تاریخ : 30 مرداد 1396
زمان : 03:31:46
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 181 بار
 • بازدید دیروز : 815 بار
 • بازدید ماه : 22254 بار
 • بازدید کل : 559318 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  باران حیوانات زنده!

  باران های عجیب و غریب، یکی از نادرترین پدیده های هواشناسی است که هر چند وقت یک بار اتفاق می افتد

   درباره سقوط اشیا مختلف از آسمان چیزی شنیده اید؟! پدیه ای که به باران های عجیب و غریب مشهور شده است. البته این باران های عجیب فقط به زمان حال یا قرن اخیر مربوط نمی شوند بلکه براساس اسناد به جا مانده، در گذشته های دور هم چنین پدیده هایی رخ داده اند؛ مثلا از دوران باستان و قرون وسطی، شواهدی به جا مانده که نشان می دهند مردم نمونه هایی از سقوط موش ها، ماهی ها و حتی قورباغه ها را مشاهده وگزارش کرده اند. البته در آن دوران به خاط اینکه مردم شناخت مناسبی از علت پدیده های فیزیکی و طبیعی نداشتند، این اتفاق ها را به بلاهای آسمانی نسبت می دادند. اما امروز محققان و دانشمندان زیادی روی این موضوع عجیب تحقیق کرده و به نتایج جالب توجهی هم رسیه اند! نتایجی که نشان می دهند این حیوانات چطور از آسمان سردرمی آوردند؛ اما به نظر شما چه چیزی باعث می شود از آسمان ماهی یا قورباغه ببارد؟!

  باران حیوانات پدیده کمیابی است که وقوع آن توسط بسیاری از کشورها در طول تاریخ گزارش شده است. برای این حادثه عجیب و شگفت انگیز، دلایل زیادی ذکر شده است؛ دلایلی که در نوع خود شنیدنی و جالب هستند.

  یکی از فرضیه ها که از سوی دانشمندان زیادی مورد توجه قرار گرفته و منطقی و معتبر به نظر می رسد این است که بادها و توفان های قوی ای که از روی رودخانه ها، دریاها و اقیانوس ها عبور می کنند، هنگام عبور تعدادی از این موجودات مثل ماهی ها و قورباغه ها را هم از زیستگاه شان بلند کرده و تا مسافت زیادی با خود حمل می کنند تا اینکه در منطقه ای در کیلومترها آن طرف تر، وقتی از شدتشان کاسته شد، آنها را روی زمین می اندازند.

  «آندره آمپر»، فیزیکدان فرانسوی یکی از طرفداران این نظریه و جزو اولین دانشمندانی بود که به ذکر دلایلی برای پدیده باران حیوانات پرداخت. او سعی کرد دلایل قابل توجهی برای بارش باران قورباغه مطرح کند البته، بعدها نظریه های او توسط دانشمندان دیگر اصلاح شد.

  آمپر در سخنرانی اش در برابر «انجمن علوم طبیعی»، مدعی شد که بعضی وقت ها درحومه شهرها قورباغه ها و وزغ ها به صورت گروهی و در دسته هایی با تعداد بالا حرکت می کنند، حالا اگر در همین موقع باد شدیدی شروع به وزیدن کند، می تواند تعدادی از آنها را از روی زمین بلند کرده و تا فاصله هایی بسیار دورتر از آن مکان با خودش در آسمان حمل کند.

  اما در مورد باران پرندگان چه؟! به عقیده این فیزیکدان فرانسوی برای این پدیده هم می توان این توجیه را آورد که وقتی توفان به دسته ازپرندگان برخورد می کند مخصوصا زمانی که آنها دردسته های بزرگ در حال مهاجرت هستند، آنها را با خود تا فاصله های زیاد حمل می کند.

  به دلیل قدرت زیاد توفان طبیعی است که پرنده ها گیج می شوند و وقتی که در منطقه ای از قدرت توفان کم می شود این پرنده ها که هنوز زنده هستند اما گیج شده اند و توانایی پرواز کردن و حفظ تعادلشان در آسمان را ندارند، به روی زمین سقوط می کنند.

  به رغم اینکه احتمال وقوع چنین پدیده ای توسط باران ها و توفان های شدید دور از ذهن نیست اما هنوز این فرض یه به صورت علمی ثابت نشده است یا توسط شاهدان عینی مورد تایید قرار نگرفته است.

