تاریخ : 30 مرداد 1396
زمان : 03:29:34
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 166 بار
 • بازدید دیروز : 815 بار
 • بازدید ماه : 22239 بار
 • بازدید کل : 559303 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  سگ خون‌آشام در آمریکا

  آیا این جانور فقط یک سگ زشت است یا واقعا یک موجود افسانه‌ای که کل آمریکا را به وحشت انداخته است؟روزنامه بیلد گزارش داد، شبکه تلویزیونی KOTV (از گروه CBS) تصاویر حیوانیرا نشان داد که جسدش در استیلول (در ایالت اوکلاهاما آمریکا) پیدا شده است.گفته می‌شود این حیوان می‌تواند چوپاکابرا (Chupacabra) باشد. در داستان‌هاآمده است، این موجود افسانه‌ای شب‌ها به خانه‌ها و اصطبل‌ها می‌رود و خونقربانیانش را می‌مکد!اولین گزارش‌ها درباره این پدیده سال 1995 از پورتوریکو منتشر شد. ظاهراخون هشت گوسفند به طور کامل مکیده شده بود و بر روی سینه همه آنها سه جایسوراخ دیده می‌شد.بعدها گزارش‌های مشابهی از سراسر آمریکا ـ از شمال (ایالت مین آمریکا) تاجنوب (شیلی) ـ پخش شد. خون همه این حیوانات از سوراخ‌های کوچک (یا جایگازگرفتگی) تقریبا به طور کامل مکیده شده بود.تعدادی از شاهدان عینی «چوپاکابرا» را همچون خزندگان وصف می‌کنند. دیگران ـهمانند جسدی که در اوکلاهاما کشف شده است ـ آن را همچون سگ، اما دارایپوست چرمی مانند خزندگان و دارای دندان خون‌آشام می‌دانند. این جانورمی‌تواند تا شش متر جهش کند.شبکه خبری «سی.ان.ان» هم چند روز پیش گزارشی را درباره کشف چوپاکابرا درتگزاس پخش کرد. این موجود در یک تله گرفتار شده بود. دامپزشکان تاکنوننتوانسته‌اند این جانور را طبقه‌بندی کنند. آنها نمی‌دانند این موجود ازکجا آمده است: جهش ژنی از کایوت‌ها بوده است یا؟  

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - کشفیات جدید - ال چوپاکابرا
  فرضیه ها

  به عقیده برخی جانور شناسان چوپاکابرا وجود خارجی ندارد و زایده تفکراتمدنی است! برای مثال در شهرهای کشورهای آمریکای لاتین , شمالی و مرکزی برایتزئین ناودانها از مجسمه های سنگی با چهره جانوران تخیلی استفاده می شودکه انها را " گارگویل" (Gargoyle)می نامند . احتمالا اساس خلقت موجودی باویژگی چوپاکابرا همین گارگویلها بوده که این شکل از هیولا را به ذهن هاالقا کرده است ! و در مورد کشتارهای پورتوریکو هم عقیده دارند که کشتار , کار یک نوع مار یا یک نوع بزمجه ( در فارسی به آن بزغاله مار یا بزچوش میگویند) بوده است و خون جانور نیز پس از مرگ توسط حشرات تخلیه شده است !!!.اما کریپتوزئولوژیستها که علاقه شدیدی به پیچیده کردن موضوعات دارند ! براین عقیده اند که چوپاکابرا حیوان خانگی موجودات بیگانه فضایی بوده که برایسرکشی به زمین آمده اند ولی در بازگشت از روی فراموشی , حیوان را بروی اینکره خاکی رها نموده اند !!!.  نظریه های دیگر بیشتر از جنبه ژنتیک به موضوع می نگرند .برای مثال به عقیدهبرخی دانشمندان , عاملی که در ابتدا به بزهای پورتوریکو حمله کرده واجدنوعی بیماری ژنی بوده که گاهاُ درحیوانات آزمایشگاهی نیز بروز می کند و براثر آن جانور دچار هیستری و هیجانات بسیار شدید عصبی شده و به هر موجود حتیهمنوع خود حمله می کند. ( البته این سوال مطرح می شود که چرا جانور حملهکننده فقط یک زخم در اطراف گردن ایجاد می کند و برخلاف انواع جهش یافته بهبافتهای جانور آسیبی نمی رساند و خون مکیده شده چگونه توجیه می شود ؟! ). در مورد مخلوق المندورف هم برخی عقیده دارند که یگ گونه جهش یافته وهیستریک از نوعی سگ تازی به نام Sophie penatusمی باشد. البته این احتمالدر مورد مخلوق المندورف می تواند صحیح باشد ولی آیا مخلوق المندورف همانچوپاکابراست جای سوال دارد ! ناگفته نماند که NASAدر کشور پورتوریکو و در منطقه " یانکو" (El Yunque) درنزدیکی "موکا " آزمایشاتی در زمینه ژنتیک بروی حیوانات انجام می دهند بهعقیده مردم پورتوریکو , چوپاکابرا حاصل آزمایشات ژنتیکی همین لابراتوار استو توانسته است از آنجا بگریزد!  

