تاریخ : 01 شهریور 1396
زمان : 18:07:18
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 493 بار
 • بازدید دیروز : 665 بار
 • بازدید ماه : 493 بار
 • بازدید کل : 561083 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  تمرین تله پاتی Telepathie (انتقال فکر یا الهام)

  نکته- تمرین کلی برای تقویت امور روحی

  همه روزه درساعتی که خودتان تعیین می کنید منظماً در مدتی که کمتر ازیک ربع ساعت نباشد به خود تلقین نمائید و فکرتان راتمرکز بدهید که به شما الهام شود و روح تجلی کند.

   تمرین تله پاتی یا انتقال فکر

  تله پاتی عبارت از این است که دو نفر بدون حرف یا اشاره فقط به وسیله انتقال فکر مطلب خود را خواه در فاصله نزدیک و خواه در مسافت دور مانند تلگراف بی سیم به یکدیگر بفهمانند. اگر بخواهم در این زمینه مطالب را به اطلاع برادران عزیز و خوانندگان گرام برسانم باید کتابها بنویسم، لکن چون مرام من این است که همه چیز را مختصر و مفید بگویم که فهم مطلب نیز از آن برای همه معلوم باشد اینست که رؤس و عمده مطلب و شرح تمرین و عملی را که از آن نتیجه می توان گرفت مختصراً می نویسم:

  برای حصول به این نتیجه که یکی از بهترین و زیباترین تجلیات روحی است دستور زیر را بکار برید تا کامروا شوید. برای این تمرین باید دونفر عمل کنند. بطور مثال شما با یکی از دوستانتان قرار می گذارید تمرینهای این عمل را متدرجاً انجام دهید. ابتدا باید شما دو نفر درمسافت نزدیک در یک محل روبروی هم بنشینید بطوری که بدن شما راست و پیشانی بلند قرارگیرد.(در این امر باید آزادی بدن کاملاً مراعات شود که کسالتی تولید نگردد. باید سعی کنید کاملاً سلامت باشید زیرا سلامتی نخستین شرط موفقیت در این امر است. نباید با فشار و اذیت عمل را انجام داد) باید چشمهای هریک از شما متوجه پیشانی دیگری شود و قبل از عمل ودر حین عمل خواهش و تمنای شما آن باشد که قوای روحی شما دو نفر در یک سطح واقع شده و میل دارند با هم ارتباط یافته و از خواهشهای یکدیگر مطلع شوند و روح شما در یک خط مستقیم رابطه قرار گیرد.

  باید ذهن طرفین ازهر فکری خالی و فکر بالا جایگزین تمام افکار باشد. بعداً شروع کنید به انتقال یک فکر بین خودتان. در ابتدای کار باید یک کلمه ساده و بسیط انتخاب کنید و قبلاً به همدیگر بگوئید که چگونه فکری را می خواهید انتقال دهید، مثلاً یک کلمه ساده مثل «پیغمبر»، «خوب»، «زمین» یا « آسمان» و غیره را انتقال می دهید. بطور مثال یکی از شما «یزدان» را در فکرش خطور می دهد و بطرف می گوید: «من یکی از اسماء الهی را در مغز خود فکرکردم شما توجه پیدا کنید و بگوئید که کدامیک از اسماء را فکرکرده ام» طرف با تمرکز فکر و مراعات دستورات تله پاتی که در بالا گفته شد با قوای روحی این را میگیرد و می گوید: شما در فکر خود گذراندی «یزدان». پس از اینکه از انجام گرفتن قسمت بالا اطمینان حاصل گردید و دامنه تمرین را به شرح زیر ترقی دهید:

  بجای فکر ساده و بسیطی که داشتید اکنون افکار دنباله دار که صورت حکایت و متضمن یک سلسله خاطرات و نتایج باشد به یکدیگر الهام کنید. بطور مثال می گوئیم: قرار می گذارید خاطرات زمان گذشته خود را که هر دو ناظر آن بوده اید بفکر یکدیگر الهام و انتقال دهید. مثلاً شما یک قسمت را انتقال می دهید و بعد که طرف فهمید قسمت دیگر را او الهام می کند و همینطور قسمت به قسمت خاطرات خود را بوسیله فکر به یکدیگر یادآوری و بیان می کنید. بعد او می گوید که چه فکر کردید طرف هم جواب می دهد که شما این را فکر کردید.

  تقریباً مانند دو نفر تلگرافچی است که مطالب را یکی مخابره می کند دیگری می گیرد بعد که گرفت می گوید گرفتم و وقتی تمام شد یک مرتبه هم برای طرف اولی می خواند که بفهمد درست گرفته است. عمل الهام هم تقریباً باید اینطور انجام شود. درهرحال طبق دستور بالا باید ورزش و تمرین روحی انجام گیرد تا روز به روز قدرت الهام زیاد گردد. بعداً که به این قسمت موفقیت حاصل شد می توان راجع به خاطرات و حکایات مربوط به دیگران و سایر چیزهائی که دنباله داشته و پشت سرهم باشد به تمرین پرداخت تا رفته رفته توانائی روحی زیاد گردد.

