تاریخ : 01 شهریور 1396
زمان : 18:12:04
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 518 بار
 • بازدید دیروز : 665 بار
 • بازدید ماه : 518 بار
 • بازدید کل : 561108 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  موفقیت در خواندن فکر افراد از روی مردمک چشمشان

  یک گروه از محققان استرالیایی، آلمانی و آمریکایی به دریچه ای جدید برای خواندن ذهن افراد دست یافتند.

  به گزارش باشگاه خبر نگاران به نقل از خبر گزاری آسوشیدپرس،یک گروه از دانشمندان استرالیایی، آلمانی و آمریکایی با بررسی تغییرات فلکی گونه مردمک چشم ،موفق به پیش بینی فکر انسان شدند.

  بر اساس این گزارش، محققان دانشگاه فیلیپس مارلورگ آلمان در یافتند، هنگام تصمیم گیری وضعیت مردمک چشم افراد تغییر کرده وگشادو تنگ می شود.

  به گفته این محققان از طریق بررسی عکس العمل مردمک چشم می توان به دقت تومو گرافی مغزی افکار انسان را پیش بینی کرد.

  این گزارش حاکیست،محققان با استفاده از این دو روش موفق شدند عدد انتخابی شرکت کنندگان در تحقیق را از روی شکل مردمک آنها تشخیص دهند،در این حالت مردمک چشم فرد باز تر می شود.

  گفتنی است، واکنش های مردمک تحت هورمون نوآدرنالین است واین هورمون در پروسه و روند تصمیم گیری و فکر کردن در مغز نقش مهمی ایفا می کند

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، خواندن افکار
  خواندن فکر با اسکن مغزی

  دانشمندان با استفاده از اسکنرهای مغزی می توانند ذهن افراد را بخوانند. هر روز به طور طبیعی افراد برای کارهای بسیاری برنامه ریزی می کنند، از رفتن به خرید تا گذاشتن یک قرار ملاقات. ولی مغز چطور این فکرها را طبقه بندی و در خود حفظ می کند؟

  دانشمندان طی مطالعات جدید توانسته اند محل ثبت این برنامه ریزی ها را در مغز بیابند و به ماهیت این موضوع پی ببرند. تا پیش از این هرگز امکان دریافتن مقاصد افراد در آینده و پیش خوانی ذهن از طریق بررسی فعالیت مغزی برای علم ممکن نشده بود.

  این پروژه تحقیقی، توسط پروفسور «جان دیلن هاینس» از انستیتو تحقیقات درک انسانی و مغز و گروه همکار او از دانشگاه آکسفورد، لندن و توکیو انجام شده است . پروژه به این صورت انجام شد که دو عدد خاص به افراد مورد آزمایش اعلام و از آنها خواسته شد براساس میلشان دو عدد را با هم جمع یا از هم کم کنند و عدد حاصل را چند ثانیه در ذهنشان نگه دارند.

  در نهایت عدد مربوط روی صفحه مانیتور نقش می بست. طی شیوه اسکن مغزی که «تصویربرداری از ارتعاشات مغناطیسی» نامیده می شود، محققان قصد و نیت سوژه انسانی را حتی پیش از آنکه وی در ذهنش تصمیم بگیرد، با 70درصد قطعیت پیش بینی می کنند. گروه با استفاده از نرم افزاری که الگوهایی رفتاری و تصمیم گیری را در خود دارد، می تواند از میان رفتارهایی که معمولادر مواجهه با افکار و موقعیت های مشابه روی می دهد، قصد و تصمیم سوژه را مشخص و آن را ثبت کند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، خواندن افکار
  خواندن افکار دیگران از طریق چشم

  تحقیقات دانشمندان نشان میدهد چشم ها واقعا دریچه ای به درون افکار انسان ها هستند و می توان با بررسی حرکت و نگاه انسان ها به افکار آنها پی برد. تحقیقات دانشمندان نشان می دهد چشم ها واقعا دریچه ای به درون افکار انسان ها هستند و می توان با بررسی حرکت و نگاه انسان ها به افکار آن ها پی برد.

