تاریخ : 30 مرداد 1396
زمان : 03:21:22
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 120 بار
 • بازدید دیروز : 815 بار
 • بازدید ماه : 22193 بار
 • بازدید کل : 559257 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  ویژگی‌های اکتوپلاسم

   

  اکتوپلاسم ماده ای است که قابلیت شکل و رنگ پذیری مختلفی دارد، رنگ آن در میان رنگ‌های سفید، خاکستری و سیاه متغییر و شبیه بخار آب می‌باشد، قوام آن چنان متغییر است که گاهی ارواح می توانند به وسیله آن اجسام سنگین را حرکت داده یا از زمین بلند نمایند. این ماده هنگام خارج شدن ار جسم مدیوم یا واسط به شکل دود غلیظ دیده میشود سپس بر حسب هدفی که ارواح می خواهند شکل خواهد گرفت و قوام می‌یابد. زمان مناسب برای انجام این عمل یعنی بیرون آورن اکتوپلاسم از بدن مدیوم‌ها در تاریکی شب و یا در نور تیره است و همچنین برای برگرداندن آن به بدن مدیوم‌ها باید در تاریکی مطلق و یا نور قرمز اقدام نمود زیرا در غیر این صورت برای سلامتی مدیوم ضرر جسمی داشته و ممکن است منجر به مرگ آنها شود. اکتوپلاسم به طریق معمول از منافذ کالبد یا جسم واسط (مدیوم) از قبیل دهان، بینی، گوشها و احیانا از سوراخ‌های زیر پوست بدن و پاهای مدیوم بیرون می آید و امکان دارد هنگام خروج از بدن مدیوم شکل‌های مختلفی به خود بگیرد. از تجزیه اکتوپلاسم مشخص شد که ترکیبی است از کلرید سدیم و فسفات کلسیوم است. اما علیرغم تمام دانسته‌ها سوالی که جواب آن تاکنون برای دانشمندان علوم روحی مشخص نشده این است که ارواح چگونه خود را با ماده اکتوپلاسم مدیوم‌ها می پوشانند و چگونه در پایان کار و مجدد آن را از خود دور می سازند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم
  همه چیزهائی که میخواهید درباره ارواح بدانید...!!!

  حقیقت یا خیال

  در آزمایشگاهی که در سال 1900 ، روی واسطه مارت براود انجام شد وی مقدار زیادی اکتوپلاسم به وجود آورد. او قبل و بعد از هر آزمایش به دقت مورد بازرسی قرار میگرفت و اغلب لباسهای تنگ میپوشید. هیچ اثری از چیزی که ممکن است در بدن وی پنهان شده باشد یافت نشد. موقعی که کسی به اکتوپلاسم دست میزد ، این ماده با سرعت و به صورت پیچشی به بدن واسطه بازمیگشت. پس از شکل گرفتن این ماده ، چهره و بدن افراد تاریخی ظاهر میشد. گوستاو جلی ، رئیس انستیتو وقایع ماورا الطبیعه در پاریس ، اکتوپلاسم را چنین تعریف کرد : «خروج انرزی به صورت جامد ، مایع و بخار.» یک واسطه دیگر به نام رابرت چارلی نیز اکتوپلاسم را ماده مرتبط با روح و معادل پروتوپلاسم یا ماده تشکیل دهنده سلول تعریف کرد. این واسطه معتقد بود ماده اکتوپلاسم در فضای داخل سلولی بدن واسطه بین اشکال روانی و روحی وجود دارد. با این حال ، شکاکان به این مسائل معتقدند اکتوپلاسم وجود خارجی ندارد و تمام اینها در اثر بازی نور و یا استفاده از پارچه به وجود می آید.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم
  حیات و اکتوپلاسم

  (1)خداوند گل را به شکل انسان نخستین در اورد و در ان از وجود خود دمید.

  (2)روح متعالیست و زیباترین خلقت افرینش.اب مظهر حیات است و بخار اب مظهر پاکی و رحمت.جنس روح به بخار اب نزدیک تر است تا اکتوپلاسم.

  (3)اکتوپلاسم هیچگاه نمی تونه جنس روح باشه حتی اگه در کتاب قید شده باشه.

  با تشکر از آقای عطا که نظر و انتقاد بیان کردن.چون سوال این عزیز ممکن است سوال برخی از خوانندگان باشه ترجیح دادم در یک پست به صورت مفصل جواب بدم.انشاالله که جواب ایشان را توانسته باشم بدهم.

   

  بعد از بیهوشی مدیوم و انتشار اکتوپلاسم کافی از وی روح شکل می‌گیرد (مثل بدن آدم کسی که تازه به دنیا اومده اگر دستش را بگیری خود به خود ذوب می‌شود)

  اکتوپلاسم ماده ای که ارواح به وسیله ان به حالت مرئی در محل در می آیند.اگر این ماده ناگهان لمس بشود یا نوری تصادفی به ان بتابد به درون مدیوم بر می گردد و بعضی اوقات جراحت به وجود می‌آورد و از نظر لامسه سرد است و تا حدی نورانی می‌باشد و بوی مشخص کننده ای دارد.

  اکتوپلاسم دارای رنگ‌های مختلفی است(سفید-خاکستری-سیاه)و غلظت ان به مانند بخار آب وحباب و کف است و حالت سفت و محکم بودن را داراست چنانچه ارواح به وسیله آن می‌توانند اجسام سنگین را بلند کنند.این ماده از منافذ مدیوم:دهان-بینی-گوش-سوراخ‌های زیر پوست بدن و پاهای مدیوم بیرون می آید.

  اکتوپلاسم چکیده خون در خارج از بدن که به آن پلاسمای روحی نیز گفته می‌شود.

  آزمایشات صورت گرفته بر اکتوپلاسم نشون داده که از کلرید سدیم و فسفات کلسیم ترکیب شده به وجود امده.

