تاریخ : 01 شهریور 1396
زمان : 18:11:19
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 514 بار
 • بازدید دیروز : 665 بار
 • بازدید ماه : 514 بار
 • بازدید کل : 561104 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  کشف موجودی عجیب در کانادا

  مقامات محلی کانادا از کشف یک موجود عجیب و وحشتناک در یکی از مناطق ساحلی این کشور خبر دادند.

  یکی از روزنامه های کانادا از قول مقامات محلی این کشور اعلام کرد که یک موجود عجیب با سری بسیار بزرگ و دهانی حفره مانند روز گذشته در یکی از مناطق ساحلی این کشور به گل نشست و باعث تعجب و وحشت رهگذران و دانشمند ان شد.

  «داریل سیناواپ»ـ یکی از ساکنان منطقه «هادسون» ـ در مصاحبه ای با روزنامه «تورنتو سان» گفت: چنین موجودی تا به حال رویت نشده بود. این حیوان همانند موش دم بلند و باریکی دارد و صورتش سفید است. دندان های این حیوان بلند و تیز هستند.

  وی خاطر نشان کرد: در آرشیو دپارتمان محیط زیست کانادا به کشف گونه ای از این نوع حیوان عجیب و ترسناک که در سال های دهه ۱۹۵۰ میلادی مشاهده شده بود، اشاره شده است، اما هنوز مشخص نیست که این حیوان از همان گونه است یا خیر.

  برخی از ساکنان منطقه «هادسون» بر این عقیده اند که به هنگام رویت و ساحل نشستن چنین موجودات زشت و ترسناکی اتفاق ناگواری رخ می دهد؛ چرا که ساکنان این منطقه معتقدند این موجودات از نسل شیاطین هستند و با خود بدبختی می آورند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته
  تولد موجود عجیب: گاو پاندای مینیاتوری

  یک گاو مینیاتوری دورگه نادر با نشانه‌هایی شبیه یک خرس پاندا در یک مزرعه در شمال کلرادو متولد شد.

  این نمونه که «بن» نام دارد یکی از ۲۵ پانداگاو دنیا است که به طور معمول به عنوان حیوان خانگی یا نمایشی نگهداری می‌شوند.

  یک نوار سفیدرنگ دور قسمت میانی بدن این حیوان وجود دارد، صورت آن نیز سفید بوده و حلقه‌های مشکی بیضی‌شکل دور چشمان این گاو است که به آن هیبتی پاندا شکل می‌بخشد.

  صاحب این پانداگاو که کریس جسن نام دارد گاوهای مینیاتوری پرورش داده و یک کانگروی مینیاتوری نیز به وجود آورده‌است.

  به گفته وی قد حیوانات مینیاتوری حدود ۱۱۲ سانتی‌متر است ولی وزن آن تا ۴۵۴ کیلوگرم می‌رسد.

  ریچارد گرادوول ، یک کشاورز آمریکایی که این گاو پاندایی را به وجود آورده، مدعی است که این نمونه را از ترکیب هشت گاو مینیاتوری ساخته‌است. این گونه جالب در حقیقت حاصل ۴۴ سال کار مداوم این کشاورز است.

  قیمت گاوهای مینیاتوری حدود ۲۵ هزار دلار است و خانواده جسن قصد دارند بن را بفروشند.

  به گفته جسن یک هیات چینی در بازدید از مزرعه وی خواهان این گونه حیوانات مینیتوری در چین شده‌اند، بنابراین وی قصد دارد این حیوانات را به چین صادر کند!

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته
  از دریچه دوربین - موجود عجیب

  درپی دریافت گزارش مبنی بر کشف جسد موجود خارق العاده در ساحل «مائولین» واقع در اقیانوس آرام, دانشمندان کشور شیلی به بررسی این جسد پرداختند. برخی از دانشمندان این موجود را که بسیار عظیم الجثه است یک اختاپوس غول آسا دانسته اند ولی برخی دیگر آنرا موجود ناشناخته عنوان کرده اند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته

  تصاویری چند از گاومیش مذکور

   

   

   

   

  اهالی محلی مقیم تایلند ادعا میکنند که یک گاومیش عجیب و غیر قابل شرح متولد شده !

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته
  کشف ماهی با بینایی شبیه انسان!

  غواصان نوعی ماهی کشف کرده اند که توانایی بینایی آن مانند انسان است.

