تاریخ : 01 شهریور 1396
زمان : 18:17:51
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 546 بار
 • بازدید دیروز : 665 بار
 • بازدید ماه : 546 بار
 • بازدید کل : 561136 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  پری دریائی افسانه یا واقعیت؟

  این عکسی است که از موزه آکواریوم لیژ بلژیک گرفته شده است. علاوه بر این مورد سه مورد مشابه دیگه هم در این موزه بود که از جاهای مختلف دنیا جمع آوری شده بودند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - پری
  پری

  پری در اوستا موجودی اهریمنی است و از آن به صورت زنی بسیار زیبا و فریبنده یاد شده که با پنهان و آشکار شدن پی درپی و تغییر شکل‌های گوناگون، مردم را می‌‌فریبد و به بیراهه می‌‌کشاند یا موجب دیوانگی آنان می‌شود.

   

  در هفت خوان‌های رستم و اسفندیار، زنی زیبا و آراسته در حالی که رود می‌‌نوازد به پهلوان نزدیک می‌شود و او را به شادخواری و شادکامی دعوت می‌کند. اما هر دو پهلوان او را می‌‌شناسند و در نبرد او را می‌‌کشند.

  پری از آتش می‌‌گریزد، بنابراین، برای شناختن یا فرار دادن پریان بدکار باید پیوسته آتش در خانه روشن بماند.

  همچنین فلزات و چیزهای نوک تیز موجب فرار پریان است.

  جستجوی  دانشنامه ای در لغت نامه ها بیان شده :

  موجودی متوهم ، صاحب پر که اصلش از آتش است و به چشم نیاید و غالبا نیکو کار به عکس دیو که بدکار باشد.

  در مورد پری دو نظر کلی بین مجربین و اساتید علوم ماورائی وجود دارد:

  عده ای پری را زنان جن میدانند ؛ یعنی جن معنای عام تر نسبت به پری دارد به مردان و زنان جن گفته میشود اما پری فقط به زنان جن اطلاق میگردد و چون دارای شمایل زیبا هستند آنها را پری میگویند.

  عده ای دیگر چنین بیان میدارند ؛

  در بسیاری از جاها پری را به موجودات افسانه ای ویا  به زنان جن اطلاق میکنند. و بسیاری از جاها پری را همراه با پری آسمانی و دریایی تا مرز رویا و خرافه برده اند. در صورتیکه پری نوعی از جن محسوب میشود و دارای جنس نر و جنس ماده است دارای عقل و شعور

  شاید بتوان گفت نوعی از جن که دارای شمایلی زیباتر و در قدرت و سرعت از جن قوی‌ترند.

  در بین اجنه کسانی که بسیار دروغ گو  باشند وجود دارند درحالی که پری‌ها راستگو و درستکردارند. آنها زن و مرد دارند و از نظر ما فقط زن بودن پری یا اینکه پری به زنان جن اطلاق شود صحت ندارد. نظر عامه مردم و بسیاری از واژه نامه ها معنای فارسی جن را پری میگویند.

   

  نظر سایت جن

  اینکه لفظ  پری دقیقا برای چه موجودی وضع شده معلوم نیست اما آنچه در بین ایرانیان به کار برده میشود به زنان جن گفته میشود  در این باره فقط میتوان به فرهنگ لغات و واژه نامه ها مراجعه نمود که متاسفانه با آوردن کلمه موجودی افسانه ای مطلب را بی اعتبار مینمایند .

  گرایش ما بیشتر به همان نظر دوم که پری نوعی از جن ها هستند که دارای شمایل زیبا و دارای زندگی سالم و بدون دروغ و دارای قوای قوی هستند میباشد.

  آنچه از داستانهای مکرر و گفته شاهدان بر میآید این است که پری بسیار زیبا و خوبرو  ومتخلق به اخلاق نیکو هستند. پس دلیلی ندارد که جن دارای شمایل توصیف شده، ولی زنان آنها با اختلاف فاحشی دارای روی بسیار زیبا تری باشند. شاید به کار بردن لفظ جن و پری در کنار هم باعث شده شباهتی مثل زن و مرد در اذهان به وجود آید.

