تاریخ : 29 مرداد 1396
زمان : 14:05:32
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 409 بار
 • بازدید دیروز : 864 بار
 • بازدید ماه : 21667 بار
 • بازدید کل : 558731 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  معمای عجیب جک چشم سرخ

  از ژرفای شبی سیاه موجودی محیرالعقول پرنده و ترسناک بیرون پرید که بیش از شش سال باعث وحشت مردم شد.

  در ابتدا وجود او را هیچکس باور نمی کرد هیچ کس وقتی به گفته های اهالی جنوب غربی لندن که مدعی بودند موجودی را دیده اند که پرواز می کرد وقعی نمی گذاشت اما گزارشات ادامه یافت و در ۱۸۳۸ نقل تمام محفل بود.

  جین آلزوپ دختری جوان و زیبا بود که با دو خواهر و پدرش در خانه کوچکی درکوچه بیرهیند زندگی می کرد او شنیده بود که مردم درباره جک چشم سرخ چیزهایی می گویند اما اعتنایی به این افسانه نداشت.

   یک شب ضربه هایی پیاپی به در خانه آنها خورد جین نزدیک در رفت و شنید که من افسر پلیس هستم برایم چراغی بیاورید جک چشم سرخ را دستگیر کردیم.

  جین با خود اندیشید و لابد راست می گوید. به سرعت دوید و شمعی آورد و ازخانه بیرون دوید اما به محض اینکه شمع را به مرد داد او گردنش را گرفت وبازویش را بدور گردن او حلقه کرد و به تن و بدن او چنگ کشید.

  دختر جیغ کشید و خود را رها کرد مرد او را تعقیب کرد و موهایش را گرفت و به صورت و گردنش چنگ زد. خواهر دختر با صدای جیغ او به خیابان دوید و فریاد زد تا مردم به کمک آیند اما پیش از آنکه کسی بتواند راه مرد را ببندد او درتاریکی ناپدید شد.

  جین بعدا چنین شرح داد: کلاهی عجیب بر سر داشت و لباس چسبان سفیدی مثل مشمعبر تن صورتش مخفی بود اما چشمانش مثل دو تکه آتش می درخشید ناخنهایش چنگالهای بلندی داشت و از دهان او دود سفید و ابی بیرون می زد. این شرح وتوصیف بعدها بارها و بارها شنیده شد همیشه همان چشمهای دوزخی چنگالها ولباس چسبان سفید.

  لوس اسکیل ۱۸ ساله هنگام غروب از منزل برادرش خارج شد خواهرش همراه او بود در کوچه حرکت می کردند که شبح بلند سیاهی از تاریکی بیرون پرید شعله سرخی از دهانش خارج می شد به چشمان لوسی آسیب رساند.

   در طی سالها ۱۸۵۰ و ۱۸۶۰ جک چشم سرخ در همه انگلستان دیده شد بخصوص در مرکزکشور. در ۱۸۷۰ بعضی از مقامات پلیس و ارتش که برای دستگیری او در کمینبودند گزارش کردن که به شدت توسط شبحی که از تاریکی بیرون جهیده آنها رامضروب کرده سپس به سقف پاسگاه آنها پریده صدمه خورده اند. مردم خشمگین درمحله لینکلن در شب سال نو ۱۸۷۷ به سوی جک شلیک کردند اما او قهقهه ای زد وناپدید شد.

   تا به امروز کسی نفهمیده جک که یا چه بوده مدتی سوظن متوجه شخصی به نام مارکیز واترفورد شده بود اما گرچه او یکی از دیوانه ترین دیوانگان دورانویکتوریا بود اما آدم شروری نبود.

   چشمان دوزخی جک آخرین بار در ۱۹۰۴ در لیورپول دیده شد و ۶۷ سال بعد ازاولین باری که او را دیده بودند از زمین به سقف خانه ای پرید و ناپدید شد.

   آیا او برای همیشه ناپدید شده است؟

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، سوالات بی پاسخ
  همهمه اسرارآمیز زمین

  به دقت گوش کنید. صدای وزوز زمین را می شنوید؟ آن هم نه در یک نت، که در دو نوت. فکر می کنید منبع این صدا چیست؟

  نزدیک به یک دهه است که زمین شناسان، وزوز آرام و عمودی زمین را می شناسند. برخی حدس می زنند این صدا توسط ضربات یکنواخت امواج در اعماق اقیانوس ها تولید می شود.

  اما یک گروه تحقیقاتی آلمانی به تازگی توانسته است صدای یک نت دوم و افقی را هم بشنود. دیتر کرل و رودلف ویدمر اشنیدریگ از دانشگاه اشتوتگارت در آلمان، این نتیجه را با تحلیل اطلاعات ۱۱ساله لرزه نگارهای نصب شده در ۴نقطه ایزوله در خاک آلمان، ژاپن و چین بدست آورده اند.

  لرزه نگارها برای آشکارسازی حرکت های جزئی موازی با سطح زمین طراحی شده اند. اما تغییرات فشار جو نیز می تواند با اعمال نیروهای متغیر بر زمین در نزدیکی حسگرها، انحرافی در لرزه نگار ایجاد کند و علایمی شبیه به یک سیگنال لرزشی را تولید کند. این می تواند گول زننده باشد. اما این گروه در هر چهار ایستگاه، وجود یک سیگنال افقی را احساس کرده است. این سیگنال با سرعت یک میکرومتر در هر سه دقیقه حرکت می کند و سر منشا افقی آن، آن را از نوسان عمودی مجزا می سازد.