  پس از آنکه تمرین تله پاتی در مسافت نزدیک با موفقیت انجام شد در مسافت دور که یکدیگر را نبینید انجام می دهید بهاین طریق که قبلاً قرار می گذارید در سرساعت و دقیقه معینی در محلی آرام طبق همان شرایط که گفته شد هریک قرار گرفته و شروع به مخابره روحی نمائید و به ترتیب مذکوره ابتدا افکار ساده و بسیط و بعداً افکار دامنه دار و مفصل را الهام کنید. در اینجا باید نکات مهم زیر را در نظر بگیرید:

  قبلاً موضوعی را که راجع به آن می خواهید مخابره فکری کنید با طرف خود قرار بگذارید و البته طرف شما باید مثل خودتان ورزیده و آشنا به این علم باشد. اما راجع به ساعت فراموش نکنید که باید حتماً ساعت صحیح و دقیقی را که بکار مشغول می شوید قبلاً به یکدیگر اطلاع دهید که سر همان ساعت الهام انجام شود والا نتیجه نخواهد داشت مثل دو نفر تلگرافچی که اگر سر ساعت یکی از آنها حاضر نباشد مخابره صورت نمی گیرد.

  در مسافات نزدیک مثل اینکه هردو در یک شهر در محله های مختلف باشید باید اختلاف ساعتها را در نظر بگیرید و برای احتیاط که مبادا ساعتها جزئی اختلافی باهم داشته باشند چند دقیقه ای در حال انتظار باشید که بتوانید هر دو وقت را باهم وفق دهید. اگر میسر شود توسط تلفن به هم خبر دهید که: «برای مخابره حاضرم» بهتر است. ساعت رادیو نیز برای یک محل یا مسافت دور راهنمای بسیار خوبیست.

  در مسافات دور مثل اینکه شما در یک شهر و طرف شما در شهر دیگر باشد علاوه بر اختلاف ساعت باید اختلاف افق را هم درنظر گرفت. بنابر این قبل از شروع به الهام تقریباً نیم ساعت برای انتظار ظهور و تجلی روحی در نظر بگیرید. این نکته را نیز بخاطر بسپارید که بهترین مواقع برای این مخابره پس از نیمه شب خواهد بود چون موقع استراحت و فکر همه بهتر آماده و جمع است و توجه بیشتر پیدا می کنند.

  ای برادران ارجمند و فرزندان عزیز من اگر طبق دستور بالا رفتار نمائید امیدوارم بزودی نتایج درخشانی در یکی از بهترین و عالی ترین مظاهر قدرت روحی حاصل کنید و پس از آنکه از این مطلب بهره برداری نیکو نمودید دستورات عالی و عظیم روحی دیگر برای شما عزیزان خواهم گفت. این نکته را نیز لازم است بشما برادران عزیز یادآوری نمایم که اگر پس از تمرین نتایج مثبتی نگرفتید مأیوس نشوید زیرا ممکنست نگرفتن نتیجه در اثر علل چندی باشد از این قبیل:

  یک - طرفین سلامت کامل نداشته باشند.

  دو- طرفین خلق خوش نداشته و به گرفتاری فکری دچار باشند.

  سه- بواسطه کار و گرفتاری تشتت فکری در یکی یا هردو طرف موجود بوده و نتوانند تمرکز فکر یا تمرکز قوای دماغی حاصل نمایند.

  این را هم ناچارم بگویم: برای اشخاصی که استعداد روحی عادی و متوسط دارند اگر بتوانند پس از تمرین و زحمات موفق به مخابره فکری ده کلمه ازدور بشوند خوب و رضایت بخش است اما اشخاصی که استعداد روحی بیشتر داشته باشند به موفقیتهای بزرگ نائل خواهند شد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، تله پاتی
  تمرینات تله پاتی (انتقال فکر)

   

  برای انجام دادن این تمرین اول در جای ارام ونسبتا تاریک بدن خود را ریلکس کنید بعد با چند تنفس ارام و عمیق تمام ذهن و بدن خود را ارام کنید سعی کنید به مدت چند دقیقه به هیچ چیز فکر نکنید ( اگر تمرینات قبلی را درست انجام داده باشید حالا به راحتی میتونید فکر وذهن خود را ارام کنید )حالا فرض کنیم که میخواهیم فکری را انتقال دهیم (تله پاتی) در حالی که ریلکس هستین چشمان خود را ارام ببندید وفردی را که می خواهید با او تله پاتی داشته باشید در نظر بگیرید سعی کنید تمام حالت روحی وفیزیکی مثل شکل وحالت صورت طرز صحبت کردن وچیز مورد علاقه ان شخص ...را در ذهن بسیار ارام تجسم کنید به صورتی که انگار او در مقابل شما قرار دارد و شما با او صحبت میکنید (تا اینجا خیلی راحته)حالا تصویر ذهن خود را بزرگتر وشفاف تر کنید تقریبا چیزی شبیه یک فیلم با همه جز ییات ان حالا از او بخواهید کاری را انجام دهد مثلا از او بخواهید که به شما زنگ بزند .بعد از این که در این کار موفق شدید سعی کنید در تمرینات بعدی با استفاده از همین روش از او بخواهید همین عمل را در یک زمان مشخص انجام دهد به همین شکل میتونید تمرینات روگسترده تر و متنوع تر کنید .فقط به یک ارامش وتمرکز احتیاج دارید.(شاید براتون پیش اومده باشه بدون اینکه شما بدونید)