  البته ما در این مورد نسبت به گفته ها و شنیده ها گرایش یا به نوعی سلیقه خود را  در این باره  اعلام نمودیم و این جدای از بحث علمی میباشد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - پری
  پری دریایی

  پری دریایی، اثر جان ویلیام واترهاوس.پری دریایی در فرهنگ عامه، یک موجود افسانه‌ای آبزی است که سر و تنه‌ای به شکل یک زن زیبا و دمی شبیه به ماهی دارد. پری دریایی، در بسیاری از افسانه‌ها اینطور تصویر شده است که در کنار ساحل دریا می‌ایستد و با یک دست در حال شانه‌کردن موهای بلندش و در دست دیگرش آینه‌ای را نگاه داشته‌است. در قصه‌های بسیاری، پریان دریا، غالباً به پیشگویی اتفاقات آینده می‌پردازند، گاهی از روی اجبار، قدرتهای ماورا طبیعی خود را به انسانها میبخشند و گاهی عاشق انسانها شده، یا با فریفتن انسانهای فانی که دل در گرو عشق آنها بسته‌اند، آنها را به قعر دریا می‌برند. تشابهاتی بین افسانه‌های پری دریایی و افسانه‌های سیرن (حوری دریایی اسطوره‌های یونان) وجود دارد.[۱]

  گرچه پریان دریا، در افسانه‌ها گاهی اوقات مهربان و خوشنامند، اما به طور معمول پلید تصویر شده‌اند، هدایایشان بد یمنی می‌آورد، اگر آزرده‌خاطر شوند، موجب به‌پاشدن طوفان و سایر بلایا می‌شوند، به‌طوری که دیدن یکی از آنها در دریا، نشانه غرق شدن کشتی بوده‌است. برخی چون لورلای رود راین[۲]، با خواندن آوازهای زیبا موجب جلب ماهیگیران و دریانوردان به دریا و غرق شدن آنها شده و بعضی مثل پری دریایی حکاکی شده در سکوی کلیسای «زنور» در «کورنوال» انگلستان،[۳] مردان جوان را میفریبند تا برای زیستن با آنان به اعماق دریا روند.[۴]

  هانس کریستین اندرسن، در داستان محبوب پری دریایی کوچولو که در سال ۱۸۳۶ آنرا به رشته‌ تحریر درآورد، درباره پریان دریایی اینگونه نقل می‌کند که آنها فراموش می‌کنند که انسانها نمی‌توانند در زیر آبها نفس بکشند، حال آنکه به عقیده برخی دیگر، آنها از روی کینه و دشمنی، انسانها را غرق می‌کنند.

  پری دریایی در افسانه‌های بسیاری از فرهنگ‌های جهان، از تمدن آشوریان تا بابل و یونان باستان وجود دارد. در بعضی افسانه‌های اروپایی آمده پری دریایی توانایی برآورده کردن آرزوهای انسان‌ها را دارد، و در ژاپن معروف است که خوردن گوشت پری دریایی سبب جوان ماندن و زندگی جاوید می‌شود.

  برخی زمینه خلق افسانه‌های پری دریایی را پستانداران آبزی چون گاوهای دریایی و دوگانگ‌ها می‌دانند که در کنار ساحل دریا به نحوی مثل انسانها به شیردادن به بچه‌هایشان می‌پردازند.

  در ایران نیز داستان پری دریایی وجود دارد به خصوص در جنوب ایران، در مجاورت خلیج فارس. چنان‌که در داستان‌های منیرو روانی پور با نام آبی‌ها و قرمزها دیده می‌شوند[۵].

  منابع

  1-پری دریایی (انگلیسی). دانشنامه انکارتا (آنلاین) (۲۰۰۷). بازدید در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۸۷.

  2-Lorelei of the Rhine

  3-Zennor, Cornwall, Eng.

  4-پری دریایی (انگلیسی). دانشنامه بریتانیکا (۲۰۰۸). بازدید در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۳۸۷.

  5-فرشته احمدی، روزنامه شرق، ۱۸ خرداد۱۳۸۳ ، بازدید در ۸ ژانویه ۲۰۰۸

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - پری
  پری دریایی کوچک، زیر تیغ جراحان

   

  دختری که با بیماری موسوم به «سندرم پری دریایی» در پرو متولد شده است، تا چند روز دیگر تحت عمل جراحی جداسازی دو پا قرار می‌گیرد. به گزارش سایت خبری «یاهو»، جراحان در پرو، خود را برای عمل جداسازی پاهای دختری آماده می‌کنند که پاهایش مانند دم ماهی به هم چسبیده است.  این دختر نه‌ماهه، «پری دریایی کوچک» نام گرفته است.