  البته این نظر همه محققان و دانشمندان نیست؛ مثلا در مورد باران ماهی که در سال 1961 در سنگاپور اتفاق افتاد، یک دانشمند فرانسوی دیگر به نام فرانسیس دولاپورت دوکستلنو، مدعی شد که طی مهاجرت گروهی، این ماهی ها به دلیل نامشخصی خود به خود تا ارتفاعی از سطح زمین بالا رفته اند و بعد به صورت باران ماهی پایین آمده اند.

  با این حال در بیشتر مواقع، حیوانات که از آسمان فرود می آیند ماهی ها و قورباغه ها هستند و در بعضی مواقع هم انواع مختلف پرندگان. نکته جالب اینجاست که بعضی وقت ها حیوانات از این سقوط ها جان سالم به در می برند البته این قضیه بیشتر شامل حال ماهی ها می شود و در مواردی هم شامل حال قورباغه ها. تعدادی از آدم هایی که شاهد بارش قورباغه از آسمان بوده اند هم می گویند که بعد از سقوط، تکان هایی را در اعضای بدن قورباغه ها مشاهده کرده اند که نشان از زنده بودن آنها داشته اما مدتی طول کشیده تا آنها مثل گذشته به رفتارهای طبیعی و عادی خود برگردند. در بعضی از موارد هم حیوانات به علت یخ زدگی مرده اند یا در قالبی از یخ محبوس شده اند. نمونه های زیادی هم دیده شده است که سقوط حیوانات از آسمان باعث صدمه جدی به آنها شده و در قسمت هایی از بدن آنها پارگی ایجاد شده است.

  با تمام این تفاسیر، در تعدادی از گزارش های ثبت شده از بارش حیوانات از آسمان، نه تنها خبری از باد و توفان های شدید نبوده بلکه این اتفاق در هوایی خوب و کاملا صاف رخ داده است.

  نفوذ به فرهنگ مردم

   

  شادی عجیب باشد اما این پدیده عجیب و نادر حتی به فرهنگ مردم کشورهای مختلف هم نفوذ کرده است. اصطلاحی در زبان انگلیسی وجود دارد که می گوید از آسمان سگ و گربه می بارد؛ در زبان آلمانی و سوئیسی هم ضرب المثل مشابهی وجود دارد که می گوید از آسمان قورباغه و مار می آید. البته این ضرب المثل ها به این امر اشاره می کنند که باران بسیار شدیدی خواهد بارید! اما وقتی که این ضرب المثل ها را ریشه یابی می کنیم به یک نکته عجیب می رسیم؛ اینکه ممکن است مبدأ این ضربت المثل و علت شکل گیری آنها، همین پدیده باران حیوانات باشد؛ پدیده ای که شاهدان زیادی در گوشه و کنار دنیا داشته است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، موخره
  تصاویر باران پرندگان مرده در سوئد!

  پدیده اسرارآمیز باران پرندگان مرده که از آخرین روز سال 2010 در آرکانزاس آمریکا آغاز شد به اروپا نیز راه یافت و قتل عامهای غیرقابل توضیح دیگری در سایر نقاط دنیا به ثبت رسید.

  به گزارش خبرگزاری مهر، در پدیده عجیبی که از آخرین روز سال 2010 در شهر کوچک "بیب" در آرکانزاس آمریکا آغاز شد پرندگان سیاه به طور غیرقابل توضیحی مردند و همچون بارانی بر سر شهروندان این شهر کوچک فرو ریختند.

  این قتل عام پرندگان پس از آرکانزاس به لوئیزانا و کنتاکی نیز رسید و حتی یک مورد قتل عام 100 هزار ماهی در آرکانزاس نیز ثبت شد.

  این بارش اسرارآمیز پرندگان سیاه بال قرمز یادآور فیلم ژانر وحشت "پرندگان" اثر کارگردان نامی جهان "آلفرد هیچکاک" بود.

  فیلم پرندگان محصول 1963 در ژانر وحشت اثر کارگردان نامی جهان آلفرد هیچکاک است. این فیلم برپایه رمانی با همین نام اثر "دافنه دو موریه" است.

  داستان فیلم، در خلیج بودگا در کالیفرنیا رخ می دهد. در این منطقه به طور ناگهانی و به دلایل غیرقابل توضیحی، گروهی از پرندگان سیاه به ساکنان شهر حمله می کنند.