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، تله پاتی
  آموزش تله پاتی به روش ساده

  توجه:هیچ کاری رو بدون داشتن قدرت در اون زمینه نمی شود با تمارین انجام داد

  درهر تمرین یا برنامه تله پاتیک بین دو فرد فرستنده وگیرنده فاصله ای وجود دارد که می توان از چند سانتیمتر تا چند هزار کیلو متر متفاوت باشد میزان فاصله در نحوه و نتیجه ارتباط تله پاتی کمترین تاثیری ندارداگر شما فکر خود را به این امر معطوف و در نتیجه شرطی نماید که در فاصله طولانی بر قراری تله پاتی مشکلتر است این تلقین ذهنی بر روی رفتار شما تاثیر گذاشته ودر عمل نیز در فواصل نزدیک تر نتیجه بهتری کسب می کنید این تصور یا شرطی شدن نادرست و مضر است هرگز به فاصله موجود بین گیرنده و فرستنده اهمیتی ندهید شما به همان میزان از ظرفیت و قابلیتی را که در فاصله نزدیک کسب کرده اید می توانید در فواصل طولانی هم دریافت کنید .

  اصول بنیادی دانش تله پاتی:

  توصیه مشود که تجربیات اولیه درفاصله نزدیک و ترجیحا در یک اتاق آرام صورت گیرد برخی از صاحب نظران معتقدند که افراد حاضر در این جلسات بایستی از لحاظ روحی و عاطفی به هم نزدیک باشند اگر درتمرین های اولیه فرستنده پیام دست راست خود را بر روی دست چپ گیرنده بگذارد این ارتباط جسمی پیوند روحی و عاطفی بهتری را بین آنها ایجاد میکند در آیین سالکان و عارفان شرق آسیا بویژه چین باستان و سرزمین عجایب هند قسمت راست بدن دارای قدرت یا اهمیت مثبت و صادر کننده انرژی می باشد درحالی که سمت چپ دارای انرژی یا الکتریسته منفی و دریافت کننده میباشد .

  زمان مناسب :

  مناسبترین زمان برای ارتباط فکری ساعات آخر شب وصبح زود است در عمل انسان موجودی است که روز را با کار و فعالیت به پایان می رساند و شبها خسته و کوفته نیاز به خوابیدن دارد در شرایط عادی انسان شبها به چرت زدن و خواب الودگی دچار می شود ودرصورت دراز کشیدن به خواب عمیقی فرو می رود زمانی که ما بیدار و مشغول فعالیت هستیم ضمیر اگاه ما فعال است بر عکس هر زمان که ما در وضعیت سکوت و ارامش هستیم ضمیر ناخود اگاه ما فعال میشود در این شرایط انرژی زیادی از مغز ساطع میشود و پراکندگی این امواج نمایانگر وجود شرایط ارامش واسایش فیزیو لوژی در مغز است هر گاه ما بتوانیم جسممان را ریلاکس و غیر فعال کنیم قدرتها و قابلیتهای روحی و روانی فعال و شکوفا میشود گویی در این شرایط کانالهایی که برای فعالیت و کارایی لازمند رها وازاد مشوند در این زمان انسان بهتر وبیشتر می تواند با ضمیر ناخود اگاه خویش که منبع الهام و برکات است رابطه بر قرار کند زمانی که انرژی زیادی از مغز خارج شود روح میتواند خود را از زیر بار سنگینی جسم رها ودر فضای بی کران به پرواز در اید به این حالت وضعیت خروج روح از بدن می گویند

   

  برای انجام تجربه تله پاتیک حداقل به دو نفر نیاز داریم .

  جنسیت:

  چون تله پاتی عبارت از انتقال افکاری است که از یک بار عاطفی و احساسی قوی اکنده شده است بنابراین با توجه به غرایزی که خداوند برایبقای نسل در نهاد بشر قرار داده است ارتباط بین دو جنس مخالف بایستی روشنتر و پر قدرت تری صورت بگیرد نر وماده هریک به تنهایی ناقص هستند و هر کدام از انها سعی دارد با جستجوی جفت خویشبه کمال برسد .