  اگر به اکتوپلاسم صدمه زده شود جان مدیوم در خطر و در بعضی موارد منجر به فوت مدیوم می‌شود. 

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم
  آیا دوست دارید راجع به اکتوپلاسم بیشتر بدانید؟

  چون ارواح موجودات مجرد و نورانی هستند برای برقراری ارتباط با زمینی‌ها و ظهور اعمال خود نیاز به واسطه و مدیوم دارند و از ماده اکتوپلاسم او استفاده می کنند.

  حکما گفته اند روحی انسانی اگر چه در ذرات مجرد و مستقل از ماده و احکام آن است ولی در مقام فعل نیازمند به ماده است و برای انجام فعل و ظهورات روحی به اسباب و وسایل مادی نیاز دارد به طور مثال برای دیدن نیاز به چشم و برای شنیدن نیاز به گوش و برای برداشتن نیاز به دست دارد لذا بدن و اعضای عنصری آن بازار و وسایل روح شمرده می‌شوند و این تا زمانی است که روح در دنیا در جسم مادی خود قرار دارد اما پس از مرگ و جدایی از بدن مادی وارد بدن مثالی برزخی یا بدن اثیری خود می‌شوند که متناسب با آن عالم با همین بدن کارهای خود را انجام میدهند ولی برای ارتباط با زمینی‌ها به هنگام روش میدومی بنا بر گفته علمای علم روحی-از ماده اکتوپلاسم استفاده میکند.

   

  اما اینکه اکتوپلاسم

  ectoplasm  چیست و چه نقشی در ارتباط با ارولح دارد باید گفت:اکتوپلاسم-که گاهی به آن((سیکوپلاسم))یعنی پلاسمای روح گفته می‌شود-ماده ای است که در بدن مدیوم و یا به تعبیر دقیق تر در بدن انسان‌های زنده وجود دارد که علما آن را یکی از ظواهر فیزیکی مدیوم می دانند.این واژه برای نخستین بار در سال 1894م.از سوی ((چالز ریچت))(روان شناس فرانسوی)مطرح شد.

  علمای روحی میگویند:ارواح با عاریت گرفتن این ماده و مخلوط کرده آن با ((ماده اثیری))که با خود دارند میتوانند ظهورات و سخنان خود را به زنده‌ها منتقل کنند و با آنها ارتباط برقرار نمایند یعنی به طور موقت برای خود حالت زمینی و حسی بهوجود می آورند.

  علمای روحی اکتوپلاسم را حلقه ارتباط میان روح متکلم و اعضای صوتی مدیوم می دانند درباره خصوصیان و ویژگی‌های این ماده گفته اند:

  اکتوپلاسم ماده مخصوصی است که قابلیت شکل گرفتن و رنگ پذیری مختلف دارد.رنگ آن در میان رنگ‌های سفید و خاکستری و سیاه جریان دارد.از حیث غلظت بخار آب و یا حباب‌ها و کف‌ها است.از لحاظ سفت و محکم بودن چنان است که گاهی ارواح می توانند به وسیله آن جسم سخت و سنگین (مانند میز غذا خوری)را بلند کنند.هنگام خارج شدن ار جسم مدیوم به شکل دود غلیظ دیده میشود سپس بر حسب هدفی که ارواح می خواهند سکل می‌گیرد و سفت میشود.زمان مناسی بیرون کردن اکتوپلاسم از بدن مدیوم‌ها تاریکی شب و یا در نور تیره می باشد.عمل برگردانیدن آن ماده به بدن مدیوم‌ها باید در تاریکی مطلق و یا روشنایی قرمز انجام گیرد و در غیر این صورت برای مدیوم ضرر جسمی دارد و حتی منجر به مرگ او میگردد(البته میگویند که ماده اکتوپلاسم بر اثر نور سفید ناپدید میشود و بلافاصله به داخل بدن مدیوم باز میگردد)

  ماده اکتوپلاسم به طور معمول از منافذ جسم مدیوم مانند دهان.بینی.گوشها و احیانا از سوراخ‌های زیر پوست بدن و پاهای مدیوم بیرون می آید ممکن است اکتوپلاسم هنگام خروج از بدن مدیوم صدها شکل به خود بگیرد که در کتاب‌های علم روحی شکل آن بیان شده است.این ماده از قلب یا از بالای کتف یا از پاهای مدیوم بیرون می آید.از تجزیه این ماده معلوم شده که ترکیبی از ((کلرید سدیم))و((فسفات کلسیوم))است.

  در خقیقت این ماده تا چه حد می‌تواند چنین قدرتی را ایجاد نماید و دارای چنان اثر و خاصیت عجیبی باشد؟

  میگوبند:ارواح ماده اکتوپلاسم را به دور دهان خود که دهان اثیری است جمع میکنند تا بتواند با زنده‌ها حرف بزند.البته ارواح از ماده اکتوپلاسم علاوخ بر تجسد و شکل بخشیدن به اعضای صوتی و سایر بدن خود برای انتقال و به حرکت درآوردن اجسام فیزیکی نیز استفاده می کنند.

   

  علمای روحی میگوبند:

  فرق مهمی که میان حرف زدن ما و حرف زدن ارواح هست این است که همه این کار‌ها را ارواح در ماده اثیری که لطیف تر از حیث تکوین و وسیع تر از حیث امواج است انجام میدهند.بنابراین دستگاه صوتی اثیری آنها می‌تواند در عالم روحی خود عمل کند.ولی در عالم ما نمیتواند عمل کند چون قسمت‌های اعضای صوتی ارواح از حیث لطافت طوری است که نمیتواند هوای سنگین جهان ما را به حرکت در آورد(چون سرعت حرکت امواج اثیری آنها خیلی بالاتر از سرعت حرکت امواج فیزیکی ما است.)بنابراین باید حالت جدیدی در دستگاه صوتی آنها به وجود آید که ارتعاشات امواج آنها را کند تر و مناسب تر با ارتعاشات امواج فیزیکی ما بکند.