  اکنون به نظر می رسد که کابوس هیچکاک از مرزهای آمریکا فراتر رفته و به اروپا رسیده است به طوری که پس از آمریکا، در کشور اسکاندیناوی سوئد و همچنین شهر "فائنتزا" در ایتالیا نیز پرندگان به طرز اسرارآمیزی می میرند.

  شبکه یورونیوز در این خصوص اظهار داشت: در یک شهر کوچک در فاصله 100 کیلومتری گوته بورگ بین 50 تا 100 کلاغ مرده بر روی زمین افتاده اند. دهها پرنده دیگر هنوز زنده اند اما در روی زمین درحال مگ هستند.

  اما در شرایطی که هنوز دلایل علمی این پدیده عجیب در نخستین روزهای سال 2011 مشخص نیست تئوریهای خیالی زیادی شایعه شده اند به طوری که برخی از طالع بینانان، خرافه بافان و نیرنگ بازان اطمینان داده اند که قتل عام پرندگان نشانه ای دقیق از نزدیک شدن به پایان دنیا است.

  اما در شرایطی که خرافات همچنان به گسترش خود ادامه می دهند دامپزشکان خود را به تحقیق بر روی پرندگان مرده محدود کرده و اظهار داشته اند که شاید طی روزهای آینده اولین توضیحات خود را درباره علل این پدیده عجیب ارائه کنند.

  در این خصوص "جیم لاکور" دامپزشک سوئدی گفت: "می روم و یک نگاهی به این پرندگان می اندازم و به دنبال این می گردم که آیا مرگ این موارد ویژگیهای مشترکی دارند. همچنین اینکه مرگ این پرندگان تحت چه شرایط زیست محیطی رخ داده است را بررسی می کنم. باید بینیم که آیا پرندگان دچار جراحت نیز شده اند یا خیر."

  نتایج اولین آزمایشاتی که بر روی 17 نمونه از پرندگان مرده شهر بیب در آرکانزاس انجام شد نشان می دهد که این پرندگان در اثر یک جراحت شدید و خونریزی داخلی مرده اند و علت مرگ آنها مسمومیت و بیماری نبوده است. این نمونه ها برای انجام بررسیهای بیشتر به آزمایشگاههایی در ویسکونسین و جورجیا فرستاده شده اند.

  همچنین سایت خبری Treehugger در خصوص سایر مرگهای اسرارآمیز حیوانات در سایر نقاط دنیا گزارش داد که علاوه بر حدود 5 هزار پرنده سیاه و 100 هزار ماهی در آرکانزانس، هزاران پرنده مرده در لوئیزانا و کنتاکی و حدود 100 کلاغ در سوئد، تاکنون دو میلیون ماهی در خلیج "چزاپیک" آمریکا، 100 تن ماهی در سواحل برزیل و 40 هزار خرچنگ در انگلیس نیز به طرز اسرارآمیزی مرده اند.

   

  تصاویر بالا مربوط به مرگ پرندگان در سوئد است

    تصاویر بالا مربوط به بارش پرندگان مرده در آرکانزاس است

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران پرنده مرده
  باران اما این بار سرخ رنگ!

   

  در فاصله 25 جولای تا 23 سپتامبر سال 2001 چندین باران عجیب در ایالت کرالا واقع در جنوب کشور هند بارید. این باران‌ها از این جهت عجیب خوانده می‌شوند که رنگ‌ آنها سرخ بود و وقتی قطرات آن بر روی لباس‌ها می‌چکید مثل آن بود که خون بر روی آنها باریده است. در این مدت باران‌های سبز، زرد و سیاه هم گزارش شده است. اوایل گفته می‌شد رنگین شدن قطرات باران به خاطر انفجار یک شهاب سنگ در آن منطقه است ولی بعدها و پس از تحقیقات سازمان‌های دولتی هند، اعلام شد که این رنگ‌ها به دلیل هاگ‌های هوایی و جلبک‌‌های دریایی فراوان موجود در آن منطقه می‌باشد. درسال 2006 توجه جهان ناگهان به این موضوع جلب شد و دو دانشمند به نام‌های «گادفری لوییس» و «سانتوش کومار» اعلام کردند باران سرخ منشاء زمینی دارد و به مقادیر بالای کربن و نیتروژن به این رنگ درآمده است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران سرخ
  باران توپ های گلف در فلوریدا

  باران های عجیب اگر چه در بیشتر موارد شامل بارش حیوانات می شد اما در اولسپتامبر 1969 در پونتاگوردا، وقتی که یک توفان عادی همراه با بارش بارانشروع به وزیدن کرد، اتفاق عجیبی رخ داد و بارانی از توپ های گلف روی ناودانها و سقف خانه ها و خیابان ها شروع به ریزش کرد.