  همان طور که در ارتباط عادی روزمره با دیگران سعی می کنیم با توجه به میزان سن تحصیلات طبقه اجتماعی و قدرت درک انها از زبان و منطق خاصی پیروی کنیم به هنگام بر قراری ارتباط تله پاتی با دیگرانهم بایستی به این عامل مهم توجه کنیم بنابراین اگر بخواهیم با کودکی ارتباط بر قرار کنیم با یستی از تصاویر و سمبلهایی استفاره کنیم که بیشتر مطابق ادراک و روحیات او باشد.

  در روزهای پر گرد وغبار و پر باد وطوفان پیش از رگبارها در زمان فعالیتهای خو رشیدی و به هنگام وجود کامل قرص ماه از انجام تله پاتی خود داری کنید زیرا در برخی از افراد در این ایامممکن است کسالتهای مبهمی از یک سر درد تا افسردگی شدید حملات اسمی و..... دچار باشند بنا بر این هنگامی که هوا کمی ارام وخنک است بهترین زمان برای تمرینات تله پاتی استاین موضوع در روزهای که بارانی به شرطی که رگبار وجود نداشته باشد هم صدق می کند در زمانی که هوا بسیار سرد وگرم است شرایط نا مناسب است شاید دوستان بپرسن چرا دراین موقعها زمانه خوبی نیست. معمولا پیش از رگبارو رعدو برق تحولات شدیدی در میزان فشار و بار الکتریکی هوا پیدا می شود که هر گونه تماس تله پاتیک را مانع میشود مهمترین دلیل برای تو جیه عوارض این اثاربیان شده پیدایش تغیراتی در میزان یو نها یا اتمها و ملوکولهایی است که دارای بار الکتریکی در پوست هستند و انسان شدیدا نسبت به انها حساس است.

  پیام تله پاتیک :

  باید متن و لحنی داشته باشد که گویی خود او به این مطالب فکر می کند و انرا از با زبان خودش بیان می کند :برای مثال اگر بخواهیم که او دستش را بلند کند این پیام یا فرمان به این صورت صادر می گردد :حالا من دست رااز زمین بلند می کنم پس درستی مطالب این است که همه پیامها را تجسم کنید اگر کالایی می خواهید خریداری کنید مهم این نیست که به این کالا احتیاج داری یا نه کافیست که انگیزه و اشتیاق لازم برای خرید یک جنس به وجود آید.

   

  در محیطی ارام بنشینید ودر حال هیپنوز قرار گیرید دوستان همان طورکه قبلاگفتم باید اراده قوی برای این کار داشته باشیددر این مرحله تصویر فرد مورد نظر را تا پانزده دقیقه یا نیم ساعت در ذهن خود مجسم کنید به یاد داشته باشید یک لحظه از ذهن محو نشود اگر چنانچهازذهن تصویر رفت میتونید یک عکس از فرد مورد نظر را در مقابل چشمان خود قرار دهید چند دقیقه ای به ان نگاه کنید بعد چشمان خود را ببندیدوان را مجسم کنید میتونید این کار را برای چند بارارامه بدهید تا موفق به تصویر ان در ذهن شوید تصور کنید شخصی که می خواهیدبر او اثر گذاریددر چند قدمی شما ست یا او را می توانید به وضوح ببینید د رذهن خود خطوط چهره وخطوط بد ن یا نیم رخ اورا مجسم کنید بین 10تا15دقیقه جز به هیکل او به صورت زنده نیندیشید تجسم ذهنتان منحرف نشود در این زمان برای کمک به حافظه متوانید از ان عکس استفاده کنید

  اکنون تصور کنید که فکر واحساس فرد مورد نظر ناگهان در تسخیر تصویرشما قرار گرفته شما را می بیند به شما می اندایشد از دیدن تصویرشما نمتواند دل بکند از ملاحظه ان لذت می برد به این کار ادامه دهید به ارامی به انچه می کنید فکر کنید ما دام به خود تلقین کنید من اورا مجبورمیکنم به من فکر کند کار دیگری نمی تواند بکنداین تصویر ذهن خود را به ذهن او تحمیل کنید دوستان تعجب نکنید این حال را مثل یک فیلم می بینیدتصو رکنید از کنشهایی که شما به او داده اید به هیجان امده حس کنید به سوی شما کشیده میشودوبه خود تلقین کنید {ارزو دارم اورا ببینم و انچه رادر دل دارم به او بگویم }ان قدراین تلقین را تکرار کنید که نتیجه بگیرید تا سر انجام تسلیم خواسته شما شود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، تله پاتی
  اسرار واقعی تله پاتی

  پرورش ارتباط افکار با یکدیگر

  معنای تله پاتی این است که شخص قادر است افکار، احساسات، یا عواطف و هیجانات خودش را بدون استفاده از ذهن خود به شخص دیگری ارسال کند.

