تاریخ : 29 مرداد 1396
زمان : 14:07:43
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 421 بار
 • بازدید دیروز : 864 بار
 • بازدید ماه : 21679 بار
 • بازدید کل : 558743 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  سال 2012 دیدگاه نویسنده وبلاگ

  پایان جهان:

  با نظری کوتاه به کلمات بالا که بیش از دو کلمه نیست، می‌توان هزاران‌گونه برداشت و خیال و نظر ارائه کرد.با توجه به مثالهایی که در ذیل خواهد آمد، متوجه خواهید شد که چرا می‌توان تفاسیر مختلفی از این دو کلمه برداشت کرد:

  الف: پایان

  کلمه پایان دارای معانی مختلفی، در هر وضعیت می‌باشد. به مثالهای زیر توجه کنید:

  1-پایان به معنای رسیدن به نقطه غیرقابل بازگشت: یعنی رسیدن به وضعیتی که یا نباید از آن وضعیت به حالت قبل برگشت (چون منطقی نیست) مانند کسی که دوازده سال درس خوانده و دیپلم گرفته و نمی‌تواند و یا نباید دوباره به کلاس اول ابتدایی بازگردد. و یا رسیدن به نقطه‌ای که واقعاً بازگشتی ندارد مثل زمانی که کسی می‌میرد.

  2-پایان به معنای رشد: پایان در این معنی عبارتست از حصول به نقطه رشدی که معمولاً غیرقابل برگشت است و بیشتر معنی رسیدن به نقطه انتهایی یک پروژه (مثلاً پایان یک ساختمان) و یا رشد یک ارگانیسم زنده (رسیدن به سالهای آخر رشد یک نوجوان) می‌باشد. همانطور که متوجه شدید این معنی از پایان دارای بار مفهومی مثبت می‌باشد.

  3-پایان به معنی رسیدن به نقطه غیرقابل برگشت همراه با اجبار به پیشرفت (حرکت به جلو):این مفهوم همراه با نوعی تغییر روش (و نه تغییر هدف) می‌باشد.به طور مثال راننده‌ای که به آخرین نقطه‌ای از خیابانی می‌رسد که دیگر نمی‌تواند مستقیم برود و باید به سمت دیگری حرکت کند و این برای آن راننده نقطه پایانی مستقیم رفتن است و نه نقطه پایان رانندگی. همچنین فردی که دوره دبیرستان را طی کرده است و دیپلم برای او نقطه پایانی برای مدرسه است ولی این به مفهوم آن نیست که درس خواندن دیگر برای او تمام شده است و اینک می‌تواند در مقطعی دیگر و با شرایط دیگری در دانشگاه درس بخواند.

  4-پایان به معنی مصرف نکردن: منظور از مفهومی دیگر از پایان عبارتست از اینکه امکانات محدودی که زمانی موجود بوده به علت استفاده در طی زمان تمام شده است. البته گاهی این منابع قابل تجدید هستند (البته تا زمانی مشخص) مانند بنزین برای یک اتومبیل و گاهی تجدیدپذیر نیستند مانند زمانی که هوا برای هر کسی محدود شود و جان او از دست برود. مانند خفه کردن موجودی زنده و یا غرق شدن آن موجود زنده در اعماق آب و یا مصادیقی مشابه.

  ب: جهان

  با توجه به مطلب فوق (پایان جهان) بشر به چه چیزی می‌توان بگوید جهان؟

  جوابهای ممکن به نظر مکن می‌توانند اینگونه باشند:

  1-آیا جهان در این تعبیر (تعبیر قوم مایایی) به معنی کره زمین است؟ جهان در این تعبیر فقط یکی از کرات منظومه شمسی (کره زمین) می‌باشد. اگر این تعبیر را در نظر بگیریم ذهن معطوف حوادثی برای مجموعه ارگانیسم زنده و یا خود کره زمین می‌شود. یعنی حوادثی که یا حیات را از روی زمین محو نماید و یا اینکه خود کره زمین را نابود نماید.

  2-جهان به معنی خلقت: در این تعبیر، منظور کل عالم آفرینش و کلیه کرات و اجرام می‌باشد که در عالم خلقت وجود دارند. این تعبیر به نظر بسیار وحشتناک می‌باشد زیرا این فرض نقطه مقابل آن نظریه کم احتمالی است که می‌گوید بشر می‌تواند در آینده در فضا و یا کرات دیگر (مثلاً مریخ) زندگی کند. زیرا در این صورت مهاجرت برش از روی کره زمین (برای حفظ نسل بشر) دیگر فایده‌ای نخواهد داشت. ضمن اینکه اینگونه مهاجرتها به زودی زود در دسترس عموم نخواهد بود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان
  افکار عمومی در هلند

  به گزارش آینده روشن به نقل از ایسنا، بسیاری از هلندی‌ها از هم‌اکنون به فکر نجات جان خود افتاده‌اند و در حال تهیه لوازم حیاتی و ضروری زندگی برای روزی هستند که به گفته آنان، در آن روز، جهان خالی از انسان می‌شود.

  روزنامه «فولکس‌کراند» به همراه رادیو هلند در یک نظرسنجی همگانی از مردم این کشور پرسیدند که به نظر شما تمدن انسانی در چه زمانی به پایان می‌رسد؟

  با این که نظرهای گوناگونی در پاسخ به این پرسش گفته شد، اما شمار زیادی بر این باور بودند که سه سال دیگر نسل انسان نابود می‌شود. نکته شگفت‌انگیز این که بسیاری از هلندی‌ها از این که روزی نسل انسان نابود می‌شود، ابراز رضایت می‌کردند!

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان
  خورشید سال 2012 تمام دنیا را خاموش می‌کند

  ناسا در هشداری اعلام کرد که یک توفان خورشیدی که در سال 2012 به زمین می‌رسد موجب خواهد شد که برق تمام دنیا خاموش شود. در هشدار ناسا و آکادمی‌ملی علوم آمده است که میلیونها نفر در سال 2012 بدون برق و در نتیجه بدون غذا و دارو خواهند ماند و تمام یخچالها، تلفنهای همراه و ماهواره‌ها خاموش می‌شوند.

  از ماه دسامبر فعالیت خورشید به آهستگی روبه افزایش می‌رود. نیروی مغناطیسی این ستاره هر 11 سال یکبار به نقطه‌ای می‌رسد که در آن پیک پدیده های فورانهای خورشیدی و پرتاب تاجهای خورشیدی بزرگ مشاهده می‌شود. این پدیده ها منجر به آزاد شدن میزان زیادی انرژی و تشعشعات می‌شود. این فورانها می‌تواند به زمین نیز برسد و منجر به ایجاد توفانهای ژئومغناطیسی زمین شود.

  اتمسفر زمین می‌تواند از این برخوردها خود را مصون نگه دارد اما خسارات جدی را بر روی ساختارهای اجتماعی و اقتصادی روی زمین وارد می‌کند. ستاره شناسان این پدیده ها را از سال 1859 رصد کرده اند. در آن زمان یک توفان ژئومغناطیسی ویژه در خطوط تلگراف اروپا و آمریکا اختلال ایجاد کرد. در ماه می‌ توفان دیگری بسیاری از خطوط برق و تلفن را در دو سر اقیانوس اطلس خارج از استفاده کرد.

  در گزارش 132 صفحه ای ناسا و آکادمی‌ملی علوم آمده است: "انرژی برق کلید فناوری جامعه مدرن امروزی است و تمام زیرساختها و سرویسها به آن وابسته هستند. اگر توفان سال 1859 امروز اتفاق بیفتد به طور حتم خسارتهای اجتماعی و اقتصادی وسیعی برجای خواهد گذاشت".

  براساس گزارش نیوساینتیست، در سال 1989 شش میلیون نفر در کبک کانادا به مدت 9 ساعت به سبب یک توفان ژئومغناطیسی که 10 برابر ضعیف تر از توفان سال 1921 بود بدون برق ماندند. اگر حادثه‌ای مشابه آنچه که در سال 1921 رخ داد تکرار شود تعداد افراد بدون برق به 130 میلیون نفر افزایش خواهد یافت و تکرار حادثه ای مشابه سال 1859 که بسیار قویتر از توفان 1921 بود دو هزار میلیارد دلار خسارت وارد خواهد کرد.

  به گفته دانشمندان ناسا، پیک بعدی این توفانهای خورشیدی بین سالهای 2012 و 2013 خواهد بود که جامعه علمی‌هنوز بر سر شدت فعالیت خورشید در این دوره جدید به توافق نرسیده‌اند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان
  آیا اسرائیل در سال 2012 محو خواهد شد؟


  چند هفته قبل مقاله‌ای در خصوص نابودی اسرائیل در سال 2022 منتشر شد که بر اساس نوشته‌های دینی قدیم و پیشگویی‌های عده‌ای از تحلیل گران از جمله محمدالنجار بود. محمد نجار در یکی از مقالاتی که در سال 1994 به رشته تحریر درآورد پیش بینی کرده بود که آمریکا در سال 2008 داری یک رئیس جمهور سیاهپوست خواهد بود و چنانکه می بینیم امری بود که اتفاق افتاد .
  همین موضوع باعث شد تا مقالات مربوط به نابودی اسرائیل درسال 2022 را مجددا مرور کنم که این امر مرا به ملاقات با عالم و متفکر فلسطینی "بسام نهاد جرار" راهنمایی کرد وی که در اردوگاه "الابعاد" مخصوص رهبران حماس و جهاد اسلامی در "مرج الزهور" در جنوب لبنان ساکن است ضمن این دیدار به تشریح مطالعات خود در این خصوص پرداخت که بعدها نیز کتابی در این زمینه منتشر شد که بسیار مورد توجه عموم مردم نیز قرار گرفت.
  موضوعی که امروز به آن می‌پردازیم نابودی اسرئیل در سال 2012 است که تاریخی است بسیار نزدیک به سال جاری و به عبارت دیگر تاریخی است که بسیاری از ما امید داریم شاهد آن باشیم . اما این خبر مسرت‌بخش جدای از خبر بد نابودی جهان در سال 2012 نیست.
  از سویی دیگر خاخامات و جادوگران یهودی معتقدند که سرنوشت عالم مرتبط به سرنوشت و بقاء اسرائیل است و نابودی اسرائیل در سال 2012 به معنای پایان این جهان است.
  فرقه‌ای از مسیحیان نیز معتقدند که مسیح در آخر الزمان ظهور خواهد کرد و ظهور مسیح به منزله نابودی جهان است. این افراد پیش‌بینی‌های خود را از منابعی همچون تورات و زبور اخذ کرده‌اند اما در ادیان و تمدنهای و فرهنگهای دیگر نیز شاهد این پیش‌بینی هستیم که پایان جهان در سال 2012 می باشد بدون اینکه این موضوع را به تاریخ نابودی اسرائیل مربوط بدانند.
  این در حالی است که برخی از دانشمندان اسلامی معتقدند که نابودی اسرائیل در سال 2012 شروع نابودی ظلم و شر در جهان بوده اما لزوما به معنای نهایت و پایان این جهان نیست.
  آنچه در این مقاله به آن می پردازیم تخفیف مدت ده سال از سال 2022 به 2012 نیست بلکه بر اساس مطالعات علمی و دینی انجام شده می باشد . فهد الاحمدی در این خصوص می گوید: در سال 1986 دانشمندان زمین شناسی لرزشهای الکترومغناطیس را از عمق صخره های زمین دریافت و ثبت کردند که قدرت آن به 7.6 هرتز در ثانیه می رسید و به زودی متوجه شدند که این لرزشها بطور هماهنگ و مساوی در تمام نقاط زمین وجود دارد و قابل ثبت و اندازه‌گیری می‌باشد. دانشمندان این لرزشهای الکترومغناطیس را خاص کره زمین دانسته و به آن لقب "ضربات نبض زمین " را اطلاق نمودند .
  با مطالعات بیشتر بر روی این امواج الکترومغناطیس مشخص شد که شدت این امواج در حال کاهش بوده بطوریکه برخی از دانشمندان معتقدند این امواج تا سال 2012 بطور کلی محو خواهد شد . همانطور که می‌دانیم کره زمین دارای یک جو مغناطیسی در اطراف خود بوده که محافظ زمین در برابر پرتو ها و اشعه‌های خطرناک کیهانی می باشد . جهت این میدان مغناطیسی در طی عمر زمین بارها دستخوش تغییر شده بطوریکه سنگهای حاوی عنصر آهن در صخره های آتشفشانی این موضوع را تایید ثابت می نماید . در عصر کنونی نیز این حوزه مغناطیسی به شدت در حال کاهش می‌باشد بطوریکه بعضی از دانشمندان معتقدند این حوزه مغناطیسی قبل از اینکه مجددا به تدریج به حالت ارتفاع در لرزشهای الکترومغناطیسی باز گردد تا سال 2012 بطور کامل ناپدید خواهد.
  این تاریخ دقیقا در مقاله‌ای قدیمی باعنوان " آیا جهان در سال 2012 پایان خواهد یافت" آمده است . در این مقاله بر اساس پیشگویی سرخپوستان " مایا" نهایت جهان در این تاریخ پیش بینی شده است . هر چند ملل متعددی سعی در پیش گویی تاریخ پایان جهان نموده اند اما تمدن " مایا " در امریکای لاتین با رسم جداول ریاضی و محاسبات فلکی دقیق و پیچیده ای تعداد زیادی از بلایای آسمانی و اتفاقات طبیعی و اموری از قبیل سیل و طوفان و خشکسالی را بطور دقیق پیش بینی و ثبت نموده است .
  اما پیشگویی بزرگ مایا در خصوص تاریخ پایان این جهان مورد توجه بسیاری از مورخین قرار گرفته زیرا این پیشگوییها نه بر اساس اساطیر و خرافات و پیش گویی های منجمان بلکه بر اساس محاسبات دقیق ریاضی و متابعت ان در زمانی طولانی صورت گرفته است .
  نکته قابل توجه در این خصوص تنها حقایق زمین شناسی در این خصوص نبوده بلکه تمدنهای جهانی دیگری در این عقیده مشترک هستند که سال 2012 سالی مصیبت بار برای جهان است .مثلا در آسیا در کتابهای منجمین چینی آمده است که مدت "امپراطوری شانج " که از سال 1766 قبل از میلاد مسیح در چین حکومت می کرده اند بمدت 3778 سال و تا پایان جهان ادامه خواهد داشت و این تاریخ تقریبا مطابق با سال 2012 میلادی می باشد .
  در فرانسه نیز بر اساس پیش گویی های نوستراداموس " مستشار ملک شارل نهم " آمده است که سیارات منظومه شمسی در پایان دو هزار سال دچار آشفتگی شده و پس از 12 سال بعد از آن یعنی 2012 موجب ویرانی و نابودی حیات خواهند شد. این پیشگویی مجددا در سال 1980 در ژاپن قوت گرفت هنگامی که دانشمند ریاضیدان ژاپنی " هایدو ایتاکاوا" بیان داشت که مجموعه سیارات منظومه شمسی در اگوست سال 2012 در یک پدیده ای نادر همگی در یک خط در پشت خورشید قرار خواهند گرفت و این موضوع سبب تغییرات شدید جوی و آب و هوایی در کره زمین و پایان حیات بر روی آن خواهد شد .
  نکته عجیب تر اینکه ادیان سه گانه آسمانی در این موضوع که سال 2012 سال مصیبت باری خواهد بود اتفاق نظر دارند .
  در حالیکه قوم "مایا "معتقد است که بشر در دوره های مساوی زمانی پنج هزار ساله عمر می کند ، همین نظریه را در تورات شاهد هستیم که معتقد است خلقت انسان از زمان پیدایش و بقای آن بر روی زمین پنج هزار سال طول خواهد کشید که انتهای آن بر اساس تورات سال 2012 می باشد . این پیشگویی موافق بسیاری از پیشگوییهای مسیحی می باشد که غالب آنها از کتب عهد عتیق و تورات برگرفته شده و بیشتر مسیحیان همانند ما مسلمانان اعتقاد به ظهور مهدی در اخر الزمان دارند.
  بسیاری از مسیحیان بر اساس پیش بینی دانیال نبی در انجیل معتقدند که ظهور مهدی در تاریخ 2012 می باشد .
  شیخ امین جمال الدین در کتاب " عمر امت اسلام و نزدیکی ظهور مهدی علیه السلام " می گوید : به نظر من سال 2012 سال نابودی دولت اسرائیل نیست بلکه سال شروع شکستها و نابودی اسرائیل به دست مهدی "عج" و یارانش خواهد بود و زوال پایان کیان اسرائیل به دست عیسی مسیح خواهد بود . مشابه این کلام را می توان در کتاب " یوم الغضب" نوشته شیخ سفر الحوالی یافت انجا که می گوید: سوال آخر و سخت این است که روز خشم خداوند کی فرا می رسد و خداوند چه وقت این جرثومه پلیدی ( اسرائیل) را از روی زمین محو خواهد کرد و چه وقت بیت امقدس از بند یهود آزاد خواهد شد... همانا پیش بینی دانیال صحیح است زیرا دوره بین سختی و فرج 45 سال خواهد بود و لذا می گوییم با توجه به تاسیس این جرثومه پلیدی در سال 1967 می توان گفت که پایان و یا شروع زوال آن در 45 سال بعد یعنی 2012 خواهد بود .