  روزنامه «اس.تی پترزبورگ تایمز» در آن زمان گزارش داد که به دنبال اینحادثه تعداد زیادی توپ گلف از آسمان به زمین آمده است، با وجود این دلیلموجهی برای این حادثه پیدا نشد. نکته جالب این است که «پونتا گوردا» ساحلیدر غرب فلوریدا است که اغلب اوقات شاهد آب و هوای توفانی است که با بارانهای شدید همراه است. این منطقه در اکثر اوقات سال مکانی برای مسابقات مختلفگلف است. با این حال هنوز هم این سوال مطرح است که این همه توپ گلف چطوراز آسمان سردر آورده‌اند؟!

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران توپ گلف
  باران عنکبوت

  6 آوریل 2007 هم برای «کریستین اوئنتو جائونا» یکی از شهروندان آرژانتینیبه یکی روز به یادماندنی تبدیل شد چون در این روز، کریستین نه تنها شاهدبارش باران عنکبوت بود بلکه اولین کسی بود که توانست از این پدیده عجیبعکاسی کند.

  ماجرا از این قرار بود که کریستین و دوستانش تصمیم گرفته بودند برایتعطیلات به شهر سالتا سفر کنند. حدود ساعت سه، آنها راهپیمایی شان را بهسمت کوه سان برناردو آغازکردند، دو ساعت بعد،آنها در بارانی عجیب گرفتارشدند و اطراف آنها پر شد ازعنکبوت های رنگارنگ که طول هر کدام از آنها حدودچهاراینچ بود. اینجا بود که فکری به سر کریستین زد، او سریع دوربینش را بهطرف آسمان گرفت و از عنکبوت های در حال سقوط عکاسی کرد. این عکس هنوز همبه عنوان یک از کمیاب ترین عکس ها در زمینه بارش حیوانات به شمار می آید.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران عنکبوت
  نمونه هایی از باران ماهی

  یک توفان قوی شاید بتواند دلیلی برای توضیح به وجود آمدن باران ماهی های کوچک باشد اما هرگز نمی توان آن را دلیل اتفاقی که در یکی از دهکده های هند به وقوع پیوست دانست. چرا که حداقل ده نفر از اهالی این دهکده شاهد سقوط ماهی هایی به وزن 8 پوند از آسمان بودند.

  در فوریه 1861 هم مردمی بودمی در تعدادی از مناطق سنگاپور، شاهد بارش باران ماهی بودند. هنوز چند ساعت از وقوع این حادثه عجیب نگذشته بود که زلزله تمامی این مناطق را به شدت لرزاند. البته هنوز هیچ دلیلی برای مرتبط کردن این دو پدیده به همدیگر پیدا نشده است اما همین مساله باعث شده که از نظر مردم این منطقه بارش حیوان از آسمان همراه با خبرهای بد و ناگوار باشد.

  در سال 1948 هم یک اتفاق عجیب دیگر در بورنموس انگلیس رخ داد و گلف بازانی که همیشه از جمع شدن ابرهای تیره در بالای سرزمین و به هم خوردن بازی شان می ترسیدند در هنگام بازی، با بارانی از اره ماهی مواجه شدند! اره ماهیهایی که بعد از سقوط هم همچنان زنده بودند!

  در سال 1989 هم در استرلیا،در محوطه چمن جلوی خانه بهارولدود دیجین حدود 800ماهی ساردین به طور غیر معمولی از اسمان به پایین افتادند تا پرونده بارش باران های عجیب همچنان باز بماند.