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - کشفیات جدید - ال چوپاکابرا
  تصویر چوپاکابرا

  با اینکه هر از چند گاهی این نوع کشتارها صورت می گرفت ولی هنوز کسی نمیدانست چوپاکابرا وافعا چگونه موجودی است و چه ظاهری دارد. در ابتدا چندشاهد ادعا کردند که مخلوق سوسمار مانند سبز رنگ با بالهایی بزرگ و قدی درحدود 1 تا 1.2 متر را که مانند کانگرو بروی دو پا می ایستاده دیده اند کهدر نیمه شب به گوسفندان حمله کرده و با دندانهای خود گردن آنهارا سوراخکرده است و توسط دندانهای توخالی خود خون آنها را مکیده است! . البته جزاین ادعا مدرک دیگری درباره این سوسمار بدست نیامد! (که بعدا به دست آمد – نویسنده وبلاگ)در سال 1998 یک افسر پلیس گزارشی از یک گونه ناشناس داد که صورتی شبیه بهسگ و بدنی شبیه کانگرو داشته وبروی دو پای خود می ایستاده که با دیدن افسراز حمله به گوسفندان منصرف شده و به درون درختان جنگل گریخته است. البتهاینبار هم مدرک دیگری جز گفته پلیس وجود نداشت . تا اینکه در ماه جولای سال 2004 میلادی یک گله دار اهل "المندورف" ایالت تگزاس , موجود سگ مانند بدونمویی را که در حال حمله به گله گاوهای وی بود با گلوله کشت ! . چیزی کهمشخص بود این بود که هیچ کس تا به حال یک چنین سگی را مشاهده نکرده بود. ! به گفته برخی زیست شناسان این سگ یک گونه ناشناخته از سگ سانان بوده که تابه حال از دید آدمی پنهان مانده است و عده دیگر بر این عقیده بودند که اینموجود یک گرگ کایوت(Coyot)بوده که دچار بیماری شدید پوستی شده است.( هر چندکه از لحاظ ظاهر هیچ شباهتی به کایوت نداشت ! ). به هر حال این سگ سانعجیب را مخلوف المندورف( Elmendorf Creature)نامگذاری کردند . 3ماه بعد ودر ماه اکتبر دو جانور دیگر با ویژگیهای مخلوق المندورف در همین منطقهروئیت شدند که یکی از آنها مرده بود و موجود دیگر در اطراف جنازه آن مشغولپرسه زدن بود . پس آز آن , این احتمال شکل گرفت که شاید مخلوق المندورفهمان چوپاکابرا باشد ! و به همین دلیل قسمتهایی از بافت این جانور مرده راجهت بررسی نوع گونه آن به آزمایشگاهای ژنتیک فرستادند که هنوز هم نتیجهآزمایشات اعلام نشده است !  