  چگونه از طریق چشم افکار دیگران را بخوانیم

  یک نگاه مختصر به بالا یا پایین ، چپ یا راست می تواند به فهمیدن آنچه که در ذهن هر انسانی می گذرد کمک کند. در یک تحقیق که توسط دانشگاه ملبورن انجام شده است ، از داوطلبان خواسته شد به یک سری از اعداد بین یک تا ۳۰ فکر کنند و آنها را به صورت تصادفی بیان کنند.

  دانشمندان حرکات چشم هر نفر را تحلیل کرده و اعلام کردند که میتوانند عددی را که هر شخص در ذهن خود به آن فکر می کند را با دقت بالایی حدس بزنند. این تحقیقات نشان می دهد که هنر خواندن ذهن می تواند با کمک مطالعه حرکات و حالات غیر ارادی چهره به صورت علمی دربیاید.

  دکتر مایکل نیکولاس یک عصب شناس و یکی از نویسندگان این تحقیق در این باره گفت : چشم ها نه تنها به ما اجازه می دهند که دنیای اطراف خود را ببینیم ، بلکه با کمک آنها میتواند به دنیای درون ذهن انسان ها هم نفوذ پیدا کرد.

  در این تحقیقات که نتایج آن در نشریه Current Biology به چاپ رسیده است ۱۲ مرد راست دست در یک اتاق تاریک قرار گرفتند و از آنها خواسته شد اعداد بین یک تا ۳۰ را به طور کاملا تصادفی لیست کنند.در این بین حرکات چشم آنها به طور کامل جزئی تحت نظر قرار گرفت و هر حرکت کوچک ثبت شد.

  دانشمندان متوجه شدند اگر چشم افراد کمی به طرف چپ و سپس اندکی به سمت پایین حرکت کند ، احتمالا عدد بعدی که آنها انتخاب می کنند کوچک تر خواهد بود ، اما اگر آنها چشمان خود را به سمت راست و بالا حرکت دهند احتمالا عدد بزرگتری را انتخاب خواهند کرد. در این تحقیقات دانشمندان توانستند در ۶۰ درصد موارد به درستی عدد بعدی را حدس بزنند. دکتر توبیاس لوتشر در این باره گفت : ما معمولا اعداد را در یک خط تصور میکنیم.

  زمانی که ما در مورد اعداد فکر می کنیم به طور خودکار آنها را در فضا تصور می کنیم و اعداد کوچک را در سمت چپ و اعداد بزرگتر را در سمت راست قرار می دهیم.این در حالی است که ما خودمان هم به این نوع تصور ذهنی که از اعداد داریم توجه نمی کنیم. دانشمندان با انجام این تحقیقات به این نتیجه رسیدند که این گفته قدیمی که چشم ها میتوانند انسان را لو بدهند درست است.

  این یافته ها نشان می دهد ارتباطات بسیار پیچیده ای بین افکار انسان ها ، حرکات بدن و جهان اطراف ما وجود دارد. این تحقیقات می تواند از این منظر هم قابل توجه باشد که فکر کردن ساده نسبت به اعداد تصادفی منجر به تغییرات سیستماتیک در موقعیت چشم انسان ها میشود.قبلا نیز حرکات عرضی چشم به محاسبات ریاضی و یادآوری خاطرات گذشته مرتبط شده بود.

  پروفسور ریچارد وایزمن استاد روانشناسی دانشگاه هرت فورد شایر در این باره گفت : مغز انسان ها افکار و حرکات بدن را کنترل می کند.اما سوال اصلی این جاست که کدام یک زودتر اتفاق می افتند ، فکر کردن یا حرک بدن؟ به نظر می رسد که این حرکت ها هستند که بر تفکرات انسان ها مقدم هستند و این بسیار موضوع جالبی است.