  یکی دیگر از نکته های عجیب در وقوع این پدیده این است که تنها یکی منطقه خاص درگیر آن می شود. برای مثال در سال 1956 در ایالت آلابامای آمریکا، زن و شوهری گزارش دادند که ابر تیره کوچکی در آسمان و تقریبا در بالای سرخانه آنها شکل گرفت و بعد از مدت کوتاهی شروع به باریدن کرد اما علاوه بر باران، انواع ماهی ها هم از آن به زمین سقوط کردند که البته همگی هم زنده بوده اند. ابر اسیاه بعد از مدتی سفید و ناپدید شد. نکته جالب اینجا بود که این اتفاق برای خانه های دیگر در آن منطقه نیفتاد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران ماهی
  خیابان های پر از ماهی های زنده!

  پدیده باران های عجیب و غریب هنوز هم ادامه دارد، همین چند ماه پیش بود که باران ماهی در شهر کوچک و دورافتاده لاجامانوی استرالیا باعث تعجب و هیجان مردم محلی این منطقه شد.

  روز بیست و پنجم فوریه سال 2010 در شهر لاجامانو که یک از شهرهای کوچک و دورافتاده در استرالیا با جمعیتی در حدود 670 نفر است اتفاق نادر و جالبی رخ داد. باران مثل همیشه شروع به باریدن کرد اما همراه باران از آسمان ماهی هم بر سر و روی مردم می ریخت. این ماهی ها در خیابان های مختلف شهر سقوط کردند. کریستینا بالمر یکی از ساکنین این شهر کوچک است و در مصاحبه ای درباره این حادثه عجیب گفت: «باور کردنی نبود اما مردم به سرعت شروع به جمع آوری ماهی ها از سطح خیابان های شهر کردند. عجیب بود اما بیشتر ماهی ها هنگام برخورد با زمین هنوز زنده بودند و اگر آنها را در آب می انداختید مجددا شروع به حرکت می کردند، هرچند که حرکت آنها در آب حالت عادی حرکت یکی ماهی را نداشت و انگار ماهی ها در حالت گیجی به سر می بردند. به گفته این شهروند لاجامانویی، این امر نشان می داد که ماهی ها در تمام زمانی که در آسمان بودند زنده بوده اند. البته بعضی ها هم در گفت و گو با شبکه های مختلف تلویزیونی استرالیا به شوخی می گفتند که ما خیلی خوشحال هستیم که به جای ماهی، از آسمان بر سر ما کروکودیل فرو نریخت!

  بارش باران ماهی در لاجامانو برای اولین مرتبه است که اتفاق می افتد و ساکنین این منطقه تا به حال با چنین باران عجیب و غیرمنتظره ای رو به رو نشده بودند.

  «لس دایلون» یکی دیگر از ساکنین این منطقه هم در مورد تجربه مشابه خود در این مورد گفت: در حالی که در یکی از هتل های شهر استراحت می کردم متوجه بارش باران نشدم اما وقتی که از اتاق خود بیرون آمدم تا در هوای آزاد قدم بزنم با منظره عجیبی رو به رو شدم چون روی زمین پر از ماهی های کوچک و بزرگ شده بود!

  این بار هم کارشناسان هواشناسی متفق القول اعلام کردند که به احتمال زیاد علت این حادثه توفان قوی ای بوده که توانایی مکش آب به همراه ماهی های سطح آن را داشته است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران ماهی
  بارش ماهی از آسمان استرالیا

  بارش ماهی از آسمان یک شهر دورافتاده در استرالیا، ساکنان این شهر را غافلگیر کرد

  به گزارش رسانه نیوز، ساکنان شهر Lajamanu استرالیا، شاهد بارش صدها ماهی کوچک که بسیاری از آنها زنده نیز بودند از ابرهای بارانی آسمان به روی سرشان شدند.

  کارشناسان آب و هوایی در استرالیا معتقدند این ماهی ها در هنگام توفان از آب رودخانه به سمت آسمان مکیده شده و سپس روی این شهر به سمت زمین رها شده اند.

  مارک کرسماکرس یک هواشناس در موسسه تحقیقات استرالیا بیان کرد که این ماهی ها ممکن است مسافتی بین 12 تا 15 کیلومتر را در هوا شناور شده باشند؛ البته بسیاری از آن ها در این انتقال به طور کامل منجمد شده و بعد از مدت زمانی رها میشوند.