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان
  هفت نظریه علمی که می تواند پایان جهان را پیش بینی کند

  گروه فناوریهای نوین: بر اساس شواهد علمی موجود و مدارک تاریخی قدیمی نظریه هایی که به احتمال نابودی جهان تا سال 2012 پرداخته است مورد بررسی قرار گرفته است.

  بسیاری از دانشمندان با توجه به شرایط کنونی زمین و بحرانهای موجود بسیارنگران حیات بشر بوده و به مطالعه بر روی حقایقی می پردازند که می تواندروزی منجر به اتمام حیات بر روی سیاره آبی شود. به اعتقاد برخی نظریه هاپایان یافتن جهان که در تقویم باستانی اقوام مایان تاریخ آن سال 2012 ذکرشده است می تواند به دلایل مختلفی به واقعیت تبدیل شود. نشریه تلگراف نیزبا توجه به این نظریه ها و مدارک به بررسی برخی از این دلایل و میزاناحتمال تحقق آنها تا سه سال آینده پرداخته است.

  1- حمله بیگانگان فضایی

   

  این پدیده در ابتدا بهموضوع بسیاری از آثار هنری علمی تخیلی تبدیل شد اما به تدریج محققاندریافتند که نگرانی از حمله بیگانگان به زمین رو به افزایش است. تعدادموارد مشاهده یوفوها افزایش پیدا کرده و نشانه ها و مدارک زیادی از مشاهدهاین پدیده های غریب ارائه شده است. از جمله این شواهد تلاش دولتهای مختلفدر سرتاسر جهان برای کنترل یوفوها طی 50 سال گذشته است. اما با وجود تمامیاین شواهد و مدارک که بسیاری آنها را خیالی و زاده توهم شاهدان می دانند،احتمال وقوع حمله بیگانگان به زمین تا سال 2012 تنها 0.1 از 10 تخمین زدهشده است.

  2- برخورد با زمین

  هزاران انجمن اینترنتی و سایتهای مختلف اعلام کرده اند زمانی در اوایل قرن21 میلادی سیاره ای ناشناخته با زمین برخورد کرده و یا از فاصله ای بسیارنزدیک از کنار آن عبور خواهد کرد و در نتیجه تمدن را نابود کرده و یاخسارات و دگرگونی های عظیم و جبران ناپذیری را بر روی زمین به جا خواهدگذاشت. این سیاره با نام خیالی "نیبیرو" سیاره ای در منظومه خورشیدی فرضشده است که در مداری نامنظم در حرکت بوده و هر سه هزار و 700 سال یکبار بهقسمتهای داخلی منظومه خورشیدی راه پیدا می کند. شواهد بسیار کمی برایاثبات این نظریه ارائه شده است که از آن جمله می توان به معرفی 10 سیارهتوسط ناسا در سال 2005 اشاره کرد که در خارج از منظومه خورشیدی به سر میبرند و شاید تا سال 2012 به قسمتهای داخلی منظومه خورشیدی وارد شده و ازنزدیکی زمین عبور کنند. با این همه احتمال وقوع این برخورد 0.2 از 10تخمین زده شده است. 

   

  3- بحران خورشیدی

  این بحران یکی از معدود سناریوهایی است که با انتهای تقویم مایانها درارتباط است و می تواند پایه علمی داشته باشد. در این سناریو که احتمالوقوع آن 0.3 از 10 برآورد شده است، تابش های شدید خورشیدی و یا انفجارهایگازی در دسامبر 2012 می تواند زمین را در خود غرق کرده و نوع بشر را بههمراه اکو سیستم زمین نابود سازد. تاکنون شواهدی مبنی بر وقوع چنین پدیدهای در سال 2012 ارائه نشده اما ارتباطاتی میان دوره های 11 ساله خورشیدی وچرخه زمانی تقویم مایانها یافته شده است. با این حال با وجود اینکه شعلههای خورشیدی می تواند برای برخی از تجهیزات، ماهواره ها و فضانوردانمشکلاتی را ایجاد کند اما از قدرتی که بتواند زمین را حداقل تا سال 2012ویران سازد برخوردار نخواهد بود. تنها خطر جدی که از سوی خورشید زمین راتهدید می کند، اتمام انرژی خورشید و بلعیده شدن زمین توسط این ستاره عظیم است که آن نیز تا پنج بیلیون سال آینده ممکن خواهد بود.

   

  ۴- تغییر قطبهای مغناطیسی

  بسیاری معتقدند قطبهای مغناطیسی زمین در سالهایی نه چندان دور تغییرخواهند کرد و بر الگوی چرخش مداری زمین تاثیر گذاشته و فاجعه ای بزرگ رابه وجود خواهد آورد. این افراد مدارکی از تغییر قطبی زمین در گذشته ارائهکرده و معتقدند این تغییرات را می توان با مطالعه نقاط خورشیدی و تئوریمیدانهای مغناطیسی مشاهده کرد. در عین حال برخی معتقدند مایانها و مصریانباستان نیز از وقوع چنین پدیده ای در آینده آگاه بوده اند اما این رازامروزه توسط دولتها مخفی باقی مانده است. محققان دانشگاه پرینستون و تولوسدر فرانسه با بررسی مدارک مختلف دریافته اند که سیاره زمین در حدود 800میلیون سال پیش دورانی را برای متعادل سازی قطبهای خود پشت سر گذاشته است.تغییر زاویه 50 درجه ای در قطب شمال طی 20 میلیون سال از جمله شواهدی استکه محققان به آن دست یافته اند و بر همین اساس معتقدند امکان وقوع چنینپدیده ای وجود دارد اما طی یک میلیون سال آینده و درصد احتمال وقوع آن یک از 10 خواهد بود.

   

  5- ابر آتشفشان

  انفجار ابر آتشفشانی یکی از عظیم ترین انفجارهایی خواهد بود که در تاریخبشر دیده شده و در اثر افزایش میزان ماگما در هسته زمین و عدم وجود راهفرار از این منطقه از زمین به وجود خواهد آمد. نتیجه چنین انفجاری پراکندهشدن میزان زیادی از گازهای سمی در اتمسفر زمین و پوشانده شدن قسمتهایزیادی از خشکی ها توسط ماگماها خواهد بود. تصاویری که توسط ماهواره ها طیسالهای گذشته به ثبت رسیده است نشانه هایی از تغییر را در سنگهای مذاب زیرزمینی نمایش می‌دهد که می تواند درصد احتمال این انفجار را یک از 10 ساختهو مدارک علمی را برای اثبات این نظریه ارائه دهد.

   

  6- نقطه اوج نفتی

  کاهش ذخایر نفتی جهانی قطعا واقعیتی است که می تواند به فروپاشی سرمایهگذاری و اقتصاد جهانی منجر شود. اما نظریه نقطه اوج نفتی درباره موضوعافزایش تقاضا در برابر میزان تولید بحث می کند بر اساس این نظریه زمانیفرا خواهد رسید که تقاضای این منبع انرژی از میزان تولید آن پیشی خواهدگرفت. به گزارش مهر، برخی معتقدند این پدیده در حال حاضر آغاز شده است امابرخی دیگر آغاز آن را سال 2012 اعلام کرده اند. با این همه و با وجود تلاشبرای تولید منابع جایگزین انرژی احتمال وقوع این پدیده 4 از 10 محاسبه شده است. 

  7- نابودی نسل زنبورها

  36 درصد از کندوهای زنبور در ایالات متحده در زمستان 2008 به دلیل اختلالیبه نام اختلال نابودی کلونی زنبورها از بین رفتند. این اختلال که طی آنتمامی زنبورهای کارگر یک کندو به صورت ناگهانی می میرند و تنها زنبور ملکهبه جا می ماند در چندین کشور اروپایی از جمله فرانسه، بلژیک، ایتالیا،پرتغال و اسپانیا رواج یافته است. تاکنون دلایلی مانند آفتها، تغییراتشدید جوی و امواج تلفن همراه عوامل بروز این اختلال اعلام شده‌اند اماتاثیر هیچ یک از آنها تاکنون به اثبات نرسیده است و از آنجایی که تاکنوندرمانی موثر نیز برای کنترل این اپیدمی ارائه نشده است، پیش بینی می‌شودنظریه انقراض زنبورها به زودی به واقعیتی تلخ تبدیل شود. با توجه به اینحقیقت که پرورش بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله سویا، پنبه، دانه هایروغنی مانند بادام، انگور، سیب و گلهای آفتابگردان نیازمند حضور زنبورهابوده و فعالیتهای این حشرات کوچک بر روی تولید 30 درصد از غذای جهانتاثیری مستقیم به جا می گذارد، بالاترین احتمال نابودی حیات در اثر پدیدهای طبیعی به این نظریه ارائه شده و 7 از 10 تخمین زده شده است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان
  "قیامت تحقق یافتنی است" (قران کریم سوره حاقه)

  "از همین الان هم ماشین بازاریابی فیلم در آستانه اکران «2012» بر تبلیغات پیرامون پدیده‌های مرتبط با نابودی جهان این تاریخ افزوده و فضا را برای فروشی بی‌نظیر آماده می‌کند...

  از اوایل دهه جاری و حتی قبلتر این نظریه مطرح شده نه در استانه اکران فیلمی برای درامد زایی شرکت سونی یا غیره امروزه تقریبا نیمی از مردم جهان البته بجز ایران که همیشه در گمراهی قرار دارند با این خبر روبرو. شده‌اند و البته واکنش های متفاوتی هم در پی داشته نخستین بار که که این صحبت را شنیدم بر می گردد به سال 2003 میلادی از برنامه ای از شبکه 1 سراسری ایران تحت عنوان پایان دوران در نگرش و تقویم قوم مایا و پس از ان بود که شروع به تحقیق کردم و از ان تاریخ شاهد گسترش روز افزون این بحث و سیر تصاعدی شمار مقاله ها و وبسایت های بودیم که به بررسی این فرضیه پرداختند .