  این امر به وسیله مدیوم و ماده اکتوپلاسم موجود در بدن او تحقق می یابد.

  همچنین علمای علم روحی معتقدند که در بین ارواح-ارواح شیمیدان وجود دارند که کار ارتباط و گفتگو بین ارواح و زمینی‌ها را برقرار می سازند.آنها ماده اکتوپلاسم را با موادی که آنها نزد خود دارند(یعنی ماده اثیری)مخلوط میسازد و به وسیله آنها برای خود دست فیزیکی و نقاب مانندی شبیه دهان-حلقوم و ریبین درست می کنند و آن را در وسط جلسه یا قسمتی از اتاق میگذارند و سپس هر روحی که بخواهد حرف بزند آن نقاب را به سر می کشد.

  اما سوالی که جواب آن برای روح شناسان و معتقدان به ارتباط مدیومی بسیار مشکل است این است که ارواح چگونه خود را با ماده اکتوپلاسم می پوشانند و چگونه هم در آخر کار و پایان جلسه.آن را از خود دور می سازند.

  دانشمندروحی((آرثر فندلای))با اعتراف به مشکل بودن حل این سوال.پیش بینی کرده که روزی خواهد رسید که چگونگی آن اعمال هم شناخته شود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم
  انسان روح است نه جسد

  تحقیقات شارل ریشیه در مورد تجسدات

  دکتر شارل ریشیه (charles richit) پس از مقاومت طولانی در برابر علم روحی جدید عاقبت متوجه تحقیقات روحی عمیقی میشود.

  شارل ریشیه در سال 1850 متولد و در سال 1935 در سن 85 سالگی وفات یافت این شخص عالم و استاد

  فیزیولوژی شد و در سال 1905 ریاست جمعیت بحث روحی لندن را قبول کرد. این شخص نه تنها در طب و فیزیولوژی عالم بود ، بلکه در روانشناسی هم استاد بود. در عین حال شاعر و ادیب و نویسنده هم بود. شال ریشیه به هزارها آزمایشات روحی اقدام کرد. که بعضی از آنها را با مدیومی اسپانیایی انجام داد. در حضور او حرکت اجسام جامد بدون وسیله ی مادی ظاهر میشد. همچنین تصویر بیرون آمدن ماده اکتوپلاسم را از بدن مدیوم ضبط نمود.

  ریشیه نتیجه ی تحیقیات سی سال خود را در کتاب مهمی به نام ( مسائل طولانی ماورای روح ) تشریح نمود

  او میگوید تجسداتی که با مدیومی مارتا بیرو ظاهر میشوند ، بسیار مهم بودند. حاضرین در جلسه عبارت بودند

  از ژنرال بویل - زنش و دو پسر و دختر کوچک مدیوم که یکی به نام ماری و دیگری بول. همه اینها از پرده اطاق استتار فاصله داشتند نور قرمز کافی بود مارتا بیرون در اطاق استتار نشسته بود. من شخصا مراقب اوبودم. پس از گذشت مدتی نزدیک به یک ساعت ، پرده ی اطاق استتار باز میشود به طوریکه آدم میتواندمارتا بیرو را که در روی صندلی خود کاملا به خواب عمیقی فرو رفته است ببیند.

  علامت حیات در وی به حدی بود که ما میتوانستیم صدای تنفس او را بشنویم من کاسه ی مملو از محلول باریمرا حاضر کردم و از روح متجسد خواستم که به داخل آن محلول تنفس کند ( یعنی نفسش را بیرون دهد) بعد دیدیم که در اثر تنفس او به داخل محلول باریم ، وجود اکسید کربن به اثبات رسید مانند همه ی موجوداتزنده و حتی میدیوم دمیدن او باعث حرکت موجی محلول باریم میشود.

  ریشیه ادامه میدهد که گرچه این آزمایشات برایم بسیار مهم بود لکن یک آزمایش دیگر به وجود آمد که خیلیمهمتر از اینها بود زیرا پس از این که مدت طولانی در اطاق نشستیم در نزدیکی خودم جلو پرده چیزی مانند بخاردیدم که رنگش سفید بود و از من 40 سانتی متر فاصله داشت. ابتدا به شکل قماش سفید در آمد یادستمالی که به روی زمین افتاده باشد بعد بلند شده به شکل دایره ظاهر شد بعد به صورت سر در آمد کهروی زمین بود. بعد دیدم به تدریج بالا آمد و شکل انسانی به خود گرفت مردی کوچک اندام بود. عمامه به سرداشت که رنگش سفید بود. ریش هم داشت. در جلوی پرده از سمت راست من به سمت چپم با قدمهای آهسته حرکت میکرد. وقتی که به نزدیکی ژنرال رسید ،چهار زانو روی زمین نشست. با صدای بلند حرف میزد. بعد هم جلوی پرده محو شد.