  این سومین باراست که این شهر شاهد بارش باران بوده است؛ قبلا نیز در سالهای 1974 و 2004 این اتفاق در این شهر رخ داده بود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران ماهی
  بارش ماهی از آسمان

   

  آیا امکان دارد از آسمان به جای باران، ماهی ببارد؟ بسیاری از دانشمندان این حرف را قبول ندارند ولی در طول قرون بارها و بارها گزارش شده که از آسمان ماهی باریده و بسیاری از آنها در منطقه هند رخ داده است. در کتاب (تاریخ فلسفه) به سال 1816 چنین نوشته شده است: (در جزیره (پرنس ویلز) در هند شرقی مردم آب باران را در پشت‌بام خانه‌هایشان درون مخزن‌های بزرگی جمع می‌کنند. بارها اتفاق افتاده که این مخزن‌ها گاه هفته‌ها خشک بوده‌اند. ولی وقتی فصل بارندگی فرا می‌رسد آنها به سرعت پر از آب می‌شوند. گاهی در این آب‌ها ماهی‌هایی یافت می‌شود که طولشان به چند اینچ می‌رسد. به من گفته‌اند در بنگال هم این اتفاق می‌افتد. می‌گویند این ماهی‌ها با باران می‌آیند. خیلی کنجکاو هستم که بفهمم این ماهی‌ها از کجا سر از مخزن آب روی پشت‌بام‌ها در می‌آورند. کاپیتانی در هند شرقی به من گفت همیشه این ماهی‌ها را دیده است ولی قادر نیست توضیح قانع‌کننده‌ای برای آن بدهد. ظاهرا این پدیده در هندوستان چندان غیرعادی نیست;(جیمز پرین سپ دانشمند) موضوعات غیرعادی درباره باران ماهی می‌نویسد: یک بار ماهی کوچکی را دیدم که وقتی به پایین افتاد هنوز زنده بود. این ماهی در حیاط منزل من در بنارس بر روی تختی با پایه‌های سنگی که در ارتفاع 1/5 متری زمین قرار داشت و مخصوص دود دادن برنج بود، افتاد. آن روز خیلی تعجب کردم ولی بعدها ماهی‌های بیشتری دیدم و فهمیدم آنها با باران می‌آیند. یکی از همسایه‌ها می‌گوید: روز جمعه نهم ماه، ساعت 12 ظهر آسمان ابری شد و باران  بارید و تعدادی ماهی در اندازه‌های مختلف از آسمان به زمین ریختند.   دیگری می‌گوید: یک ماهی درست جلوی چشمم از آسمان افتاد. وقتی جلوتر رفتم ماهی‌های دیگری را هم دیدم که روی زمین افتاده بودند.

   اما راز این ماهیها این است که وقتی در دریاها گردبادهای عظیم بوجود می اید هر چیزی که در اطراف ان باشد به درون طوفان کشیده میشوند وکیلومترها انطرفتر همراه باران به زمین فرود می ایند که مردم به ان می گویند باران ماهی

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران ماهی
  بارش ماهی از اسمان در هندوراس !

   

  باران ماهی، موضوعی عجیب در بین مردم هندوراس نیست. این اتفاق هر ساله بین ماههای می و جولای در منطقه «دیپارتا منتو دیورو» رخ می‌دهد. شاهدان می‌گویند این پدیده با آمدن ابرهایی در آسمان منطقه آغاز می‌‌شود و سپس رعد و برق و طوفان شدیدی روی می‌دهد و باران به شدت می‌بارد. این طوفان و باران حدود 2 الی 3 ساعت به طول می‌انجامد و وقتی تمام می‌شود می‌توان ماهی‌های زنده زیادی را روی زمین پیدا کرد.

  مردم این منطقه این ماهی‌ها را جمع می‌کنند و با آنها غذا می‌پزند. از سال‌ 1998 نیز هر ساله در شهر «یورو»، «جشنواره باران ماهی» برگزار می‌کنند و در آن غذاهایی که با این ماهی پخته شده‌ را می‌خورند

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران ماهی
  باران‌های قورباغه ای

   

  در سال 1837،دانشمندان آمریکایی گزارش کردند که در کانزاس سیتی، قورباغه های زیادی همراه با باران از آسمان به زمین سقوط کرده اند، با اینکه در همان زمان یک تیم تحقیقاتی برای بررسی علت این حادثه تشکیل شد اما در نهایت هیچ دلیلی برای این پدیده عجیب ذکر نشد.