  با گسترش جوانب این مسئله تئو ری ها و نظریات تازه تری شکل گرفت پایان دنیا در سال 2012 در کتاب کهن عهد عتیق کتب بعضی از پیام اوران الهی هم سطری بعضی اقوام دیگر با مایا ها در این مقاله همانند ساکنان کهن بین النهرین چون سومریان و بابلیون و داستان سیاره نیبیرو هندو ها .تبتی ها.و سرخپوستان امریکای شمالی وبسیاری از ملتهای دیگر بودیم.

  پایان دنیا که شاید یکی از اساسی ترین نظریه های اکثر ادیان و شریعت های دنیا باشد در میان اکثر جوامع امری شناخته شده است البته پذیرش ان همیشه مورد تقبل همه افراد قرار نگرفته است اما باید پذیرفت مسئله ای حتمی است که به چنین گستردگی در کتب اسمانی و ادیان از ان یاد شده است همانند انچه بارها در ایات متعدد در کتاب اسمانی قران از ان به اسامی گوناگون یاد شده است حادثه ای چون ان هر گز رخ نداده است روزی که زمین پی در پی به لرزه خواهد افتاد کوهها ذره ذره خواهند شد دریا ها به جوش خواهند امد و اسمان دونیم می‌شود و...

  از کهن ترین اعصار همیشه از زمان وقوع این پدیده ها صحبت بسیاری شده است در میان برخی وقوع این پدیده بسته به بسیاری شروط بوده است و پس از سیر برخی حوادث به وقوع می پیوندد همانند انچه ما در مکتب تشیع و یا در دیگر ادیان به ان بر می خوریم البته نیت رد یا قبول کردن این پیش بینی ها نیست قصد تنها استفاده از تمام منابع برای اثبات این قضیه است

  نه تنها در میان اهل شریعت بلکه در میان اهل علم نیز بارها در اعصار کنونی صحبت از پایان کیهان و بر هم خوردن قواعد فیزیکی ان هستیم انیشتن با نظریه شکست قطب ها و نیوتن با نظریه که به تازگی افشا شده است یعنی پایان دنیا در سال 2050و بسیاری دیگر از دانشمندان عصر کنونی منبع دیگر که باید یاد اور ان شد پیشگویان هستند عده ای که که قدرت ماورایی در پیش بینی حوادث اینده داشتند و بارها موفق بودند سرامد انان نوسترداموس و سپس ادگار کیسی .مادر شیپتون .مرلین جادوگر و بسیاری دیگر شناخت انان امری ضروری است البته در دهه گذشته نام انها به یکباره بر سر زبان مردم افتد کتابهایی با عنوان نوستراداموس شاید به اقرار به تمامی زبانهای عمده جهان ترجمه شد نکته ضروری که همینک لازم به ذکر ان است این افراد خود نه تنها پیشگامان دانش و علم بودند بلکه در بسیاری از علوم که علم جدید انها را از یاد برده است سر امد بودند انگونه که بسیاری از این افراد منجمان ماهر بودند و شاید ستاره شناسی کلید پیشگویی باشد همانگونه که مایا ها و بین النهرینیان خود منجمان پیشرفته ای بودند .

  همورابی پادشاه بابل جایی گفته است که از امروز علم بشر رو به کاستی می رود اری همان علم و دانشی که تمدن های باستان را اینگونه برای ما نا شناخته و اسرار امیز کرده است و گاه از خود پرسیده ایم مصریان چگونه این کار را انجام داده‌اند ودیگری چگونه پی به این مسئله برده اند بابلی ها هزاران سال پیش چگونه چنین تقویمی با ان دقت تدوین کرده بودند پس نسنجیده است که باور گذشتگان خویش را واهمه و خرافه بدانیم و مهر بطلان را برهمه دانستنه های انان بکوبیم.

  " ادامه، پنج پدیده که طبق پیش‌گویی مایایی زمین را نابود می‌کند، بررسی شده است. شاید شما هم پس از به پایان بردن این مطلب، نظر دیگری درمورد این پیش‌گویی پیدا کنید..."

  تمام این پدیده ها و بیشتر نه تنها مربوط به قوم مایا بل در همه ادیان و اقوام دیگر هم امدند از کتاب مقدس قران تا هندو و مکاشفه یوحنا و نوشته های کتاب یهودی یهود و درمیان ملل خاور دور و حتی پیشگویی های چند قرن گذشته خدا در قران سوره الرحمن ایه 35 می‌گوید (بر سر شما اتش بی دود و دودهای متراکم فرود می اید) کاملا مشهود است که منظور از دود متراکم همان ستاره و شهاب هایی هستند که از گاز متراکم تشکیل شده‌اند و به جرائت یکی از مشهور ترین سناریو های پایان دنیاست در این ایه هم اتش بی دود اتشی است که صرفا از سوختن چوب یا کربن نباشد مثل اتش خورشید که در این مقاله به ان اشاره شده است.

  ا در ایه 44 سوره قمر می‌گوید: "اگر قطعه ای از اسمان را ببینند که بر سر انها فرود می اید می گویند پاره ای ابر متراکم است کاملا مشخص است که منظور از این تکه از اسمان همان سیاره نیبرو یا یک جرم دیگر اسمانی است." "قسم به ستاره چون فرود می اید" :سوره نجم ایه 1.

  ".چند سال پیش، تلسکوپ فضایی هابل تصویری بی‌نظیر از ستاره متغیر 838 صورت‌فلکی تکشاخ را در فاصله بیست‌هزار سال‌نوری تهیه کرد که ستاره‌ای از نوع غول‌سرخ را همراه با غبار اطرافش نشان می‌داد؛ اما برخی پیدا شدند و گفتند این تصویر حاوی شواهدی از یک دنیای موهومی با نام سیاره ایکس ونیبیرو است و در مسیری واقع شده که تا سال 2012 به زمین اصابت خواهد کرد"

  در قران سوره طارق امده است: "قسم به اسمان و قسم به طارق ان و تو چه می دانی طارق ان چیست طارق همان ستاره درخشنده است"

  حال بسیار تفاسیر است که این ستاره کدام یک از ستاره هاست اما به نظر بنده این ستاره همان ستاره است که هر 3600 سال به زمین نزدیک می‌شود و باعث دگرگونی بر روی زمین می‌شود.

  در حقیقت علت واقعی تغییرات آب و هوا ، فعالیت آتشفشانی ، تشدید فعالیت های لرزه نگاری و غیره ، سیاره ای است با نام اریس است که رفته رفته به منظومه شمسی ما نزدیک میشود ، با نام علمی 2003 -- UB -- 313 ، و در دوران باستان تحت نامهای مختلف از جمله: نیبیرو، مردوخ ، نمسیس ، Hercolubus ، سیاره خدایان یا سیاره سرخ. شناخته شده.

  سیاره اریس / Nibiru به صورت دوره ای هر 3600 سال یکبار به زمین نزدیک می‌شود و موجب تغییرات آب و هوایی متعددی ، گرم شدن کره زمین و درنتیجه ذوبشدن یخچالهای طبیعی می‌شود. اب شدن یخچال های طبیعی کمک می کند تاجریان حیاتی و گرم گلف استریم تغییر جهت داده و باعث انجماد در شمال و - غرب و اروپا و شمال -- شرق ایالات متحده آمریکا شود .

  7،200 سال پیش ، دوره ای که ما در تاریخ به عنوان طوفان نوح می شناسیم در طی تحولات ناگهانی و عمده در دما ، طوفان های بزرگ و بالا امدن آب از قطب جنوب ناشی از شکسته شدن یخ ها. دانشمندان معتقد هستند که شکست قطعات بزرگ یخ و قطب جنوب باعث ایجاد جزر و مد عظیم و طوفان شده است "(زکریا سیتچین ، سیاره زمان).

  آیه 9 سوره سبا: "یا پاره ای از اسمان را بر سر انها فرود می اوریم"

  "برخی رصدگران آسمان باور دارند که سال 2012، مقارنه آسمانی بی‌نظیری روی خواهد داد که برای اولین بار در 26هزار سال گذشته اتفاق می‌افتد. بر پایه این سناریو، مسیر خورشید در آسمان از نقطه‌ای می‌گذرد که قلب کهکشان راه‌شیری در آنجا قرار گرفته است..."

  منظور از این پدیده کیهانی سال اعتدالین است که در دوره ذکر شده رخ می‌دهد و انهم هم سطح شدن منظومه شمسی با کهکشان را شیری است که همیشه با یک عصر یخبندان همرا بوده است.

  "برخی دیگر شایع کرده‌اند که در 2012، خورشید فوران‌های مهلکی از شراره‌هایش تولید می‌کند که حرارتش، زمین را بر سر زمینیان ویران می‌کند"

  کافی است به هشدار نا سا در زمینه بروز طوفان خورشیدی عظیم نگاهی بکنید و در کتاب مقدس یهودیان و مکاشفه یوحنا هم ذکر شده است.

  سوره المعراج: "روزی که اسمان با ان عظمت چون فلزی گداخته می‌شود"

  سوره الرحمن ایه 35 می‌گوید: "بر سر شما اتش بی دود و دودهای متراکم فرود می اید"

  جام چهارم :حرارت سوزان سپس فرشته چهارم جامش را بروی خورشید خالی کرد تا خورشید با اتش خود همه را بسوزاند پس همه از ان حرارت شدید سوختند اما بجای انکه از افکار و رفتار بد خود دست بکشند و خدای را جلال دهند بسب این بلا ها او را کفر می گفتند (مکاشفات یوحنا 16-8).

  اشعیای نبی : علاوه بر اینکه نور ماه به اندازه نور خورشید است نور خورشید هفت برابر می‌شود وهمانند نور هفت روز می‌شود اینک.لبهایی خشمناک با زبانه ای اتشین نام خدا را غضبناک صدا می زند.

  به برخی از حوادثی که در مقاله فوق امده است اشاره ای کردیم باید ذکر شود که این فرضیه تنها به قوم مایا متعلق نمی باشد هرچند که انها صریحتر از دیگر پیش گویی ها و نظر ها به سال 2012 اشاره کردند اما در جا ها و و بین پیشگو ها و ملل دیگر هم اشارات صریحی به این فرضیه شده است. نکته دیگر که لازم به یاد اوری ان است برخی حوادث طبیعی است که پایان دنیا را رقم می زنند((قران کریم سوره فجر ایه 21 امده است روزی که از زلزله های پی در پی خرد شود)) حقیقت زمانه ما همین است کافی است به امار زمین لرزه های تاریخ نگاه کنید تعجب اور نیست که در چند دهه اخیر این امار و لرزش ها بشدت بالا رفته است به طوری که در همین دهه چند زلزله ویرانگر و کم سابقه را همانند انچه در کشمیر و اندونزی یا ایران و ترکیه را شاهد بودیم و سرانجامک باید منتظر ماند که از پی این همه نا ارامی درون زمینی ((زمین به سخت ترین لرزه خود به لرزه اید و بارهای سنگین درون خویش را همه بیرون کند))سوره زلزله ایه 1 انچه در این ایه به وضوح مشخص است پدیده ابر اتش فشانی است که دانشمندان ان را به عنوان یکی دیگر از متحمل ترین حوادث پایان دنیا می دانند در حقیقت این پدیده در دورهای متناوب 76000 ساله رخ می‌دهد که می تواند نیمی از زمین را بوسیله دودی سیاه بپوشاند و زمین را بی نصیب از خورشید کند و در نتیجه زندگی غیر ممکن خواهد شد و شاید ایه 10 سوره دخان بی شباهت به این پدیده نباشد((منتظر روزی باش که اسمان دودی اشکار را پدید می اورد))و همینطور در سوره الانشاق ایه 3و 4امده است که((و هنگامی که زمین بزرگ منبسط شود و هر چه در دل خود دارد به کلی بیرون ریزد)).

  انچه که گذشت سیری در حوادث پایان دنیا و فرضیه سال 2012 بود که بیشک باید منتظر اتفاقی عظیم بود و در اخر باید اشاره شد که قوم مایابر خلاف ظاهر یک تمدن فوق پیشرفته بوده است اصولا به نظر خود من به علت برخی شرایط گذشته همانند نزدیکی انسان به طبیعت که اکنون از ان بی بهره هستیم برخی توانایی ها شامل حال انسان گذشته بوده است که به او امکان حتی پیش بینی اینده را می داده است اری به حق که انان با نگرش بی امان به عمق این کیهان پی به حقایقی برده بودند که متاسفانه امروز برای ما تنها به وهم متهم می شوند هر چند که در این مقاله فرصت نشد که از این قوم و تقویم انها صحبتی شود اما با ذکر نکته ای این مقاله را به پایان می رسانم امید است که با تحقیق بیشتر در این فرصت اندک دست به اصلاح خویشتنمان زنیم که خبر این واقعه تنها فرصتی دیگر از جانب مهربان بی همتاست تا بهشت جاودانه خویش را از ما دریغ ندارد.

