تاریخ : 30 مرداد 1396
زمان : 03:29:14
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 163 بار
 • بازدید دیروز : 815 بار
 • بازدید ماه : 22236 بار
 • بازدید کل : 559300 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  تصاویر جالب از یک شهر اسرار آمیز

  در دخمه سه طبقه زیر زمینی سیاحت کنید

   

  شهر زیرزمینی (اویی) در زیر بافت شهر نوش آباد در 8 کیلومتری شمال کاشان در استان اصفهان قرار دارد. این شهر در 3 طبقه در زیر زمین با عمق بین 4 تا 18 متر بصورت دست کن ایجاد شده و فضاهای متعددی از جمله اطاق، راهرو و چاهها و کانالهای زیادی برای در امان ماندن از دست اشرار دارد.

   

  تا سال 1381 هیچ اطلاعات مستندی از این مجموعه به لحاظ سیستم دفاعی و پناهگاهی از آن در دست نبود و به دخمه های اسرار آمیز شهرت داشت.

  راه‌های ورود به داخل این مجموعه به شکل مخفی در منازل یا داخل قلعه خشتی در مجاور شهر و یا محل‌های پر جمعیت و داخل کانال‌های پایاب‌هایی که از زیر خانه‌ها و برای گذر آب قنات ایجاد شده، چاه‌های داخل مساجد و باغ‌ها و بازارها و هر جایی که در زمان حمله دشمن امکان دسترسی سریع و فرار ساکنان را فراهم می‌کرده، ایجاد شده است.

  در طول مسیر شهر زیر زمینی اطاق‌هایی به ابعاد مختلف برای اسکان موقت حفاری کرده‌اند. در بدنه اطاق‌ها تعدادی تاقچه مشاهده می‌شود. هر اطاق 180سانتی متر ارتفاع دارد.

  اطاق‌ها به شکل تو در تو و با راهروهای زاویه‌دار که دید مستقیم را با فضای بعدی از بین می‌برد، ساخته شده است. در 20سانتی متری زیر سقف و به فاصله 1متر در تمام بدنه اطاق‌ها حفره‌هایی برای قرار دادن چراغ‌های پیه سوز جهت تامین روشنایی فضاها تعبه شده است.

  در بدنه دیوار اطاق‌ها و در بعضی از آنها چاهک‌هایی مشاهده می‌شود که به سختی می‌توان وارد آن شد؛ ارتفاع این چاهکها 3تا 5متر است که راه ارتباطی به طبقات بعدی است.

  با توجه به تو در تو بودن فضاها هیچ گونه مشکل تنفسی احساس نمی‌شود و این یکی از شگفتی‌های داخل این مجموعه است.

  آب مصرفی و شرب ساکنین داخل شهر زیر زمینی توسط راه‌های مخفی که به پایاب‌های مرتبط به رشته قنات‌ها بوده و از زیر زمین می‌گذرد تامین می شد.این فضاها نه تنها در سطح زیرین شهر گسترده شده بلکه تا حصار بیرون شهر و حتی شهر تاریخی و تالار نیاسر راه دارد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : اسرارآمیز ، شهر اسرارآمیز
  شهر اسرارآمیز مدفون در آب

   

  جزایریوناگونی مظهر فرهنگ جزیره نشینی ژاپن ولی در قالب کوچک‌تر است. این جزیره در 68 مایلی ساحل شرقی تایوان قرار دارد و مشخصه آن سواحل کوهستانی ناهموار است. این جزیره 4 الی 10 کیلومتری فضایی بکر و بدیع دارد و دنیای مدرن به آن وارد نشده است. جمعیت بسیار اندک آن ژاپنی‌های بسیار سنتی مهربان و مهمان نواز هستند. ولی جاذبه اصلی این جزیره مخروبه‌های فرورفته در آب ساحل جنوبی یوناگونی است. یک محیط 100×50×25 دست ساز بشر از تخته سنگ هاو صخره‌هاست که از زاویه راست برآمده‌اند.زمان تخمینی ساخت آن به 8000 سال پیش بازمی گردد که برای نوع فناوری موجود در آن زمان محال بوده است.

  برخی باستان شناسان آن را به پیدایش جغرافیایی غیرقابل توضیح نسبت دادند ولی وقتی طراحی راهروها و پلکان بررسی می‌شود به نظر این عقیده غیرممکن می‌آید. این پدیده شگفت انگیز به طور اتفاقی توسط یک غواص در سال 1995 کشف شد این اکتشاف بعد از یافتن نمونه‌هایی از تمدن بشری باستانی بیشتر مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت.

  این ساختمان سنگی عظیم دارای قوس‌های زیبایی از تخته سنگ‌هاست که بسیار شباهت به معماری تمدن اینکا دارد. مذاکرات حاکی از این است که این پدیده متعلق به ماقبل تاریخ تمدن است. برخی حتی ادعا می‌کنند که این شهر زیر آب رفته مربوط به 10000 سال پیش حتی قبل از پیدایش تمدن مصر است.

   

   

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : اسرارآمیز ، شهر اسرارآمیز