تاریخ : 29 مرداد 1396
زمان : 14:10:40
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 437 بار
 • بازدید دیروز : 864 بار
 • بازدید ماه : 21695 بار
 • بازدید کل : 558759 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  خورشید سال 2012 تمام دنیا را خاموش می‌کند

  ناسا در هشداری اعلام کرد که یک توفان خورشیدی که در سال 2012 به زمین می‌رسد موجب خواهد شد که برق تمام دنیا خاموش شود. در هشدار ناسا و آکادمی‌ملی علوم آمده است که میلیونها نفر در سال 2012 بدون برق و در نتیجه بدون غذا و دارو خواهند ماند و تمام یخچالها، تلفنهای همراه و ماهواره ها خاموش می‌شوند.

  از ماه دسامبر فعالیت خورشید به آهستگی روبه افزایش می‌رود. نیروی مغناطیسی این ستاره هر 11 سال یکبار به نقطه ای می‌رسد که در آن پیک پدیده های فورانهای خورشیدی و پرتاب تاجهای خورشیدی بزرگ مشاهده می‌شود. این پدیده ها منجر به آزاد شدن میزان زیادی انرژی و تشعشعات می‌شود. این فورانها می‌تواند به زمین نیز برسد و منجر به ایجاد توفانهای ژئومغناطیسی زمین شود.

  اتمسفر زمین می‌تواند از این برخوردها خود را مصون نگه دارد اما خسارات جدی را بر روی ساختارهای اجتماعی و اقتصادی روی زمین وارد می‌کند. ستاره شناسان این پدیده ها را از سال 1859 رصد کرده اند. در آن زمان یک توفان ژئومغناطیسی ویژه در خطوط تلگراف اروپا و آمریکا اختلال ایجاد کرد. در ماه می‌1921 توفان دیگری بسیاری از خطوط برق و تلفن را در دو سر اقیانوس اطلس خارج از استفاده کرد.

  در گزارش 132 صفحه ای ناسا و آکادمی‌ملی علوم آمده است: "انرژی برق کلید فناوری جامعه مدرن امروزی است و تمام زیرساختها و سرویسها به آن وابسته هستند. اگر توفان سال 1859 امروز اتفاق بیفتد به طور حتم خسارتهای اجتماعی و اقتصادی وسیعی برجای خواهد گذاشت".

  براساس گزارش نیوساینتیست، در سال 1989 شش میلیون نفر در کبک کانادا به مدت 9 ساعت به سبب یک توفان ژئومغناطیسی که 10 برابر ضعیف تر از توفان سال 1921 بود بدون برق ماندند. اگر حادثه‌ای مشابه آنچه که در سال 1921 رخ داد تکرار شود تعداد افراد بدون برق به 130 میلیون نفر افزایش خواهد یافت و تکرار حادثه ای مشابه سال 1859 که بسیار قویتر از توفان 1921 بود دو هزار میلیارد دلار خسارت وارد خواهد کرد.

  به گفته دانشمندان ناسا، پیک بعدی این توفانهای خورشیدی بین سالهای 2012 و 2013 خواهد بود که جامعه علمی‌هنوز بر سر شدت فعالیت خورشید در این دوره جدید به توافق نرسیده اند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی
  سال 2012 آخرالزمان است؟!

  بر اساس نظریاتی که

  آخر دنیا نزدیک است! بر اساس نظریاتی که ریشه در ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391روز موعود است و دنیا به پایان خواهد رسید. آیا واقعا 2 سال تا آخرالزمان باقیمانده است؟یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روزموعود است و دنیا به پایان خواهد رسید! از همین الان هم ماشین بازاریابی فیلم درآستانه اکران «2012» بر تبلیغات پیرامون پدیده‌های مرتبط با نابودی جهان این تاریخافزوده و فضا را برای فروشی بی‌نظیر آماده می‌کند.

  اما واقعیت ماجرا چیست؟ آیا واقعا دنیای ما سه سال دیگر به پایان می‌رسد؟ در ادامه، پنج پدیده که طبقپیش‌گویی مایایی زمین را نابود می‌کند، بررسی شده است. شاید شما هم پس از به پایانبردن این مطلب، نظر دیگری درمورد این پیش‌گویی پیدا کنید.

  پدیده‌ای فضایی،

  در برخی پیش‌گویی‌ها پیرامون محشر 2012 گفته شده که قطب‌ها را می‌چرخاندزمین به واسطه برخورد یک شهاب‌سنگ دچار جابجایی قطب‌ها می‌شود، یا زمین در اثرپدیده‌ای نادر 27هزار سال‌نوری را یک‌شبه طی می‌کند و در مرکز کهکشان راه شیری قرارمی‌گیرد؛ و یا داخل زمین به دلیل تشعشعات شدید خورشیدی ناپایدار می‌شود و به مکانیناامن برای ساکنانش تبدیل می‌شود!

  جابجایی قطب‌ها این‌گونه رخ می‌دهد که پوسته و گوشته زمین ناگهان جابجا می‌شوند و با گردش به دور هسته بیرونی زمین،شهرهای ویران را به قعر خود فرو می‌برند.

  آدام مالوف، یکی از زمین‌شناسان دانشگاه پرینستون روی پیش‌گویی جابجایی قطب‌ها مطالعه کرده و این ایده آرماگدون2012 چالش کشیده است. به گفته وی، شواهد مربوط به مغناطیس سنگ‌ها دال بر ایناست که قاره‌های زمین در گذشته چنین نوآرایی شدیدی را تجربه کرده‌اند ولی اینفرآیندی میلیون‌ها سال به طول انجامیده و آن‌قدر آهسته اتفاق افتاده که انساننمی‌تواند چنین چیزی را درک کند.

  سیاره‌ای ناشناخته در راه برخورد با

  چند سال پیش، تلسکوپ فضایی هابل تصویری بی‌نظیر از ستاره متغیر 838 زمینصورت‌فلکی تکشاخ را در فاصله بیست‌هزار سال‌نوری تهیه کرد که ستاره‌ای از نوعغول‌سرخ را همراه با غبار اطرافش نشان می‌داد؛ اما برخی پیدا شدند و گفتند اینتصویر حاوی شواهدی از یک دنیای موهومی با نام سیاره ایکس ونیبیرو است و در مسیریواقع شده که تا سال 2012 به زمین اصابت خواهد کرد.

  این در حالی است که به گفته دیوید موریسون، یکی از اخترشناسان ناسا، «هیچ چیزی در آنجا وجود ندارد و ایننزدیک‌ترین چیز به حقیقت است! اگر آنجا یک سیاره یا یک کوتوله قهوه‌ای و یا هرچیزدیگری وجود داشته باشد که 3 سال تا ورود به منظومه شمسی فاصله داشته باشد، منجمانقطعا از یک دهه قبل‌تر آن‌را شناخته و در حال مطالعه‌اش بودند! از آن بدتر این‌کهاگر چنین چیزی واقعا وجود داشته باشد، حتی امروز با چشم غیرمسلح باید دیدهشود.

  منشا این ایده در واقع پیش از آغاز شایعات پیرامون 2012 بود. زنی که ادعا می‌کرد از بیگانگان پیغام می‌گیرد، محشر نیبیرو را شایع کرد، تازه او اعلامکرده بود دنیا در سال 2003 به پایان می‌رسد و نه 2012.

  مقارنه خورشید و کهکشان به محشر می‌انجامد

   

  برخی رصدگران آسمان باور دارندکه سال 2012، مقارنه آسمانی بی‌نظیری روی خواهد داد که برای اولین بار در 26هزارسال گذشته اتفاق می‌افتد. بر پایه این سناریو، مسیر خورشید در آسمان از نقطه‌ایمی‌گذرد که قلب کهکشان راه‌شیری در آنجا قرار گرفته است.

  برخی نگران آنند که نیروی گرانش خورشید و نیروهای ناشناخته و بسیار قدرتمند کهکشانی یکدیگر را تقویتکنند و و مثلا با پدید آوردن یک جابجایی قطبی یا کشاندن زمین به داخل ابرسیاه‌چالهفوق‌العاده عظیمی که در قلب کهکشانمان لانه گزیده، آخرین روز زمین را رقمبزند.

  این درحالی است که هیچ مقارنه یا نظم کهکشانی جدیدی در سال 2012 وجود ندارد. هرسال به‌هنگام انقلاب زمستانی خورشید در نقطه‌ای از آسمان واقع می‌شود کهبسیار نزدیک به مرکز کهکشان راه شیری است. شاید نویسندگان زیج‌ها و تقویم‌های نجومیاز چنین مقارنه‌هایی هیجان‌زده شوند، ولی واقعیت آن است که چنین پدیده‌هایی فقطظاهری است و برای اهل دانش معنی خاصی ندارد. مثال مشهور دیگر، قمر در عقرب است کهماهی یک‌بار اتفاق می‌افتد و هیچ تاثیر و تغییری در کشش گرانشی، تشعشعات خورشیدی،مدار سیارات یا هر چیز دیگری که حیات روی زمین را تحت شعاع قرار دهد،ندارد.

  مایا آخر دنیا را در سال 2012 پیش‌گویی کرد

  از آپولیناریو شیلی پیکستون نپرسید که آیا پایان دنیا در 2012 است یا نه. ریش‌سفید سرخ‌پوست مایا که دراکتبر 2009 / مهر 1388 در گواتمالا روی صفحه تلویزیون ظاهر شد، اعلام کرد که از ایندامن زدن به این موضوع خسته شده است.

  به گفته برخی باستان‌شناسان، تقویم مایا آن‌طور که برخی دیگر اظهار می‌کنند در سال 2012 به پایان نمی‌رسد و قدیمی‌هاهم هرگز این سال را به عنوان پایان دنیا نمی‌شناختند. اما روز 21 دسامبر 2012، روزمهمی برای تمدن مایا است.