  در تاریخ 11 اوت 3114 پیش از میلاد ، عصر جدید خورشیدی آغاز شد و پروردگار خورشید تولد تازه یافت. در نگاره ها و مایا ها اغلب برای حوادث خلقت خدای افرینش را ترسیم می‌کردند ، از جمله یکی از انها به نام Bolon Yokte Ku ، که از نزدیک با جنگ ، درگیری های ، و عالم اموات همراه بوده است. با وجود این وابستگی ها، Bolon Yokte خدایی است که اغلب در طول رخدادهای افرینش ارائه دهد. او در توصیفی سرامیکی به نام کشتی هفت خدا ، که حاوی تاریخ 3114 قبل از میلاد است ترسیم شده است ، یا در اغاز آغاز چرخه 13 Baktun حال حاضر یا کنونی ما. که نوبت بعدی ان 21 دسامبر2012 است که پایان تقویم مایاها است. ترجمه ای اخیراَ از یک متن از Tortuguero ،مکان باستانی متعلق به مایای ها درشمال Palenque ، به صراحت اشاره ای دارد به تاریخ 21دسامبر ، 2012.این کتیبه توسط دیوید استوارتکتیبه خوان زبان مایایی ترجمه شده است ، بخشی از متن خوانا خوانده شداینگونه بیان می می کنده : "در پایان 13 Baktuns ، در تاریخ4 Ahau 3 Kankin ، 13.0.0.0.0 ؛ وقتی Bolon Yokte پایین می اید چیزی یا اتفاقی رخ می‌دهد." البته واژه ای که توصیف گر یا توضیح ان حادثه است محو شده است ، پس ان را با واژه چیزی یا اتفاقی جایگزین کردیم ، اما در تصویر پروردگار خلقت Bolon Yokte ترسیم شده است ، بدین معنی که سال2012 توسط مایا ها به عنوان ایجاد یا بازآفرینی دوباره جهان تصور می شد است ، احتمالا در پی زمانی از جنگ ، کشمکش ، و تسلط عالم اموات وخدایانی از عالم اموات و شاید منظور از عالم اموات جهنم باشد.

  در براهما "- ویترا پوراناها" ، خداوندگار کریشنا می‌گوید Ganga Devi که عصر طلایی پس از کالی یوگا خواهدآمد -- یکی از چهار مرحله از گذر طریق جهان به عنوان بخشی از چرخه دوره ها ، همانطور که در کتاب مقدس هندو ها شرح داده شد-- . لرد کریشنا پیش بینی کرد که این عصر طلایی خواهد امد 5000 سال پس از آغاز شروع کالی یوگا ، و برای آخرین بار برای 10 هزار سال.

  همسانی تقویم مایا وتقویم هندوها

  جالب است که این پیش بینی ظهور یک دنیای یا دوره جدید است که هم زمان است با زمانی که مایا ها آن را پیش بینی کرده ان! تقویم مایاها با پنجمین چرخه بزرگ در 3114 سال قبل از میلاد آغاز شد در 21 دسامبر 2012 به پایان خواهد رسید.در تقویم هندو کالی یوگا 18 فوریه 3102 سال قبل از میلاد اغاز می‌شود که تنها تفاوت 12 سال است بین آغاز هندو از کالی یوگا و شروع چرخه بزرگ پنجم در تقویم مایایی.

  این خبر در جواب خبر آیا 2012 پایان کار دنیا خواهد بود؟ آمده است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان

  اربابان کره زمین " درمیان بناهای باشکوه " مایا "ها در " په لنگ " و شهر" چیکن ایتزا " نقوشحجاری شده بسیاری بر تخت سنگها و دیوارها بچشم میخورد – اما سرامد تمامانها تابوت حجاری شده ای است، که بسیاری از باستان شناسان و دانشمندانعلوم فضائی را به تعجب و تحسین وادار کرده است – این تابوت در سال 1952توسط تیم کاوشگران پرفسور " البرتو روزلهالیر " بعد از گذشت 2 سال تلاش بیوقفه بدست امد . در کنار این تابوت انواع لوح های سنگی که وزن بعضی ازانها بیش از 5 تن میباشد ، بهمراه یک ماسک سنگی که با ظرافت بینظری ساختهشده است – بدست امد . بر روی این تابوت - تصاویر پیچیده ای نقش بسته بودکه سالها تصور می شد این اشگال معنا و مفهوم خاصی ندارند . پرفسور "ریماند کارتایر " باستان شناس نامی جهان که سالهای بسیاری صرف تحقیق وبررسی تمدنهای امریکای لاتین و بخصوص تمدن شگفت انگیز " مایا "ها کردهاست، بعد از یک کار طاقت فرسا توانست رمز کتیبه ها و همچنین تابوت حجاریشده را پیدا کرده و انرا ترجمه نماید. کار پرفسور " ریماند کارتایر " چونطوفان سهمگینی بود که بر اندیشه دانشمندان امروزی ما تازیانه می زد – خبربسیار حیرت انگیز و شگفت اور بود – مایاها هزاران سال پیش، از نیرویالکترو مغناطیس زمین با خبر بودند .!!

  انها درک عمیقی از سیستم خورشیدی وپرتوهای حرارتی ان داشته‌اند . سئوالی که دانشمندان از خود میپرسیدند اینبود : چگونه .؟!! مایاها از کجا به این دانش عظیم دست پیدا کرده بودند.؟این سئوالی است که دانش امروز جوابی برای ان ندارد . متاسفانه بخش عظیمیاز کتیبه ها "مایا"ها نابود شده است – اما همان اندک مدارک، دال بر دانشیمی‌کنند که دانش امروز قادر به درک ان نیست . به عنوان مثال باستان شناسامریکایی –" هایات وریل " بیش از 30 سال از عمر خود را صرف تحقیق پیرامونتمدنهای از بین رفته در امریکای جنوبی و مرکزی نمود . او در کتاب بینظیرخود تحت عنوان " پلی از نور " از یک شهر ماقبل " اینکاها" نام میبرد که درحفاظ یک دژه مستحکم و غیر قابل نفوذ سنگی قرار داشت و تنها راه رسیدن بهداخل ان پلی از نور یا یک ماده یونیزه بود که بنا بدلخواه ساکنین انجاظاهر و یا ناپدید می شده است.!! " هایات وریل " که در سن هشتاد سالگی چشماز جهان فرو بست – تا اخرین لحظه عمرش ان را تائید مینمود و همسر وی نیزکه بعد از او هنوز در قید حیات بود از نقطه نظرات شوهر متوفی اش حمایتمیکرد . اما " هایات وریل " با کدامین مدرک اینچنین محکم از یک پل نوریحرف میزند.؟! در کشور مکزیک یک قلعه مستحکم که دیوار به بلندی 14 متر وپهنای بیش از 5 متر میباشد وجود دارد – که بصورت مربع است و هیچ دربیندارد . وزن سنگهای بکار رفته در این بنای اسرار امیز هر کدام بیش از 25تن میباشد – که بصورت باور نکردنی صیقل داده شده است - در اطراف این قعلهاسرار امیز هیچ مدخل یا وردی کشف نشده است. ایا " اینکا"ها بخود انهمهزحمت طاقت فرسا میدادند که یک بنای بی درب بسازند.؟!! یا انها میدانستندچگونه از این دیوارهای غول پیکر عبور کنند؟! همانطور که در بالا اشارهکردم – من قبلا توضیحات مفصلی از "اینکا"ها و "مایا"ها در وبلاک قرار دادمو همانگونه که میدانید این قوم اسرار امیز خبرگان علوم ریاضیات – نجوم وستاره شناسی بودند – "مایا"ها از چرخ استفاده نمیکردند – اما جاده های پهنو یکدست انها باستان شناسان را به این فکر انداخت که انها چه نیازی به اینجاده های پهن داشتند.؟!! محاسبات بسیار دقیق ریاضی – ستاره شناسی و نجومبینظیر از "مایا"ها تمدنی ساخته که بقول پرفسور "اریک فن دانکین" "مایاها"ربوتیک ترین تمدن جهان هستند.!! تمام زندگی و دانش انها از روی تقویم وبرنامه شکل میگرفته است. تمام بناهای باشکوه از روی برنامه و تقویم مایائیساخته شده است.!! چه کس این تقویم را در اختیار انها قرار داده است.؟!!سئوالی که هنوز پاسخی به ان داده نشده.!! در یک افسانه مایائی بنام "پوپولوه " اینچنین میگوید : خدایان قادر به شناختن و دانستن همه چیز بودند،کیهان و چهار جهت اصلی – قطب های زمین و همچنین گرد بودن شکل زمین رامیدانسته اند.!! چگونه اجداد "مایا"ها از گرد بودن زمین باخبر بودند.؟!انان نه تنها صاحب یک تقویم افسانه ای بودند بلکه محاسبات باور نکردنی همانجام داده‌اند که تا امروز چون یک معما حل نشده است . انان می دانستند کهسال زهره 584 روز است و مدت سال زمینی را هم در حدود 2410و 365 روز محاسبهکرده اند (محاسبه دقیق امروزی عدد 2422و 365 است) – محاسبات مایائی به 64میلیون سال پیش برمیگردد . نوشته های دیگر در جزئیاتى بحث میکند که قریببه 400 میلیون سال قدمت دارد . این فرمولهای مشهور زهره ای را- تنهامیتوان با یک کامپیوتر امروزی محاسبه کرد . به هر تقدیر بسیار مشگل است کهمنشاء این حقایق را از مردمانی جنگل نشین که بسیاری انها را وحشی میدانندبدانیم . فرمول مشهور نجومی "مایا"ها از قرار زیر است : تزولکین 260، سالزمینی 365 و سال زهره ای 584 روز است . این اعداد ظاهرا حاصل یک تقسیمساده عجیب را، پنهان نگاه میدارند . اما 365 مساوی حاصل ضرب 73 در 5 و584مساوی حاصل ضرب 73 در 8 است .

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان
  تمدن مایاها

   

  "اربابان کره زمین " درمیان بناهای باشکوه " مایا "ها در " په لنگ " و شهر" چیکن ایتزا " نقوشحجاری شده بسیاری بر تخت سنگها و دیوارها بچشم میخورد – اما سرامد تمامانها تابوت حجاری شده ای است، که بسیاری از باستان شناسان و دانشمندانعلوم فضائی را به تعجب و تحسین وادار کرده است – این تابوت در سال 1952توسط تیم کاوشگران پرفسور " البرتو روزلهالیر " بعد از گذشت 2 سال تلاش بیوقفه بدست امد . در کنار این تابوت انواع لوح های سنگی که وزن بعضی ازانها بیش از 5 تن میباشد ، بهمراه یک ماسک سنگی که با ظرافت بینظری ساختهشده است – بدست آمد.

  بر روی این تابوت - تصاویر پیچیده ای نقش بسته بودکه سالها تصور می شد این اشگال معنا و مفهوم خاصی ندارند . پرفسور "ریماند کارتایر " باستان شناس نامی جهان که سالهای بسیاری صرف تحقیق وبررسی تمدنهای امریکای لاتین و بخصوص تمدن شگفت انگیز " مایا "ها کردهاست، بعد از یک کار طاقت فرسا توانست رمز کتیبه ها و همچنین تابوت حجاریشده را پیدا کرده و انرا ترجمه نماید. کار پرفسور " ریماند کارتایر " چونطوفان سهمگینی بود که بر اندیشه دانشمندان امروزی ما تازیانه می زد – خبربسیار حیرت انگیز و شگفت اور بود – مایاها هزاران سال پیش، از نیرویالکترو مغناطیس زمین با خبر بودند .!! انها درک عمیقی از سیستم خورشیدی وپرتوهای حرارتی ان داشته‌اند . سئوالی که دانشمندان از خود میپرسیدند اینبود : چگونه .؟!! مایاها از کجا به این دانش عظیم دست پیدا کرده بودند.؟این سئوالی است که دانش امروز جوابی برای ان ندارد . متاسفانه بخش عظیمیاز کتیبه ها "مایا"ها نابود شده است – اما همان اندک مدارک، دال بر دانشیمی‌کنند که دانش امروز قادر به درک ان نیست . به عنوان مثال باستان شناسامریکایی –" هایات وریل " بیش از 30 سال از عمر خود را صرف تحقیق پیرامونتمدنهای از بین رفته در امریکای جنوبی و مرکزی نمود . او در کتاب بینظیرخود تحت عنوان " پلی از نور " از یک شهر ماقبل " اینکاها" نام میبرد که درحفاظ یک دژه مستحکم و غیر قابل نفوذ سنگی قرار داشت و تنها راه رسیدن بهداخل ان پلی از نور یا یک ماده یونیزه بود که بنا بدلخواه ساکنین انجاظاهر و یا ناپدید می شده است.!! " هایات وریل " که در سن هشتاد سالگی چشماز جهان فرو بست – تا اخرین لحظه عمرش ان را تائید مینمود و همسر وی نیزکه بعد از او هنوز در قید حیات بود از نقطه نظرات شوهر متوفی اش حمایتمیکرد . اما " هایات وریل " با کدامین مدرک اینچنین محکم از یک پل نوریحرف میزند.؟! در کشور مکزیک یک قلعه مستحکم که دیوار به بلندی 14 متر وپهنای بیش از 5 متر میباشد وجود دارد – که بصورت مربع است و هیچ دربیندارد . وزن سنگهای بکار رفته در این بنای اسرار امیز هر کدام بیش از 25تن میباشد – که بصورت باور نکردنی صیقل داده شده است - در اطراف این قعلهاسرار امیز هیچ مدخل یا وردی کشف نشده است. ایا " اینکا"ها بخود انهمهزحمت طاقت فرسا میدادند که یک بنای بی درب بسازند.؟!! یا انها میدانستندچگونه از این دیوارهای غول پیکر عبور کنند؟! همانطور که در بالا اشارهکردم – من قبلا توضیحات مفصلی از "اینکا"ها و "مایا"ها در وبلاک قرار دادمو همانگونه که میدانید این قوم اسرار امیز خبرگان علوم ریاضیات – نجوم وستاره شناسی بودند – "مایا"ها از چرخ استفاده نمیکردند – اما جاده های پهنو یکدست انها باستان شناسان را به این فکر انداخت که انها چه نیازی به اینجاده های پهن داشتند.؟!! محاسبات بسیار دقیق ریاضی – ستاره شناسی و نجومبینظیر از "مایا"ها تمدنی ساخته که بقول پرفسور "اریک فن دانکین" "مایاها"ربوتیک ترین تمدن جهان هستند.!! تمام زندگی و دانش انها از روی تقویم وبرنامه شکل میگرفته است. تمام بناهای باشکوه از روی برنامه و تقویم مایائیساخته شده است.!! چه کس این تقویم را در اختیار انها قرار داده است.؟!!سئوالی که هنوز پاسخی به ان داده نشده.!! در یک افسانه مایائی بنام "پوپولوه " اینچنین میگوید : خدایان قادر به شناختن و دانستن همه چیز بودند،کیهان و چهار جهت اصلی – قطب های زمین و همچنین گرد بودن شکل زمین رامیدانسته اند.!! چگونه اجداد "مایا"ها از گرد بودن زمین باخبر بودند.؟!انان نه تنها صاحب یک تقویم افسانه ای بودند بلکه محاسبات باور نکردنی همانجام داده‌اند که تا امروز چون یک معما حل نشده است . انان می دانستند کهسال زهره 584 روز است و مدت سال زمینی را هم در حدود 2410و 365 روز محاسبهکرده اند (محاسبه دقیق امروزی عدد 2422و 365 است) – محاسبات مایائی به 64میلیون سال پیش برمیگردد . نوشته های دیگر در جزئیاتى بحث میکند که قریببه 400 میلیون سال قدمت دارد . این فرمولهای مشهور زهره ای را- تنهامیتوان با یک کامپیوتر امروزی محاسبه کرد . به هر تقدیر بسیار مشگل است کهمنشاء این حقایق را از مردمانی جنگل نشین که بسیاری انها را وحشی میدانندبدانیم . فرمول مشهور نجومی "مایا"ها از قرار زیر است : تزولکین 260، سالزمینی 365 و سال زهره ای 584 روز است . این اعداد ظاهرا حاصل یک تقسیمساده عجیب را، پنهان نگاه میدارند . اما 365 مساوی حاصل ضرب 73 در 5 و584مساوی حاصل ضرب 73 در 8 است .

