تاریخ : 30 مرداد 1396
زمان : 03:23:59
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 131 بار
 • بازدید دیروز : 815 بار
 • بازدید ماه : 22204 بار
 • بازدید کل : 559268 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  نمونه هایی از باران ماهی

  یک توفان قوی شاید بتواند دلیلی برای توضیح به وجود آمدن باران ماهی های کوچک باشد اما هرگز نمی توان آن را دلیل اتفاقی که در یکی از دهکده های هند به وقوع پیوست دانست. چرا که حداقل ده نفر از اهالی این دهکده شاهد سقوط ماهی هایی به وزن 8 پوند از آسمان بودند.

  در فوریه 1861 هم مردمی بودمی در تعدادی از مناطق سنگاپور، شاهد بارش باران ماهی بودند. هنوز چند ساعت از وقوع این حادثه عجیب نگذشته بود که زلزله تمامی این مناطق را به شدت لرزاند. البته هنوز هیچ دلیلی برای مرتبط کردن این دو پدیده به همدیگر پیدا نشده است اما همین مساله باعث شده که از نظر مردم این منطقه بارش حیوان از آسمان همراه با خبرهای بد و ناگوار باشد.

  در سال 1948 هم یک اتفاق عجیب دیگر در بورنموس انگلیس رخ داد و گلف بازانی که همیشه از جمع شدن ابرهای تیره در بالای سرزمین و به هم خوردن بازی شان می ترسیدند در هنگام بازی، با بارانی از اره ماهی مواجه شدند! اره ماهیهایی که بعد از سقوط هم همچنان زنده بودند!

  در سال 1989 هم در استرلیا،در محوطه چمن جلوی خانه بهارولدود دیجین حدود 800ماهی ساردین به طور غیر معمولی از اسمان به پایین افتادند تا پرونده بارش باران های عجیب همچنان باز بماند.

  یکی دیگر از نکته های عجیب در وقوع این پدیده این است که تنها یکی منطقه خاص درگیر آن می شود. برای مثال در سال 1956 در ایالت آلابامای آمریکا، زن و شوهری گزارش دادند که ابر تیره کوچکی در آسمان و تقریبا در بالای سرخانه آنها شکل گرفت و بعد از مدت کوتاهی شروع به باریدن کرد اما علاوه بر باران، انواع ماهی ها هم از آن به زمین سقوط کردند که البته همگی هم زنده بوده اند. ابر اسیاه بعد از مدتی سفید و ناپدید شد. نکته جالب اینجا بود که این اتفاق برای خانه های دیگر در آن منطقه نیفتاد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران ماهی
  خیابان های پر از ماهی های زنده!

  پدیده باران های عجیب و غریب هنوز هم ادامه دارد، همین چند ماه پیش بود که باران ماهی در شهر کوچک و دورافتاده لاجامانوی استرالیا باعث تعجب و هیجان مردم محلی این منطقه شد.

  روز بیست و پنجم فوریه سال 2010 در شهر لاجامانو که یک از شهرهای کوچک و دورافتاده در استرالیا با جمعیتی در حدود 670 نفر است اتفاق نادر و جالبی رخ داد. باران مثل همیشه شروع به باریدن کرد اما همراه باران از آسمان ماهی هم بر سر و روی مردم می ریخت. این ماهی ها در خیابان های مختلف شهر سقوط کردند. کریستینا بالمر یکی از ساکنین این شهر کوچک است و در مصاحبه ای درباره این حادثه عجیب گفت: «باور کردنی نبود اما مردم به سرعت شروع به جمع آوری ماهی ها از سطح خیابان های شهر کردند. عجیب بود اما بیشتر ماهی ها هنگام برخورد با زمین هنوز زنده بودند و اگر آنها را در آب می انداختید مجددا شروع به حرکت می کردند، هرچند که حرکت آنها در آب حالت عادی حرکت یکی ماهی را نداشت و انگار ماهی ها در حالت گیجی به سر می بردند. به گفته این شهروند لاجامانویی، این امر نشان می داد که ماهی ها در تمام زمانی که در آسمان بودند زنده بوده اند. البته بعضی ها هم در گفت و گو با شبکه های مختلف تلویزیونی استرالیا به شوخی می گفتند که ما خیلی خوشحال هستیم که به جای ماهی، از آسمان بر سر ما کروکودیل فرو نریخت!

  بارش باران ماهی در لاجامانو برای اولین مرتبه است که اتفاق می افتد و ساکنین این منطقه تا به حال با چنین باران عجیب و غیرمنتظره ای رو به رو نشده بودند.

  «لس دایلون» یکی دیگر از ساکنین این منطقه هم در مورد تجربه مشابه خود در این مورد گفت: در حالی که در یکی از هتل های شهر استراحت می کردم متوجه بارش باران نشدم اما وقتی که از اتاق خود بیرون آمدم تا در هوای آزاد قدم بزنم با منظره عجیبی رو به رو شدم چون روی زمین پر از ماهی های کوچک و بزرگ شده بود!