  هر کدام از ما توانایی تله پاتی را داریم. پس چرا از آن استفاده نمی کنیم؟ اکثر مردم به اندازه لازم با قصد برای پرورش ذهنشان در استفاده از توانایی های تله پاتیکی شان، وقت صرف نمی کنند. مثل هر نوع مهارت دیگری، آن نیز نیاز به تمرین دارد تا بتوان تله پاتی را خوب انجام داد. به هر حال گاهی اوقات، بدون اینکه از آن آگاه باشیم توانایی های تله پاتیکی ظاهر می شوند، اما شما می توانید این توانایی را تا آن نقطه رشد دهید که با ذهن آگاهتان آن را به کار ببرید.

  درباره موضوعاتی که از قدرت ذهن استفاده می شود شک و تردید وجود دارد. به هر حال در این مورد کمی فکر کنید. حتی خلق و خوی شادمانه و خوب شما، حتی می تواند فقط با قرار گرفتن در کنار کسی که خلق و خوی غمگین، افسرده و ناراحت دارداز بین برود. در آن لحظاتی که شما حالت شادمانه تان از بین می رود، حالت غم و افسردگی را نسبت به فرد دیگر ابراز می نمایید.

  مهم نیست که افراد دیگر راجع به چه مساله ای صحبت می کنند، در واقع آنها احساسات منفی یا هیجانات واقعی خود را به ذهن ناهشیار شما منتقل می کنند. این نوعی از تله پاتی است.

  مطالعات علمی گزارش نموده اند که شما از طریق یادگیری چگونگی ارسال احساسات و افکارتان به سوی شخصی معین و همچنین وارد ذهن ناخوداگاه شدن، قادر می شوید هر نوعی از توانایی های تله پاتیکی که دارید ولی در شما مکنون و پنهان بوده است را دوباره فعال کنید.

  به هر حال برخلاف زبان بومی تان، والدین تان به احتمال زیاد به شما آموزش نداده اند که چگونه از توانایی های تله پاتیکی خود استفاده نمایید. خوشبختانه، این به آن معنی نیست که شما توانایی برقراری ارتباط تله پاتی را ندارید. فقط به این معنی است که شما تاکنون یاد نگرفته اید چگونه از آن استفاده نمایید. اینها ابزارهایی هستند که ما هرگز استفاده از آن را نیاموخته ایم.

  پرورش "نیروی عضلانی فکری"

  اگر شما آموزش زبان ندیده بودید، آیا می دانستید چگونه باید صحبت کنید؟ شما مجبور بودید دهانتان و تارهای صوتی تان را برای شکل گیری کلمات، تمرین و آموزش دهید. مشابه آن، شما نیاز دارید نیروی عضلانی ذهنی ضروری برای تله پاتی را درست کنید.

  بخش های مختلف مغز، عملکردهای مختلفی را کنترل می کنند. سطح هشیار ذهن، بخشی از ذهن است که فعالیت های تله پاتیکی شما را کنترل می کند. یا خلسه هیپنوتیزمی، همچون حالت وضعیت ریلکسیشن عمیقی می ماند که همه افراد توانایی رسیدن به این وضعیت را به راحتی دارند.

  شما نیاز دارید یاد بگیرید چگونه ذهنتان را تا حدی ریلکس کنید که قادر شوید بسادگی به وضعیت نسبتاً خوبی در خلسه برسید. وقتی شما بتوانید در آن موفق شوید، در مسیر آموزش کنترل ذهنتان توسط خودتان هستید.

  تمرکز!

  ممکن است فراگرفتن مهارت حفظ تمرکز بر روی ذهنتان در حالت خلسه، مشکل باشد. به هر حال، در حین حالت تمرکز در خلسه بعدی، روی یک فرد تمرکز کنید، کسی که شما می خواستید با وی تماس برقرار کنید.

  همان طور که به خلسه می روید، تجسم این فرد را ادامه دهید. منظور ارسال افکار مثبت و تصور حرکت این علامت ها به سوی او است. با تجسم این فرد افکارتان به وی می رسد، به انجام آن برای چند دقیقه ادامه دهید و مطمئن باشید که آنها را دریافت خواهند کرد.

  سپس تمرکز خود را کاملا متوقف کنید. همچنین این مساله مهم است که این فرد می تواند احساس نبود و قطع ارتباط با شما را احساس کند، که به احتمال زیاد امیدواری آنان را برمی انگیزد تا سعی کنند دوباره با شما تماس بگیرند و دوباره با شما ارتباط برقرار کنند.

  نکته این جاست که ابتدا روی خودتان تمرکز کنید. سپس وقتی شروع به امتحان روی دیگران می کنید، ذهن شما آماده و پذیرا خواهد شد که افکار، تصورات و احساسات آنان را بهتر و راحت تر دریافت کند.