  960 37 = 73 × 2 × 260 = 73 × 2 × 13 × 20 (ماه)

  960 37 = 73 × 5 × 104= 73 × 5 × 13 × 8 (خورشید)

  960 37 = 73 × 8 × 65 = 73 × 8× 13× 5 (زهره)

  به عبارت دیگر تمام این ادوار بعد از 37960 روز با هم تقارون پیدا می‌کنند. اساطیر مایائی مدعی است که بعد از این ،خدایان به محل استراحتگاه بزرگخود باز خواهند گشت . براستی این محاسبات پیچیده – شگفت انگیز نیست .؟!!در مدت 8 سال زمینی – زهره 13 بار به دور خورشید میگردد و این محاسبات را"مایا"ها به شکل بینظیری انجام داده‌اند . استفاده از تقویم زهره ای یکحقیقت قابل ملاحظه است، زیرا درست است که درخشش چشمگیر ان احتمالا توجه"مایا"ها را به خود جلب کرده است اما محاسبه مدت زمان گردش انتقالی اننسبت به کره زمین دانش نجومی عظیمی را می طلبیده است . شاید باور کردنینباشد اما انها کسوف و خسوف را تا چندین هزار سال بطور دقیقی محاسبه کردهاند . تا چند سال پیش نوعی تقویم در کشورمان دیده می شد و احتمالا الان هموجود دارد . این تقویم کوچک که شکل گردی داشت ازچهار لایه فلزی تشکیل شدهبود و هر کس که میخواست مثلا بداند 5 سال دیگر 23 بهمن در چه روزیست –انرا به روی اعداد تنظیم میکرد و مثلا متوجه می شد که انروز یکشنبه است،تعجب نکنید این راز را هزاران سال پیش مایاها میدانستند و از ان برایپیشگوبینی خسوف و کسوف استفاده میکردند . تزولکین ریاضیات و محاسباتپیچیده مایا است، این ریاضیات جدولی از یک قرینه سازی اعدادی شکل میگرفتهاست .

  " سیستم خورشید "

  همانطور که در ابتدای مطلب خدمت شما عرض کردم ، پرفسور " ریماند کارتایر "بعد از سالها تلاش توانسته رمز کتیبه ها را پیدا کرده و انرا ترجمه کند –در این کتیبه ها اسرار امیز، " مایا"ها توانسته اند با نوعی محاسبه پیچیده– که از گردش زمین به دور خورشید و همچنین پرتوهای خورشیدی و اثرگذاری انبر منظومه شمسی و تحریک جاذبه مغناطیسی زمین از سیستمی حرف بزنند که برایدانشمندان علوم مختلفه عصر حاضر ، نا مفهوم است – به عبارتی دانشمندانعلوم فضائی و اختر شناسی عصر حاضر ، هنوز نمیدانند این محاسبات چه نقشی دررابطه با کره زمین یا دیگر سیارات داشته – یا دارد . اما شوک عظیم اینکتیبه های حجاری شده هنگامی است که بدانیم "مایا"ها از "سیستم خورشید " وپرتوهای حرارتی ان بطور کامل خبر داشته‌اند .!! – انها بطور شگفت اوری از" لکه های خورشیدی " و چگونگی تشکیل ان در کتیبه هایشان بطور کامل سخنگفته اند .!! انها از بادهای خورشیدی و همچنین اثرات ان بر منظومه شمسی وکره زمین به طرز باور نکردنی ای مطلع بودند - انها با این محاسبات پیچیدهتوانسته اند " مرگ زمین " را بشکل باور نکردنی محاسبه و پیشگوئی نمایند (البته این عقیده مایاها میباشد – نه عقیده دانشمندان عصر حاضر)

  معما در دل سنگ

  هنر امروز و بخصوص هنر نقاشی ، از سبک ها و شیوه های متفاوتی برای رساندنپیام استفاده میکند . هر کدام از سبک ها طرفداران خاص خود را داشته- و ازان روی نقاشان می کوشند تا با رنگ امیزی های مخصوص با مخاطبان ارتباطبرقرار کنند . اما حجاران مایا برای رساندن پیام بجای رنگ - از اعداد وریاضیات مخصوص خود استفاده میکردند .!! و شگفتا چنان هارمونی منظمی بابناهای خود ایجاد کرده اند که محققان بسیاری را دچار بهت و حیرت کرده اند. انها هرمها و بناها را با ردیف منظمی در کنار نقش های حجاری شده قرارمیدادند تا حامل پیامی باشد برای خدایان و نسل امروز – همانطور که گفته شداین هارمونی خاص توسط پرفسور " ریماند کارتایر " بعد از سالها مطالعه بهروی بناهای مایاها کشف و اشکار گردید. " ریماند کارتایر " بارها واردمقبره " په لنگ " شد، بارها اعداد تابوت حجاری شده را محاسبه کرد – اماتمام این زیبایی ها بی معنا بود .!! ایا این قوم روبوتیک ، این همه زحماترا بدون هدف خاصی کشیده بودند.؟!! از نظر ریماند کارتایر این امکان پذیرنبود – ناگهان جرقه ای در افکارش زده شد ایا اعداد حجاری شده بر روی دیوار- با اعداد روی تابوت در ارتباط بودند.؟! شگفتا: این هارمونی مایائیرازهائی را در دل داشت که انسان امروز تصورش را هم نمیکرد – قرینه سازیهایبی همتا، ارتباط های باور نکردنی و صدها معمای حل نشده دیگر ، در میانتصاویر حجاری شده – تصویر تابوت " په لنگ " بیشترین نظرها را بخود جلبکرده است . بر روی این تابوت - تصویر زنی که درون محفظه ای قرار گرفته ، ودر درون این محفظه با الات مختلفی در حال کار است بسیاری را متعجب کردهاست . پرفسور اریک فن دانکین – پرفسور پیتر کولوسایمو – پرفسور "کازانتسوف " و پرفسور "ژیرو " و تعداد بسیاری از دانشمندان نامی جهان –این محفظه را شبیه سفینه ای میدانند که یک فضانورد زن مشغول هدایت ان است.!! این محفظه دارای اکزوز – سیستم تخلیه – دریچه ذربینی برای دیدن بیرونسفینه – سیستم احتراق و لوازم پیچیده دیگر . در ابتدا بسیاری عقیده داشتندکه این تصویر بدون هدف و تنها بخاطره تشبیه مایائی شکل گرفته است – امابررسیهای پرفسور " ریماند کارتایر " این تئوری را رد کرد، او در دو تصویرحجاری شده دیگر در بناهای قدیمی مایا ، نشان داد که انها میدانستند کهمیخواهند چه چیزی را خلق کنند – اعداد مشترک – تصاویر و تشبیهات مشترک همهدلیلی بر هدفمند بودن اندیشه انها داشته است .

  نوشته : سیدجلال صیادمیری

  اساس تقویم مایاها

  مایاها 17 تقویم متکی بر نظام کیهانی داشتند . برخی از این تقویمها به زمان های بسیار دور ، حدودا ده میلیون سال پیش باز می گردد و چنانمتفاوتند که برای سردرآوردن از محاسبات آن ها به منجم ، طالع بین ، زمینشناس و ریاضی دان احتیاج است. از بخت خوب ما ، تنها لازم است فقط با سه تااز این تقویم ها کار کنیم.

  تقویم ها مهم مایاها

  دو تقویم یاد شده ی مایاها عبارتند از : یکی تقویم خورشیدی سهل استفاده بهنام هاب و دیگری تقویم مرموز و تزولکین . آنها این دو تقویم را با همتلفیق کرده بودندوتقویم خورشیدی را در وهله ی اول ، برای استفاده علمی ونیز در کشاورزی مورد استفاده قرار می دادند. این تقویم متشکل از365،242129 روز بود که عملا بسیار دقیق تر از تقویم گرگوری (تقویم رایجامروزین) ، که دقت 365،242500 روز است ، می باشد ، سال ها هاب طوری در نظرگرفته شده بود که با انتقال خورشید به سمت الرأس آغاز از 16 ژوئیه شروع میشد . تقویم دیگر معروف به «شمارش طویل» ، برای مراجعه به تاریخ و ثبتوقایع به کار می رفت . هر رویداد ، با شماره ی روز های که از وقوع آن نسبتبه 13 اوت 3113 پیش از میلاد مسیح می گذشت ، محاسبه می شد. بر اساس شواهدباستان شناسی ، سال 3113 پیش از میلاد قبل از ظهور تمدن مایاها بودهاست.در این تاریخ چه اتفاقی افتاد که مایاها آن را چنین با اهمیت میپنداشتند ، آن قدر که آن را هم چون زادروز عیسی به عنوان مبدأ تاریخ خودقرار دادند ، کسی به درستی نمی داند ، اما شاید یادبود گشایش آخرین عصربزرگ مایاها بوده است .شمارش تقویم «شمارش طویل» چنین آغاز می‌شود:«کین»معادل 1،«وینال» معادل 20، «تون» معادل 18 دوره ی «وینال» [ یا 360 کین یا360 روز] ، «کاتون» معادل 20 «تون» یا 7200 روز یا معادل 19 سال و 73 روز، «باکتون» معادل 20 کاتون یا 1440000 روز یا 394 سال و 52 روز و به همینترتیب تا به «آلواتون» می رسیم که معادل 23،040،000،000 روز یا 63،080،082سال می‌شود !مایاها دوره های 5125،40 ساله داشتند که هر یک معادل 13باکتون 144000 روزه بود . هر چرخه از 13 باکتون ، یک دوره یا یک چرخه یبزرگ به حساب می آمد ؛ یک دروان تاریخی به خصوص .در اسطوره شناسی مایاها،هر چرخه ی شمارش بزرگ ، عصری از جهان است که در آن رب نوع ، سعی در خلقمخلوقات پارسا و مطیع دارند.

  دروه های خلقت بر اساس اسطوره شناسی مایاهااولیندوره با خلق زمین آغاز شد ، به طوری که سر و کله گیاهان و موجودات ، برروی زمین پیدا شد . بدبختانه به خاطر فقدان قوه ناطقه پرندگان و حیواناتقادر به ادای احترام به رب نوع ها نبودند و نابود شدند . در دوره ی دوم وسوم ، رب نوع ها انسان ها را از گل و چوب آفریدند ، اما این ها نیزخوشایند واقع نشدند ، از میان برداشته شدند.در حال حاضر ما در دوره چهارمد نهایی ، دوره معاصر ، انسان کاملا کارا ، به سر می بریم . بسیار محتملاست که منظور از این دوره ها ، اشاره به تغییر تکاملی بوده است ؟

  آخرین روز دنیا در تقویم مایاها

  آخرین روز از دوره ی اخیر (با احتساب هر دوره 5125،40 سال ، یا معادل 13باکتون 144000 روزه) با در نظر گرفتن روز شروع آن (13 اوت 3113 پیش ازمیلاد) ، که در آغاز مقاله نیز بیان شد ، روز 21 دسامبر 2012 میلادی است؟ آیا دنیا در این روز واقعا به پایان خواهد رسید؟

  رب نوع =فرشته ای که حق طبیعت برای پرورش و حفاظت هر نوع نباتات و حیوانات و جمادات مقرر کرده است.