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - کشفیات جدید - ال چوپاکابرا
  ال چوپاکابرا (4)

  چوپاکابرا موجودی افسانه ای است که با ظاهری شبیه کانگرو و دندانهای بلند وزبانی نوک تیز و شبیه مته به عنوان کانگرو خون آشام از آن یاد میشود...

  این موجود افسانه ای در مکان های مختلفی رویت شده و اکنون عکس های واضحی از آن موجود است...

  حال به چند روایت از دیده شدن آن توجه فرمایید:

  1- ال چوپاکابرا (مکنده خون بز) بیشتر در کشورهای آمریکای لاتین دیده شدهاست و احتمالا موجودی سنگین وزن با جثه‌ای کوچک‌تر از خرس می‌باشد که یکردیف فلس شبیه دایناسورها از پشت گردن تا محل درآمــدن دم روی بـدن خوددارد. این نام لاتین به این دلیل بر روی آن گذاشته شده که به گفته شاهدیناین موجود حیوانات به ویژه بز را می‌کشد و خون آنها را می‌مکد. می‌گوینداین موجود صورتی شبیه سگ یا پلنگ، زبان دراز نوک تیز و دندان‌های نیش بزرگیدارد و بویی شبیه بوی گوگرد بر جای می‌گذارد و به هنگام خطر چشمانش قرمزرنگ شده و می‌درخشند.

  . 2- دو نفر از اهالی جنوب تگزاس ادعا می کنند چیزی شبیه به چوپاکابرا (موجودیبدون مو با پاهای کوتاه که مدت ها جزء جدانشدنی داستان ها و فرهنگ عامهمردم محلی بوده است) را از نزدیک مشاهده کرده اند. برندون ریدل ساکن سنآنتونیو می گوید زمانی که به همراه یک مامور پلیس که تازه استخدام شده دروسط زمین تمرین بودند، حیوانی را مشاهده کردند که از جاده به سمت پایین میرود. او هم به سرعت دوربینش را برمی دارد و شروع به فیلمبرداری می کند؛ «حتماً باید این تصاویر را ضبط می کردم. مگر چند بار اتفاق می افتد که شماحیوانی عجیب را مشاهده کنید که این طور آزادانه در وسط روستا برای خودشگردش کند.» البته ریدل چندان مطمئن نیست که این موجود همان چوپاکابرا باشدزیرا آن طور که در تصاویر مشخص است حیوان پوزه یی دراز مانند کایوت دارد. سال گذشته نیز یکی از مزرعه داران کرکسی را دیده بود و ادعا می کرد همانچوپاکابرا است. از طرفی برخی از مردم محلی بر این باورند که دلیلی برای اینهمه شک و تردید وجود ندارد. اریک مک کوان یکی از آنهاست و می گوید؛ «اینهم مانند دیگر اسطوره های مدنی است. شاید بهتر باشد فکر کنیم همانچوپاکابرا بوده و به حال خود رهایش کنیم.»

  3- "خوزه" و "پاز" چند سالی است که از تراقیک وحشتناک " سن خوان " رهایییافته و در " موکا " ‌ــــ یکی از مناطق ساحلی و بسیار زیبای کشور "پورتوریکو"ــــ به گله داری مشغول شده اند. آن روز هم مانند روزهای قبل , پاز زودتر از شوهر خود برای سرکشی احشام به طویله می رود اما صحنه کشتاربزها اولین صحنه ای است که پس از گشودن درب طویله مشاهده می کند ! .

  چیزی که تعجب خوزه و پاز را برانگیخت این بود که بدن بزها سالم و دستنخورده باقی مانده بود ولی در اطراف گردن تمامی اجساد جای دو سوراخ , شبیهنیش مار وجود داشت و از همه مهمتر ! , خون اجساد تماما مکیده شده بود !.

  در ابتدا تصور اینکه خفاش های خون آشام عامل این جنایت بوده اند غیر منطقیبه نظر نمی رسید ! اما نکته مهم اینست که خفاشهای خون آشام پس از گاز گرفتنحیوان مقدار کمی از خون آنرا خورده و می روند و هیچگاه باعث مرگ جانور نمیشوند !. آیا کسی از نیش پشه دچار کم خونی شدید شده و میمیرد ؟ نه ! هرگز !.