  تمرین دو نفره

  وقتی با دوست خود تمرین تله پاتی می کنید، یک نفر تصورات ذهنی و فکری خواهد فرستاد و بوسیله فرد دیگر افکار دریافت می گردد. با فرستادن تصویرها و تصورات ساده آغاز کنید، مثل رنگهای روشن و پس از آن می توانید از افکار و تصویرهای پیچیده تر استفاده کنید.

  سپس وقتی که افکار را دریافت کردید همه آن افکار و تصویرهایی که به ذهنتان می آید را بنویسید. پس از هر جلسه تمرین نوشته های خودتان را با نوشته های دوست خود مقایسه کنید. میزان احساسات و تصورات درست را مورد توجه قرار دهید. هر چه بیشتر تمرین کنید، دریافت های شما درست تر و دقیق تر خواهد شد.

  منبع:

  تمام حقوق معنوی و مادی این اثر متعلق به سایت سه نشانه http://www.3neshaneh.com می باشد، اما پخش مطلب با ذکر نام این سایت بلامانع است.

  البته رعایت نکردن این حقوق بسیار آسان می باشد، مهم این است که شما به دنبال چه نشانه ای می باشید.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، تله پاتی
  دورآگاهی، از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  دورآگاهی یا تله پاتی ادارک فراحسی فعالیت روحی فردی دیگر است .تله پاتی، به زبان ساده قدرت و استعداد مخابره پیام یا تصویری از ذهن به ذهن فرد دیگر، بدون استفاده از وسایل حسی مانند سخن گفتن و مشاهده علائم یا حرکات است.

  کلیات

  کلمه «تله پاتی» نخستین بار توسط فردریک مایرز یکی از پایه گذاران انجمن تحقیقات روانی انگلستان به کار گرفته شده‌است. این کلمه از دو لفظ یونانی مشتق شده: یکی "Tele" به معنی «دور»، و دیگری "Paths" به معنی «احساس» است که در مجموع می‌توان آن را «احساس از دور» معنی کرد. این پدیده از یک طرف (دیدگاه) یکی از زمینه‌های EPS (ادراک فراحسی) محسوب می‌شود. چرا که EPS را مشتمل بر تله پاتی، روشن بینی و پیشگویی می‌دانند. ولی در طرف دیگر، از این پدیده به عنوان روشی که بر روی روان فردی دیگر تاثیر می‌گذارند، یاد شده‌است. به این ترتیب می‌توان آن را جزء مضامین PK (روان جنبشی) ویا «تله کینه سیس» نیز طبقه بندی کرد.

  تقسیم بندی

  دیدگاه‌های مختلف، تله پاتی را به دسته‌های مختلفی تقسیم کرده‌اند. یکی از این تقسیم بندی‌ها اینگونه‌است: ۱- تله پاتی بزرگ، یا تله پاتی غیر عمد ویا خود به خود ۲- تله پاتی کوچک یا تله پاتی عمدی یا ایجاد شده ۳- انواع طبقه‌بندی نشده تله پاتی

  منابع

  فصلنامه علوم باطنی، شماره ۳، سال اول، پاییز

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، تله پاتی
  تله‌پاتی چیست؟

  مبحث امروز یکی از مباحث بسیار جذاب برای خودمه

  یکی از موضوعاتی که خیلی وقت بود که ذهن منو به خودش مشغول کرده بود بحث تله پاتی بود و این که اصلا تله پاتی چی هست و مگه ممکنه یه نفر بتونه اون چیزی رو که توی ذهن خودش هست رو به ذهن دیگری منتقل بکنه . راستش خودم الان به این موضوع اعتقاد پیدا کردم که همچین چیزی میشه . در ضمن برای خودم هم بار ها اتفاق افتاده : مثلا یه بار برادرم داشت به چیزی فکر میکرد و من هم که کنارش نشسته بودم به طور ناخود آگاه  همون موضوعی که برادرم بهش فکر می کرد وارد ذهنم شد و با تعجب دیدم که برادرم شروع کرد به صحبت در باره همون موضوع !! در باره شما هم حدس میزنم که این اتفاق افتاده باشه پس واجب شد که پست امروز رو بخونین. تو این پست روش استفاده از این ویژگی یا به عبارتی کنترل کردنش برای ارسال تصورات و خواسته های ذهنی به طور ارادی رو می نویسم:

  تله‌پاتی پدیده یا قابلیتی است برای برقراری ارتباط بین افراد، که عمدتاً به صورت غیرقابل کنترل و در شرایط خاص نیز به صورت کنترل شده، به وقوع می‌پیوندد.

  این پدیده، اگرچه در مصادیق روزمره‌ی آن در عین سادگی، موضوعی قابل توجه و جالب به نظر می‌رسد ولی به جهت امکاناتی که ایجاد می‌کند می‌تواند به عنوان شیوه‌ای خاص و استراتژیک، در دسترسی یافتن به اطلاعات و انتقال آن نیز مورد استفاده قرار گیرد.

