید می کردند، بشنوند. این دو خواهر ادعا کردند که خانه آنها توسط روح شریر یک دستفروش تسخیر شده است. چنین به نظر می رسید که خواهران فوکس قادر به کنترل فعالیت‌های این پولترگایست هستند. خواهران فوکس بعدا به راچستر نقل مکان کردند و شهرتشان تا اواسط دهه 1850 الهام بخش تعداد زیادی از مقلدان بود. موقعی که خانه آنها برای باز سازی ویران شد جنازه یک مرد دستفروش را که بین دو دیوار خانه بود یافتند و تا ثابت شود همه ادعاهای آنها درست بوده است.

   

  متیو مانینگ:

  متیو مانینگ غیبگوی بریتانیایی، شهرت گسترده ای به خاطر توانایی‌های ماوراء الطبیعه ای خود به دست آورد. توانایی‌های خارق العاده مانینگ طیف وسیعی را در بر می گرفت که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد : نوشتن و نقاشی کردن به صورت غیر ارادی و خودبخودی، برقراری ارتباط با ارواح، خم کردن فلزات از طریق فرستادن امواج مغزی، روشن و خاموش کردن وسایل مکانیکی بدون برقراری تماس فیزیکی با آنها، خلق اشاء شفا دادن بیماران و برقرار ساختن ارتباط با افراد از طریق تله پاتی. مانینگ سال 1974 از سوی پزشکان متخصصان در شهر تورنتوی کانادا تخت آزمایش‌های گسترده ای قرار گرفت. پزشکان با استفاده از وسیله EEG منبع امواج مغزی مانینگ را ردیابی کردند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که بخشی از مغز این مرد جوان، که در تمامی انسان‌ها غیر فعال است، فعال شده و در آن پدیده‌های غیر عادی به چشم می خورد.

  برخی از پزشکان بر این باورند که این بخش از مغز انسان را می توان با ایجاد شوک‌های الکتریکی فعال کرد. با این وصف، نتایج آزمایشات علمی بر روی مغز مانینگ نهایتا نتوانست به هیچ توجیه علمی قانع کننده ای منجر شود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - مدیوم
  مدیوم کیست؟

  مدیوم یا واسط یا واسطه گر,شخصی است که در جسم او مقدار زیادی از ماده اکتوپلاسم "ماده ای که علمای روح شناس غربی معتقدند,جنس روح از آن ماده تشکیل شده است"یا تلپلاسم وجود دارد.بیشتر مردم واجد صفت مدیومی هستند،البته به درجات گوناگون,زیرا اختلاف آنها به واسطه کمی و زیادی همان ماده اکتوپلاسم در بدن آنهاست.

  مدیوم چه زن باشد چه مرد تفاوتش با دیگران در این است که در وجود او ماده اکتوپلاسم زیاد تر از بقیه افراد است به حدی که روح تماس گیرنده می‌تواند به طور موقت مقداری از آن را به عاریه بگیرد و به وسیله آن ظاهر گردد.ارتباط به صورت صدای مستقیم ممکن است در تاریکی به بهترین نتیجه مطلوب برسد,زیرا ارتعاشات امواج نوری مانع از این می‌شود که آن ماده اکتوپلاسم که اصلا"سفت است،به حالتی درآید که بتواند در جو حرکت کند.

  بنابراین در شب از آن بهتر استفاده می‌شود.گرچه صدای مستقیم ناشی از ارتباط ارواح در روز هم شنیده می‌شود اما در شب یا در نور قرمزی که اثر امواج صادره از نور سفید را نمی پذیرد,آن صداها قوی و واضح تر شنیده می‌شود.هنگام شب مهتابی و صاف و زمانی که جو,حامل رطوبت زیاد نباشد,نتایج کاملتر خواهد بود.

  از جله شرایطی که مکالمه با ارواح را به طور دقیق ممکن می سازد و امکان دستیابی به نتایج رضایت بخش را فراهم می کند,مداومت و استمرار در انجام کار ارتباط است,زیرا همه این شرایط وقتی که به حد وفور باشد,ظواهر ارتباط با آنها در منتهای قرابت است.

  در هنگام ارتباط به هر صورت که باشد توافق فکری میان حاضرین در جلسه از ضروریات است,چرا که ارواح با استفاده از نیرویی که در اراده حاضرین و مدیوم هست,حاضر می‌شوند و چنانچه کسی در این بین اصلا"اعتقادی به احضار ارواح نداشته باشند,مثل قطع قسمتی ازیک سیم که شبکه ای را از کار می اندازد ممکن است کل جلسه را تحت الشعاع قرار دهد.  