  پروفسور وایزمن گفت آین تحقیقات بر اساس مطالعاتی بود که توسط ادماند جکوبسون روانپزشک آمریکایی در دهه ۱۹۵۰ انجام شد که در طی آن از شرکت کنندگان در تحقیق خواست که به برج ایفل فکر کنند و در این هنگام آنها به طور ناخودآگاه به سمت بالا نگاه می کردند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، خواندن افکار
  از طریق چشم می توان افکار انسان ها را خواند

  تحقیقات دانشمندان نشان میدهد چشم ها واقعا دریچه ای به درون افکار انسان ها هستند و می توان با بررسی حرکت و نگاه انسان ها به افکار آنها پی برد.

  تحقیقات دانشمندان نشان می دهد چشم ها واقعا دریچه ای به درون افکار انسان ها هستند و می توان با بررسی حرکت و نگاه انسان ها به افکار آن ها پی برد.

  یک نگاه مختصر به بالا یا پایین ، چپ یا راست می تواند به فهمیدن آنچه که در ذهن هر انسانی می گذرد کمک کند.

   

  در یک تحقیق که توسط دانشگاه ملبورن انجام شده است ، از داوطلبان خواسته شد به یک سری از اعداد بین یک تا ۳۰ فکر کنند و آنها را به صورت تصادفی بیان کنند.

  دانشمندان حرکات چشم هر نفر را تحلیل کرده و اعلام کردند که میتوانند عددی را که هر شخص در ذهن خود به آن فکر می کند را با دقت بالایی حدس بزنند.

  این تحقیقات نشان می دهد که هنر خواندن ذهن می تواند با کمک مطالعه حرکات و حالات غیر ارادی چهره به صورت علمی دربیاید.

  دکتر مایکل نیکولاس یک عصب شناس و یکی از نویسندگان این تحقیق در این باره گفت : چشم ها نه تنها به ما اجازه می دهند که دنیای اطراف خود را ببینیم ، بلکه با کمک آنها میتواند به دنیای درون ذهن انسان ها هم نفوذ پیدا کرد.

  در این تحقیقات که نتایج آن در نشریه Current Biology به چاپ رسیده است ۱۲ مرد راست دست در یک اتاق تاریک قرار گرفتند و از آنها خواسته شد اعداد بین یک تا ۳۰ را به طور کاملا تصادفی لیست کنند.در این بین حرکات چشم آنها به طور کامل جزئی تحت نظر قرار گرفت و هر حرکت کوچک ثبت شد.

  دانشمندان متوجه شدند اگر چشم افراد کمی به طرف چپ و سپس اندکی به سمت پایین حرکت کند ، احتمالا عدد بعدی که آنها انتخاب می کنند کوچک تر خواهد بود ، اما اگر آنها چشمان خود را به سمت راست و بالا حرکت دهند احتمالا عدد بزرگتری را انتخاب خواهند کرد.

  در این تحقیقات دانشمندان توانستند در ۶۰ درصد موارد به درستی عدد بعدی را حدس بزنند.

  دکتر توبیاس لوتشر در این باره گفت : ما معمولا اعداد را در یک خط تصور میکنیم .زمانی که ما در مورد اعداد فکر می کنیم به طور خودکار آنها را در فضا تصور می کنیم و اعداد کوچک را در سمت چپ و اعداد بزرگتر را در سمت راست قرار می دهیم.این در حالی است که ما خودمان هم به این نوع تصور ذهنی که از اعداد داریم توجه نمی کنیم.

  دانشمندان با انجام این تحقیقات به این نتیجه رسیدند که این گفته قدیمی که چشم ها میتوانند انسان را لو بدهند درست است.این یافته ها نشان می دهد ارتباطات بسیار پیچیده ای بین افکار انسان ها ، حرکات بدن و جهان اطراف ما وجود دارد.

  این تحقیقات می تواند از این منظر هم قابل توجه باشد که فکر کردن ساده نسبت به اعداد تصادفی منجر به تغییرات سیستماتیک در موقعیت چشم انسان ها میشود.قبلا نیز حرکات عرضی چشم به محاسبات ریاضی و یادآوری خاطرات گذشته مرتبط شده بود.