  آنتونی اونی، باستان-اخترشناس در دانشگاه کلگیت در ایالت نیویورک می‌گوید: «این زمانی است که بزرگ‌ترین دوره در تقویم مایا (یک میلیونو 872هزار روز یا 5125.37 سال) به پایان می‌رسد و دوره جدید آغاز می‌شود. در دوراناوج شکوه امپراتوری مایا، آنها تقویم بدون تکرار «شمارش بلند» را اختراع کردند؛تقویمی با دوره‌ای بسیار طولانی که از بنیان‌های فرهنگی نشات می‌گیرد و به مسئلهخلقت باز‌می‌گردد. دوره کنونی تقویم شمارش بلند در آن‌چه مایا به عنوان آغاز آخریندوره آفرینش (11 آگوست 3114 پیش از میلاد) می‌داند، در انقلاب زمستانی 2012،بهپایان می‌رسد. مایا این تاریخ را که هزاران سال پیش از تمدنش است را به عنوان «روزصفر» یا 13.0.0.0.0. نوشته است و در دسامبر 2012 تقویم گردشی مجددا به روز صفرمی‌رسد و بازه طولانی دیگری آغاز می‌شود. این ایده حاکی از آن است که زمان و تمامجهان تجدید می‌شود، چه بسا بعد از سپری شدن دوره‌ای پراسترس. این درست مشابه شرایطیاست که ما همیشه در روز اول سال، سال را نو می‌کنیم یا حتی در صبح بعد از تعطیلاتآخر هفته.

  طوفان‌های خورشیدی زمین را ناآرام می‌کنند

  برخی دیگر شایع کرده‌اند که در 2012، خورشید فوران‌های مهلکی از شراره‌هایش تولید می‌کند کهحرارتش، زمین را بر سر زمینیان ویران می‌کند.

  فعالیت‌های خورشیدی در بازه‌هایی تقریبا 11 ساله تغییر می‌کند. البته طوفان‌های بزرگ خورشیدی می‌تواند بااختلال در عملکرد ماهواره‌ها و سیستم‌های مخابراتی و انتقال برق، بخصوص در عرض‌هایجغرافیایی نزدیک به قطب، به جوامع و دیگر سیستم‌های زمینی آسیب برساند، ولی هیچنشانه‌ای حداقل در کوتاه مدت، دال بر این وجود ندارد که خورشید طوفان‌هایی به پاکند که از شدتش سیاره‌مان بریان شود. از سوی دیگر، اخترشناسان براساس دوره‌هاییازده‌ساله فعالیت خورشید پیش‌بینی می‌کنند که اوج فعالیت خورشید یکی دو سال دیرتراز 2012 اتفاق بیفتد.

  پس 2012 چه اتفاقی می‌افتد؟

  بسیاری از پژوهشگران که شواهدپراکنده مقبره مایا را واکاوی می‌کنند، عقیده دارند که امپراتور به روشنی پیش‌گوییکرده که هر چیز ویژه‌ای در 2012 اتفاق خواهد افتاد.

  مایا، نگاره‌ای بر جای گذاشته که حتی اگر زمانی برایش مشخص نکرده باشد، به سناریوی پایان جهان در صفحهپایانی متن تقریبا 1100 صفحه‌ای که به عنوان «دست‌نوشته‌های درسدن» شناخته می‌شود،پرداخته است. مطابق توصیف این نگاره، جهان توسط یک سیل نابود می‌شود. این سناریوییاست که بسیاری از فرهنگ‌ها به آن پرداخته‌اند و احتمالا توسط مردمان باستان همتجربه شده است.

  به باور آنتونی اونی، منظور سناریوی دست‌نوشته‌ها فقط خوانده شدن به صورت لفظی نبوده؛ بلکه به عنوان درسی در رابطه با رفتار انسان بوده است. اوتقویم بدون تکرار مایا را به تجدید دوره سال نوی خودمان تشبیه می‌کند؛ دوره‌ای ازفعالیت‌های پرآشوب و پراسترس به پایان ‌می‌رسد و دوره جدید مثل تولدی دوباره آغازمی‌شود که در آن بسیاری افراد تصمیم به بهبود زندگی خود می‌گیرند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی
  هفت نظریه علمی که می تواند پایان جهان را پیش بینی کند

  گروه فناوریهای نوین: بر اساس شواهد علمی موجود و مدارک تاریخی قدیمی نظریه هایی که به احتمال نابودی جهان تا سال 2012 پرداخته است مورد بررسی قرار گرفته است.

  بسیاری از دانشمندان با توجه به شرایط کنونی زمین و بحرانهای موجود بسیارنگران حیات بشر بوده و به مطالعه بر روی حقایقی می پردازند که می تواندروزی منجر به اتمام حیات بر روی سیاره آبی شود. به اعتقاد برخی نظریه هاپایان یافتن جهان که در تقویم باستانی اقوام مایان تاریخ آن سال 2012 ذکرشده است می تواند به دلایل مختلفی به واقعیت تبدیل شود. نشریه تلگراف نیزبا توجه به این نظریه ها و مدارک به بررسی برخی از این دلایل و میزاناحتمال تحقق آنها تا سه سال آینده پرداخته است.

  1- حمله بیگانگان فضایی

  این پدیده در ابتدا بهموضوع بسیاری از آثار هنری علمی تخیلی تبدیل شد اما به تدریج محققاندریافتند که نگرانی از حمله بیگانگان به زمین رو به افزایش است. تعدادموارد مشاهده یوفوها افزایش پیدا کرده و نشانه ها و مدارک زیادی از مشاهدهاین پدیده های غریب ارائه شده است. از جمله این شواهد تلاش دولتهای مختلفدر سرتاسر جهان برای کنترل یوفوها طی 50 سال گذشته است. اما با وجود تمامیاین شواهد و مدارک که بسیاری آنها را خیالی و زاده توهم شاهدان می دانند،احتمال وقوع حمله بیگانگان به زمین تا سال 2012 تنها 0.1 از 10 تخمین زدهشده است.

   

  2- برخورد با زمین

  هزاران انجمن اینترنتی و سایتهای مختلف اعلام کرده اند زمانی در اوایل قرن21 میلادی سیاره ای ناشناخته با زمین برخورد کرده و یا از فاصله ای بسیارنزدیک از کنار آن عبور خواهد کرد و در نتیجه تمدن را نابود کرده و یاخسارات و دگرگونی های عظیم و جبران ناپذیری را بر روی زمین به جا خواهدگذاشت. این سیاره با نام خیالی "نیبیرو" سیاره ای در منظومه خورشیدی فرضشده است که در مداری نامنظم در حرکت بوده و هر سه هزار و 700 سال یکبار بهقسمتهای داخلی منظومه خورشیدی راه پیدا می کند. شواهد بسیار کمی برایاثبات این نظریه ارائه شده است که از آن جمله می توان به معرفی 10 سیارهتوسط ناسا در سال 2005 اشاره کرد که در خارج از منظومه خورشیدی به سر میبرند و شاید تا سال 2012 به قسمتهای داخلی منظومه خورشیدی وارد شده و ازنزدیکی زمین عبور کنند. با این همه احتمال وقوع این برخورد 0.2 از 10تخمین زده شده است. 

  3- بحران خورشیدی

  این بحران یکی از معدود سناریوهایی است که با انتهای تقویم مایانها درارتباط است و می تواند پایه علمی داشته باشد. در این سناریو که احتمالوقوع آن 0.3 از 10 برآورد شده است، تابش های شدید خورشیدی و یا انفجارهایگازی در دسامبر 2012 می تواند زمین را در خود غرق کرده و نوع بشر را بههمراه اکو سیستم زمین نابود سازد. تاکنون شواهدی مبنی بر وقوع چنین پدیدهای در سال 2012 ارائه نشده اما ارتباطاتی میان دوره های 11 ساله خورشیدی وچرخه زمانی تقویم مایانها یافته شده است. با این حال با وجود اینکه شعلههای خورشیدی می تواند برای برخی از تجهیزات، ماهواره ها و فضانوردانمشکلاتی را ایجاد کند اما از قدرتی که بتواند زمین را حداقل تا سال 2012ویران سازد برخوردار نخواهد بود. تنها خطر جدی که از سوی خورشید زمین راتهدید می کند، اتمام انرژی خورشید و بلعیده شدن زمین توسط این ستاره عظیم است که آن نیز تا پنج بیلیون سال آینده ممکن خواهد بود.

   

  ۴- تغییر قطبهای مغناطیسی

  بسیاری معتقدند قطبهای مغناطیسی زمین در سالهایی نه چندان دور تغییرخواهند کرد و بر الگوی چرخش مداری زمین تاثیر گذاشته و فاجعه ای بزرگ رابه وجود خواهد آورد. این افراد مدارکی از تغییر قطبی زمین در گذشته ارائهکرده و معتقدند این تغییرات را می توان با مطالعه نقاط خورشیدی و تئوریمیدانهای مغناطیسی مشاهده کرد. در عین حال برخی معتقدند مایانها و مصریانباستان نیز از وقوع چنین پدیده ای در آینده آگاه بوده اند اما این رازامروزه توسط دولتها مخفی باقی مانده است. محققان دانشگاه پرینستون و تولوسدر فرانسه با بررسی مدارک مختلف دریافته اند که سیاره زمین در حدود 800میلیون سال پیش دورانی را برای متعادل سازی قطبهای خود پشت سر گذاشته است.تغییر زاویه 50 درجه ای در قطب شمال طی 20 میلیون سال از جمله شواهدی استکه محققان به آن دست یافته اند و بر همین اساس معتقدند امکان وقوع چنینپدیده ای وجود دارد اما طی یک میلیون سال آینده و درصد احتمال وقوع آن یک از 10 خواهد بود.