  مایاها

  حدودا برای مدت 6 قرن، از سال 300 تا 900 میلادی، تمدن مایا در زمینهایپست گواتمالا و مکزیک کنونی رونق گرفت. بسیاری از مایاها در شهرهایی مثلتیکال، پالنگ کی و کوپان زندگی می‌کردند. حاکمان آنها در این نواحیعبادتگاههای هرمی شکل، قصرها، بازار و میدانهای تجارتی و زمینهای ورزشیبسیار زیبایی ساختند . آموزش هنر و تجارت رونق پیدا کرد و نویسندگان بااستفاده از عکسها و نقشهای سمبلیک، یک سیستم نوشتاری ایجاد کردند.ریاضیدانان و ستاره شناسان مایا بسیار متخصص بودند.

  عبادتگاه هرمی شکل

  تعداد بسیاری زیادی از اهرام سنگی (معبدهای هرمی شکل) در جنگلهای انبوهآمریکای مرکزی پنهان شده‌اند. بسیاری از این اهرام توسط مایاها، در حدفاصل سالهای 300 میلادی و 900 میلادی ساخته شدند. یکی از بزرگترین هرمها،معبد کتیبه ها در منطقه پالنگ در مکزیک می باشد.

  معبد کتیبه ها

  (تابوتهای سنگی) که روی آنها کتیبه هایی به خط مایائی وجود داشت در این اهرام پیدا شدند.

  حروف تصویری مایاها

  کسی تا کنون طریقه خواندن خط مایاها را که با استفاده از حروف تصویرینوشته می شد، کشف نکرده است. نخستین حروف تصویری روی سنگهای یاد بودیحکاکی شدند که برای بزرگداشت حاکمان یا ثبت وقایع مهم بود. سپس حدودا ازتاریخ 890 میلادی، کاهنان مایا روی کاغذ های ساخته شده از پوست درختان بااستفاده از قلم های ساخته شده از موی خوک وحشی، می نوشتند. یک کتاب مایارا کودکس (مجموعه قوانین) می نامند.

  گاه شمار مایاها این تصاویر نمادین خدایان و حیوانات، تاریخی برابر با یازدهم فوریه سال 526 میلادی را نشان می‌دهد.

  1000 سال قبل از میلاد

  روستاهای کوچک کشاورزنشین مایاها ، مذهب و فنون و صناعت تمدنهای اولمک،ژآپوتک و تئوتی واکان متعلق به آمریکای مرکزی، را از طریق تجارت و جنگ،تاثیر پذیرفتند و آن را توسعه دادند.

  292 میلادی

  فرهنگ قدیمی مایاها شروع به رونق یافتن می کند. شهرها با ساختمانهای سنگیمخصوص جشنها در روی زمینهای کشاورزی روستاهای قدیمی ساخته شدند. اولینکتیبه مایاها در سال 292 میلادی روی بنای یادبودی قرارداشت که در شهرتیکال، گواتمالا، پیدا شد.

  600

  سال 600 فرهنگ قدیمی مایاها در اوج خود قرار دارد. کشیشهای قدرتمند وحاکمان نیرومند ، به نواحی شهری مثل کوپان و پالنگ کی تسلط پیدا می‌کنند.آنها معابد و قصرهای بسیار زیبایی می سازند و دستاوردهای خود را رویسنگهای یادبود می نویسند.

  800

  کار ساخت ساختمانها و کتیبه ها در بسیاری از شهرهای مایا از قبیلواکساکتوم، زولتان و زامانتوم متوقف می گردد. این امر بیانگر سقوط قدرتکشیشها و حاکمان می باشد.

  900

  بسیاری از نواحی شهری گواتمالا، شامل کریگ، تیکال و پلانگ کی، تخلیه میشوند. شهرهای جدید مایایی شامل اوسمال، مایاپان و چیچن ایتزا در شبه جزیرهیوکاتان در مکزیک دستخوش نابودی نشدند. اما این مراکز در زمینه آموزش وهنر، به پای زمینهای پست قدیمی، نمی رسیدند.

  1000

  شهرهای مایایی چیچن ایتزا بوسیله تولتکهای مهاجم تسخیر شده و گسترش پیدا می‌کنند.

  1401 ـ 1200

  شهر مایاپان که دارای حصاردیواری بود. پایتخت شهرهای مایا می باشد. این شهر یک مرکز تجاری مهم محسوب می‌شود.

  1502

  کریستف کلمب کاشف، در سفر چهارم خود به آمریکا ، تجار مایایی را روی جزایردور از هندوراس می بیند. آنها از دانه های کاکائو ، به عنوان پول استفادهمی‌کردند.

  1520

  فاتحان اسپانیایی با مایاها روبرو می شوند، که در شهرهای کوچکی که توسطرئیسهای کوچک اداره می شد، زندگی می‌کردند. این شهرها در شبه جزیرهیوکاتان قرار دارد.

  تا قبل از سال 900 میلادی تمدن مایایی در سرزمینهای پست، گواتمالای امروز،رو به زوال رفت. نواحی شهری تحلیه شدند و مجسمه های سنگی و عبادتگاههایجدید ساخته نشد. هیچ کس نمی داند علت ترک آن شهرهای زیبا توسط مایاها باآن سرعت چه بود.

  زمین لرزه یا بیماری؟

  برخی از کارشناسان معتقدند که شهرهای مایاها بر اثر یک زلزله عظیم، ویرانشدند. از طرفی، ویرانه های موجود، هیچ مدرکی را که دلیل بر وقوع چنینفاجعه ای باشد، نشان نمی‌دهند. برخی نیز بر این باورند که مایاها، بر اثرشیوع مالاریا یا تب زرد، از شهرهاشان گریختند. اما ظاهرا هیچ یک از این دوبیماری، تا قبل از فتح آمریکا توسط اسپانیا، در آنجا وجود نداشته است. ازطرفی اگر مایاها قبل از اشغال آمریکا توسط اسپانیا، دچار تب زرد شدهبودند، بطور طبیعی در برابر شیوع مجدد آن در قرن 17م، مصونینت بیشتری میداشتند.

  بحران کشاورزی

  صاحب نظران دیگر معتقد هستند که زوال ناگهانی این تمدن، احتمالا در اثرنابودی و سوزاندن مزارع کشاورزی حادث شده است. زارعین باستانی آمریکاییدرختها را قطع کردند و بعد کنده آنها را سوزاندند تا به زمین کشاورزیبیشتری برای کشت ذرت دست پیدا کنند. اما زمینهایی که به این شکل بوجودبیایند، به تدریج حاصلخیزی خود را از دست می‌دهند و زارعین مجبورند همینکار را در جایی دیگری تکرار کنند. روش کشاورزی سوزاندن درختان، علت مهاجرتمداوم قبایل قدیمی را توضیح می‌دهد، اما کاملا سرنوشت مایاها را روشن نمیکند. بعضی از شهرهای متروک مایاها در نواحی که سکنه کشاورز آن، مزارع خودرا پس از برداشت محصول آتش می زدند، قرار نداشتند. بعنوان مثال شهر کوپلن، در منطقه حاصلخیز دره اطراف رودخانه قرارداشت.

  قیامهای سیاسی

  هنر مایایی در قرن نهم میلادی زرق و برق بیشتری پیدا کرد. بعضی ازدانشمندان بر این عقیده هستند که علت این امر، فساد ایجاد شده در میاناقوام حاکم نواحی شهری بوده است. کاهنان و اشراف، جامعه سنتی مایایی راتحت سلطه خود داشتند. آنها دستور ساخت معابد هرمی شکل، قصرها و بناهاییادبود را صادر کردند و تنها عده ای خط سمبلی مایایی و تقویم آنها را میتوانستند بخوانند. احتمالا سقوط بسیاری از تمدن های قدیمی مایا در اثرقیام سیاسی مردم عادی بر علیه حکام بوده است. ممکن است بیماری، کمبود غلاتو یا بلایای طبیعی از دلایل انقلاب مردم بوده باشد.

  حقایق ثبت شده

  تجار مایا را به نام »پولم ها» می خواندند. آنها خدایان خاص خود را داشتندو از پرداخت مالیات معاف بودند. پولمها (تجار) به تجارت نمک، پنبه،کاکائو، عسل، موم، ماهی و سنگ چخماق در طول مسیر رودخانه ها، مابین شهرهایمایا، می پرداختند. آنها به تجارت اشیاء زینتی مانند طلا، سنگهای قیمتی وپرهای زرد مایل به سبز پرنده ای به نام کتسال، نیز دست می زدند. آنها ازدانه های کاکائو، ریسمانهایی که زنگوله های مسی از آن آویخته بود، وصدفهای قرمز رنگ به عنوان پول استفاده می‌کردند.

  چکیده

  قوم مایا با فرهنگ ترین جامعه را در سراسر آمریکای مرکزی تشکیل داد . آناندر زمینه های ادبیات نوشتاری ، شهرسازی ، ریاضیات و ستاره شناسی به پیشرفتهای قابل توجهی نایل آمندند . مایاها ، باآن که فرهنگ اولمک در کرانه هیخلیج مکزیک حدود نهصد سال پیش ازمیلاد رو به انحطاط رفته بود شدیداً تحتتأثیر شیوه ی تفکر آنها بودند . تمدن درمیان قوم مایا پیشرفت میکرد و آنانبه داد و ستد بازرگانی با شهرهای مونت آلبان و تئوری هوآلکان در شمالپرداختند . اما باید درنظر داشت که شهرسازی مایاها پیش ا ز آنکه شهرهایباستانی فوق ساخته شوند ، آغاز شده بود . مایاهای باستانی از یک نژاد وتیره بودند و به زبانهایی مشابه سخن میگفتند . سرزمین های اولیه قوم مایاشامل منتهی الیه جنوبی مکزیک ، گواتمالا ، بلیز و قسمتی از کاستاریکا وهندوراس می شد ، مساحتی تقریباً به اندازه ی بریتانیای کبیر . قلمرومایاها را میتوان به سه بخش تقسیم کرد : نواحی کوهستانی جنوبی که به سواحلاقیانوس آرام می‌رسد ، نواحی مرکزی پوشیده از جنگل و نواحی خشک شمالی بعداز دوره ترقی این تمدن ، سرانجام نه پیشگویی ها توانست تمدن مایا راز افولنجات بخشد و نه قربانی کردن ها . این افول به دلائل مختلفی می توانستهباشد : به خاطر پیشی گرفتن میزان افزایش جمعیت از میزان تولیدات غذایی ،منازعات بین شهر ها ، خشکسالی طولانی که مردم را مجبور به ترک شهر ها کردهباشد . این اضمحلال کلاسیک را یکی از عمده ترین تغییرات تاریخ بشری خواندهاند والبته این به معنای پایان سرنوشت مایا نبود . درهمان زمان در نواحیشمالی تعدادی شهر که از سیمای کلاسیک مایا سهمی داشتد ، ساخته شد .

  "ریاضیات در سنگ نبشته ها "

  در تمام تمدنهای دنیا ، کتابت به صورت ناقص اغاز شد و در طول سیرخود،بصورت یکنواخت و تدریجی تکامل پیدا کرد . اما این امر در مورد مایاهاصدق نمی کند، زیرا هنر کتابت انها از همان اغاز تمدنشان به حد کمال رسیدهبود . در ریاضیات نیز مایاها از وجود صفر باخبر بوده اند ، انها صفر رابصورت یک صدف ریز بکار میبردند . همچنین به سیستم اعشاری،لگاریتم و دیگرمحاسبات ریاضی اشنا بوده اند پرفسور " انر " در این باره چنین نوشته است :موقعی که تصویری در یک کتیبه مثلا 10 مرتبه یا بیشتر تکرار میشود و یاتعداد پله های یک هرم تا انتهای بصورت دقیق و حساب شده محاسبه میگردد، ایننشانه یک محاسبه دقیق ریاضی میباشد . تمام هنر مایاها در ریاضیات متمرکزشده بود که در نهایت به روی کتیبه های سنگی منتقل شده است . علم نجوم نیزدر مایاها نسبت به بقیه اقوام ان سرزمین به مراتب پیشرفته تر بوده است،اگاهی انها به سیستم منظومه خورشیدی و صور فلکی تعجب برانگیز است . یک طاقبا عظمت به یادبود کنگره ستاره شناسی که در 2 ماه سپتامبر 503 میلادی در"کوپان" ان سرزمین برپاگردید،بنا شده است (واقعا جای تعجب دارد که اینقوم اسرارانگیز این همه علم و معرفت را از کجا اموخته اند.؟. کتیبه ای کهنشان از گرامی داشتن این کنگره ستاره شناسی که در ان بزرگترین عالمان وستاره شناسان مایا در ان شرکت کردند با تاریخ مختص مایا بر طاق یکی ازبناها نقش بسته است.!!) ساختمان رصدخانهی انها بطور شگفت انگیزی مشابهرصدخانه های امروزی ما میباشد،منتهی بدون وجود دستگاه و الات مدرن ستارهشناسی امروز، و جای تعجب اینجاست که انها بدون داشتن این قبیل تجهیزاتچگونه توانسته اند اطلاعات دقیقی در مورد اجرام سماوی کسب نمایند.!! ایابراستی انها " اربابان کره زمین " بوده اند.؟ اجازه دید یک نگاه کلی بهشهرهای مایا بیندازیم . شهرهای انها با جلال و جبروت، تمیز و مرتب بودهاست . میادین و چهارراه های انها وسیع و سطح خیابانها یا سنگفرش بوده و یابا ماده سفید سیمان مانندی پوشیده شده بود . معابد انها مزین به تصاویرعظیم موجودات عجیب و باغچه ها و اب نماهای زیبا در همه جا بچشم میخورد. یکسیستم فاضلاب بهداشتی تما شهر را در بر گرفته . جاده های انها بخوبی جادههای اینکاها نبوده ولی این چیزی از ارزش جاده های انها کم نمی کند . مثلاجادهء به طول 100 کیلومتر از کوبا به یاکزونا که با سیمان پوشیده شده وطرفین ان نرده کشی شده بود و تماما از یک منطقه صعب العبور باتلاقی گذشتهاست . سئوال این است که " مایاها که از چرخ استفاده نمیکردند و هیچ گاری ویا وسیله چرخداری در شهر انها نبوده این جاده ها را برای چه احداثکردند.؟" . مایاها انواع مختلف گیاهان را پرورش داده و رنگ های متنوعگیاهی تولید می کرده اند – مثل ابی ، بنفش،نیلی و رنگهای دیگر . انهاهمچنین از لاستیک برای ساختن پای افزار،توپ بازی و ضد اب نمودن لباسهایشاناستفاده میکردند (البته منظور از لاستیک درختی میباشد که از ان ضمغی بدستمی اید که خاصیت لاستیک دارد و به همین نام انرا میشناسند) انها حتی ازبرگهای فندوق وحشی و با استفاده از چسب و صمغ ، کاغذ و کتاب درست میکردند. با وجود اینها تفاوت تکنیک انها غیر عادی نبود . این خلاصه ای بود ازتمدنی که "مایا "نام دارد و همچنان اسرار امیز باقی مانده . هنوز کسینمیداند که انها این همه علم را از کجا بدست اوردند . چرا مهاجرت ملیکردند . و این تمدن عظیم چگونه از میان رفت . امیدوارم توانسته باشم بامعرفی این قوم اسرار انگیز کمکی هر چند کوچک در جهت معرفی این قوم پر معماکرده باشم . پایان