  پروفسور ریچارد وایزمن استاد روانشناسی دانشگاه هرت فورد شایر در این باره گفت : مغز انسان ها افکار و حرکات بدن را کنترل می کند.اما سوال اصلی این جاست که کدام یک زودتر اتفاق می افتند ، فکر کردن یا حرک بدن؟

  به نظر می رسد که این حرکت ها هستند که بر تفکرات انسان ها مقدم هستند و این بسیار موضوع جالبی است.

  پروفسور وایزمن گفت آین تحقیقات بر اساس مطالعاتی بود که توسط ادماند جکوبسون روانپزشک آمریکایی در دهه ۱۹۵۰ انجام شد که در طی آن از شرکت کنندگان در تحقیق خواست که به برج ایفل فکر کنند و در این هنگام آنها به طور ناخودآگاه به سمت بالا نگاه می کردند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، خواندن افکار
  خواندن فکر دیگران با عینک مخصوص

  محققان موسسه فناوری ماساچوست در حال ساخت یک عینک هستند که می‌تواند تفکرات فرد مقابل را آشکار کند.

  این عینک که «پرتوایکس اجتماعی» نام دارد از یک دوربین داخلی برخوردار بوده که به نظارت بر حالات صورت افراد دیگر پرداخته و این داده‌ها را با ۲۱ حالت شناخته شده انتقال احساس مطابقت می‌دهد.

  این عینک در مرحله بعدی از طریق یک گوشی و چراغ‌های روی عینک از احساسات فرد مقابل خبر می‌دهد.

  در سیستم شبه چراغ راهنمایی این عینک، رنگ قرمز نشان‌دهنده حالت منفی، رنگ زرد به معنی حالت نیمه علاقمند مخاطب و رنگ سبز به علاقمند بودن فرد اشاره دارد.

  به گفته محققان، استفاده از این عینک‌ها در جریان یک گفت‌وگو مانند داشتن یک حس اضافی است که شما را از علاقمند یا بی‌حوصله بودن طرف مقابل آگاه می‌کند.

  گوشی‌های این دستگاه برای افراد مبتلا به اوتیسم طراحی شده که در تعامل با دیگران با مشکلاتی روبرو هستند؛ اما این تیم تحقیقاتی اکنون از این فناوری استفاده‌های بهتری کرده‌اند.

  این نمونه پیش‌ساخت در حال حاضر با استفاده از دوربینی به اندازه یک دانه برنج در قاب عینک کار می‌کند که با یک سیم به یک رایانه کوچک قابل اتصال به بدن متصل می‌شود.

  این دوربین به نظارت بر این مطلب می‌پردازد که چقدر و هر چند وقت یکبار هر کدام از این ۲۴ حالت در صورت فرد نقش می‌بندند. سپس این اطلاعات توسط نرم‌افزار داخل رایانه تحلیل شده و پس از مقایسه با بانک حالات چهره به فرد منتقل می‌شود.

  این عینک‌ها هنوز در مراحل اولیه قرار داشته و تنها در ۴۵ درصد موارد درست عمل می‌کنند، چیزی که محققان امیدوارند در جریان پیشرفت این عینک، بهبود پیدا کند.

  این محققان در مرحله بعدی امیدوارند که بتوانند روزی یک عینک تقویت کننده واقعیت بسازند که اطلاعات درمورد احساسات فرد مقابل را بر روی عدسی شیشه منعکس کند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، خواندن افکار
  خواندن فکر انسان نیز محقق شد

  دانشمندان امکان خواندن افکار انسان را ثابت کردند.

  محققان مرکز عصب شناسی کالج لندن معتقدند با استفاده از صفحه نمایشگرو اندازه گیری فشار خون می‌توان فعالیت مغز را کنترل و حافظه انسان را بررسی کرد.

  براساس این گزارش دانشمندان با قرار دادن داوطلبان در دنیای مجازی شبیه سازی شده توانستند تغییراتی را که در مغز انها رخ می‌دهد مشاهده کنند و به بیان دیگر افکار انها را بخوانند.

  محققان طی بررسی‌های خود از فناوری جدیدی استفاده کرده‌اند که به انها امکان می‌دهد هر منطقه مغز را در زمان فعالیت ان مورد بررسی قرار دهند و تغییرات هر قسمت مغز را در زمان واکنش دادن به مسائل مختلف مشاهده کنند.