  اما یکی از نکاتی که در این موضوع بسیار حائز اهمیت است، وجود اصول و قوانین بنیادین در به‌کارگیری تله‌پاتی به عنوان یک فن و تکنولوژی باطنی است. لازم است بدانیم که وقوع پدیده‌های مربوط به جهان باطنی همچون وقایع این جهانی، دارای اصول و قوانین خاص خود هستند و پدیده‌های روحی و باطنی نیز اغلب بر اساس همین اصول و قوانین بنیادین و مشترک رخ می‌دهند. از این جهت قصد داریم در این شماره به معرفی برخی از اصول پایه تکنولوژی ارتباط ذهنی که تاکنون شناخته شده است، بپردازیم.

  شناخت کامل هر پدیده‌ای، به اقتدار درآوردن و کنترل آن را نتیجه می‌دهد و هر گاه بر چیزی اقتدار پیدا کنیم، قدرت تسلط و تصرف بر آن چیز را می‌یابیم.(1) در علم تله‌پاتی نیز برخی از مفاهیم و مطالب پایه‌ای وجود دارند که اطلاع از آنها در تجربه‌ی این پدیده تأثیرگذار است. نتایج تحقیقات در این زمینه نشان داده است که با شناخت اصول اولیه ارتباط تله‌پاتیک، شرایط برقراری ارتباط مؤثرتری مهیا می‌شود. همچنین آگاهی بر مؤلفه‌های آن، رهنمون تجربه‌ی آگاهانه تله‌پاتی می‌گردد و تله‌پاتی را از یک پدیده‌ی کنترل نشده به پدیده‌ای قابل کنترل تبدیل می‌کند. برخی از اصول بنیادی تکنولوژی تله‌پاتی از این قرار است:

  فاصله: در هر تمرین یا برنامه تله‌پاتیکی بین فرستنده و گیرنده‌ی پیام، فاصله‌ای وجود دارد که می‌تواند از چند سانتی‌متر تا چند هزار کیلومتر متفاوت باشد. افراد به همان میزان از ظرفیت و قابلیتی که در فواصل نزدیک کسب می‌کنند می‌توانند در فواصل طولانی هم دریافت داشته باشند. بنابراین میزان فاصله در نحوه و نتیجه‌ی ارتباط تله‌پاتیکی کمترین تأثیری ندارد.

  زمان: زمان نیز از مؤلفه‌هایی است که در ارتباط تله‌پاتیک تأثیرگذار است. مناسب‌ترین زمان برای ارتباطات فکری، ساعات آخر شب و صبح زود است. زمانی که ما بیدار و مشغول فعالیت هستیم، خودآگاه ما فعال است. برعکس هر زمان که ما در وضعیت سکوت و آرامش، چشمان‌مان را ببندیم، ناخودآگاه ما فعال می‌شود. در زمان آرامش، کانال‌هایی که برای فعالیت و کارآیی روحی لازم‌اند، رها و آزاد می‌شوند و انسان بهتر و بیشتر می‌تواند با ناخودآگاه خود رابطه برقرار کند.

  فرستنده: فرستنده‌ی پیام تله‌پاتیک که به سوژه یا گیرنده، پیام می‌فرستد باید لحنی داشته باشد که گویی سوژه خود به این مطالب فکر کرده و آن را با زبان خویش بیان می‌دارد. برای مثال اگر هدف این باشد که گیرنده‌ی پیام دست راستش را بلند کند، این پیام یا فرمان به این صورت صادر می‌شود: «حالا من دست راستم را بلند می‌کنم». اگر از ضمیر دوم شخص استفاده شود در این حالت سوژه اطلاعات نادرستی را دریافت می‌کند که آن را کاملاً مربوط و مرتبط با خودش نمی‌داند و فکر می‌کند منظور فرد یا شخص دیگری است.

  انگیزه و علاقه: در حالت کلی اگر ما عملی را انجام می‌دهیم به این دلیل است که به واسطه‌ی یک احساس یا انگیزه، برای انجام آن کار تشویق یا تحریک شده‌ایم. این انگیزه ممکن است یک ارزش روحی باشد. پیام تله‌پاتیکی نیز بایستی آنچنان تأثیر داشته باشد که سوژه با شور و شوق درصدد انجام آن برآید و برای آن انگیزه‌ی قوی و روشنی وجود داشته باشد.

  تجسم و تصور: انسان، تصاویر و به ویژه سمبل‌ها را بهتر، راحت‌تر و سریع‌تر از کلمات درک و فهم می‌کند. برای انتقال بهتر پیام‌های تله‌پاتیک، به جای کلمات اغلب از تصویر استفاده می‌شود؛ مثلاً به جای کلمه‌ی سگ، سوژه در شرایطی تجسم می‌شود که سگی را در ذهنش مجسم می‌کند.