  تقویم مایا

  تقویم مایاها یکی از تنها تقویم هایی است که هم بسیار پیچیده و مبهم استهم بسیار دقیق و اعجاب آور و نشان از دقت و آگاهیشان نسبت به آسمان است .یکی از دوره هایی که آن ها به طور مرموز محاسبه کرده بودند دوره 260 روزهبوده است . همچنین در تقویمشان دوره های 365 روزه را هم پی می‌گرفتند .برای فهم بهتر تقویم مایا ها باید ترکیب های آن را مشخص کنیم برای محاسبهسالیانه روزها تعداد کل بر عدد 365 قرار می گرفت و از طریق توالی 18 فاصلهزمانی 20 روزه، به 5 روز ویژه که در انتها اضافه می شد ختم می شد عدد 20اساس طرح شمارشی بین ساکنان امریکای مرکزی بود ؛ همان طور که عدد 10 اصلزیربنایی نظام دهدهی ماست احتمالا عدد بیست از شمارش انگشتان دست و پایانسان گرفته شده است در هر صورت مایا این چرخه 365 روزه را ها آب مینامیدند . همان طور که ما برای خود مبدا شمارشی قرار داده ایم سال مایا هانیز از تاریخی شمارش می شد که اهمیت مذهبی و آفرینش کیهانی داشته است نقطهآغازین تاریخ مایا در سال 3113 قبل از میلاد بوده است . مایا ها همچنین باثبت های دقیقی حرکات ماه را پیگیری می‌کردند اما به نظر نمی‌رسد که اینثبت ها اساس تقویم قمری باشد . اما تنها چرخه ای که هیچ تمدنی غیر از مایااستفاده نکرده اند چرخه 260 روزه می باشد انگیزه ای که در ورای آن وجوددارد اسرارآمیز است . البته در این باره تعابیری وجود دارد احتمال دارد کهاین فاصله با 260 روز بین ماه مه و اوت و عبور های سمت الراسی خورشیدمرتبط باشد . نظریه بعدی می‌گوید ارتباط این 260 روز با یک و یک دوم زمان173 روزه بین فصل های گرفتگی ها و یا یک سوم زمان 780 روزه که دوره زمانیبین چرخه های مریخ است و یا عدد تقریبی روزهای مابین اولین و آخرین طلوعناهید به عنوان ستاره بامدادی و شامگاهی (263) ، که البته شواهد به دستآمده نشان می‌دهد نظریه آخر احتمالا درست باشد . فلوید لونسبری متخصص حروفمایا نشان داده است که سیستمی پیچیده تر از شمارش نمادین و بازتاب چرخه ایدر هسته ستاره شناسی و تقویم نگاری مایا نهفته است که بسیاری از ترکیب هایآن ریشه در آسمان دارند . موارد بسیاری از تقویم مایا به دست آمده مثلا آنها در مورد قطب های خورشید اطلاع داشته‌اند ! و بر همین اساس محاسبه کردهبودند که هر 18000 سال قطب های خورشید دارای فعل و انفعالاتی می‌شود که برروی موجودات زمین اثر می گذارد . آن ها می دانسته اند که زمین گرد است واین زمین است که به دور خورشید می گردد . آن ها از سیاره نپتون و اورانوسهم با خبر بوده اند !! و در استرلاب هایشان این سیارات را نیز رسم کردهاند (این سیارات در آسمان تنها با چشم مسلح قابل رویتند و در قرن 19 و 18میلادی کشف شده‌اند) برای آن ها اعداد 20 ، 18 ، 13 و 260 مقدس بوده و درپیشگویی های کیهانی از آن استفاده می کرده اند . در تمدن مایا چیزی که بیشاز هر مساله ای مورد بحث است ناپدید شدن ناگهانی آن هاست و این مشخص شدهدر طی زمان کوتاهی همه چیز را رها کرده اند . عده ای از آن ها به کوه هایدسترسی ناپذیر آند مهاجرت کرده و پس از آن به طور ناگهانی محو گشته اند .تمدن های امریکای مرکزی به خصوص مایا ها اسرار حل ناشده ای دارد که نمیتوان پاسخ قانع کننده ای به آن ها داد ، جز اینکه گذشتگان چیزی فرای تصورما بوده اند .. 

   

  اربابان زمین لفظیست که خودشان روی تمدنشان گذاتشته اند تمدنی که آنچنانقدیمی نیست و البته پر از ابهام . مامن اصلی مایا ها در کشور گواتمالا ومکانی به نام پیتن بود . آن ها حدود دوهزار سال قبل در امریکا به سر میبردند قدیمی ترین تاریخی که در دست است مربوط می‌شود به 58 میلادی . اماحدود دو قرن بعد آن ها به قسمت های شمالی مهاجرت کردند به سمت مکزیک ،هندوراس و کشورهای حوضه امریکای مرکزی . بعد از چند قرن زندگی آن ها بهطور نامعلومی خانه و کاشانه را رها کردند و اجازه دادند جنگل ها به درونسرزمینشان ریشه دواند . آن ها به یوکاتان نقل مکان کردند جالب اینجاست کهمکانی را ترک گفتند که حاصلخیز و بهشت مانند بود در صورتی که سرزمین جدیدآن ها قلمرو حیوانات و حشرات سمی بود و غیر قابل سکونت .سرزمین اولیه آنها باشکوه بود به طوری که یک رصد خانه که مرکز مهم ستاره شناسی بود وبنایی جالب که یک هرم در داخل یک هرم دیگر بود داشتند. در همان نزدیکی،شهرمذهبیشان" تیکالا" قرار داشت دارای معابد با شکوه،باغ های معلق و یکاستادیوم ورزشی که بازیی شبیه به

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان
  پیشگویی مایا!

  مایاها قومی بودند که چند هزار سال پیش تو مناطق آمریکای مرکزی زندگی می‌کردند، البته الان هم از قوم اونها بازماندگانی وجود دارند. حتما معبد زیر رو که متعلق به مایا هست رو دیدید: 

  قبل از اینکه وارد مقوله پیش‌گویی اصلی مایا بشم باید توضیحاتی راجع به قدرت و تمدن این قوم براتون بنویسم. مایا! قومی که هزاران سال پیش معبد و هرمی که در بالا مشاهده می‌کنید رو با 365 پله ساخته! به تعداد روزهای سال. مایا تمامی خسوف‌ها و کسوف‌ها را دقیقا تا سال 2012 ثبت کرده و همشون طبق برنامه در حال اتفاق افتادن هستند، قوم مایا چندین هزار سال پیش عدد یک میلیون رو کشف کرده بود، قوم مایا هزاران سال پش تو معابدش تصاویری از سفینه‌ها و فضانوردان رو روی سنگ ثبت کردند! قوم مایا آن زمان حتی تعداد روزهای هر سال را محاسبه کرده بود. مایاها از اورانوس و نپتون اطلاع داشتند، تقویم مایا برای 400 میلیون سال استخراج شده است، سال خورشید و زهره را تا چهار رقم اعشار محاسبه کرده اند.

  همه اینها را به دو دلیل اشاره کردم یکیش اینکه بگم مایا چقدر قدرت محاسباتی و علمی داشته و دوم رو هم در پی نوشت ها خواهید خواند.

  حال بریم سر اصل مطلب، پیشگویی!

  پیشگویی می‌گوید: در 21 دسامبر سال 2012 این زندگی روی کره زمین به اتمام می‌رسد و یک دوره جدید زندگی روی زمین شروع می‌شود. در چند تا سایت خواندم که این دوره جدید پر از صلح و عشق و آرامش و پیشرفت هست. (مصداق حرف یکی از سیاستمداران آمریکایی که پایان بحران مالی آمریکا رو صلح و آرامش در دنیا می‌دانست). حال چند نظریه دیگه هم هستند که به تفضیل روشون بحث می‌کنم.

  یکی از اساتید هم اطلاعاتی در این مورد داشت، جالبه که گفت ما به ناسا یه ایمیل فرستادیم و پرسیدیم که آیا سال 2012 اتفاقی تو کهکشان خواهد افتاد؟ ناسا پاسخ داده بود که نارسایی‌هایی مشاهده می‌شوند ولی نمی‌توانیم تائید کنیم که این اختلالات آسیبی به زمین می‌رسانند یا نه!

  مایاها معتقد بودند که زمین از 5 دوره تشکیل شده، پایان هر دوره یک اتفاق خیلی بد می‌افته و دوره جدید شروع می‌شود. جالب اینجاست که 2012 پایان دوره پنجم هست! و ما وارد دوره ششم خواهیم شد، گفته می‌شود تمدن حاضر از بین خواهد رفت تا دوره ششم شروع بشه!

  البته نگاههای خیلی مثبتی هم به قضیه شده و بعضی هم اصلا این گفته را کاملا رد می‌کنند.

  علم سرشار مایا بخصوص از نجوم اونها رو قومی آگاه و متمدن ساخته بود. البته قضیه ترک مایا از محل زندگیشون هم یک قضیه خیلی معروف هست که دلایل بسیاری برایش بیان شده که نهایتا امیدوارم با خواندن پی‌نوشت شما هم با من هم عقیده شوید.

  گفته می‌شود پایان دوره دوم توسط هوا بوده (گمانم منظور نارسایی‌های جوی) دوره سوم با آتش و دوره چهارم با سیل تموم شدند، لذا نظریه‌های زیادی مبنی بر اینکه دوره پنجم با زلزله از بین بره جاری هست.

  دوتا چیز جالب هم دیدم: یکی اینکه مایا حتی زمان سقوط قوم خودشون رو پیشبینی کرده بودند و عجیب‌تر از همه: جنگهای جهانی رو هم پیش‌بینی کرده بودند. البته دقت کنید که اتمام دنیا به این معنی نیست که همه چیز از بین می ره، حتما شروعی خواهد بود، برای دوره ششم و هنوز مطمئن نیستیم که این دوره چه چیزی را به ارمغان خواهد آورد.

  پی نوشت 1: طبق شواهد و مدارکی که در کتاب “ارابه خدایان توسط اریک فون دانیکن” ارائه شده، مایاها ناگهان از محل زندگی خودشون بصورت دسته‌جمعی کوچ کردند، همون تصویر فضانودری که بالا اشاره کردم، بعلاوه علم سرشار مایا + خیلی از مدارک که پیشنهاد می‌کنم از تو کتاب بخونید تقریبا می‌شود ادعا کرد که مایاها خدایانی داشتند. خدایانی که از آسمون اومده بودند، یا بهتر بگم، یکسری موجودات متفکر که اون زمون که انسان نیمه وحشی بوده برروی زمین فرود اومدند و علم خودشون رو در اختیار مایا قرار دادند، وگرنه اون پیشرفت‌های مایا رو که بهتون گفتم تصور کنید برای یک سری انسان‌های نیمه وحشی دسترسی براشون چقدر می‌تواند دور از ذهن باشه. در ضمن علت کوچ دسته جمعی مایا رو هم می‌شود یک فشار روحی قلمداد کرد، فشاری که مایاها برای برگشت خدایان تحمل کردند ولی وقتی دیدن که از خدایان خبری نشد همشون به نوعی روحیه خودشون رو از دست دادن و اونجا رو که به خاطر خدایان آباد کرده بودند و همه جا نشانه‌هایی از اونها براشون بود ترک می‌کنند. البته این رو کتاب خیلی بهتر از من تونسته بیان کنه.

  پی نوشت 2: کلید واژه‌هایی که می‌تونید ازشون برای تحقیق استفاده کنید : Maya Prediction، Maya 2012، Mayan prediction و … متاسفانه منابع فارسی زیادی در دسترس نیست.

  پی نوشت سه : ظاهرا مایا اون زمون به علم پر کردن دندون های پوسیده هم رسیده بودند، جالب اینه موادی که برای پر کردن دندون استفاده کردند از اون زمون تا حالا سالم داخل دندون باقی موندن، گفته می‌شود نوعی سیمان یا چسب ناشناخته می‌تواند باشه!