  انها معتقدند این کشف جالب به ساخت دستگاههایی به منظور نمایش حافظه انسان، بهبود حافظه‌های اسیب دیده به خاطر برخی بیماریها و درک روند شگفت انگیز ثبت خاطرات در مغز کمک می‌کند. انها در عین حال احتمال خطر حمله به حافظه انسان را منتفی می‌دانند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، خواندن افکار
  آموزش تله پاتی و خواندن فکر دیگران

   تله پاتی چیست و چگونه انجام می گیرد ایا تله پاتی حقیقت دارد ؟

  ارتباط بین دو ذهن را تله پاتی می گویند . ارتباط بدون استفاده از حواسپنج گانه را منظورم است. ممکن است شما بخواهید حرفی را بزنید و دقیقا همانمطلب را دیگری می گوید یا اینکه با کسی کاری داشته باشید و او به شما زنگبزند اینها ارتباطات تله پاتی هستند . البته هنوز مشخص نیست که چگونهانجام می گیرد ولی با تمریناتی می توان آنها را افزایش داد. فرضیه ای کهدر تله پاتی وجود دارد این است که افکار به صورت ارتعاش در فضا پراکنده میشود و به سمت کسی که منظور ما است و حتی دیگران پراکنده می شود اگر افکارما خیلی قوی باشد یا فرد گیرند در شرایط خاصی باشد از نظر روحی و روانیاحتمال اینکه امواج فکری ما را دریافت کند امکان پذیر می شود. که این موردرا تله پاتی یا فکر خوانی می گویند. بسیاری از کسانی که به مرکز تجسم خلاقمی ایند دوست دارند که فکر دیگران را بخوانند یا اینکه کاری کنند کهفکرشان را دیگران نخوانند. به هر حال برای هر دو مورد می توان با تقویتفکر و استفاده از تکنیک های ذهنی قابلیت هایی را بدست آورد . مثلا اگر شمابا تمام قوا و توان به موضوعی فکر کنید یا به کسی فکر کنید او می فهمد کهکسی دارد به او فکر می کند اصلاح عامیانه آن این است که اگر در گوششان زنگمی خورد این یک نوع ارتباط یا خبر شدن از این است که کسی به ما فکر می کندمثبت یا منفی .

  مشکلی که در تله پاتی وجود دارد این است که زمانی که شما در این کار خبرهشدید دیگر نمی توانید افکار دیگران را نخوانید و این می تواند مشکل بزرگیرا برای شما بوجود آورد پس در همین ابتدا بهتر است شما به این مشکل آگاهباشید.

  برای انجام تمرینات تله پاتی لازم است بتواند روی یک موضوع سادهتمرکز کنید .مثل یادگیری خطاطی ، در تله پاتی شما باید به موضوعات بسیارساده در یک زمان مشخص فکر کنید سپس از فرد دیگری بخواهد در یک وصعیت خلسهمانند یا آرامش قرار گیرد تا پیام شما را دریافت کند. برای انجام این کاراز کارت های esp استفاده می کنند این کارت باید در ابعاد کارت ویزیت پرینتشود و در مدت تمرکز به انها فکر کنید یا روی انها تمرکز کنید . از سوژهگیرنده بخواهید افکار و چیزی یا اشکالی که در ذهنش می اید را یاداشت کندشما به این صورت می توانید عضلات ذهنتان را تقویت کنید تا قدرت تله پاتیتان افزایش یابد. کارت های ESP برای افزایش قدرت تله پاتی و تمرکز استفادهمی شود . در قسمتی دیگر برای انتقال رنگ می توانیداز کارت ها استفاده کنیدو پس از مهارت در این زمینه چیزهای مشکل تر مثلا یک میوه را انتقال دهیدیا یک شکل دیگر . پس از انجام تمرینات ابتدایی و مقدماتی پایه ای تله پاتیهم تمرکز شما بیشتر شده است و هم قدرت انتقال پیام در شما تقویت شده است .در این صورت می توانید به سراغ پیام های پیچیده تر بروید.پس با انتقامپیام های ساده شروع کنید . در اینگونه تمرینات بهتر است که شما یک یارداشته باشید که بتواند هم پای شما تمرین انجام دهید انجام تمرینات تلهپاتی esp دو نفره هستند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، خواندن افکار
  11 روش برای خواندن فکر دیگران