  بعد ریشیه اضافه میکند که صورتهایی از ارواح متجسد به کمک من و دیلان از آنها برداشتیم که بعدا دانشمندروحی اولیور لودژ با دیدن آن تصویرها گفت ( این تصویرها بهترین صورتهای روحی است که تا کنون دیده است ) در مورد پدیده ی تجسد باید به این نکته اشاره کرد که بنابر گفته ی دانشمند روحی ( ارنست بوزانو ) چون ارواحاز لحاظ رشد عقلی که در جهان ارواح به آن رسیده اند با هم تفاوت دارند ، بنابر این اصل ، ارواحی که در آنجهان رشد عقل آنها کمتر است بهتر میتوانند با ما ارتباط بگیرند. اما ارواحی که تطور عقلی آنها بیشتر است ، ارتباط گرفتن آنها با ما یا مشکل است یاناقص است. وانگهی نباید این موضوع را فراموش کنیم که ارواح باید در استفاده از سیال روحی ( اکتوپلاسم ) هم تمرینکافی داشته باشند

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم
  اکتوپلاسم

  اکتو پلاسم به ماده ای گفته می‌شود که از بدن مدیوم خارج شده و می‌تواند شکل یک روح را به خود بگیرد آنقدر که اندام آن روح تشکیل شده و به اصطلاح تجسد یابد. در تعریف جوهر اکتوپلاسم امده است:

  توده‌ای سپید رنگ که گاه سخت و ستبر است. از دهان، پهلو یا از سر انگشتان مدیوم بیرون می‌آید. این توده سپید رنگ گاه بخار آسا است، به توده‌ای از مه درخشان می‌ماند. آنگاه که این توده مه آلود از سر مدیوم بیرون آمد می‌تواند نقطه‌ای از انباشتگی و تمرکز را نشان بدهد که بسیار درخشانتر است.

  در مورد اکتوپلاسم هنوز مجهولات بسیار است عده ای ان را انرژی و گروهی آن را ماده تلقی میکنند. آنچه معلوم است این است که این ماده از بدن مدیوم بیرون می آید و سپس روحی که در جلسه احضار ارواح حضور دارد به کمک این ماده می‌تواند خود را به صورت یک انسان زنده ظاهر کند. در بعضی موارد دستها و پاها و صورت یک مرده تجسد یافته است. اما مواردی هم بوده اند که در ان بدن روح کاملا مانند بدن هنگام زندگیش تجسد یافته.

  مدیوم‌هایی که این کار را میکنند به طور خاصی قدرت احضار و تجسد ارواح را دارند. معمولا عملیات تجسد روح به طور گروهی انجام می‌شد هم برای کنترل انرژی و هم برای جلوگیری از هرگونه تقلب احتمالی. ضمنا در این جلسات حتما چند دوربین عکس برداری هم وجود دارد تا بتوانند از روح تجسد یافته عکس تهیه کنند.

  در بعضی اوقات هم ( از جمله در اولین جلسه تجسد روح که توسط دکتر ژلی و دستیارش در سال 1917 انجام شد ) مدیوم در اتاق دیگری قرارداده شده که کاملا محاط است و تنها در یک طرف پرده‌ای دارد به اتاق دیگری که از ان حاضرین مدیوم را تماشا کرده. بسیاری شهادت به دیدن چنین بدن‌هایی دادند. این بدنها حتی در جلسه به اطراف حرکت کرده و با حاضرین به صحبت پرداختند. در جلسات تجسد ارواح ویلیام کروکز، او دست به یکسری آزمایشات زد که نتایج بسیار جالبی دارد. مثلا او دو سکه را به سیمی وصل کرد و آن را به گالوانومتر متصل نمود و هر دو سکه را روی بدن مدویم قرار داد. در صورت وجود هر گونه تکانی بر اثر جرم عقربه گالوانومتر تکان بخورد اما با وجود تجسد عقربه هیچ تکانی نخورد. یا اینکه در هنگام تجسد وزن مدیوم را اندازه می‌گرفتند. وزن مدیوم در این هنگام به سه چهارم وزن طبیعی خود می‌رسید. و یا اینکه کروکز دست تجسد یافته روح را درون یک ظرف جوهر آبی فرو برد. دست رنگین شد. اما وقتی اکتوپلاسم دوباره به داخل بدن مدیوم فرو رفت در این وقت دست مدیوم رنگی نبود بلکه بازوی او رنگی بود. از طرفی انچه فرضیه وجود این ماده از بدن مدیوم را قوت می‌بخشد ( که حالا تقریبا اثبات شده ) این است که در یکی از جلسات احضار ارواح فردی شکاک برای اینکه بفهمد کلکی در کار نیست ناگهان به بدن تجسد یافته حمله‌ور شد و آن را بغل کرد. اما آن روح تجسد یافته بلافاصله وارد بدن مدیوم شد و به مدیوم حالات بدی دست داد و تمام آن شب دچار تشنج شد و تا چند سال بعد همچنان بیمار بود.

  به هرحال مسئله اکتو پلاسم مسئله است که در علم احضار ارواح هنوز ناشناخته‌های بسایری دارد و هنوز برای ما مجهول است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم
  اکتوپلاسم...(مقدمات احضار روح)

   