   

  5- ابر آتشفشان

  انفجار ابر آتشفشانی یکی از عظیم ترین انفجارهایی خواهد بود که در تاریخبشر دیده شده و در اثر افزایش میزان ماگما در هسته زمین و عدم وجود راهفرار از این منطقه از زمین به وجود خواهد آمد. نتیجه چنین انفجاری پراکندهشدن میزان زیادی از گازهای سمی در اتمسفر زمین و پوشانده شدن قسمتهایزیادی از خشکی ها توسط ماگماها خواهد بود. تصاویری که توسط ماهواره ها طیسالهای گذشته به ثبت رسیده است نشانه هایی از تغییر را در سنگهای مذاب زیرزمینی نمایش می‌دهد که می تواند درصد احتمال این انفجار را یک از 10 ساختهو مدارک علمی را برای اثبات این نظریه ارائه دهد.

   

  6- نقطه اوج نفتی

  کاهش ذخایر نفتی جهانی قطعا واقعیتی است که می تواند به فروپاشی سرمایهگذاری و اقتصاد جهانی منجر شود. اما نظریه نقطه اوج نفتی درباره موضوعافزایش تقاضا در برابر میزان تولید بحث می کند بر اساس این نظریه زمانیفرا خواهد رسید که تقاضای این منبع انرژی از میزان تولید آن پیشی خواهدگرفت. به گزارش مهر، برخی معتقدند این پدیده در حال حاضر آغاز شده است امابرخی دیگر آغاز آن را سال 2012 اعلام کرده اند. با این همه و با وجود تلاشبرای تولید منابع جایگزین انرژی احتمال وقوع این پدیده 4 از 10 محاسبه شده است. 

  7- نابودی نسل زنبورها

  36 درصد از کندوهای زنبور در ایالات متحده در زمستان 2008 به دلیل اختلالیبه نام اختلال نابودی کلونی زنبورها از بین رفتند. این اختلال که طی آنتمامی زنبورهای کارگر یک کندو به صورت ناگهانی می میرند و تنها زنبور ملکهبه جا می ماند در چندین کشور اروپایی از جمله فرانسه، بلژیک، ایتالیا،پرتغال و اسپانیا رواج یافته است. تاکنون دلایلی مانند آفتها، تغییراتشدید جوی و امواج تلفن همراه عوامل بروز این اختلال اعلام شده‌اند اماتاثیر هیچ یک از آنها تاکنون به اثبات نرسیده است و از آنجایی که تاکنوندرمانی موثر نیز برای کنترل این اپیدمی ارائه نشده است، پیش بینی می‌شودنظریه انقراض زنبورها به زودی به واقعیتی تلخ تبدیل شود. با توجه به اینحقیقت که پرورش بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله سویا، پنبه، دانه هایروغنی مانند بادام، انگور، سیب و گلهای آفتابگردان نیازمند حضور زنبورهابوده و فعالیتهای این حشرات کوچک بر روی تولید 30 درصد از غذای جهانتاثیری مستقیم به جا می گذارد، بالاترین احتمال نابودی حیات در اثر پدیدهای طبیعی به این نظریه ارائه شده و 7 از 10 تخمین زده شده است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی
  10 پیش بینی بزرگ دیجیتالی برای سال 2012

  از ابتدای سال 2000 و ورود به هزاره سوم فناوری دستخوش تغییرات فراوان شد ونوسانات مختلفی را پیش روی خود تجربه کرد. این نوسانات در چند سال گذشتهافزایش یافت و تا زمان آغاز بحران اقتصادی همواره رشد و پیشرفت فناوری راباعث شد. اگر چه از اواسط سال 2008 میلادی با آغاز بحران اقتصادی انگیزهشرکت ها برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعت فناوری ارتباطات واطلاعات کاهش یافت و این بازار به نوعی در رکود فرو رفت، اما برخیکارشناسان معتقدند رکود کنونی موقت خواهد بود و در آینده نزدیک، فناوریاطلاعات بار دیگر مسیر رشد و تعالی خود را طی خواهد کرد. با این توضیح،بزرگ ترین تغییرات در این زمینه طی سه سال آینده چه چیز خواهد بود؟ مرکزتحقیقاتی گارتنر که عنوان بزرگ ترین شرکت تحقیقاتی حوزه IT را نیز به خوداختصاص داده، برای پاسخگویی به این سوال مطالعات گسترده ای را انجام دادهاست تا دریابد مهم ترین درگیری ها و توسعه های فناوری در سال 2012 چه چیزخواهد بود.

  به اعتقاد این مرکز، یکی از بزرگ ترین فضاهایی که هم اکنون آینده درخشانیبرای آن پیش بینی می شود، نرم افزارهای متن باز است که روز به روز برمحبوبیت آنها افزوده می شود و به همین خاطر احتمال می رود طی سه سال آیندهتحولات گسترده ای را پیش رو داشته باشد. از دیگر پیشرفت هایی که برای ایندوره زمانی پیش بینی شده می توان به فناوری پادکست اپل، فناوری های مربوطبه تلفن ها و همچنین نسل جدید فناوری های سازگار با محیط زیست موسوم به «فناوری های سبز» اشاره کرد. به اعتقاد گارتنر، این آینده ای است کهمایکروسافت را چندان خوشحال نمی کند و آن را تا اندازه ای نگران می سازد.

  در فضایی که پیش بینی می شود برخی فناوری ها از رقبای خود پیشی بگیرند وآنها را پشت سر بگذارند، گارتنر اعلام کرده است در سه سال آتی شرکت ها توجهبیشتر به نرم افزارهای متن باز و نسل جدید نرم افزارها و خدمات مبتنی براینترنت (Cloud Computing) خواهند داشت و بیش از پیش آنها را مورد بررسیقرار خواهند داد تا بتوانند ادامه حیات خود را به گونه ای دیگر تضمین کنند وهزینه های خود برای تهیه نرم افزار و برنامه های وابسته را به حداقلبرسانند.

  «داریل پالمر» مدیرعامل گارتنر و مسوول مرکز Gartner Fellow در کنفرانسمطبوعاتی این شرکت توضیح داد: «این دو فضا از جمله مواردی هستند که در سهسال آینده تاکید فراوان بر آنها خواهد شد. علاوه بر آنکه تاکنون شرکت هایتولیدکننده نرم افزار تاکید کمی بر این محصولات داشته اند، کاربران نیز ایننرم افزارها را به صورت جدی مورد استفاده قرار نمی داده اند. اما تا سال 2012 میلادی گستره حضور این نرم افزارها افزایش یافته و سطح بیشتری ازکاربران را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.» گارتنر برای سه سال آتی 100 موردپیش بینی کرده است که 10 پیش بینی برتر آن به ترتیب در زیر آورده شده است:

  1- اپل توانمندتر می شود

  به اعتقاد کارشناسان گارتنر، اپل هم اکنون یکی از موفق ترین تولیدکنندگانرایانه های شخصی و رایانه های همراه در سراسر جهان محسوب می شود و تا سال 2012 میلادی، سهم خود را از بازار جهانی رایانه ها تا دو برابر افزایش میدهد. از جمله مواردی که اپل در این دوره زمانی آنها را رشد خواهد داد، میتوان به ادغام نرم افزارهای کنونی، نوآوری های نرم افزاری و افزایش ارتباط وهماهنگی میان دستگاه های دیجیتالی مختلف اشاره کرد و این در حالی است کهبه عقیده گارتنر، در این زمان دیگر شرکت های فعال در این حوزه قادر بهارائه این نوآوری ها نخواهند بود.

  2- دستگا ه های جیبی با قابلیت اتصال به اینترنت

  در سال 2012 میلادی بیش از 50 درصد کارمندانی که سفر می کنند، به دلیل رویکار آمدن نسل جدید دستگاه های دیجیتالی نظیر دستگاه های جیبی با قابلیتاتصال به اینترنت، نوت بوک ها را کنار می گذارند. به گفته شرکت مطالعاتی وتحقیقاتی گارتنر، در سال 2012 میلادی کاربران قادر خواهند شد فعالیت هایروزانه کاری خود را در محیط های چندرسانه ای و چندمنظوره، با استفاده نسلجدید دستگاه های دیجیتالی انجام دهند.

  3- نرم افزارهای متن باز مردمی تر می شود

  طبق پیش بینی های شرکت گارتنر، در سال 2012 میلادی بیش از 80 درصد نرمافزارهای تجاری و سازمانی نرم افزارهای متن باز خواهند بود. آنچه انگیزهشرکت ها را در این زمینه افزایش می دهد تا بیش از پیش به سمت نرم افزارهایمتن باز روی بیاورند، ارزان بودن آنها و افزایش ارتباط میان تولیدکننده ومصرف کننده نرم افزار است که باعث می شود خدمات پس از فروش آن نیز به صورتگسترده تر و بهتر در اختیار کاربران قرار گیرد. گارتنر بر این باور است کهبه منظور حضور در بازار و رقابت با دیگر شرکت‌ها، تولیدکنندگان بزرگ نرمافزارها مجبور خواهند شد به تولید نرم افزارهای متن باز نیز بیندیشند.

  4- توسعه نرم افزارها بین کاربران

  در سال 2012 میلادی دست کم یک سوم ابزارها و نرم افزارهایی که در شرکت هایتجاری مورد استفاده قرار می گیرد، سرویس ها و خدمات مبتنی بر اینترنت استکه جایگزین نرم افزارهای رایانه ای می شوند. این جریان برمبنای تاکید بیشتربر مدل نرم افزارهای SaaS در شرکت ها دنبال خواهد شد و افزایش سرمایهگذاری شرکت ها روی این نرم افزارها را به دنبال خواهد داشت.