  آیا مایلید به افکار کسی که در کنار دستتان نشسته است پی ببرید؟ اگر با افراد زیادی مواجه شده باشیم می‌توانیم بسیاری از افراد را حتی از نوع صحبت کردنشان بشناسیم‌. اما این شناخت در مواجه حضوری با دانستن بسیاری از حالات ثابت شده در علم روان‌شناسی بهترین فرهنگ نامة آدم‌شناسی را برایمان می‌گشاید. با شناخت بیشتر افراد، ارتباطمان جهت دار می‌شود و در مدت کوتاهی خواهیم توانست که به هدف مورد نظر از این آشنایی و ملاقات نزدیک شویم‌. ایجاد رابطه صحیح باعث رشد عزت نفس در انسان می‌شود و ارتباط ما با خودمان و اطرافیان تقویت می‌شود.

  هر چه بهتر و کامل‌تر با خود و دیگران ارتباط برقرار کنیم‌، احساس موفقیت از ایجاد یک ارتباط صحیح و دوستانه ما را زودتر به هدفهایمان می‌رساند و باعث تعالی افکار و رفتارمان در زندگی می‌شود.

  1 - فرد خوددار:

  اگر شخصی دستهایش را پشت کمر قفل کند، نشان می‌دهد که خود را به شدت کنترل کرده است‌. در این حالت او سعی دارد خشم یا احساس ناامیدی را از خود دور کند.

  2 - حالت تدافعی‌:

  اگر انگشتان دستها به بازو گره خورده باشد نشان دهنده حالت تدافعی در برابر حمله‌ای غیر منتظره و ناگهانی یا بی‌میلی برای تغییر چهره شخص است‌. اگر انگشتها مشت شده باشند، حالت بی میلی شدیدتر است‌.

  3 - متفکر:

  گره کردن دستها به دسته‌های صندلی نشان می‌دهد که شخص سعی دارد احساس خود را مهار کند. اما قفل کردن قوزک پاها به یکدیگر حالت تدافعی است‌. این حالت بیشتر در مسافران مضطرب هواپیمای هنگام پرواز و فرود آن دیده می‌شود.

  4 ـ دقت‌:

  وقتی شخص انگشت سبابه را روی صورت و بقیه دستش را به صورت گره کرده در پایین صورتش قرار می‌دهد یعنی که با دقت است‌. این حالت نشان می‌دهد که شخص بادقت زیاد به صحبت‌های شما گوش می‌دهد و یک یک کلمات شما را می‌سنجد و در چهره او حالتی انتقادی به چشم می‌خورد.

  5 - بدگمان‌:

  انگشتهای گره شده زیر چانه و نگاه خیره نشان دهنده حالت تردید و دودلی است‌. او به صحبت‌های شما و صحت گفته‌هایتان تردید می‌کند. در این حالت ممکن است آرنج روی میز قرار گرفته باشد.

  6 - بی‌گناه‌:

  دستهایی که روی سینه قرار گرفته باشد، بهترین نمونه برای نشان دادن و حالت بی‌گناهی و درستکاری است‌. این حالت اثر باقیمانده از شکل سوگند خوردن است که دست را روی قلب قرار می‌دهند.

  7 - مطمئن‌:

  این حالت دستها در مردها نشان می‌دهد که به آنچه که می‌گویند اعتقاد و اعتماد کامل دارند و در خانمها کمتر دیده می‌شود. خانمها هنگامی که دست خود را به کمر می‌زنند نشان می‌دهند که به آنچه می‌گویند اطمینان دارند.