  به گفته پزشکان، کسانی که هنگام تولد به بیماری سندرم پری دریایی مبتلا هستند، چند روز پس از تولد می‌میرند؛ اما این دختر، سومین موردی است که تاکنون زنده مانده است.

  گفته می‌شود، جراحی این دختر، 24 فوریه انجام می‌شود و تیمی متشکل از جراحان پلاستیک، جراحان قلب و اعصاب، متخصص زنان و یک متخصص اطفال، این جراحی پنج ساعته را انجام خواهند داد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - پری
  پری کوچک غمگین

   در افسانه ها آمده است که پری دریایی برای آدم شدن مجبور شد هزینه ای گزاف معادل صدایش را پرداخت کند. هزینه ای که پری دریایی 9 ماهه پروای پرداخت می  کند، احتمالا محرومیت او از زندگی در دنیای اساطیری و تخیل است.

  سارا آرائوکو، مادر 19 ساله این کودک می  گوید: من ایمان دارم که جراحی با موفقیت به انجام می  رسد.

  سیرن جانوری بود نیمه پرنده و نیمه زن که ملوانان را از صدای دلکش خود شیفته می  کرد. پری  دریایی حاصل تخیل آدم های اولیه بوده که توسط هانس کریستین اندرسن، نویسنده دانمارکی وارد ادبیات و سپس تئاتر و سینما شد. موجودات مخلوط دیگری هم در تاریخ بشریت- حداقل در ذهن خلاق بشر- آمدند و رفتند.یکی از آنها اسبی بود که سر آدمی روی تن آن خودنمایی می  کرد و دیگری شیری با کله  آدمیزاد که در مجسمه ابوالهول تبلور یافت.

  شاید همه اینها زاییده ترس و نگرانی انسان باشد؛ ترس از مسخ. چندی پیش خبرگزاری ها ظهور یک نوع ماهی  را که صورتی شبیه انسان داشت، تایید کردند. اکنون نوبت شکل واقعی پری دریایی است که از درون کتاب و کارتون و فیلم، از دنیای واقعیت سر درآورد. نوزاد پرویی که 9 ماه قبل در هوانکایو واقع در 300 کیلومتری شرق لیما- پایتخت پرو- چشم به جهان گشود، تبلور یک افسانه قدیمی است. او 168 سال دیر به دنیا آمد و با این تاخیر طولانی مدت باعث شد تا هانس کریستین اندرسن هیچ گاه ثمره خلاقیت خود را نبیند.

  میلاگروس چرون نتیجه ازدواج مصلحتی پادشاه دریا و سلطان زمین نیست. او قربانی نوع نادری از بیماری سیرنوملیا است، هر چند که والدین این کودک 9 ماهه معتقد باشند تولد فرزندشان یک معجزه الهی است.

  سیرنوملیا برگرفته از واژه سیرن بیشتر به سندروم پری دریایی شهرت دارد. این مورد نادر در واقع چندان هم کمیاب نیست. احتمال اینکه چنین کودکی به دنیا بیاید، یک در 60 هزار تا یک در 100 هزار تخمین زده می  شود، اما تمام نوزادان مبتلا به سندروم پری دریایی بلافاصله می  میرند. آنها در حقیقت نوزادان ناقصی هستند که هیچ شباهتی به زیبایی و شگفتی تصویر شده در کتاب نویسنده دانمارکی و شخصیت آریل در کارتون پری دریایی کوچک محصول کمپانی والت دیسنی ندارند.

  میلاگروس در زبان اسپانیایی مفهوم معجزه را دربردارد. اگر از کودکی که 16 سال پیش به دنیا  آمد بگذریم، تولد میلاگروس یک معجزه تمام عیار محسوب می  شود. فقط یک نفر از مبتلایان به این بیماری در طول تاریخ دچار مرگ زودرس نشد. او که تیفانی یورکس نام دارد، هم اکنون 16 ساله است و در شهر نیوپورت ریچی واقع در ایالت فلوریدا آمریکا زندگی می  کند.