  5- افزایش تاکید شرکت ها بر ابزارهای Cloud Computing

  در سال 2012 میلادی بیش از 40 درصد نرم افزارها و ابزارهایی که برایزیرساخت های IT خریداری می شود، بر مبنای اینترنت و خدمات آنلاین خواهدبود. افزایش پهنای باند برای سازما ن ها و شرکت ها موجب خواهد شد مراکززیرساخت فناوری، خدمات خود را با سرعت بیشتر و کیفیت بهتر در اختیارکاربران بگذارند و نسل جدید سرویس های مبتنی بر Cloud Computing بیش ازگذشته در اختیار کاربران قرار گیرد. گارتنر در این خصوص توضیح داده است دراین دوره زمانی، خریداران محصولات IT تاکید بیشتری بر ابزارهای مبتنی براینترنت خواهند داشت.

  6- نرم افزارهای سبز حامی محیط زیست

  در سال جاری میلادی تاکید شرکت ها بر تولید محصولات سازگار با محیط زیستنسبت به سال قبل بیشتر شد. این طور که بررسی ها نشان می دهد در سال 2009میلادی سازگاری فناوری های دیجیتالی با محیط زیست یکی از شش عامل اصلی درخرید نسل جدید فناوری ها بوده است. اگرچه این روزها بیشتر شرکت ها سعیدارند محصولاتی سبز و سازگار با محیط زیست را روانه بازار کنند، اما پیشبینی می شود در سال 2012 میلادی حجم گسترده ای از فناوری هایی که در اختیارکاربران قرار می گیرد، از خانواده فناوری های سبز باشد.

  7- مشخصه نوظهور اثرات ناشی از کربن

  انرژی و گاز دی اکسیدکربن تا سال 2010 میلادی به موضوع اصلی مربوط بهرایانه های شخصی در بیش از 75 درصد تمامی سازمان ها تبدیل خواهد شد. مرکزگارتنر معتقد است در حال حاضر بیشتر عرضه کنندگان فناوری از چرخه کاملمحصولات خود و اثرات ناشی از انرژی های مصرف شده در آنها و همچنین گازهایدی اکسید کربنی که به وسیله آنها تولید می شود، خبر ندارند و تنها تعدادکمی از شرکت ها بررسی های خود در این زمینه را آغاز کرده اند. از سال 2009مساله تولید گازهای مخرب و آلوده توسط نسل جدید فناوری ها آغاز شده است وپیش بینی می شود این روند در سه سال آینده بسیار قوت گیرد.

  8- نشانه های «سبز» در چرخه تهیه فناوری

  تا سال 2011 میلادی نشانه های «سبز» در بیشتر شرکت ها و سازمان ها یافتخواهد شد. طی سه سال آتی شرکت های بزرگ فناوری های جامع و گسترده ای را کهدر اختیار سازمان های بزرگ قرار می دهند، با تاکید بر «سبز» بودن آنها اینفناوری ها را عرضه کنند. شرکت هایی نظیر Timberland و Home Depot از جملهمراکزی هستند که هم اکنون این جریان را آغاز کرده اند و با عرضه محصولاتینظیر Green Index سعی کرده اند سازمان ها و شرکت های بزرگ تجاری را بیش ازپیش با محیط زیست سازگار کنند. احتمال می رود این جریان در سال 2012 میلادیبه اوج خود در سال های اخیر برسد.

  9- تقویت فناوری های مصرفی IT

  شرکت مطالعاتی و تحقیقاتی گارتنر بر این باور است که در سال 2012 میلادیهدف غایی شرکت ها، تولید ابزارها و محصولاتی برای کاربران معمولی و خانگیخواهد بود. قابلیت اتصال به اینترنت و استفاده از رابط های کاربری بامرورگرهای پیشرفته مهم ترین فناوری هایی خواهد بود که در زندگی روزانه مردماستفاده می شود. در این دوران مردم بر اساس فناوری های موجود برای زندگی وکار خود تصمیم می گیرند. سازمان های بزرگ فعال در حوزه فناوری اطلاعات درسه سال آتی کمک فراوانی در افزایش دسترسی کاربران به خدمات IT و انجامکارهای روزانه به وسیله آنها خواهد کرد.

  10- گسترش چاپگرهای سه بعدی

  به عقیده کارشناسان شرکت تحقیقاتی گارتنر در سال 2011 میلادی تعدادچاپگرهای سه بعدی در منازل و شرکت ها در سراسر دنیا نسبت به سال 2006 تا 100 برابر افزایش خواهد یافت. این دستگاه ها به کاربر امکان می دهند فایلخود را به صورت دیجیتالی به ابزاری شبیه به چاپگر انتقال دهند و بتوانندتصاویر چاپ شده سه بعدی در اختیار داشته باشند. چاپگرهای سه بعدی براینخستین بار با قیمت کمتر از 10 هزار دلار در سال 2008 به بازار معرفی شدند. احتمال می رود در سال 2012 میلادی قیمت این محصولات تا چندین برابر کاهشیابد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی
  مکه مکرمه در 2012

  با اتمام سومین پروژه عمرانی در این مکان مقدس ظرفیت آن به بیش از یک میلیون نفر افزایش خواهد یافت. همچنین در منطقه جبل عمر برای 200 هزار زائر هتل احداث خواهد شد و در آینده ای نزدیک برای سهولت دسترسی، جاده خلیل در جنوب مسجدالحرام و جاده شاه عبدالعزیز به اتوبان های مسجدالحرام و جده - مکه وصل خواهند شد. ...

  شیخ الحصین، رئیس شوون حرمین شریفین، در مصاحبه‌ای ، برنامه توسعه مسجدالحرام را توصیف کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، وی در این گفت‌وگو بیان کرد: در طول، 100 متر به مسجد الحرام افزوده می‌شود همچنین در طول نیز 150متر به صورت صحن مسجد الحرام درمی‌آید. در سومین بخش پروژه افزایش وسعت حرم شریف که از سوی عربستان سعودی اجرا می‌شود، بیش از هزار هتل و بنا تخریب خواهند شد تا ظرفیت این مکان مقدس به یک میلیون نفر افزایش پیدا کند.

  در کنار بناهای قدیمی، هتل‌های پنج ستاره‌ای همچون «مکه رویال» و «شرایتون هتل» و حتی هتل‌هایی که سال گذشته افتتاح شده است، از بین خواهند رفت. در نتیجه این پروژه بازسازی، سیصد هزار متر مربع به حیاط مسجد الحرام اضافه خواهد شد.

  دکتر اسامه بن فاضل البار، شهردار مکه، بخش‌های مختلف این پروژه را تشریح کرد.

  در نتیجه فعالیت‌های آغاز شده، تخلیه هتل‌ها و ساختمان های اطراف حرم به سرعت در حال پیگیری است. به گفته وی، برخی از کسبه به محل‌های دیگری منتقل خواهند شد. در این پروژه، پلی که در طبقه دوم حرم شریف قرار دارد و به درب مروه و طبقه تراس ختم می‌گردد، تخریب می‌شود و در کنار آن، محوطه سعی قدیمی تخریب و یک ساختمان چهار طبقه برای سعی احداث خواهد شد. در حین ادامه عملیات ساختمانی، تپه صفا که در منطقه سعی قدیمی وجود دارد، از بین برده خواهد شد.

  در این پروژه بخشی از بناهای موجود در مناطق غزه، المدیع، شامیه، القراره و خیابان خالد بن ولید تخریب خواهد شد. شهردار مکه مکرمه همچنین قیمت هر متر مربع زمین در اطراف حرم را 500 هزار ریال سعودی معادل 133 هزار و 300 دلار عنوان نمود. وی افزود: برای خرید زمین های اطراف حرم شریف نزدیک به 2 میلیارد دلار به صاحبان زمین ها پرداخت خواهد شد.

  دکتر اسامه فرمود: پروژه وسعت بخشی حرمین شریفین تحت هدایت خادم حرمین «عبدالله بن عبدالعزیز» دو سال است که شروع شده است و اولین بخش پروژه نیز با وسعت بخشی به جمرات در منا آغاز شده بود و به این ترتیب در هر ساعت پانصد هزار حاجی می‌توانند بدون هیچ زحمتی، رمی جمره کنند.

  به گزارش روزنامه «واکیت»، دومین بخش پروژه نیز به بهبود و وسعت بخشی به میدان مسجد نبوی، احداث اتوپارک و وصل کردن این مجموعه به جاده های اطراف عنوان کرد. با پایان یافتن این پروژه، زائران مسجد نبوی با راحتی می توانند این مسجد را زیارت کنند.

  دکتر اسامه گفت: پروژه وسعت بخشی مسجدالحرام را نیز از سال گذشته آغاز کردیم و این پروژه از محوطه سعی آغاز شد. عرض محوطه سعی جدید 40 متر خواهد بود و مجموع طبقات با احتساب تراس، 4 طبقه است. ضمن آنکه یک طبقه همکف نیز برای ارتباط شرق محوطه با محوطه طواف استفاده خواهد شد.

  شهردار مکه مکرمه افزود: برای حاجیان کهنسال و معلول نیز در محوطه سعی در طبقه زیرین یک محوطه 3 متری رفت و یک محوطه 3 متری برگشت تعبیه خواهد شد. در طبقات دوم و سوم نیز برای این حاجیان راهبر برقی نصب خواهد شد و به این ترتیب این زائران سختی های گذشته را نخواهند داشت.