  مشخصات فردی: در ارتباط تله‌پاتیک، جنسیت از اهمیت زیادی برخوردار است. بهترین نتایج در شرایطی فراهم می‌شود که فرستنده‌ی پیام، مرد و هدف یا گیرنده یک زن باشد. در شرایط عکس نتیجه از آنچه گفته شد کمتر است. اما برخلاف تأثیر جنسیت، پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد سن در قدرت و قابلیت تله‌پاتی تأثیر ندارد.

  باور و اعتقاد: بهترین تله‌پات‌ها کسانی هستند که به این استعداد و هنر آدمی اعتقاد بیشتری دارند. هر قدر فردی در این زمینه از ایمان و اعتقاد قوی‌تری بهره‌مند باشد به پیشرفت‌های بهتری نایل می‌شود.

  شرایط جوی: بر اساس تحقیقات جدیدی که صورت گرفته، نقش شرایط و اختلالات جوی در میزان قدرت‌ها و قابلیت‌های روحی به خوبی نشان داده شده است. معمولاً در شرایط نامناسب جوی از انجام تمرینات تله‌پاتیک خودداری می‌شود. هوای آرام و کمی خنک و یا ابری و کمی بارانی بدون رگبار، بهترین زمان برای انجام تمرینات تله‌پاتیک است.

  تعدد افراد: برای انجام یک تجربه‌ی تله‌پاتیک حداقل به حضور دو موجود زنده نیاز است. در اینجا از دو موجود زنده صحبت شده و نه لزوماً دو سوژه‌ی انسانی، زیرا تله‌پاتی بین گیاهان و جانوران و یا بین انسان با گیاهان و جانوران هم تحقق پیدا می‌کند. از سوی دیگر ادراکات تله‌پاتیک به صورت دسته‌جمعی هم تحقق پیدا می‌کند. اما گاهی زمانی که به صورت گروهی این گونه آزمایش‌ها انجام می‌شوند احتمال دریافت نادرست پیام وجود دارد. اگر گیرنده در دریافت پیام دچار اشتباه شود، امکان دارد آن را درست به همان صورت به دیگران هم منتقل سازد.

  «والری سانفو»، نویسنده‌ی کتاب اصول بنیادی‌ دانش تله‌‌پاتی در بیان تجربه‌‌ای در این رابطه چنین عنوان می‌کند: «در یک تجربه‌ی تله‌پاتیک گروهی، من به همراه یک دستیار، بنا بود رنگ زرد را برای گروه مخابره کنیم. در لحظه‌ی آزمایش من به یک خورشید پرعظمت زرد فکر کردم و دستیارم به یک قناری زرد فکر کرده بود. در تجزیه و تحلیل به دست آمده متوجه اختلال و آمیزش این مفاهیم در اذهان سوژه‌ها شدیم. برخی از سوژه‌ها به احساس رنگ زرد یا خورشید نایل شده بودند و عده‌ای هم یک پرنده، یک بال و یا یک دایره را در ذهن‌شان دریافت کرده بودند.

  ذهنیت سوژه

  کسانی که با ریزه‌کاری‌ها و محدودیت‌های تله‌پاتی آشنایی ندارند، تصور می‌کنند هر وقت که بخواهند می‌توانند از تله‌پاتی به جای تلفن و تلکس استفاده کنند. اینها بد نیست به این نکات توجه داشته باشند که همیشه نمی‌توان به صورت ارادی و برنامه‌ریزی شده به ارسال پیام‌های دلخواه اقدام کرد. همچنین در تجربیات و ارتباطات تله‌پاتیک نمی‌توان هر پیام و دستوری را برای هر فردی ارسال کرد و این که تصویر ذهنی هر فرد، از هر واژه‌ای، تصور خاصی دارد. برای مثال اگر ما به گل یا پرنده خاصی فکر کنیم و آن را از طریق تله‌پاتی ارسال کنیم، این احتمال وجود دارد که سوژه، گل یا پرنده‌ی دیگری را به صورت متفاوتی دریافت کند.

  اما با وجود لحاظ نمودن کلیه‌ی این اصول بنیادی و البته مسائل دیگری که در اینجا امکان پرداختن به آنها مهیا نشد، هم چنان یک سؤال در ذهن وجود دارد و آن اینکه: آیا می‌توان روی افکار دیگران اثر گذاشت؟

  پاسخ این سؤال مثبت است. این اصل و روش شناخته‌ شده‌ای است که نه تنها در بسیاری از تبلیغات تجاری، بلکه از طرف دولت‌ها و ایدئولوژیست‌ها نیز مکرراً مورد استفاده قرار گرفته و می‌گیرد. اکثر آنها برای تأثیرگذاری و دستکاری تفکر افراد جامعه به نفع خویش از این روش استفاده می‌کنند. در واقع تله‌پاتی برای برخی افراد سودجو، ابزار مؤثری محسوب می‌شود. مکانیزم انجام این تلقینات ذهنی و برخی شیوه‌های مقابله با آن مبحثی است که در فرصت‌های آتی به آن خواهیم پرداخت.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، تله پاتی