  البته تیفانی هیچ شباهتی به یک پری دریایی پریرو ندارد. چهره او در سن 16 سالگی دست کم دو برابر سنش را نشان می  دهد. تیفانی در حالی که تنها 2 ماه از تولدش می  گذشت توسط پزشکان مورد عمل جراحی قرار گرفت و از شمایل افسانه وار یک پری  دریایی به هیئت انسان درآمد. هنوز هم آثار این جراحی تاریخی روی بدن او نمایان است، طوری که شکم این دختر 16 ساله حالت دو تکه دارد.

  این کودکی است که 16 سال قبل در سن 2 ماهگی با عمل جراحی از دنیای یک پری دریایی به دنیای خاکی برگشت. تیفانی اکنون به کمک ویلچر راه می  رود، در حالی که تا 6 سالگی روی پای خودش ایستاده بود

  لوییس روبیو رئیس تیم پزشکی مامور مراقبت از سلامتی کودک 9 ماهه پروای در چند سال اخیر مشغول تحقیق روی این بیماری بوده است. وی هیچ وقت تصورش را نمی  کرد که به این زودی با یک نمونه واقعی روبه رو شود.

  او و گروهش قرار است روز 24 فوریه عمل جداسازی را روی پاهای میلاگروس انجام دهند. روبیو می  گوید: این مورد شبیه دوقلو های به هم چسبیده است، با این تفاوت که هیچ کدام از مبتلایان به این سندروم خاص زنده نمی  مانند.

  معجزه لبخند می‌زند و مثل کودکان همسن خود صداها و کلماتی را از دهان خارج می  کند. بالا تنه او هیچ تفاوتی با نوزادان سالم ندارد، یک جفت ریه سالم و قلبی که مثل ساعت کار می  کند. تمام مشکل در نیمه پایینی اندام وی خلاصه شده است.

  شکم وی در امتداد پاهایش قرار دارد؛ پاهایی که تا پاشنه به هم متصل است، درست مثل اینکه با چرخ خیاطی به هم دوخته شده باشد. حالت پاهای او از مچ پا به پایین، طوری است که دم ماهی را در ذهن تداعی می   کند. هر دو پا دارای استخوان های جداگانه  است. این استخوان ها به حرکت نیز درمی آید. روبیو می   گوید: انگار سعی دارد پاهایش را از این گونی نامریی رها سازد.

  معجزه از وقتی که دو روزه بود به درمانگاهی که وقف شهرداری است واقع در منطقه فقیرنشین شمال لیما انتقال یافت. ریکاردو، پدر این پری دریایی کوچولو در روز 27 آوریل به شدت ترسیده بود و به این در و آن در می  زد: ناامیدکننده بود. اما ناامیدی او فقط چند روز دوام آورد، یعنی زمانی که متوجه شد پاهای دخترک از حس، استخوان و رگ های جداگانه ای برخوردار است. میلاگروس در حال حاضر 5/7 کیلوگرم وزن دارد و قدش به 60 سانتیمتر می  رسد. مجاری ادراری و مقعد او همگی در کنار هم قرار دارند. قرار است روز نهم فوریه روی پاهای او پارچه هایی ابریشمی آغشته به محلول آب و نمک قرار دهند و مدام به آن آب اضافه کنند تا پوست پاها کشیده شود.

  سارا آرائوکو، مادر 19 ساله این کودک می  گوید: من ایمان دارم که جراحی با موفقیت به انجام می  رسد. اما موتاز هابال، پزشکی که تیفانی یورکس را عمل کرد، با دیده  تردید به این موضوع می  نگرد و جراحی را ریسکی بزرگ می  داند.

  موتاز می  گوید: تنها آرزویم این است که این یکی هم زنده بماند.

  تیفانی پس از عمل جراحی به مدت 6 سال روی پاهای خودش راه می  رفت، اما اکنون برای راه رفتن مشکل دارد و باید از صندلی چرخدار استفاده کند. تیفانی که بر اثر یک سانحه قدرت پاهایش را از دست داد، پس از شنیدن خبر تولد یک پری دریایی دیگر با خوشحالی گفت: من از همه امیدوارترم. می  دانم که او تا مدتی طولانی زنده خواهد ماند.

  حتی دکتر روبیو آنقدر امیدوار است که وعده می  دهد معجزه یک روز بتواند بدود یا دوچرخه سواری کند: همین که بتوانیم به او کمک کنیم بدون کمک دیگران روی پای خودش بایستد، برایم کافی است.