  در ارتباط از طریق صوت مستقیم صدایی که شما را مخاطب قرار می دهد و صحبت می کند را می شناسید و می فهمید که او همان شخصی است که قبلا"زنده بوده و حال در عالم برزخ است.

  و حالت کلی به کسانی که به یکی از طریق‌هایی که گفته خواهد شد بتوانند با جهان ارواح ارتباط برقرار نمایند,مدیوم می گویند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - مدیوم
  چرا از مدیوم باید استفاده کرد؟

  در ارتباط و گفتگوی ارواح با زمینی‌ها همیشه لازم نیست از مدیوم (یا واسطه)استفاده شود.بلکه ارواح با عمل شیمیایی و ساختن اعضای صوتی منطبق با درک حواس ما(مثل دهان.حنجره.زبان و ریتین)میتوانند مسقتقیما" تولید صوت و صدا کنند و با حاضرین در جلسه یا افراد دیگر ارتباط و گفتگو برقرار نمایند.زیرا علمای علم روحی.به یک دسته از ارواح قائلند که به آنها ((ارواح شیمیست)) میگویند.

  این ارواح مواد((اکتوپلاسم)) را که در زنده‌ها وجود دارد با ((موار اثیری))که از خود خارج میسازند مخلوط می نمایند و اعضاء و جوارح صوتی (دهان.زبان و حنجره)درست میکنند.

  منتها ارتباط و گفتگو به وسیله واسطه و مدیوم را بهتر و دقیق تر از ارتباط دیگر میدانند به لحاظ این که حوادثی که به وسیله مدیوم القا میشوند و یا ظاهر می گردند زمان آن طولانی و دقیق تر است و میان گفتگو‌ها کمتر قطع و فاصله صورت میگیرد و لذا مکالمه و به وسیله دستگاه صوتی مدیوم طولانی است و گاه به یک ساعت طول می‌کشد و شاید بیشتر.

  و همچنین به وسیله مدیوم صدا‌ها واضح و قابل درک و فهم است ولی در صورت و ارتباط بدون مدیوم هم زمان مکالمه کوتاه است و هم صدا‌ها کم و غیره قابل شنیدن و فهم است.

  البته مزیتی که ارتباط از راه صوت مستقیم بدون مدیوم دارد این است که احتمال خدعه و نیرنگ و تقلید از صدای دیگران وجود ندارد و از همین رو از این طریق را قانع ترین مستقیم ترین و دقیق ترین ارتباط می دانند.

  ارتباط ارواح با زمینی‌ها به دو طریق صورت می‌گیرد.گاهی به وسیله شخص مدیوم که ارواح با استفاده از ماده اکتوپلاسم موجود در بدن مدیوم و اعضای صوتی او کلام خود را به حاضران در جلسه می رسانند و گاهی در یک جلسه ارتباط و یا در شرایط دیگر ارواح به طور مستقیم و بدون استفاده از مدیوم صدای خود را به گوش حاضران می رسانند.

  بسیاری از علما و محققان اطمینان دارند که ارتباط با ارواح بدون واسطه حواس نیز عملی است و نمونه‌های آن را در کتب و مقالات خود آورده اند.

  ولی باید دانست که ارتباط با ارواح به طور مستقیم و در حال بیداری برای همه انسان‌های عادی ممکن نیست و نیاز به اسباب و شرایط خاص دارد.

  بر اساس آنچه علمای علم روحی گفته اند.مدیوم‌ها دارای درجاتی هستند و به اقسامی تقسیم می‌شوند هر مدیومی که بتواند روح را در قالب یک انسان مجسم نماید تا ظهورات و بروزات روح بهتر و واضح تر تحقق یابد از بهترین مدیوم‌ها محسوب می‌شود.

  مدیوم‌ها انواع گوناگونی داردند:

  1-مدیوم نویسنده

  2-مدیوم جلاء بصری

  3-مدیوم جلاء سمعی

  4-مدیوم الهامی

  5-مدیوم فیزیکی

  یعنی مدیوم به وسیله ماده اکتوپلاسم که از بدن خود خارج می سازد روح را در قالب یک شکل جامد و به هم فشرده به نمایش بگذرد

  6-مدیوم تغییر چهره(که به ارواح اجازه می دهد تا از طریق اعضای بدن و صدای او حرف بزند.)

  7-مدیوم غیب گو (که قادر است صداها و پیام‌های ارواح را از درون سر خود و یا بیرون بشنود.)

  موفق باشید.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - مدیوم