  وی ادامه داد: این پروژه با لحاظ تمام موازین شرعی و علمی انجام شده است و در موسم حج امسال اگر پروژه تمام نشود، بخش بزرگی از آن به اتمام خواهد رسید. بعد از اتمام پروژه بیش از 200 هزار زائر به طور همزمان می توانند سعی کنند.

  دکتر البار درباره تاریخچه پروژه‌های بهبودسازی مکان های مقدس گفت: دولت عربستان نخستین پروژه بهبودسازی را در سال 1954 انجام داد و در سایه این پروژه، ظرفیت مسجدالحرام به 300 هزار نفر افزایش یافت. پروژه دوم در دوره شاه فهد انجام شد و ظرفیت این مکان مقدس از 300 هزار به 630 هزار نفر افزایش پیدا کرد.

  به گفته شهردار مکه مکرمه، با اتمام سومین پروژه عمرانی در این مکان مقدس ظرفیت آن به بیش از 1 میلیون نفر افزایش خواهد یافت. وی همچنین گفت: در منطقه جبل عمر برای 200 هزار زائر هتل احداث خواهد شد و در آینده ای نزدیک برای سهولت دسترسی، جاده خلیل در جنوب مسجدالحرام و جاده شاه عبدالعزیز به اتوبان های مسجدالحرام و جده - مکه وصل خواهند شد. 

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی
  بررسی علمی سال 2012 توسط ناسا

  هرگونه سرنوشت مرگبار برای زمین در 21 دسمبر 2012 میلادی دروغ و بی اساس می باشد

  بعد از این همه گمانه زنی و بحث در مورد سال 2012 حالا ناسا هم تصمیم گرفته تا با این دروغ و ادعای پوچ بجنگند. آقای دون یومانس مدیر دفتر اجرام مجاور زمین ناسا یک فلم ویدیویی و یک مقاله ارایه نموده که حاوی واقعیت های علمی در مورد اتفاقات آسمانی سال 2012 می باشد.

  آقای یومانس با این کار خود توضیح میدهد که در سال 2012 هیچ اتفاقی نمی افتد. حالا ما هم خوشحالیم که این مقاله را جزو مطالب علمی برای رد پیش گویی های شوم سال 2012 برای شما ارایه میدهیم.

  آقای دون یومانس پژوهشگر ارشد علمی ناسا

  مصاحبه آقای یومانس را در یوتوپببینید

  ماه و زمین از نظر سفینه فضایی گالیله در 16 دسمبر 1992، یعنی 8 روز بعد از رویارویی این سفینه با زمان. در آن زمان سفینه فضایی گالیله از فاصله حدود 6.2 میلیون کیلومتر به عقب نگاه کرد تا این تصویر زیبا را از ماه در مدار زمین بگیرد. تصویر از ناسا.

  ظاهرا در پایان سال 2012 علاقمندی خاصی به اجرام آسمانی، موقعیت و مدار آنها وجود دارد. من هم مثل شما علاقمند کتاب یا فلم خوبی در مورد اتفاقات فضایی اما فلم یا برنامه های تلویزیونی در مورد سال 2012 اساس علمی ندارد. حتی خبر های تقلبی و دروغ به نقل از ناسا نشر شده که گویا در سال 2012 یک اتفاق فضایی رخ میدهد و این اتفاق واقعیت علمی دارد.

  نیبیرو نام یک سیاره تخیلی است که در مسیر برخورد با زمین قرار دارد، اما به سادگی می گویم که چنین چیزی اصلا وجود ندارد. هیچ شواهد معتبری بخصوص هیچگاه تلسکوپی یا دیگر ابزار نجومی وجود چنین جسمی را ندیده و وجود آن را رد می کند. حتی هیچ شواهدی دال بر اثرات گرانشی یا جاذبه ایی این جسم بر هیچ یک از اعضای منظومه شمسی ما دیده نشده.

  بناء هیچ پیشگویی معتبری برای اتفاقات نجومی در سال 2012 میلادی وجود ندارد. فعالیت خورشید همیشه بصورت یک دوره 11 ساله بوده که دوره بعدی اوج فعالیت های خورشیدی بین سالهای 2010 تا 2012 می باشد. اما زمین بطور منظم این دوره های افزایش فعالیت خورشیدی را بدون هیچگونه اثرات قابل نگرانی تجربه نموده. میدان مغناطیسی زمین به مثابه یک سپر خوب ذرات شارژ دار خورشید را همیشه دفع میکند. اما بر اساس یک دوره زمانی حدود 400 هزار ساله این قطب ها جابجا می شوند. ولی هیچ شواهدی بر تکرار این گونه جابجایی در سال 2012 وجود ندارد. حتی اگر قرار باشد این جابجایی چند صد هزار ساله میدان های قطبی آغاز شود، هیچگاه بر گردش زمین و یا بر جهت گردش محور زمین تاثیر نمی گذارد و چنین تغییر و جابجایی فقط در توان رستم دستان یا همان سوپر من فلم های تخیلی است که زمین را از جا می کند.

  یگانه کشش گرانشی یا جاذبه ایی مهمی را که زمین تا هنوز تجربه کرده و همیشه تحت تاثیر آن قرار دارد، نیروی جذر و مد میان زمین و ماه است. در چند دهه آینده هم هیچگونه هم خط شدن میان سیارات پیش بینی نشده و زمین هم در سال 2012 از میان صفحه کهکشانی عبور نمی کند. در ضمن حتی اگر این گونه هم خط شدن اتفاق بی افتد، اثرات آن بر زمین بسیار کم و قابل چشم پوشی است. هر ماه دسمبر زمین و خورشید تقریبا با مرکز کهکشان راه شیری هم خط میشوند، اما این یک اتفاق سالانه است و هیچ پیامدی هم به دنبال ندارد.

  بنابرین پیش بینی تغییرات شوم یا سرنوشت مرگباری برای زمین در 21 دسمبر 2012 میلادی همه دروغ و بی اساس می باشد. در قرن های گذشته هم بار ها سرنوشت شومی برای زمین پیش بینی شده بود. خوانندگان این مقاله کاش همه فلم های دانشمند مهم نجومی آقای کارل ساگان را دیده بودند. اما برای کسانی که با کار های آقای سگان آشنا نیستند می گویم که آقای ساگان چندین سال قبل گفته بود " ادعا های بزرگ و خارق العاده نیازمند شواهد خارق العاده اند" و باور چنین سرنوشت شوم برای زمین در سه سال بعد دور از تصور است. از سوی دیگر اگر قرار باشد چنین اتفاقی بی افتد چرا جهانیان بی تفاوت نشسته اند.

  کسانی که ادعای چنین اتفاقات شوم و جدی را برای 21 دسمبر 2012 می کنند، باید ثبوت ادعای خود را هم برای مردم پیش کش کنند. کجاست شواهد این اشخاص؟ دانش این افراد برای این ادعا بر مبنای چیست؟

  در واقع این افراد هیچ ثبوتی در دست ندارند و تمام ادعا ها، پیش بینی یا هر گونه اسراری که در قالب کتب، فلم های مستند و یا مقالات انترنتی در این مورد نمی تواند هیچ واقعیتی را تغییر دهد. در اخیر می گویم که هیچ ثبوت معتبری برای این ادعا ها وجود ندارد و نمی تواند هیچگونه اتفاق غیر طبیعی را برای دسمبر 2012 را ثابت بسازد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی
  نتیجه یک نظرسنجی در هلند

  به گزارش آینده روشن به نقل از ایسنا، بسیاری از هلندی‌ها از هم‌اکنون بهفکر نجات جان خود افتاده‌اند و در حال تهیه لوازم حیاتی و ضروری زندگی برایروزی هستند که به گفته آنان، در آن روز، جهان خالی از انسان می‌شود. روزنامه «فولکس‌کراند» به همراه رادیو هلند در یک نظرسنجی همگانی از مردماین کشور پرسیدند که به نظر شما تمدن انسانی در چه زمانی به پایان می‌رسد؟با این که نظرهای گوناگونی در پاسخ به این پرسش گفته شد، اما شمار زیادی براین باور بودند که دو سال دیگر نسل انسان نابود می‌شود. نکته شگفت‌انگیزاین که بسیاری از هلندی‌ها از این که روزی نسل انسان نابود می‌شود، ابرازرضایت می‌کردند!

   

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی
  هشدار ناسا: سال ۲۰۱۲ تمام دنیا خاموش می شود

  ناسا در هشداری اعلام کرد که یک توفان خورشیدی که در سال ۲۰۱۲ به زمین می رسد موجب خواهد شد که برق تمام دنیا خاموش شود.

  به گزارش مهر، در هشدار ناسا و آکادمی ملی علوم آمده است که میلیونها نفر در سال ۲۰۱۲ بدون برق و در نتیجه بدون غذا و دارو خواهند ماند و تمام یخچالها، تلفنهای همراه و ماهواره ها خاموش می شوند. از ماه دسامبر فعالیت خورشید به آهستگی روبه افزایش می رود. نیروی مغناطیسی این ستاره هر ۱۱ سال یکبار به نقطه ای می رسد که در آن پیک پدیده های فورانهای خورشیدی و پرتاب تاجهای خورشیدی بزرگ مشاهده می شود. این پدیده ها منجر به آزاد شدن میزان زیادی انرژی و تشعشعات می شود. این فورانها می تواند به زمین نیز برسد و منجر به ایجاد توفانهای ژئومغناطیسی زمین شود. اتمسفر زمین می تواند از این برخوردها خود را مصون نگه دارد اما خسارات جدی را بر روی ساختارهای اجتماعی و اقتصادی روی زمین وارد می کند. ستاره شناسان این پدیده ها را از سال ۱۸۵۹ رصد کرده اند. در آن زمان یک توفان ژئومغناطیسی ویژه در خطوط تلگراف اروپا و آمریکا اختلال ایجاد کرد. در ماه می ۱۹۲۱ توفان دیگری بسیاری از خطوط برق و تلفن را در دو سر اقیانوس اطلس خارج از استفاده کرد.