  این بار هم کارشناسان هواشناسی متفق القول اعلام کردند که به احتمال زیاد علت این حادثه توفان قوی ای بوده که توانایی مکش آب به همراه ماهی های سطح آن را داشته است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران ماهی
  بارش ماهی از آسمان استرالیا

  بارش ماهی از آسمان یک شهر دورافتاده در استرالیا، ساکنان این شهر را غافلگیر کرد

  به گزارش رسانه نیوز، ساکنان شهر Lajamanu استرالیا، شاهد بارش صدها ماهی کوچک که بسیاری از آنها زنده نیز بودند از ابرهای بارانی آسمان به روی سرشان شدند.

  کارشناسان آب و هوایی در استرالیا معتقدند این ماهی ها در هنگام توفان از آب رودخانه به سمت آسمان مکیده شده و سپس روی این شهر به سمت زمین رها شده اند.

  مارک کرسماکرس یک هواشناس در موسسه تحقیقات استرالیا بیان کرد که این ماهی ها ممکن است مسافتی بین 12 تا 15 کیلومتر را در هوا شناور شده باشند؛ البته بسیاری از آن ها در این انتقال به طور کامل منجمد شده و بعد از مدت زمانی رها میشوند.

  این سومین باراست که این شهر شاهد بارش باران بوده است؛ قبلا نیز در سالهای 1974 و 2004 این اتفاق در این شهر رخ داده بود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران ماهی
  بارش ماهی از آسمان

   

  آیا امکان دارد از آسمان به جای باران، ماهی ببارد؟ بسیاری از دانشمندان این حرف را قبول ندارند ولی در طول قرون بارها و بارها گزارش شده که از آسمان ماهی باریده و بسیاری از آنها در منطقه هند رخ داده است. در کتاب (تاریخ فلسفه) به سال 1816 چنین نوشته شده است: (در جزیره (پرنس ویلز) در هند شرقی مردم آب باران را در پشت‌بام خانه‌هایشان درون مخزن‌های بزرگی جمع می‌کنند. بارها اتفاق افتاده که این مخزن‌ها گاه هفته‌ها خشک بوده‌اند. ولی وقتی فصل بارندگی فرا می‌رسد آنها به سرعت پر از آب می‌شوند. گاهی در این آب‌ها ماهی‌هایی یافت می‌شود که طولشان به چند اینچ می‌رسد. به من گفته‌اند در بنگال هم این اتفاق می‌افتد. می‌گویند این ماهی‌ها با باران می‌آیند. خیلی کنجکاو هستم که بفهمم این ماهی‌ها از کجا سر از مخزن آب روی پشت‌بام‌ها در می‌آورند. کاپیتانی در هند شرقی به من گفت همیشه این ماهی‌ها را دیده است ولی قادر نیست توضیح قانع‌کننده‌ای برای آن بدهد. ظاهرا این پدیده در هندوستان چندان غیرعادی نیست;(جیمز پرین سپ دانشمند) موضوعات غیرعادی درباره باران ماهی می‌نویسد: یک بار ماهی کوچکی را دیدم که وقتی به پایین افتاد هنوز زنده بود. این ماهی در حیاط منزل من در بنارس بر روی تختی با پایه‌های سنگی که در ارتفاع 1/5 متری زمین قرار داشت و مخصوص دود دادن برنج بود، افتاد. آن روز خیلی تعجب کردم ولی بعدها ماهی‌های بیشتری دیدم و فهمیدم آنها با باران می‌آیند. یکی از همسایه‌ها می‌گوید: روز جمعه نهم ماه، ساعت 12 ظهر آسمان ابری شد و باران  بارید و تعدادی ماهی در اندازه‌های مختلف از آسمان به زمین ریختند.   دیگری می‌گوید: یک ماهی درست جلوی چشمم از آسمان افتاد. وقتی جلوتر رفتم ماهی‌های دیگری را هم دیدم که روی زمین افتاده بودند.

   اما راز این ماهیها این است که وقتی در دریاها گردبادهای عظیم بوجود می اید هر چیزی که در اطراف ان باشد به درون طوفان کشیده میشوند وکیلومترها انطرفتر همراه باران به زمین فرود می ایند که مردم به ان می گویند باران ماهی

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران ماهی
  بارش ماهی از اسمان در هندوراس !

   

  باران ماهی، موضوعی عجیب در بین مردم هندوراس نیست. این اتفاق هر ساله بین ماههای می و جولای در منطقه «دیپارتا منتو دیورو» رخ می‌دهد. شاهدان می‌گویند این پدیده با آمدن ابرهایی در آسمان منطقه آغاز می‌‌شود و سپس رعد و برق و طوفان شدیدی روی می‌دهد و باران به شدت می‌بارد. این طوفان و باران حدود 2 الی 3 ساعت به طول می‌انجامد و وقتی تمام می‌شود می‌توان ماهی‌های زنده زیادی را روی زمین پیدا کرد.

  مردم این منطقه این ماهی‌ها را جمع می‌کنند و با آنها غذا می‌پزند. از سال‌ 1998 نیز هر ساله در شهر «یورو»، «جشنواره باران ماهی» برگزار می‌کنند و در آن غذاهایی که با این ماهی پخته شده‌ را می‌خورند

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران ماهی