  اکتوپلاسم به ماده ای گفته میشود که از بدن مدیوم (شخص ایده‌آل برای احضار روحش از همه لحاظ) خارج میشود و میتواند شکل یک روح را به خود بگیرد و به اصطلاح تجسد یابد. توده ای سفید رنگ که گاه سخت و ستبر است. از دهان ،پهلو یا سر انگشتان مدیوم بیرون می آید.این توده سپید رنگ گاه بخار آسا است.به توده ای از مه  درخشان می ماند.آنگاه که این توده مه آلود از سر مدیوم بیرون آمد میتواند نقطه ای از انباشتگی و تمرکز را نشان بدهد که درخشانتر است.در اکتوپلاسم هنوز مجهولات زیادی است عده ای آن را انرژی و گروهی آن را ماده تلقی میکنند.آنچه معلوم است این است که این ماده از بدن مدیوم بیرون می اید و سپس روحی که در جلسه ی احضار روح حضور دارند به کمک این ماده میتواند خود را به صورت یک انسان زنده ظاهر کند.در بعضی موارد دستها و پاها و صورت یه مرده تجسد یافته است. اما مواردی هم بوده که در آن بدن روح کامل،مانند بدن هنگام زندگیش تجسد یافته.مدیوم‌هایی که این کار را انجام میدهند به طور خاصی قدرت احضار و تجسد ارواح را دارند.بسیاری شهادت به دیدن چنین بدن‌هایی دادند.این بدنها حتی در جلسه به اطراف حرکت کرده و با حاضرین به صحبت پرداختند.در این هنگام وزن مدیوم به سه چهارم وزن طبیعی خود میرسید. در یکی از جلسات احضار روح،فردی شکاک برای اینکه بفهمد کلکی در کار نیست ناگهان به بدن تجسد یافته حمله ور شده و آن را بغل میکند. اما آن روح تجسد یافته بلافاصله وارد بدن مدیوم شد و به مدیوم حالات بدی دست داد وتمام آن شب دچار تشنج شد و تا چند سال بعد همچنان بیمار بود.پس دوستان من در احضار روح باید خیلی دقت کرد من وقتی دفعات اولم بود برای احضار روح نزدیک بود پسر عموم رو از دست بدم یک لحظه غفلت برابر مردن مدیوم است.باور کنید این علم(ماوراءالطبیعه) که در ایران کاملا به دلایل کاربردهای فراوانی که میشود از آن هم به نفع و هم مغایر اعتقادات و قوانین حکومت(مثلا زیرخاکی)کرد،خفش کردنو آموزش اونو جرم میدونن،تو کشورهای غربی به عنوان یک رشته در دانشگاهها،توسط افراد مجرب(دیوید کاپرفیلدهایی)که بیشترشونم از معتقدان به خداوند و دارای ادیان الهی اند،آموزش داده میشود(میخام تحریم کشورمونو از سوی خود ما ایرانیا بگم!!!).در ضمن هرسوالی ومشکلی هم در مورد احضار روح،اجنه،دعاها،طلسم‌ها،هیپنوتیزم...داشتیداین آیدی و ایمیلم است،خوشحال میشم مشکلاتتونو بام درمیون بذارید تا راهنمایی کنم یا کمکی کرده باشم

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم
  اکتوپلاسم در تجسد بخشیدن به ارواح........

   

  اکتوپلاسم ماده ای است که قابلیت شکل پذیری و رنگ پذیری مختلف دارد و به صورت رنگهای سفید و خاکستری و سیاه جریان دارد و از نظر غلظت مانند غلظت بخار اب و یا حبابها و کفها می باشد که از جمله عناصر موجود در جسم بشری است که هنگام خواب مغناطیسی و مدیومی از منافذ جسم مدیوم مانند دهان و بینی و گوشها و سوراخهای زیر پوست بدن و همچنین پاهای بیرون می اید و هنگام خروج اشکال مختلفی دارد و ارواح میتوانند به وسیله ان به خود تجسد داده و یا اینکه اجسام را به حرکت در اورند این ماده در تاریکی شب و یا در نور قرمز تیره می باشد و پس از اتمام کار مجددا به بدن مدیوم باز گردانده میشود که این عمل میبایست در تاریکی مطلق و یا روشنائی قرمز تیره انجام بگیرد در غیر این صورت برای مدیوم ضرر جسمانی دارد اکتوپلاسم توسط دکتر شارل ریشیه عضو اکادمی طب و علوم پاریس نامگذاری شده و منبع اصلی این ماده در بدن خون می باشد و گاهی هم به ان سیکوپلاسم یعنی پلاسمای روح گفته می شود و در بعضی مواقع ارواح ماده دیگری را که از اثیر خالص است را به نام تلی پلاسم با ان مخلوط می کنند

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم
  اکتوپلاسم چیست؟

  اکتوپلاسم یا به عبارتی دیگر سیکوپلاسم به معنای پلاسمای روح، ماده ای است که در بدن مدیوم (شخص واسط) و یا به تعبیری دقیق تر در بدن تمامی انسان‌های زنده وجود دارد. این واژه برای نخستین بار در سال 1894م. توسط روان شناس فرانسوی چالز ریچت مطرح شد.

  اما پژوهشگران علوم روحی معتقدند که ارواح با عاریت گرفتن این ماده و مخلوط کرده آن با ماده اثیر که با خود دارند می توانند تظاهرات روحی داشته و یا با موجودات مادی سخن بگویند و در کل با آنها ارتباط برقرار نمایند یعنی به طور موقت برای خود حالت زمینی و ملموس به وجود آورند، و این بدین معناست که اکتوپلاسم حلقه ارتباط میان روح و اعضای مدیوم خواهد شد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم
  اکتوپلاسم چیست؟

  اکثر دانشمندان درباره زندگی وحالتهای مختلف بشر بررسی کرده اند، تنها توانسته اند بخش کوچکی از جسم ماده وی را بشناسند و به کشفیات ناچیزی هم در این مورد نائل آیند، به طور کلی در این بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده از عناصر تشکیل دهنده وجود ذاتی بشر، بجز تعداری سلول و مواد معدنی و... تا کنون پیشرفت چشمگیری حاصل نشده است. و دانشمندان کمی هم درباره جسم اثیری و یا روح که جزء اصلی حیات مادی هستند، به پژوهش‌هایی پرداخته اند.

  iاز جمله ناشناخته‌های جسم اثیری و روح که با کالبد شخص ارتباط مستقیم دارد ماده ای است بنام اکتوپلاسم که اخیرا دانشمندان روح شناس به وجود آن در زمان خواب‌های روحی ومدیومی پی برده اند و توانسته اند با دوربین‌های ویژه، از این ماده در زمان خروج از بدن مدیوم‌های روحی، در جلسات تماس با ارواح، عکس برداری کنند و حتی آنرا تجزیه نمایند.

  اکتوپلاسم ماده ای است به شکل بخار یا دود، به رنگ‌های سفید تا دودی مایل به فیلی، که در زمان خواب‌های روحی، از قسمت‌های مختلف جسم مدیوم (گوش، دهان، بینی) بیرون می آید و این مواد، به وسیله دستگاههای عکاسی مادون قرمز و ماوراء بنفش قابل دیدن و عکسبرداری است. البته باید توجه داشت که دیدن این ماده با چشم معمولی گاهی امکانپذیر است و چنانچه از دستگاههای یاد شده استفاده شود به مراتب واضح و روشن تر دیده می‌شود، ضمن اینکه افراد نادری که مدیوم‌های بینای خوبی هستند می‌توانند با چشم تن این ماده را بطور کامل رویت کنند.