  در گزارش ۱۳۲ صفحه ای ناسا و آکادمی ملی علوم آمده است: “انرژی برق کلید فناوری جامعه مدرن امروزی است و تمام زیرساختها و سرویسها به آن وابسته هستند. اگر توفان سال ۱۸۵۹ امروز اتفاق بیفتد به طور حتم خسارتهای اجتماعی و اقتصادی وسیعی برجای خواهد گذاشت.”

  براساس گزارش نیوساینتیست، در سال ۱۹۸۹ شش میلیون نفر در کبک کانادا به مدت ۹ ساعت به سبب یک توفان ژئومغناطیسی که ۱۰ برابر ضعیف تر از توفان سال ۱۹۲۱ بود بدون برق ماندند. اگر حادثه ای مشابه آنچه که در سال ۱۹۲۱ رخ داد تکرار شود تعداد افراد بدون برق به ۱۳۰ میلیون نفر افزایش خواهد یافت و تکرار حادثه ای مشابه سال ۱۸۵۹ که بسیار قویتر از توفان ۱۹۲۱ بود دو هزار میلیارد دلار خسارت وارد خواهد کرد.

  به گفته دانشمندان ناسا، پیک بعدی این توفانهای خورشیدی بین سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ خواهد بود که جامعه علمی هنوز بر سر شدت فعالیت خورشید در این دوره جدید به توافق نرسیده اند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی
  آیا اسرائیل در سال 2012 محو خواهد شد؟


  چند هفته قبل مقاله‌ای در خصوص نابودی اسرائیل در سال 2022 منتشر شد که بر اساس نوشته‌های دینی قدیم و پیشگویی‌های عده‌ای از تحلیل گران از جمله محمدالنجار بود. محمد نجار در یکی از مقالاتی که در سال 1994 به رشته تحریر درآورد پیش بینی کرده بود که آمریکا در سال 2008 داری یک رئیس جمهور سیاهپوست خواهد بود و چنانکه می بینیم امری بود که اتفاق افتاد .
  همین موضوع باعث شد تا مقالات مربوط به نابودی اسرائیل درسال 2022 را مجددا مرور کنم که این امر مرا به ملاقات با عالم و متفکر فلسطینی "بسام نهاد جرار" راهنمایی کرد وی که در اردوگاه "الابعاد" مخصوص رهبران حماس و جهاد اسلامی در "مرج الزهور" در جنوب لبنان ساکن است ضمن این دیدار به تشریح مطالعات خود در این خصوص پرداخت که بعدها نیز کتابی در این زمینه منتشر شد که بسیار مورد توجه عموم مردم نیز قرار گرفت.
  موضوعی که امروز به آن می‌پردازیم نابودی اسرئیل در سال 2012 است که تاریخی است بسیار نزدیک به سال جاری و به عبارت دیگر تاریخی است که بسیاری از ما امید داریم شاهد آن باشیم . اما این خبر مسرت‌بخش جدای از خبر بد نابودی جهان در سال 2012 نیست.
  از سویی دیگر خاخامات و جادوگران یهودی معتقدند که سرنوشت عالم مرتبط به سرنوشت و بقاء اسرائیل است و نابودی اسرائیل در سال 2012 به معنای پایان این جهان است.
  فرقه‌ای از مسیحیان نیز معتقدند که مسیح در آخر الزمان ظهور خواهد کرد و ظهور مسیح به منزله نابودی جهان است. این افراد پیش‌بینی‌های خود را از منابعی همچون تورات و زبور اخذ کرده‌اند اما در ادیان و تمدنهای و فرهنگهای دیگر نیز شاهد این پیش‌بینی هستیم که پایان جهان در سال 2012 می باشد بدون اینکه این موضوع را به تاریخ نابودی اسرائیل مربوط بدانند.
  این در حالی است که برخی از دانشمندان اسلامی معتقدند که نابودی اسرائیل در سال 2012 شروع نابودی ظلم و شر در جهان بوده اما لزوما به معنای نهایت و پایان این جهان نیست.
  آنچه در این مقاله به آن می پردازیم تخفیف مدت ده سال از سال 2022 به 2012 نیست بلکه بر اساس مطالعات علمی و دینی انجام شده می باشد . فهد الاحمدی در این خصوص می گوید: در سال 1986 دانشمندان زمین شناسی لرزشهای الکترومغناطیس را از عمق صخره های زمین دریافت و ثبت کردند که قدرت آن به 7.6 هرتز در ثانیه می رسید و به زودی متوجه شدند که این لرزشها بطور هماهنگ و مساوی در تمام نقاط زمین وجود دارد و قابل ثبت و اندازه‌گیری می‌باشد. دانشمندان این لرزشهای الکترومغناطیس را خاص کره زمین دانسته و به آن لقب "ضربات نبض زمین " را اطلاق نمودند .
  با مطالعات بیشتر بر روی این امواج الکترومغناطیس مشخص شد که شدت این امواج در حال کاهش بوده بطوریکه برخی از دانشمندان معتقدند این امواج تا سال 2012 بطور کلی محو خواهد شد . همانطور که می‌دانیم کره زمین دارای یک جو مغناطیسی در اطراف خود بوده که محافظ زمین در برابر پرتو ها و اشعه‌های خطرناک کیهانی می باشد . جهت این میدان مغناطیسی در طی عمر زمین بارها دستخوش تغییر شده بطوریکه سنگهای حاوی عنصر آهن در صخره های آتشفشانی این موضوع را تایید ثابت می نماید . در عصر کنونی نیز این حوزه مغناطیسی به شدت در حال کاهش می‌باشد بطوریکه بعضی از دانشمندان معتقدند این حوزه مغناطیسی قبل از اینکه مجددا به تدریج به حالت ارتفاع در لرزشهای الکترومغناطیسی باز گردد تا سال 2012 بطور کامل ناپدید خواهد.
  این تاریخ دقیقا در مقاله‌ای قدیمی باعنوان " آیا جهان در سال 2012 پایان خواهد یافت" آمده است . در این مقاله بر اساس پیشگویی سرخپوستان " مایا" نهایت جهان در این تاریخ پیش بینی شده است . هر چند ملل متعددی سعی در پیش گویی تاریخ پایان جهان نموده اند اما تمدن " مایا " در امریکای لاتین با رسم جداول ریاضی و محاسبات فلکی دقیق و پیچیده ای تعداد زیادی از بلایای آسمانی و اتفاقات طبیعی و اموری از قبیل سیل و طوفان و خشکسالی را بطور دقیق پیش بینی و ثبت نموده است .
  اما پیشگویی بزرگ مایا در خصوص تاریخ پایان این جهان مورد توجه بسیاری از مورخین قرار گرفته زیرا این پیشگوییها نه بر اساس اساطیر و خرافات و پیش گویی های منجمان بلکه بر اساس محاسبات دقیق ریاضی و متابعت ان در زمانی طولانی صورت گرفته است .
  نکته قابل توجه در این خصوص تنها حقایق زمین شناسی در این خصوص نبوده بلکه تمدنهای جهانی دیگری در این عقیده مشترک هستند که سال 2012 سالی مصیبت بار برای جهان است .مثلا در آسیا در کتابهای منجمین چینی آمده است که مدت "امپراطوری شانج " که از سال 1766 قبل از میلاد مسیح در چین حکومت می کرده اند بمدت 3778 سال و تا پایان جهان ادامه خواهد داشت و این تاریخ تقریبا مطابق با سال 2012 میلادی می باشد .
  در فرانسه نیز بر اساس پیش گویی های نوستراداموس " مستشار ملک شارل نهم " آمده است که سیارات منظومه شمسی در پایان دو هزار سال دچار آشفتگی شده و پس از 12 سال بعد از آن یعنی 2012 موجب ویرانی و نابودی حیات خواهند شد. این پیشگویی مجددا در سال 1980 در ژاپن قوت گرفت هنگامی که دانشمند ریاضیدان ژاپنی " هایدو ایتاکاوا" بیان داشت که مجموعه سیارات منظومه شمسی در اگوست سال 2012 در یک پدیده ای نادر همگی در یک خط در پشت خورشید قرار خواهند گرفت و این موضوع سبب تغییرات شدید جوی و آب و هوایی در کره زمین و پایان حیات بر روی آن خواهد شد .
  نکته عجیب تر اینکه ادیان سه گانه آسمانی در این موضوع که سال 2012 سال مصیبت باری خواهد بود اتفاق نظر دارند .
  در حالیکه قوم "مایا "معتقد است که بشر در دوره های مساوی زمانی پنج هزار ساله عمر می کند ، همین نظریه را در تورات شاهد هستیم که معتقد است خلقت انسان از زمان پیدایش و بقای آن بر روی زمین پنج هزار سال طول خواهد کشید که انتهای آن بر اساس تورات سال 2012 می باشد . این پیشگویی موافق بسیاری از پیشگوییهای مسیحی می باشد که غالب آنها از کتب عهد عتیق و تورات برگرفته شده و بیشتر مسیحیان همانند ما مسلمانان اعتقاد به ظهور مهدی در اخر الزمان دارند.
  بسیاری از مسیحیان بر اساس پیش بینی دانیال نبی در انجیل معتقدند که ظهور مهدی در تاریخ 2012 می باشد .
  شیخ امین جمال الدین در کتاب " عمر امت اسلام و نزدیکی ظهور مهدی علیه السلام " می گوید : به نظر من سال 2012 سال نابودی دولت اسرائیل نیست بلکه سال شروع شکستها و نابودی اسرائیل به دست مهدی "عج" و یارانش خواهد بود و زوال پایان کیان اسرائیل به دست عیسی مسیح خواهد بود . مشابه این کلام را می توان در کتاب " یوم الغضب" نوشته شیخ سفر الحوالی یافت انجا که می گوید: سوال آخر و سخت این است که روز خشم خداوند کی فرا می رسد و خداوند چه وقت این جرثومه پلیدی ( اسرائیل) را از روی زمین محو خواهد کرد و چه وقت بیت امقدس از بند یهود آزاد خواهد شد... همانا پیش بینی دانیال صحیح است زیرا دوره بین سختی و فرج 45 سال خواهد بود و لذا می گوییم با توجه به تاسیس این جرثومه پلیدی در سال 1967 می توان گفت که پایان و یا شروع زوال آن در 45 سال بعد یعنی 2012 خواهد بود .