  مظنونین بعدی گروهای " شیطان پرست!" ساکن در موکا بودند که گاها در مراسمخود دست به اعمال وحشیانه و وقیحانه ای می زدند !. تحقیقات پلیس این احتمالرا هم رد کرد و معما حل نشده باقی ماند !

  این پایان ماجرا نبود ...

  چند هفته پس از این ماجرا اتفاقات مشابهیدر جای جای کشور پورتوریکو رخ داد. اسبها , گوسفندان , بزها و حتی طیور بهشیوه مشابه کشته شده بودند ! دو روزنامه " وسر" (El Vocer)و " نوودیا"(El Nuevo Dia)اولین بار این اتفاقات را با تیتر" خون آشام موکا !" (El Vampiro de Moca)پوشش دادند ( این دو روزنامه در کشورهای اسپانیولی زبان مجاور نیزتوزیع می شوند ! ).

  پس از مدت کوتاهی دامنه این کشتارها به خارج از کشور پورتوریکو و به ترتیبکشورهای شیلی , دومنیک , آرژانتین , بولیوی , السالوادر, پاناما , برزیل , کلومبیا , مکزیک و ایالات متحده کشیده شد و گزارشاتی از کشته شده حیواناتتوسط هیولایی که خون احشام را می مکید ارائه شد ! همچنین نام "چوپاکابرا"(El Chupacabra)که در زبان اسپانیولی به معنی " مکنده خون بز" است کم کم در بین این کشورها به جای " خون آشام موکا " رایج گشت !.

   

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - کشفیات جدید - ال چوپاکابرا
  ال چوپاکابرا (3)

  ال چوپاکابرا (مکنده خون بز) بیشتر در کشورهای آمریکای لاتین دیده شده است واحتمالا موجودی سنگین وزن با جثه‌ای کوچک‌تر از خرس می‌باشد که یک ردیففلس شبیه دایناسورها از پشت گردن تا محل درآمــدن دم روی بـدن خود دارد. این نام لاتین به این دلیل بر روی آن گذاشته شده که به گفته شاهدها اینموجود حیوانات به ویژه بز را می‌کشد و خون آنها را می‌مکد. می‌گویند اینموجود صورتی شبیه سگ یا پلنگ، زبان دراز نوک تیز و دندان‌های بزرگی دارد وبویی شبیه بوی گوگرد بر جای می‌گذارد و به هنگام خطر چشمانش قرمز رنگ شده ومی‌درخشند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - کشفیات جدید - ال چوپاکابرا
  ال چوپاکابرا (2)

  ال چوپاکابرا - حیوانی که از شایعه تا واقعیت در باره آن صحبت شده است ووجود آنرا به هر حیوانی نسبت داده‌اند بالاخره شناسایی شد. این موجود که درآمریکای لاتین بیشتر دیده شده است مدتها باعث نگرانی مردم شده بود زیرا ازخون جانوران اهلی شده استفاده می‌کرد و بالاخص جای سه دندان آن باعث ایجادترس و همچنین ایجاد خرافاتی در باره این حیوان شده بود. حال به بررسی اینمطلب می‌پردازیم.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - کشفیات جدید - ال چوپاکابرا
  ال چوپاکابرا (1)

   

  ال چوپاکابرا - حیوانی که از شایعه تا واقعیت در باره آن صحبت شده است ووجود آنرا به هر حیوانی نسبت داده‌اند بالاخره شناسایی شد. این موجود که درآمریکای لاتین بیشتر دیده شده است مدتها باعث نگرانی مردم شده بود زیرا ازخون جانوران اهلی شده استفاده می‌کرد و بالاخص جای سه دندان آن باعث ایجادترس و همچنین ایجاد خرافاتی در باره این حیوان شده بود. حال به بررسی اینمطلب می‌پردازیم.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : موجودات ناشناخته ، حیطه فیزیک - کشفیات جدید - ال چوپاکابرا