  نظر شما چیه؟

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان
  از تمسخر تا حقیقت

  به گزارش خبرگزاری تقریب به نقل از روزنامه "الوفاق": زمانی که نقاشیهای ملت های گذشته و رمزهای آنها را مشاهده می کنیم، مفهوم حقیقی آنها را درک نمی کنیم و گمان می‌کنیم که آنها خرافات و افسانه است و حتی آنها را مسخره می کنیم.

  اما طبق یک مقاله علمی که بر روی اینترنت منتشر شده است، روز 21 دسامبر سال 2012 میلادی یعنی 6 سال دیگر، دوره پنجم دنیا، آغاز خواهد شد.

  این مسأله هر 26000 سال یکبار اتفاق می افتد و خورشید با به هم رسیدن کهکشان و مدار زمین در آسمان مواجه می‌شود. دانش امروز داستانهای ملت های مایا و هندوهای آریزونا و فراعنه را به یک واقعیت علمی اخترشناسی تبدیل کرده است.

  از هزاران بلکه میلیونها سال پیش بسیاری از افراد منتظر این اتفاق که در 6 سال دیگر روی خواهد داد، می باشند. 6 سال دیگر زمان پایان دوره بزرگ دوازدهم زمین و خورشید است که منجر به یک انقلاب مغناطیسی می‌شود و لرزشها و زلزله ها به یک امر عادی تبدیل می گردد.

  تحقیقات جدید نشانگر این است که چرخش زمین بر عکس خواهد شد و خورشید از مغرب طلوع و در مشرق غروب خواهد کرد.

  هندوهای آریزونا این تاریخ را به دلیل برخورد تعدادی از ستارگان در یک مدار ثبت کرده اند، زیرا این مسأله موجب به وجود آمدن تغییراتی در آب و هوا و حوادث طبیعی محیطی خواهد شد و آغاز مرحله پنجم انسانیت است.

  ممکن است این دانش جدید و تمامی این نظریات، یک داستان تازه باشد که امکان درست یا نادرست بودن آن وجود دارد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان
  یک تحلیل

  ظاهراً، در 21 دسامبر سال 2012 تحول عظیمی در جهان رخ خواهد داد به طوری که بخش بزرگی از نوع بشری نابود خواهند شد! بله، درست متوجه شدید! دیگر برای شغل آینده ی خود برنامه‌ریزی نکنید! بدنبال خرید خانه نباشید، و در عوض، چند سال آخر زندگی تان را هرآنطور که می خواهید بگذرانید. اکنون شما 3 سال فرصت دارید که از زندگی لذت ببرید...!! خُب این سخنان عجیب و غریب چیست؟ تا بحال ما از این پیش گویی ها زیاد شنیده‌ایم، ولی هنوز اینجاییم و سیاره مان هنوز سرجایش است. چرا این سال 2012 اینقدر مهم شده است؟ این اخبار در تمام دنیا در حال پخش شدن است.

  این متن رو تو گوگل پیدا کنید: Maya Prediction یعنی پیشگویی مایا

  مایاها قومی بودند که چند هزار سال پیش تو مناطق آمریکای مرکزی زندگی می‌کردند، البته الان هم از قوم اونها بازماندگانی وجود دارن. حتما معبد زیر رو که متعلق به مایا هست رو دیدید.

  قبل از اینکه وارد مقوله پیش گویی اصلی مایا بشم باید توضیحاتی راجع به قدرت و تمدن این قوم براتون بنویسم. مایا! قومی که هزاران سال پیش معبد و هرمی که در بالا مشاهده می کنید رو با 365 پله ساخته! به تعداد روزهای سال. مایا تمامی خسوف ها و کسوف ها را دقیقا تا سال 2012 ثبت کرده و همشون طبق برنامه دارن اتفاق می افتن، مایا چندین هزار سال پیش عدد یک میلیون رو کشف کرده بود، مایا هزاران سال پش تو معابدش تصاویری از سفینه‌ها و فضانوردان رو روی سنگ ثبت کردن! (این رو خودم به چشم دیدم!). مایا آن زمان حتی تعداد روزهای هر سال ماه رو که گمونم 279 روز هست محاسبه کرده بود. مایا ها از اورانوس و نپتون اطلاع داشتند، تقویم مایا برای 400 میلیون سال استخراج شده است، سال خورشید و زهره را تا چهار رقم اعشار محاسبه کرده اند.

  همه اینها رو به دو دلیل اشاره کردم یکیش اینکه بگم مایا چقدر قدرت محاسباتی و علمی داشته و دوم رو هم تو پی نوشت ها خواهید خوند. تو ویدئویی که از یوتیوب تو ادامه مطلب هم گذاشتم اطلاعات بیشتری از مایا و تقویمشون براتون نشون می ده. حالا بریم سر اصل مطلب، پیشگویی!

  پیشگویی می‌گوید: در 21 دسامبر سال 2012 زندگی روی کره زمین وارد یک دوره جدید می‌شود. در چند تا سایت خواندم که این دوره جدید پر از صلح و عشق و آرامش و پیشرفت هست. (مصداق حرف یکی از سیاستمداران آمریکایی که پایان بحران مالی آمریکا رو صلح و آرامش تو دنیا می دونست). حالا چند تا نظریه دیگه هم هستند که به تفضیل روشون بحث می‌کنم. استاد کلاس #C هم اطلاعاتی در این مورد داشت، جالبه که گفت ما به ناسا یه ایمیل فرستادیم و پرسیدیم که آیا سال 2012 اتفاقی تو کهکشان خواهد افتاد؟ ناسا پاسخ داده بود که نارسایی‌هایی مشاهده می شوند ولی نمی تونیم تائید کنیم که این اختلالات آسیبی به زمین می رسانند یا نه!

  مایاها معتقد بودند که زمین از 5 دوره تشکیل شده، پایان هر دوره یه اتفاق خیلی بد می افته و دوره جدید شروع می‌شود. جالب اینجاست که 2012 پایان دوره پنجم هست! و ما وارد دوره ششم خواهیم شد، گفته می شه تمدن حاضر از بین خواهد رفت تا دوره ششم شروع بشه! (تو ویدئو اشاره شده به زمین لرزه های بزرگ) .

  این کدها درخود قسمتها وقسمتهای زیادی را در مورد یک اتفاق هراسناک خورشیدی درسال 2012 بیان میکند دانشمندان متفق نظر هستند که هر100 سال یا بیشتر شهله های خورشیدزبانه می کشند و منظومه شمسی را تحت تاثیر خود قرار میدهند

  اشعیانبی30-26-27علاوه بر اینکه نور ماه به اندازه نور خورشیدخواهد شد نور خورشید نیز هفت برابر خواهد شد ازدور نام خدا می آید بار او سنگین لبهای پر از خشم و زبان او پر از زبانه های اتش خواهد بود

  کدهای کتاب با ارتباطی معنا دار به سالنامه ی مایا بصورت واضح بیان میکند حوادث خر زمان در سال 2012 و نزدیک شدن به یک ستاره ی دنباله دار به زمین که شاید منشا این ویرانی ها باشد.تئوری میگوید که درسال 2012 یک شهاب سنگ باعث انفجار خورشیدی میشود که باعث سوزاندن کره ی زمین میشود.انفجار خورشیدی و پدیده ی cme یا پرتاب ماده ی پلاسمایی از درون خورشید به بیرون نیز یکی از دلایل این اتفاق خواهد بود. همچنین ایجاد یک سلسله اتفاقات شدید مانند تقییر جهت قطب ها براثر شکستگی پوسته ی زمین.که اگر یادتان باشد هنگام تسونامی اندونزی نیز گفته میشود این پدیده اتفاق افتاده و زمین از مدار خود خارج شده است.این تاثیرات و تاثیرات کیهانی دیگر از عواملی است که سال 2012 را سالی غیر معمول و به احتمال زیاد پایان تمدن چند هزار ساله ای که از شرقی ترین سرزمین های اسیا اغاز شد و بین النهرین رسید از دریای سیاه کذشت به فرانسه مرکز تمدن نوین سپس انگلستان و اکنون در برج های بلند نیو یورک اخرین روز های خود را فریاد میزند.

  گفته می شه پایان دوره دوم توسط هوا بوده (گمونم منظورش نارسایی های جوی) دوره سوم با آتش و دوره چهارم با سیل تموم شدند، لذا نظریه های زیادی مبنی بر اینکه دوره پنجم با زلزله از بین بره هست.

  دو مطلب جالب: یکی اینکه مایا حتی زمان سقوط قوم خودشون رو پیشبینی کرده بودند و عجیب تر از همه: جنگهای جهانی رو هم پیش بینی کرده بودند!!!!!

  البته دقت کنید که اتمام دنیا به این معنی نیست که همه چیز از بین می ره، حتما شروعی خواهد بود، برای دوره ششم و هنوز مطمئن نیستیم که این دوره چه چیزی را به ارمغان خواهد آورد.

  خوب، اگه از یه منظر دیگه هم نگاه کنیم برای اینکه اثبات بشه این دوره نمی تونه واقعا اتمام باشه، بلکه فقط تعویض دوره هست، بحث دین و اعتقادات هست. دیگه زیاد لزومی نداره عمیقا وارد این بحث بشم.

  در کتاب پیشگوییهای آخر زمان نوشته شده که به زودی زمین در مکانی قرار می‌گیرد که از چهار طرف تحت کشش سیارات دیگر منظومه شمسی قرار گرفته و در نهایت جذب یکی از آنها خواهد شد و این یک تصادم بسیار بزرگ را بوجود خواهد آورد. بعضی ها هم این روز را روز قیامت می دانند!ولی قیامت رو هیچ ** نمی دونه و خود خدا گفته که یک دفعه اتفاق می افته.

  سورة الزلزلة

  هنگامى که زمین شدیدا به لرزه درآید، (1)

  و زمین بارهاى سنگینش را خارج سازد! (2)

  و انسان مى‏گوید: «زمین را چه مى‏شود (که این گونه مى‏لرزد)؟!» (3)

  در آن روز زمین تمام خبرهایش را بازگو مى‏کند; (4)

  چرا که پروردگارت به او وحى کرده است! (5)

  در آن روز مردم بصورت گروه‏هاى پراکنده (از قبرها) خارج مى‏شوند تا اعمالشان به آنها نشان داده شود! (6)

  سورة التکویر

  در آن هنگام که خورشید در هم پیچیده شود، (1)

  و در آن هنگام که ستارگان بى‏فروغ شوند، (2)

  و در آن هنگام که کوه‏ها به حرکت درآیند، (3)

  و در آن هنگام که باارزش‏ترین اموال به دست فراموشى سپرده شود، (4)

  و در آن هنگام که وحوش جمع شوند، (5)

  و در آن هنگام که دریاها برافروخته شوند، (6)

  و در آن هنگام که هر ** با همسان خود قرین گردد، (7)

  همین حس کنجکاوی خیلی از مردم و دانشمندان را برانگیخته است که چرا تقویم مایان ها در روز ذکر شده تمام می‌شود.

  آیا روز 21 دسامبر سال 2012 روزی است که جهان به پایان می‌رسد یا اینکه آغاز دوره ای جدید است؟ آیا به پایان رسیدن تقویم مایان ها را می توان نشانه ای دانست بر وقوع یک اتفاق خاص در جهان؟شاید هم ظهور امام زمان؟ به هر حال باید صبر کرد.

  شاید 2012 همان جنگ جهانی سوم هست جنگی هست که دنیا رو به هم میزنه و پیش بینی شده که تو جنگ جهانی چهارم انسانها با شمشیر و تیروکمان با هم جنگ میکنن اگه عمیق بهش فکر کنیم میبینیم که دنیا در جنگ جهانی سوم از بین میره و عصر جدید به وجود میاد.

  منتظر 1 دی 1391 باشید

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان
  سال 2012 پایان دنیا

  در تقویم مایاها پیش‌بینی شده که سال 2012 انتهای دنیاست. عده‌ای تصور می‌کنند که در واقع در این تاریخ یک تغییر کلی در ساختار دنیا اتفاق می‌افته و دنیا به طور کل دگرگون خواهد شد. گروهی آن را خوشبینانه می‌پندارند و سمت و سوق زندگی بشر رو به صلح و آرامش و معنویت و گروهی دیگر این تاریخ رو همزمان با یک سری گرفتاری‌ها برای بشر می‌دانند. مشکلاتی از قبیل یک جنگ اتمی، بلایای طبیعی بسیار وحشتناک و یا نابودی نسل بشر.

  قسمت جالب ماجرا اینه که فقط در تقویم مایا نیست که چنین پیش‌بینی‌هایی شده و در جاهای دیگر هم می‌توان ردپایی از این قضیه توسط پیش‌گویان دیگر ملیت‌ها از زمان‌های بسیار دور دید. چیزی که این بین جالب بود شرکتی آمریکاییست که به واسطه پیش‌بینی بیشتر بازار و اقتصاد حدود 10 سال است که اینترنت را توسط نرم‌افزار خزنده خود و عنکبوت وب پویش می‌کنند و جالب اینکه یه سری از پیش‌بینی هاشون هم دقیقا درست از آب درآمده مثلا قضیه سونامی رو پیش‌بینی کرده بودند. حالا هم نرم افزار پیشگوشون پیش‌بینی کرده که سال 2012 اتفاقی بزرگ خواهد افتاد و سال ویژه‌ای در تاریخ بشریت خواهد بود. همگی یادتان هست وقتی می‌خواست سال 2000 برسه چه شایعاتی رد و بدل می شد؟ من قضاوتی نمی‌کنم و این پست رو تقدیم می‌کنم به تمام علاقه مندان مباحث هیجان‌انگیز و شگفت‌انگیز.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - دیدگاه موافقان