  این ماده در جلسات روحی تجسدی از سوراخ‌های بینی و دهان و گوش یا برخی از قسمت‌های منافذ بدن و قسمت‌های دیگر خارج می‌شود که ارواح می‌توانند با استفاده از وجود اکتوپلاسم‌های مدیوم، به خود شکل و جسم مادی داده تا همگان آنها را روئیت کنند. چنانچه در جلسات تماس قصد ارواح تجسد نبوده و تنها هدف آنها نمایش دادن پدیده‌های روحی باشد، مقدار خروج اکتوپلاسم از بدن مدیوم یا وسیط کمتر خواهد بود و گاهی توسط مدیوم‌های متوسط هم می‌توان تحرکات روحی را مشاهده کرد.

  ماده اکتوپلاسم از پلاسمای خون افراد بشر که مایع رقیق و بی رنگ است سرچشمه گرفته و منبع اصلی آن را خون تشکیل می‌دهد و هرچه رنگ این عنصر روشن و شفاف‌تر باشد، به همان نسبت هم قدرت مدیومی بیشتر بوده و در نتیجه پدیده‌های روحی قوی و مناسب تری در جلسات روحی مشاهده خواهند شد.

  ارواح با استفاده از این ماده می‌توانند در جلسات روحی تجسد یافته و به روح و تنپوش خود شکل مادی دهند، یعنی جسم اثیری با قدرت گرفتن از اکتوپلاسم، حیات مادی به خود گرفته و قابل دید و حتی لمس می‌شود. این بدن کاملا مانند جسم یک انسان زنده، سفت و محکم و دارای قدرت جسمی و تکلم و حرکت خواهد بود. خروج و رویت اکتوپلاسم در تاریکی و یا نورهای بسیار کم امکانپذیر است و پس از پایان جلسه جلسات تجسدی، مجددا اکتوپلاسم جذب بدن مدیوم می‌شود. چنانچه در مواقعی که مدیوم در محل خود قرار دارد، خروج اکتوپلاسم برابر دستورات‌های جلسه درست انجام شود آنگاه هیچگونه آسیبی به مدیوم وارد نخواهد شد. ولی اگر پیش از خاتمه جلسه روحی اشتباهی در آنجا رخ دهد، فرضا در اواخر جلسه چراغهای محل برقراری تماس به طور ناگهان روشن شوند و یا افراد جلسه با هیاهوی زیادی باعث ناراحتی مدیوم گردند، در این حالت‌ها جذب پلاسما به کندی صورت می‌گیرد و این امر باعث ناراحتی مدیومی می‌شود که هنوز در خواب است. به همین دلیل است که روشن کردن چراغ‌ها تا پایان جلسه نباید انجام گیرد، زیرا در چنین حالتی مدیوم پس از بیداری دچار تشنج و تهوع می‌شود که‌ هادی جلسه باید با خونسردی، اطراف او را کنار بزند و مقداری شربت قند غلیظ به او بخوراند و پس از گذشت چند دقیقه دیگر، مدیوم حالت عادی خود را باز خواهد یافت.

  از جنس و چگونگی بوجود آمدن و خروج اکتوپلاسم از بدن و جذب مجدد آن، هنوز آگاهی دقیقی در دست نیست، ولی دانشمندان، مواد اکتوپلاسم را در آزمایشگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیده اند که برخی از مواد تشکیل دهنده آن از کلرید سدیم و فسفات کلسیم است.

  وجود مدیوم و قدرت وی در ایجاد نوع اکتوپلاسم مورد نیاز ارواح در تجسد روحی، نقش بزرگ و به سزایی را دارا می‌باشد و به طور کلی، کسب موفقیت در هر یک از مجالس روحی بستگی به شرایطی دارد که قبلا در محل تدارک دیده شده است، ارواح برای تجسد یافتن تنها از اکتوپلاسمی که به وسیله مدیوم بوجود می آید استفاده نمی‌کنند. بلکه از سیالات حضار که در جلسات روحی پراکنده می‌شوند نیز برای تجسد بهره می‌گیرند، لذا ترکیب اکتوپلاسم و سیالاتی را که ارواح به نسبت دلخواه با هم مخلوط می‌کنند، قابل استفاده برای تجسد ارواح می‌باشد. در اصطلاح علم روحی این ماده را تلی پلاسم می‌نامند، یعنی در کل، این ماده اخیر است که تجسد را بوجود می‌آورد و به همین دلیل هم لازم است که نسبت معتقدین به وجود و بقای روح در جلسات می بایست زیادتر از افراد عادی یا منفی‌ها باشند. چون سیالات مثبتی که در جلسات وجود دارند در تجسدات روحی رل بسیار مهمی دارند.

  بعضی از تجسدات در جلسات روحی به قدر واضح است که همان وهله اول، ارواح تجسد یافته خوب شناخته می‌شوند و در چنین حالاتی مشاهده شده که هیچگونه تغییرات ظاهری و شخصیتی در جسم تجسد یافته بوجود نیامده است. ارواحی که در جلسات روحی حاضر می‌شوند اکثریت قریب به اتفاق آنها پوشیده و با لباس هستند. این لباس‌ها شکل لباس‌هایی است که ارواح در زمان حیات مادی خود بیشتر از آنها استفاده می‌کرده‌اند.

