تاریخ : 29 مرداد 1396
زمان : 14:09:59
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 434 بار
 • بازدید دیروز : 864 بار
 • بازدید ماه : 21692 بار
 • بازدید کل : 558756 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  مرد بالدار "ماناها" در ربط چهره گشود

  ‌سرپرست گروه کاوشگر در تپه ربط سردشت تایید کرد باستانشناسان در جریان کاوشهای خود به آجری با تصویر انسان بالدار دست یافته اند که دارای سربند تزیینی و ریش بلند است. این آجر در لایه‌های تحت الارضی تپه ربط کشف و شناسایی شد.تصویر منقوش شده روی آجر ، مردی متعلق به دوره ماناهاست که بال‌های آن به اطراف باز شده است.

  بالا بودن دست مرد منقوش روی آجر، به شکل نیایش کردن یکی از ویژگی‌های این تصویر است.آجر بدست آمده 70 سانتی متر طول و 45 سانتی متر عرض دارد.

  خبرگزاری میراث فرهنگی گزارش داد:در دو فصل گذشته کاوش‌های تپه ربط، آثار ارزشمندی شامل آجرهای لعاب‌دار با نقوش اساطیری انسانی، گیاهی، جانوری و هندسی،‌ کتیبه‌های خط میخی لعاب دار با خطوط آشوری بدست آمده، اما به گفته حیدری کشف این آجر با تصویر انسان بالداردر نوع خود منحصر به فرد بوده است.

  تپه ربط که سطحی‌ترین فرهنگ آن به هزاره نخست پیش از میلاد بازمی‌گرددبا وسعت 60 هکتار یکی از بزرگترین و باارزش‌ترین محوطه‌های باستانی شمال غرب ایران در شهرستان سردشت ودر فاصله 30 کیلومتری مرز عراق قرار دارد.

  باستان‌شناسان همچنین در فصل سوم کاوش علاوه بر کشف آجر متعلق به دوره ماناها، موفق به کشف گل میخ و تکه سفال‌هایی شده‌اند که هنوز نتوانسته‌اند دوره تاریخی این آثار را مشخص کنند.

  حیدری گفته نتایج دو فصل گذشته کاوش، منجر به دستیابی اطلاعات علمی درباره شناخت زوایای تاریخ حکومت "مانا" در حوزه شمال غرب ایران شده است.مانایی ها دولت منطقه ای بودند که با "اورارتوها" و آشوری ها در یک دوره می‌زیستند.

  این دولت منطقه‌ای گاه با اورارتوها علیه آشوریان هم پیمان می‌شد و گاه با اتحاد با آشوریان بر علیه اورارتوها می جنگیدند. اما آنچه درباره مانایی ها اکنون کاملا هویداست، این است که این قوم، قومی جنگجو بوده و مهمترین خدای مورد پرستش آنان "هالدی" خدای جنگ بوده است.

  منبع: سایت کردنیوز

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - کشفیات جدید - مرد بالدار
  مرد بالدار

   

  مرد بالدار نام موجودی عجیب است که اوج رویت آن بین سال‌های 1966 و 1967 در ویرجینیای غربی بوده است در سال 2007 هم گزارش‌هایی مبنی بر رویت آن موجود می‌باشد. آنها که مرد بالدار را دیده‌اند، می‌گویند این موجود سر ندارد... اما چشمان درشت و سرخی دارد که روی سینه‌اش می‌درخشند. افراد زیادی تاکنون خبر داده‌اند که مرد بالدار را دیده‌اند ولی هیچ عکسی از آن در دست نمی‌باشد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - کشفیات جدید - مرد بالدار
  نظر و دیدگاه نویسنده وبلاگ

  پدیده‌های ترکیبی در طول تاریخ همواره مورد توجه بوده است. خصوصا آن دسته از پدیده‌های ترکیبی که بخشی از آن جزو آرزوهای بشری بوده است. بطور مثال پرواز برای بشر همواره یک آرزو بوده است. انسان از ابتدا سعی کرده بود که با بستن اجزائی به بدن خود به این آرزو جامه عمل بپوشاند. البته این شیوه هنوز ادامه دارد. بطور مثال استفاده از کایت یکی از این روشها است.

  هنوز مدرک صحیح در دست نیست که مرد بالدار وجود داشته است یا نه. اما نقش و نگارهایی در طول تاریخ بدست آمده است که افرادی را با بال به تصویر کشیده‌اند. معلوم نیست که این نگاره‌ها تخیلی هستند و یا از روی حقیقت ترسیم شده‌اند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - کشفیات جدید - مرد بالدار