  8 - مرموز:

  دستهای به هم مشت شده زیر چانه نشان می‌دهد که شخص نظریاتش را پنهان می‌کند و به شما اجازه می‌دهد به صحبت خود ادامه دهید، تنها هنگامی که حرفهایتان پایان یافت به شما و نظریات شما حمله خواهد کرد.

  9 - ظاهر ساز:

  او آرام به نظر می‌رسد اما این آرامش پیش از توفان است‌. این حالتی است که بیشتر رؤسا به خود می‌گیرند تا خود را به گونه‌ای به زیردستان نزدیک کنند و در عین حال جاذبه آنها نیز کم نشود.

  10 - آماده و موفق‌:

  قرار دادن پاها روی هر چیز (روی صندلی‌، میز، سکو و... نشانه حالت مالکیت است‌... در یک میز گرد تنها رئیس اجازه دارد چنین حالتی داشته باشد و آرامش خود را نشان دهد.)

  11 - اعتماد به نفس‌:

  تکیه زدن به صندلی در حالتی که دستها پشت سر قفل شده نشان دهنده اعتماد به نفس قوی است‌. اگر شخصی در این حالت صحبت می‌کند به گفته‌های خود اعتماد دارد و اگر به صحبت‌های شما گوش می‌دهد به خود زحمت ندهید، او خود همه ماجرا را می‌داند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، خواندن افکار
  مقدمه نویسنده وبلاگ

  غالباً پدیده‌های دو کلمه‌ای برای بیان پدیده‌های مبهم، پیچیده و استعاری به کار می‌روند و موجب ایجاد طیف گسترده و متنوعی از برداشتها می شود. خواندن افکار نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای برخورد با پدیده خواندن افکار باید به نکات ذیل توجه کنیم.

  1- چه برداشتی از افکار داریم؟ آیا هرچه به طور تصادفی وارد ذهن می شود نیز جزو افکار است؟ بطور مثال همه ما در مکان های مختلف با تصاویر و صداهای مختلفی برخورد داریم که با درجه های مختلفی از توجه ما مواجه می شوند. آیا همه اینها جزو افکار ما هستند؟

  به طور مثال در یک جمع یک لباس، یک حیوان، یک گیاه، یک وسیله ممکن است جلب توجه کند و ممکن است هزاران چیز به «یاد» ما نباشند. آیا «یاد» هم جزو افکار است؟

  2- بسیاری از افکار منفصل هستند. یعنی ما به ازای خارجی ندارند. مانند رویاها و رویاپردازی ها ما. آیا اینها نیز جزو افکار هستند؟

  3- بسیاری از ذهنیات مبانی اعتقادی دارند. به طور مثال عقاید مذهبی – دینی، فلسفی، تفکرات اقتصادی، اجتماعی و به طور خلاصه تمامی الگوهای پذیرفته شده در ابعاد گوناگون.

  4- آیا سازمانهای اجتماعی قصد دارند به این وسیله در جهت تسهیل کارهای خود استفاده کنند؟ مثلا پلیس در مقابله با مجرمین؟ آیا این مدارک در نهایت قابل استفاده در دادگاهها هستند؟

  5- آیا با خواندن افکار در پی کنترل و تبدیل انسان به ماشین هستیم؟

  6- آیا محصول نهایی در حالت خروجی به چه شکل خواهد بود؟ فیلم، موسیقی، اعداد یا فرم های دیگر؟

  7- آیا خواندن افکار منحصر به انسان خواهد بود؟ آیا به حیوانات و حتی گیاهان تسری خواهد یافت؟ آیا حیوانات آبزی هم در این آزمایشات خواهند بود؟ آیا اصولا این آزمایشات از حیوانات شروع خواهد شد؟ مانند اکثر آزمایشات دانشمندان.

  8- آیا بزهکاران نیز می‌توانند از این پدیده استفاده کنند؟ بطور مثال صحنه جرمی را درنظر بگیرید که دزدی وارد خانه ای شده و صاحب خانه از گفتن کد رمز گاوصندوق امتناع می‌کند.

  و طیف گسترده ای از سوالات که با پیشرفت این مبحث ایجاد خواهد شد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، خواندن افکار