  دانشمندان روح‌شناس دنیا اکثرا بر این باورند که تمام اجسام و گیاهان و حیوانات و یا نسل بشر، دارای دو شکل، که یکی از آنها مادی و دیگری اثیری است می‌باشند و به همین دلیل هم ارواح در جلسات روحی با همان لباس‌های خود که قبل از مرگ استفاده می‌کرده‌اند ظاهر می‌شوند. زیرا ارواح می‌توانند هر عنصری را با نیروی عقل (اثر عقل بر ماده) به وجود آورند و از آن استفاده کنند.

  لباس اکثر ارواحی که در جلسات روحی تجسد می‌یابند به رنگهای گوناگون است و لباس بانوان بیشتر تور حریری است که تمام بدن آنها را پوشانیده و کلاهی از همان جنس بر سر می‌کشند و در زمان ختم جلسات لباس آنها آخرین قسمتی است که از انظار ناپدید می‌شوند. برخی از‌هادی‌ها در جلسات روحی توانسته اند با اجازه خود ارواح، تکه ای از لباس آنها را بریده و در آزمایشگاهها به تجزیه آن بپردازند و در نهایت به این نتیجه رسیده اند که لباس ارواح از همان جنس اکتوپلاسم است.

  در جلسه ای از روح حاضر سوال شد آیا اجسم پس از نابودی در جهان روحی دارای شکل مخصوصی هستند. در پاسخ گفت بله اجسام پس از نابودی و از بین رفتن شکل ظاهری حالت اثیری خود را حفظ می‌کنند, چون هر عنصری دارای خصوصیات مربوط به خود است فرضا اگر شیوی بسوزد به خاکستر و گرما و دود تبدیل می‌شود و ظاهرا آن شی از بین می‌رود ولی در کل همان شکل اولیه او به صورت اثیری با تبدیل جدید در عالم خلقت خواهد ماند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم
  اکتوپلاسم چیست؟

  چون ارواح موجودات مجرد و نورانی هستند برای برقراری ارتباط با زمینی ها و ظهور اعمال خود نیاز به واسطه و مدیوم دارند و از ماده اکتوپلاسم او استفاده می کنند.

  حکما گفته اند روحی انسانی اگر چه در ذرات مجرد و مستقل از ماده و احکام آن است ولی در مقام فعل نیازمند به ماده است و برای انجام فعل و ظهورات روحی به اسباب و وسایل مادی نیاز دارد به طور مثال برای دیدن نیاز به چشم و برای شنیدن نیاز به گوش و برای برداشتن نیاز به دست دارد لذا بدن و اعضای عنصری آن بازار و وسایل روح شمرده می شوند و این تا زمانی است که روح در دنیا در جسم مادی خود قرار دارد اما پس از مرگ و جدایی از بدن مادی وارد بدن مثالی برزخی یا بدن اثیری خود می شوند که متناسب با آن عالم با همین بدن کارهای خود را انجام میدهند ولی برای ارتباط با زمینی ها به هنگام روش میدومی بنا بر گفته علمای علم روحی-از ماده اکتوپلاسم استفاده میکند.

   

  نگاره‌ای از مدیومی به نام "اوا کاریاره" که هاله‌ای نورانی بین دستانش دیده می‌شود.

   

  نگاره اوا کاریاره که در آن ماده اکتوپلاسم خارج شده از بدن او بشکل چهره روح نمایان است.

   

  اما اینکه اکتوپلاسم  (ectoplasm)چیست و چه نقشی در ارتباط با ارواح دارد باید گفت:اکتوپلاسم-که گاهی به آن «سیکوپلاسم» یعنی پلاسمای روح گفته می شود- ماده ای است که در بدن مدیوم و یا به تعبیر دقیق‌تر در بدن انسان‌های زنده وجود دارد که علما آن را یکی از ظواهر فیزیکی مدیوم می‌دانند. این واژه برای نخستین بار در سال 1894م. از سوی «چالز ریچت» (روان شناس فرانسوی)مطرح شد.

  علمای روحی میگویند: ارواح با عاریت گرفتن این ماده و مخلوط کرده آن با «ماده اثیری» که با خود دارند میتوانند ظهورات و سخنان خود را به زنده‌ها منتقل کنند و با آنها ارتباط برقرار نمایند یعنی به طور موقت برای خود حالت زمینی و حسی به وجود می‌آورند.

  علمای روحی اکتوپلاسم را حلقه ارتباط میان روح متکلم و اعضای صوتی مدیوم می‌دانند درباره خصوصیان و ویژگی‌های این ماده گفته اند:

  اکتوپلاسم ماده مخصوصی است که قابلیت شکل گرفتن و رنگ‌پذیری مختلف دارد. رنگ آن در میان رنگ‌های سفید و خاکستری و سیاه جریان دارد. از حیث غلظت بخار آب و یا حباب‌ها و کف‌ها است. از لحاظ سفت و محکم بودن چنان است که گاهی ارواح می‌توانند به وسیله آن جسم سخت و سنگین (مانند میز غذاخوری) را بلند کنند. هنگام خارج شدن از جسم مدیوم به شکل دود غلیظ دیده میشود سپس بر حسب هدفی که ارواح می‌خواهند شکل می‌گیرد و سفت میشود. زمان مناسی بیرون کردن اکتوپلاسم از بدن مدیوم‌ها تاریکی شب و یا در نور تیره می‌باشد. عمل برگردانیدن آن ماده به بدن مدیوم‌ها باید در تاریکی مطلق و یا روشنایی قرمز انجام گیرد و در غیر این صورت برای مدیوم ضرر جسمی دارد و حتی منجر به مرگ او میگردد (البته میگویند که ماده اکتوپلاسم بر اثر نور سفید ناپدید میشود و بلافاصله به داخل بدن مدیوم باز میگردد)

  ماده اکتوپلاسم به طور معمول از منافذ جسم مدیوم مانند دهان، بینی، گوشها و احیانا از سوراخ‌های زیر پوست بدن و پاهای مدیوم بیرون می‌آید ممکن است اکتوپلاسم هنگام خروج از بدن مدیوم صدها شکل به خود بگیرد که در کتاب‌های علم روحی شکل آن بیان شده است. این ماده از قلب یا از بالای کتف یا از پاهای مدیوم بیرون می‌آید. از تجزیه این ماده معلوم شده که ترکیبی از «کلرید سدیمی» و «فسفات کلسیوم» است.