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی
  سال 2012 پایان دنیا

  در تقویم مایاها پیش بینی شده که سال 2012 انتهای دنیاست. عده ای تصور میکنند که در واقع در این تاریخ یک تغییر کلی در ساختار دنیا اتفاق می افته ودنیا به طور کل دگرگون خواهد شد. گروهی آن را خوشبینانه می پندارند و سمت وسوق زندگی بشر رو به صلح و آرامش و معنویت و گروهی دیگر این تاریخ روهمزمان با یک سری گرفتاری ها برای بشر می دانند. مشکلاتی از قبیل یک جنگاتمی، بلایای طبیعی بسیار وحشتناک و یا نابودی نسل بشر.

  قسمت جالب ماجرا اینه که فقط در تقویممایا نیست که چنین پیش بینی هایی شده و در جاهای دیگر هم می توان ردپایی ازاین قضیه توسط پیش گویان دیگر ملیت ها از زمان های بسیار دور دید. چیزی کهاین بین جالب بود شرکتی آمریکاییست که به واسطه پیش بینی بیشتر بازار واقتصاد حدود 10 سال است که اینترنت را توسط نرم افزار خزنده خود و عنکبوتوب پویش می کنند و جالب اینکه یه سری از پیش بینی هاشون هم دقیقا درست ازآب در اومده مثلا قضیه سونامی رو پیش بینی کرده بودند. حالا هم نرم افزارپیشگوشون پیش بینی کرده که سال 2012 اتفاقی بزرگ خواهد افتاد و سال ویژه ایدر تاریخ بشریت خواهد بود. همگی یادتون هست وقتی می خواست سال 2000 برسهچه شایعاتی رد و بدل می شد؟ من قضاوتی نمی کنم و این پست رو تقدیم می کنمبه تمام علاقه مندان مباحث هیجان انگیز و شگفت انگیز.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی
  آیا سال 2012 انتهای جهان است؟

  بر اساس شواهد علمی موجود و مدارک تاریخی قدیمی نظریه هایی که به احتمال نابودی جهان تا سال 2012 پرداخته است مورد بررسی قرار گرفته است.

  بسیاری از دانشمندان با توجه به شرایط کنونی زمین و بحرانهای موجود بسیار نگران حیات بشر بوده و به مطالعه بر روی حقایقی می پردازند که می تواند روزی منجر به اتمام حیات بر روی سیاره آبی شود. به اعتقاد برخی نظریه ها پایان یافتن جهان که در تقویم باستانی اقوام مایان تاریخ آن سال 2012 ذکر شده است می تواند به دلایل مختلفی به واقعیت تبدیل شود. نشریه تلگراف نیز با توجه به این نظریه ها و مدارک به بررسی برخی از این دلایل و میزان احتمال تحقق آنها تا سه سال آینده پرداخته است.

  حمله بیگانگان فضایی: این پدیده در ابتدا به موضوع بسیاری از آثار هنری علمی تخیلی تبدیل شد اما به تدریج محققان دریافتند که نگرانی از حمله بیگانگان به زمین رو به افزایش است. تعداد موارد مشاهده یوفوها افزایش پیدا کرده و نشانه ها و مدارک زیادی از مشاهده این پدیده های غریب ارائه شده است. از جمله این شواهد تلاش دولتهای مختلف در سرتاسر جهان برای کنترل یوفوها طی 50 سال گذشته است. اما با وجود تمامی این شواهد و مدارک که بسیاری آنها را خیالی و زاده توهم شاهدان می دانند، احتمال وقوع حمله بیگانگان به زمین تا سال 2012 تنها 0.1 از 10 تخمین زده شده است.

  برخورد با زمین: هزاران انجمن اینترنتی و سایتهای مختلف اعلام کرده اند زمانی در اوایل قرن 21 میلادی سیاره ای ناشناخته با زمین برخورد کرده و یا از فاصله ای بسیار نزدیک از کنار آن عبور خواهد کرد و در نتیجه تمدن را نابود کرده و یا خسارات و دگرگونی های عظیم و جبران ناپذیری را بر روی زمین به جا خواهد گذاشت. این سیاره با نام خیالی "نیبیرو" سیاره ای در منظومه خورشیدی فرض شده است که در مداری نامنظم در حرکت بوده و هر سه هزار و 700 سال یکبار به قسمتهای داخلی منظومه خورشیدی راه پیدا می کند. شواهد بسیار کمی برای اثبات این نظریه ارائه شده است که از آن جمله می توان به معرفی 10 سیاره توسط ناسا در سال 2005 اشاره کرد که در خارج از منظومه خورشیدی به سر می برند و شاید تا سال 2012 به قسمتهای داخلی منظومه خورشیدی وارد شده و از نزدیکی زمین عبور کنند. با این همه احتمال وقوع این برخورد 0.2 از 10 تخمین زده شده است.

   

  بحران خورشیدی: این بحران یکی از معدود سناریوهایی است که با انتهای تقویم مایانها در ارتباط است و می تواند پایه علمی داشته باشد. در این سناریو که احتمال وقوع آن 0.3 از 10 برآورد شده است، تابشهای شدید خورشیدی و یا انفجارهای گازی در دسامبر 2012 می تواند زمین را در خود غرق کرده و نوع بشر را به همراه اکو سیستم زمین نابود سازد. تا کنون شواهدی مبنی بر وقوع چنین پدیده ای در سال 2012 ارائه نشده اما ارتباطاتی میان دوره های 11 ساله خورشیدی و چرخه زمانی تقویم مایانها یافته شده است. با این حال با وجود اینکه شعله های خورشیدی می تواند برای برخی از تجهیزات، ماهواره ها و فضانوردان مشکلاتی را ایجاد کند اما از قدرتی که بتواند زمین را حداقل تا سال 2012 ویران سازد برخوردار نخواهد بود. تنها خطر جدی که از سوی خورشید زمین را تهدید می کند، اتمام انرژی خورشید و بلعیده شدن زمین توسط این ستاره عظیم است که آن نیز تا پنج بیلیون سال آینده ممکن خواهد بود.

   

  تغییر قطبهای مغناطیسی: بسیاری معتقدند قطبهای مغناطیسی زمین در سالهایی نه چندان دور تغییر خواهند کرد و بر الگوی چرخش مداری زمین تاثیر گذاشته و فاجعه ای بزرگ را به وجود خواهد آورد. این افراد مدارکی از تغییر قطبی زمین در گذشته ارائه کرده و معتقدند این تغییرات را می توان با مطالعه نقاط خورشیدی و تئوری میدانهای مغناطیسی مشاهده کرد. در عین حال برخی معتقدند مایانها و مصریان باستان نیز از وقوع چنین پدیده ای در آینده آگاه بوده اند اما این راز امروزه توسط دولتها مخفی باقی مانده است. محققان دانشگاه پرینستون و تولوس در فرانسه با بررسی مدارک مختلف دریافته اند که سیاره زمین در حدود 800 میلیون سال پیش دورانی را برای متعادل سازی قطبهای خود پشت سر گذاشته است. تغییر زاویه 50 درجه ای در قطب شمال طی 20 میلیون سال از جمله شواهدی است که محققان به آن دست یافته اند و بر همین اساس معتقدند امکان وقوع چنین پدیده ای وجود دارد اما طی یک میلیون سال آینده و درصد احتمال وقوع آن یک از 10 خواهد بود.

   

  ابرآتشفشان: انفجار ابر آتشفشانی یکی از عظیم ترین انفجارهایی خواهد بود که در تاریخ بشر دیده شده و در اثر افزایش میزان ماگما در هسته زمین و عدم وجود راه فرار از این منطقه از زمین به وجود خواهد آمد. نتیجه چنین انفجاری پراکنده شدن میزان زیادی از گازهای سمی در اتمسفر زمین و پوشانده شدن قسمتهای زیادی از خشکی ها توسط ماگماها خواهد بود. تصاویری که توسط ماهواره ها طی سالهای گذشته به ثبت رسیده است نشانه هایی از تغییر را در سنگهای مذاب زیر زمینی نمایش می دهد که می تواند درصد احتمال این انفجار را یک از 10 ساخته و مدارک علمی را برای اثبات این نظریه ارائه دهد.

   

  نقطه اوج نفتی: کاهش ذخایر نفتی جهانی قطعا واقعیتی است که می تواند به فروپاشی سرمایه گذاری و اقتصاد جهانی منجر شود. اما نظریه نقطه اوج نفتی درباره موضوع افزایش تقاضا در برابر میزان تولید بحث می کند بر اساس این نظریه زمانی فرا خواهد رسید که تقاضای این منبع انرژی از میزان تولید آن پیشی خواهد گرفت. به گزارش مهر، برخی معتقدند این پدیده در حال حاضر آغاز شده است اما برخی دیگر آغاز آن را سال 2012 اعلام کرده اند. با این همه و با وجود تلاش برای تولید منابع جایگزین انرژی احتمال وقوع این پدیده 4 از 10 محاسبه شده است.