  Mere در لغتنامه به معنای دریا آمده است و Maid هم به مفهوم بانو است. بانوی دریا که اصلا ربطی به دریا ندارد، قرار است به بانویی خاکی و زمینی تبدیل شود. این تمام آرزویی است که درباره این معجزه یا شاید هم خطای طبیعت می  توان به ذهن و دل راه داد. شاید او حاصل خطای انسان و روی آوردن وی به سلاح های هسته ای است یا شاید معجزه ای که در دل خود نکته ای در بردارد، برای عبرت آدمیزاد.

  به هر حال او پری دریایی کوچکی است که حداقل اطرافیانش می  خواهند وی را به یک موجود معمولی و غیرافسانه ای تبدیل کنند. میلاگروس تا زمانی معجزه  است که همین طور باقی بماند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - پری
  پری دریائی

  تا کنون هرچه در مورد پری دریائی به ما گفتن به صورت داستان و قصه باورش داشته ایم ولی در کل پری دریائی موجودی بوده که وجود داشته ودر سالیان گذشته درون دریا ها به زندگی معمول خود مشغول بوده اند و اکنون برای اینکه شما باور داشته باشید که پری دریائی وجود داشته عکس بالا

  و چند عکس دیگر

   

   

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - پری
  جن دریایی

   

    صیادان منطقه غرب مازندران در هنگام صید به موجودی برخورد کردند که به قول اهالی جن دریایی است نه پری

  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،صیادان منطقه نوشهر مازندران در اواخر شهریور ماه ، موجودی را صید کردند که باعث وحشت اهالی گردید. این موجود که به گفته اهالی مناطق ساحلی بعد از شکار بوسیله صیادان کشته شد ،   حدود ۵/۲ متر طول داشت و شامل دو قسمت کاملا متفاوت بود . نیمه فوقانی این موجود شبیه انسان و نیمه تحتانی شبیه ماهی بود

  نیمه فوقانی شامل سر و صورت با چهره ای شبه موجودات فضایی فیلمهای تخیلی که شامل یک شاخ در فرق سر ، دوچشم کشیده ، بینی و دهانی شبیه دهان انسان بوده است . در ادامه سر تنه قرار گرفته است که شامل یک قفسه سینه انسانی با تعدادی دنده و ستون فقرات و در ادامه شکم که برامده و شامل احشاء می باشد .

   

   (تصویر پری دم دار)

   

  نیمه تحتانی این موجود کاملا شبیه ماهی می باشد که حدود ۵/۱ متر بوده است و در ادامه تنه قرار دارد.

  اهالی منطقه جسد این موجود را در اتاقی قرار داده و ساعاتی به تلاوت قرآن پرداختند و گروهی از صیادان و اهالی نماز وحشت بجا آوردند و در انتها جسد را دفن کردند.

  خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز سعی در مصاحبه با صیادان این موجود را داشت که موفق به ملاقات صیادان نشد.

   (تصویر پری دم دار)

   

  در مورد منشائ این موجود فرضیات متعددی مطرح است که تعدادی از آنها به شرح زیر است :

  ۱- آیا این موجود حلقه ای از تکامل است ؟ اگر هست چرا پیش از این چنین موجوداتی صید نشده بود .

  ۲- آیا این موجود حاصل یک جهش ژنی طبیعی در یک ماهی است؟

  ۳- آیا این موجود حاصل یک آزمایش ژنتیکی از طرف کشورهای حاشیه دریای خزر می باشد؟

  ۴- آیا می تواند این موجود از سیارات دیگر به زمین آمده باشد؟

  ۵- و شاید اهالی راست می گویند  ”این موجود یک پری یا جن دریایی است .”

  اما نکته جالب آن است که این چهره آشناست ، گویی بارها و بارها چهره اش را دیده ایم ، شاید در فیلمهای تخیلی…

  ذهنمان مشغول می ماند و سوالات بی جواب بسیاری هست . براستی آیا باز هم چنین موجوداتی صید خواهد شد ؟

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - پری
  تمامی تصاویر پریان دریایی در یک پست

   

  تمامی عکسهای بدست آمده در مورد پری چه مربوط و چه نامربوط را می‌توان در این بخش بطور کامل ببینید.

   

   

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - پری