  در حقیقت این ماده تا چه حد می تواند چنین قدرتی را ایجاد نماید و دارای چنان اثر و خاصیت عجیبی باشد؟

  می‌گویند: ارواح ماده اکتوپلاسم را به دور دهان خود که دهان اثیری است جمع می‌کنند تا بتواند با زنده‌ها حرف بزند. البته ارواح از ماده اکتوپلاسم علاوه بر تجسد و شکل بخشیدن به اعضای صوتی و سایر بدن خود برای انتقال و به حرکت درآوردن اجسام فیزیکی نیز استفاده می‌کنند.

   

  علمای روحی میگوبند:

  فرق مهمی که میان حرف زدن ما و حرف زدن ارواح هست این است که همه این کارها را ارواح در ماده اثیری که لطیف تر از حیث تکوین و وسیع تر از حیث امواج است انجام می‌دهند. بنابراین دستگاه صوتی اثیری آنها می تواند در عالم روحی خود عمل کند. ولی در عالم ما نمیتواند عمل کند چون قسمت‌های اعضای صوتی ارواح از حیث لطافت طوری است که نمیتواند هوای سنگین جهان ما را به حرکت درآورد (چون سرعت حرکت امواج اثیری آنها خیلی بالاتر از سرعت حرکت امواج فیزیکی ما است.) بنابراین باید حالت جدیدی در دستگاه صوتی آنها به وجود آید که ارتعاشات امواج آنها را کندتر و مناسب‌تر با ارتعاشات امواج فیزیکی ما بکند.

  این امر به وسیله مدیوم و ماده اکتوپلاسم موجود در بدن او تحقق می‌یابد.

  همچنین علمای علم روحی معتقدند که در بین ارواح-ارواح شیمیدان وجود دارند که کار ارتباط و گفتگو بین ارواح و زمینی‌ها را برقرار می‌سازند. آنها ماده اکتوپلاسم را با موادی که آنها نزد خود دارند (یعنی ماده اثیری) مخلوط می‌سازد و به وسیله آنها برای خود دست فیزیکی و نقاب مانندی شبیه دهان-حلقوم و ریبین درست می‌کنند و آن را در وسط جلسه یا قسمتی از اتاق می‌گذارند و سپس هر روحی که بخواهد حرف بزند آن نقاب را به سر می‌کشد.

  اما سوالی که جواب آن برای روح‌شناسان و معتقدان به ارتباط مدیومی بسیار مشکل است این است که ارواح چگونه خود را با ماده اکتوپلاسم می‌پوشانند و چگونه هم در آخر کار و پایان جلسه. آن را از خود دور می‌سازند.

  دانشمندروحی «آرثر فندلای» با اعتراف به مشکل بودن حل این سوال پیش بینی کرده که روزی خواهد رسید که چگونگی آن اعمال هم شناخته شود.

  اکتوپلاسم ماده خامی است که در وجود مدیومها هست و ارواح برای برقراری ارتباط و نشان دادن کارهای خود از آن ماده استفاده می‌کنند. این ماده لطیفترین و نیرومندترین ماده فیزیکی می‌باشد که از جهت ارتعاش موجی بالاتر از ارتعاش امواج فیزیکی است. بوسیله همین ماده است که ارواح می‌توانند به خرد مدیوم چیره شوند و بر شعور و ادراک او اثر بگذارند.[۱]

  این ماده برحسب تعریف فیزیولوژی بخشی مجزا شده از پروتوپلاسمها است که در تمام سلولهای تشکیل‌دهنده جسم فیزیکی انسان وجود دارند.[۲]

   

  منابع

  ↑شودزموند. «گفتگو با مردگان»، برگرداننده: زین‌العابدین کاظمی خلخالی. دنیای کتاب، ۱۳۷۶.

  ↑ شودزموند. «گفتگو با مردگان»، برگرداننده: زین‌العابدین کاظمی خلخالی. دنیای کتاب، ۱۳۷۶.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم
  اکتوپلاسم از ویکی‌پدیا، دانشنامه آزاد

  نگاره‌ای از مدیومی به نام "اوا کاریاره" که‌هاله‌ای نورانی بین دستانش دیده می‌شود.

   

  نگاره اوا کاریاره که در آن ماده اکتوپلاسم خارج شده از بدن او بشکل چهره روح نمایان است.

   

  اکتوپلاسم ماده خامی است که در وجود مدیومها هست و ارواح برای برقراری ارتباط و نشان دادن کارهای خود از آن ماده استفاده می‌کنند. این ماده لطیفترین و نیرومندترین ماده فیزیکی می‌باشد که از جهت ارتعاش موجی بالاتر از ارتعاش امواج فیزیکی است. بوسیله همین ماده است که ارواح می‌توانند به خرد مدیوم چیره شوند و بر شعور و ادراک او اثر بگذارند.[۱]

  این ماده برحسب تعریف فیزیولوژی بخشی مجزا شده از پروتوپلاسمها است که در تمام سلولهای تشکیل‌دهنده جسم فیزیکی انسان وجود دارند.[۲]

   

  منابع

  ↑شودزموند. «گفتگو با مردگان»، برگرداننده: زین‌العابدین کاظمی خلخالی. دنیای کتاب، ۱۳۷۶.

  ↑ شودزموند. «گفتگو با مردگان»، برگرداننده: زین‌العابدین کاظمی خلخالی. دنیای کتاب، ۱۳۷۶.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه متافیزیک - روح شناسی - اکتوپلاسم