   

  نابودی نسل زنبورها: 36 درصد از کندوهای زنبور در ایالات متحده در زمستان 2008 به دلیل اختلالی به نام اختلال نابودی کلونی زنبورها از بین رفتند. این اختلال که طی آن تمامی زنبورهای کارگر یک کندو به صورت ناگهانی می میرند و تنها زنبور ملکه به جا می ماند در چندین کشور اروپایی از جمله فرانسه، بلژیک، ایتالیا، پرتغال و اسپانیا رواج یافته است. تا کنون دلایلی مانند آفتها، تغییرات شدید جوی و امواج تلفن همراه عوامل بروز این اختلال اعلام شده اند اما تاثیر هیچ یک از آنها تا کنون به اثبات نرسیده است و از آنجایی که تا کنون درمانی موثر نیز برای کنترل این اپیدمی ارائه نشده است، پیش بینی می شود نظریه انقراض زنبورها به زودی به واقعیتی تلخ تبدیل شود.

  با توجه به این حقیقت که پرورش بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله سویا، پنبه، دانه های روغنی مانند بادام، انگور، سیب و گلهای آفتابگردان نیازمند حضور زنبورها بوده و فعالیتهای این حشرات کوچک بر روی تولید 30 درصد از غذای جهان تاثیری مستقیم به جا می گذارد، بالاترین احتمال نابودی حیات در اثر پدیده ای طبیعی به این نظریه ارائه شده و 7 از 10 تخمین زده شده است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی
  پایان دنیا! سال 2012! پیشگویی مایا

  کافیه تو گوگل یه سرچ از ..........

  مایاها قومی بودند که چند هزار سال پیش تو مناطق آمریکای مرکزی زندگی می کردند، البته الان هم از قوم اونها بازماندگانی وجود دارن. حتما معبدی را که متعلق به مایا هست رو دیدید:

  قبل از اینکه وارد مقوله پیش گویی اصلی مایا بشم باید توضیحاتی راجع به قدرت و تمدن این قوم براتون بنویسم. مایا!

  همه اینها رو به دو دلیل اشاره کردم یکیش اینکه بگم مایا چقدر قدرت محاسباتی و پیشگویی می گوید: تو 21 دسامبر سال 2012 این زندگی روی کره زمین به اتمام می رسه و یک دوره جدید زندگی روی زمین شروع می شه. تو چند تا سایت خوندم که این دوره جدید پر از صلح و عشق و آرامش و پیشرفت هست. (مصداق حرف یکی از سیاستمداران آمریکایی که پایان بحران مالی آمریکا رو صلح و آرامش تو دنیا می دونست). حالا چند تا نظریه دیگه هم هستند که به تفضیل روشون بحث می کنم.

  مایاها معتقد بودند که زمین از 5 دوره تشکیل شده، پایان هر دوره یه اتفاق خیلی بد می افته و دوره جدید شروع می شه. جالب اینجاست که 2012 پایان دوره

  علم سرشار مایا بخصوص از نجوم اونها رو قومی آگاه و متمدن ساخته بود. البته قضیه ترک مایا از محل زندگیشون هم یک قضیه خیلی معروف هست که دلایل بسیاری براش بیان شده که من نهایتا امیدوارم با خوندن پی نوشت شما هم با من هم عقیده شید.

  الان Maya Prediction ” انجام بدید! یعنی پیشگویی مایا! قومی که هزاران سال پیش معبد و هرمی که در بالا مشاهده می کنید رو با 365 پله ساخته! به تعداد روزهای سال. مایا تمامی خسوف ها و کسوف ها را دقیقا تا سال 2012 ثبت کرده و همشون طبق برنامه دارن اتفاق می افتن، مایا چندین هزار سال پیش عدد یک میلیون رو کشف کرده بود، مایا هزاران سال پش تو معابدش تصاویری از سفینه ها و فضانوردان رو روی سنگ ثبت کردن! (این رو خودم به چشم دیدم!). مایا آن زمان حتی تعداد روزهای هر سال ماه رو که گمونم 279 روز هست محاسبه کرده بود. مایا ها از اورانوس و نپتون اطلاع داشتند، تقویم مایا برای 400 میلیون سال استخراج شده است، سال خورشید و زهره را تا چهار رقم اعشار محاسبه کرده اند. علمی داشته و دوم رو هم تو پی نوشت ها خواهید خوند. تو ویدئویی که از یوتیوب تو ادامه مطلب هم گذاشتم اطلاعات بیشتری از مایا و تقویمشون براتون نشون می ده. حالا بریم سر اصل مطلب، پیشگویی! هم اطلاعاتی در این مورد داشت، جالبه که گفت ما به ناسا یه ایمیل فرستادیم و پرسیدیم که آیا سال 2012 اتفاقی تو کهکشان خواهد افتاد؟ ناسا پاسخ داده بود که نارسایی هایی مشاهده می شن ولی نمی تونیم تائید کنیم که این اختلالات آسیبی به زمین می رسونن یا نه! پنجم هست! و ما وارد دوره ششم خواهیم شد، گفته می شه تمدن حاضر از بین خواهد رفت تا دوره ششم شروع بشه! (تو ویدئو اشاره شده به زمین لرزه های بزرگ) . البته نگاههای خیلی مثبتی هم به قضیه شده و بعضی هم اصلا این گفته رو کاملا رد می کنند. و منم با این پست منظورم این نیست که شما رو از زندگی ناامید کنم یا صحت این بحث رو اثبات کرده باشم. من دارم نتیجه تحقیقم رو تو اینترنت و از حرفهایی که شنیدم و چیزهایی که دیدم بیان می کنم و خیلی امکان داره که چون مثلا روی یک نظریه نادرست پی ریزی شده کلا نادرست باشه ولی به هر حال شواهد و مدارک موجود انسان رو از ساده از کنار این قضیه گذشتن منع می کنه. تقریبا تمام حرفهای من تموم شد و یه چند تا پاتک به این سایت ها می زنم و مطالبی رو براتون ترجمه می کنم.

  گفته می شه پایان دوره دوم توسط هوا بوده (گمونم منظورش

  این بحث رو تا اینجا داشته باشید، حتما مطالب تازه رو در ادامه ارسال می کنم.

  پی نوشت 1:

  پی نوشت 2: کلید واژه هایی که می تونید ازشون برای تحقیق استفاده کنید :

  پی نوشت سه : ظاهرا مایا اون زمون به علم پر کردن دندون های پوسیده هم رسیده بودند، جالب اینه موادی که برای پر کردن دندون استفاده کردند از اون زمون تا حالا سالم داخل دندون باقی موندن، گفته می شه نوعی سیمان یا چسب ناشناخته می تونه باشه!

  نظر شما چیه؟

  نارسایی های جوی) دوره سوم با آتش و دوره چهارم با سیل تموم شدند، لذا نظریه های زیادی مبنی بر اینکه دوره پنجم با زلزله از بین بره جاری هست.

  دو چیز جالب هم دیدم: یکی اینکه مایا حتی زمان سقوط قوم خودشون رو پیشبینی کرده بودند و عجیب تر از همه: جنگهای جهانی رو هم پیش بینی کرده بودند. البته دقت کنید که اتمام دنیا به این معنی نیست که همه چیز از بین می ره، حتما شروعی خواهد بود، برای دوره ششم و هنوز مطمئن نیستیم که این دوره چه چیزی را به ارمغان خواهد آورد.

  خب، اگه از یه منظر دیگه هم نگاه کنیم برای اینکه اثبات بشه این دوره نمی تونه واقعا اتمام باشه، بلکه فقط تعویض دوره هست، بحث دین و اعتقادات هست. دیگه زیاد لزومی نداره عمیقا وارد این بحث بشم. طبق شواهد و مدارکی که تو کتاب “ارابه خدایان توسط اریک فون دانیکن” ارائه شده، مایاها ناگهان از محل زندگی خودشون بصورت دسته جمعی کوچ کردند، همون تصویر فضانودری که بالا اشاره کردم، بعلاوه علم سرشار مایا + خیلی از مدارک که پیشنهاد می کنم از تو کتاب بخونید تقریبا می شه ادعا کرد که مایاها خدایانی داشتند. خدایانی که از آسمون اومده بودند، یا بهتر بگم، یکسری موجودات متفکر که اون زمون که انسان نیمه وحشی بوده برروی زمین فرود اومدند و علم خودشون رو در اختیار مایا قرار دادند، وگرنه اون پیشرفت های مایا رو که بهتون گفتم تصور کنید برای یک سری انسان های نیمه وحشی دسترسی براشون چقدر می تونه دور از ذهن باشه. در ضمن علت کوچ دسته جمعی مایا رو هم می شه یک فشار روحی قلمداد کرد، فشاری که مایاها برای برگشت خدایان تحمل کردند ولی وقتی دیدن که از خدایان خبری نشد همشون به نوعی روحیه خودشون رو از دست دادن و اونجا رو که به خاطر خدایان آباد کرده بودند و همه جا نشانه هایی از اونها براشون بود ترک می کنند. البته این رو کتاب خیلی بهتر از من تونسته بیان کنه.Maya Prediction, Maya 2012, Mayan prediction و … متاسفانه منابع فارسی زیادی در دسترس نیست.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : پیشگویی ، سال 2012 - اطلاعات عمومی