  در جولای 1901، در مینیاپلیس آمریکا که در حاشیه رود می سی سی پی قرار دارد، قورباغه ها و وزغ های زیادی از آسمان به زمین باریدند. حادثه ای که به خبر یک روزنامه ها در فردای آن روز تبدیل شد. روزنامه ها نوشتند: «وقتی که توفان به شدیدترین زمان خود رسید، به نظر رسید که توده سبز رنگی آسمان را فرا گرفت.

  این توده سبز رنگ کم کم به سمت زمین سرازیر شد و وقت که توفان به پایان رسید، مردم با تعجب زیاد دیدند که سطح زیادی از منطقه با قورباغه هایی که تعداد آنها قابل ملاحظه بود پوشانده شده است. تعداد قورباغه ها در بعضی جاها به اندازه ای زیاد بود که عبور و مرور برای ماشین ها و حتی مردم غیرممکن شده بود.

  در سال 1981 هم شهروندهای نافولیون در جنوب یونان تجربه ای مشابه با مردم آمریکا داشتند چون از آسمان شهر آنها هم قورباغه های سبز رنگ کوچکی به زمین می بارید. قورباغه ها روی درختان و زمین می افتادند در حالیکه صدای برخورد آنها با زمین به راحتی شنیده می شد. موسسه هواشناسی یونان هم اعلام کرد که این قورباغه ها همراه با توفان شدیدی به این منطقه آورده شده اند. نکته جالب این جا بود که نوع و نژاد این قورباغه ها نشان می داد که آنها متعلق به شمال قاره آفریقا هستند و این یعنی فاصله زیادی را طی کرده اند تا به یونان برسند.

  در سال 1995، هم یکی دیگر از گزارش هاس مشاهده باران های عجیب ثبت شد. در این گزارش، «تلی استراو» یک شهروند انگلیسی، وقتی که در حال گذراندن تعطیلاتش در اسکاتلند بود، اعلام کرد که هنگام رانندگی در جاده، توفان شدیدی را مشاهده کرده و صدها قورباغه به ماشین او بر خورد کرده اند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران قورباغه
  بارش باران بسیار عجیب گوشت و خون از آسمان!

   

  سالها پیش یعنی در تاریخ اوت 1967 واقعه حیرت انگیزی در برزیل اتفاق افتاد, این واقعه مدتها محققان و دانشمندان را در بهت وحیرت فرو برد . در انروز گروهی از جوانان پرشور که با موتورسیکلت از " ریودوژانیرو " به " سائوپائولو " میرفتند در بین راه با منظره شگفت انگیزی روبرو شدند که هرگز در عمرشان منظره ای چنین وحشتناک را ندیده بودند.

  باران عجیبی میبارید,ولی نمیتوانست یک باران معمولی باشد زیرا هوا ابری نبود تا انسان تصور کند که این یک باران طبیعی است. انچه از اسمان فرو میریخت تاریکتر و سیاهتر از ان بود که انسان تصور کند که قطرات باران است!!

  یکی از جوانانی که در بین موتور سواران بود وکیل دعاوی بنام " مارکوندس فریرو " که در انجا حضور داشت دل بدریا زد و خود را به محل واقعه رساند, ولی با کمال تعجب مشاهده کرد که در منطقه ای به وسعت یک کیلومتر مربع از اسمان گوشت و خون میبارد!!

  مطبوعات " سائوپائولو " روز بعد این واقعه را در تیراژ وسیع بچاپ رساندند و اندازه قطعات گوشت را که از اسمان فرو افتاده بود 5 تا 18 سانتیمتر ذکر کردند , جنس این گوشت ها اسفنجی و رنگشان بنفش بود و هنوز قطرات خون از انها فرو می‌چکید!

  ماموران پلیس در برابر این حادثه عجیب و بی سابقه, حیرت زده برجای ماندند و کاری از دستشان ساخته نبود. پس از تحقیق دریافتند که در روز سقوط این اشیاء از اسمان, هوا صاف و افتابی بوده و در لحظه وقوع این حادثه هیچ هواپیمائی بر فراز ان منطقه پرواز نمیکرده است.

  در اخر چون هیچ مدرکی برای توضیح این بارش عجیب بدست نیامد پلیس برزیل با جمع اوری قطعات گوشت از روی زمین پرونده این ماجرا را مختومه اعلام کردند !!

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : بارانهای عجیب ، باران گوشت