  هرچند به نظر می رسد وقایعی مانند زمین لرزه، آتشفشان و طوفان های شدید این سیگنال ثابت را تقویت می کنند، منبع آن هنوز یک معماست. ویدمر اشنیدرینگ می گوید :« بسآمد سیگنال جدید این فرض را به ذهن می رساند که چیزی در حال پیچیدن به دور سطح سیاره است و هنگامی که آزاد می شود، پوسته بخاطر الاستیسیته به جلو و عقب تاب می خورد. شاید بادهای حلزونی که بخاطر کاهش فشار جو شکل می گیرند، نوعی فشار برشی بر پوسته زمین وارد می کنند. اما این ایده صرفا تیری در تاریکی است! »

  اما دیگر کارشناسان در آسمان ها به دنبال منشا این صدا می گردند. در گردهمایی سالانه انجمن ژئوفیزیک آمریکا در دسامبر گذشته، دیوید تامسون از دانشگاه کوئینز در کانادا و فرانک ورنون از موسسه اقیانوس شناسی اسکریپس در کالیفرنیا، اعلام کردند که وزوز جدید با تغییرات میدان مغناطیسی خورشید سنکرون شده است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، سوالات بی پاسخ
  کشف عجیب نیمرخ گاندی در مریخ

  اکنون که برنامه گوگل مریخ در دسترس همگان قرار گرفته، برنامه‌ای جدید که با ترکیب نقشه‌های ماهواره‌ای از سیاره سرخ ایجاد شده است، مشتاقان فضا در سرتاسر جهان در حال کشف ساختارهای جالب توجه و جدید بر روی سطح مریخ هستند.

  جدید ترین پدیده شگفت انگیزی که بر روی تصاویر گوگل مریخ توسط فردی ایتالیایی کشف شده، فردی که طی هفته‌های گذشته ادعا کرده توانسته بر روی مریخ بافت گیاهی و ورودی تونلی زیرزمینی به سوی یک شهر ویران شده را بیابد، تصویری نیم رخ از «مهاتما گاندی» است!

  کشف تصویر یک چهره بر روی مریخ را در سال ۱۹۷۶به یاد دارید؟ تصویری که توسط فضاپیمای وایکینگ ۱به ثبت رسیده و از وضوح تصویری پایینی برخوردار بود. پس از انتشار این تصویر بسیاری آن را ساخته دست بشر تصور کردند اما تصویری دیگر که سال گذشته توسط فضاپیمای HiRISE از همان نقطه و با وضوح بالاتری به ثبت رسیده بود، نشان داد این ساختار چهره مانند تنها یک سطح به شدت ناهموار است.

  این بار نیز موردی مشابه پیش آمده است، یکی از محققان دانشگاه آریزونا که مسئولیت پایگاه داده‌های تصاویر به ثبت رسیده از مریخ را به عهده دارد، موقعیت دقیق این تصویر گوگل مریخ را بر روی سیاره سرخ شناسایی کرد و دریافت این تصویر، عکسی با وضوح پایین بوده است که توسط مدارگرد مریخی اکسپرس اروپا به ثبت رسیده است.

  تصویری با وضوح بالاتر از همین منطقه که توسط دوربین CTX مدارگرد اکتشافی مریخ ناسا به ثبت رسیده است، نشان داد که تصویر گاندی بر روی مریخ توهمی بیش نیست و این منطقه مشابه مورد پیشین منطقه‌ای ناهموار بوده است که به دلیل پایین بودن وضوح تصویر اولیه به این شکل دیده می‌شده است.

  به گفته محققان، این منطقه از مریخ در واقع گودالی است که در اثر فروریختن به وجود آمده و بر خلاف آنچه در تصاویر گوگل مریخ دیده می‌شود، به هیچ وجه برآمده نیست.

  بر اساس گزارش ان.بی.سی، به گفته محققان «پاریدُلیا» عنوان علمی این رویداد است، دیدن چهره و یا اشکال معنی دار در همه جا در حالی که واقعا وجود ندارد و از آنجایی که انسانها اطلاعات زیادی درباره چهره هم نوعان خود دارند، می‌توانند در هر جایی چهره ببینند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، سوالات بی پاسخ
  مقدمه بخش سوالات بی پاسخ

  مهمترین کلامی که هنگام سوال بر زبان می‌آید بی‌شک کلمه «چرا» می‌باشد. کلمه‌ای که مسلما بخش بسیار عظیمی از پیشرفت انسان در گرو آن بوده، هست و خواهد بود. اما یکی از دلایلی که موجب ابراز این کلمه می‌شود، مشاهده شواهدی است که به ظاهر نباید وجود داشته باشند. دیدن تفاوتهای غیرعادی در مکانهایی انتظارشان نمی‌رود شاید دلیل مهمی برای ابراز کلمه «چرا» باشد.

  دیدن موجودات ناشناخته و غیرقابل طبقه‌بندی و یا موجوداتی که با همنوعان خود تفاوتهای بسیار فاحشی دارند باعث می‌شود که انسان به دنبال چرایی باشد. به یاد می‌آوریم وقتی اولین میمون زال‌تن «سفید» مشاهده شد، انسانها به دنبال موجودات زال‌تن دیگری نیز گشتند و تعداد زیادی از آنها را به دست آوردند.

  در آن زمان نیز چرایی مسئله مهمی بود. دانشمندان در این مورد به طور مثال با سعی و تلاش به دلیل اولیه‌ای دست یافتند که تو.ضیح می‌داد عدم وجود رنگدانه‌ها باعث زال‌تنی در موجودی خاص شده اما در نهایت موفق نشدند که بگویند چرا این زال‌تنی با این خصوصیات ایجاد شده است.

  این بخش از سایت مجردات به شواهدی عمومی و علمی می‌پردازد که توضیح آنها شاید در آینده‌ای دور یا نزدیک به دست بیاید.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، سوالات بی پاسخ