  دو غواص در آب های سواحل اندونزی با نوعی ماهی با ظاهری وحشتناک برخورد کردند که با سایر ماهی ها تفاوت دارد.

  چشمان این موجود عجیب بر خلاف سایر ماهی ها به جای دو پهلوی سرش مانند انسان در وسط صورتش قرار دارد و می تواند مانند انسان فاصله خود را با اشیاء تشخیص دهد.

  غواصان معتقدند طول این ماهی به اندازه مشت یک انسان بالغ ، تمام بدن آن پوشیده از چین و خطوط راه راه و محل زندگی آن در شکاف های بین صخره های مرجانی است و شاید به همین دلیل تاکنون کسی متوجه وجود آن نشده است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته
  کشف موجودی عجیب در کانادا

  مقامات محلی کانادا از کشف یک موجود عجیب و وحشتناک در یکی از مناطق ساحلی این کشور خبر دادند.

  به گزارش ایسنا، یکی از روزنامه‌های کانادا از قول مقامات محلی این کشور اعلام کرد که یک موجود عجیب با سری بسیار بزرگ و دهانی حفره مانند روز گذشته در یکی از مناطق ساحلی این کشور به گل نشست و باعث تعجب و وحشت رهگذران و دانشمند‌ان شد.

  «داریل سیناواپ»ـ یکی از ساکنان منطقه «هادسون» ـ در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ «تورنتو سان» گفت: چنین موجودی تا به حال رویت نشده بود. این حیوان همانند موش دم بلند و باریکی دارد و صورتش سفید است. دندان‌های این حیوان بلند و تیز هستند.

  وی خاطر‌نشان کرد: در آرشیو دپارتمان محیط زیست کانادا به کشف گونه‌ای از این نوع حیوان عجیب و ترسناک که در سال‌های دهه 1950 میلادی مشاهده شده بود، اشاره شده است، اما هنوز مشخص نیست که این حیوان از همان گونه است یا خیر.

  به گزارش ایسنا، برخی از ساکنان منطقه «هادسون» بر این عقیده‌اند که به هنگام رویت و ساحل نشستن چنین موجودات زشت و ترسناکی اتفاق ناگواری رخ می‌دهد؛ چرا که ساکنان این منطقه معتقدند این موجودات از نسل شیاطین هستند و با خود بدبختی می‌آورند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته
  تولد موجود عجیبی از یک سگ

   

  تولد موجودی عجیب از یک سگ. این سگ در زایمان خود تعدادی توله سگ سالم و این موجود عجیبالخلقه را که شباهتهایی با نوزاد انسان دارد، به دنیا آورده است. … آیا این جانور فقط یک سگ زشت است یا واقعا یک موجود افسانهای که کل آمریکا را به وحشت انداخته.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته
  موجودی عجیب از ساحل ولز سر درآورد!

  این موجود عجیب سر از آب بیرون آورده باعث بهت و حیرت زیست‌شناسان و دانشمندان شده و هنوز هیچ کسی نمی‌داند این غول بی‌شاخ و دم نامش چیست، در کدام رده‌بندی موجودات قرار دارد و اینکه چند سالش است. فقط می‌توان گفت شبیه یک نهنگ است که با هشت‌پا پیوند خورده است!

  توریست‌های وحشت‌زده ساحل "گوین پنینسول" در ولز با دیدن موجودی که مانند یک هزارپای بزرگ است یا گودزیلایی تغییر چهره داده، قیل و قالی راه انداختند و به این ترتیب ماموران ساحلی برای رسیدگی به این مساله وارد کارزار شدند اما چیزی که دستگیرشان شد نه دعوا بود نه جنازه یا حتی به ساحل افتادن نهنگ‌ها. این‌بار موجودی را یافته‌اند که هزاران بازو از بدنش آویزان است. احتمالا او از این بازوها برای حرکت یا صید استفاده می‌کند. این شاخک‌ها یا بازوها تمام بدن موجود وهم‌انگیز ما را پوشانده و طول هر یک از آنها به دو متر می‌رسد.

  هزاران نفر در منطقه "سوئِنزی" در ولز بودند و کنار دریا لحظات خوبی داشتند که این موجود از آب بیرون آمد و بدون حرکت روی ساحل افتاد.

  دانشمندان همان‌قدر که از دیدن یک یوفو- سفینه فضایی- به وجود می‌آیند از دیدن این موجود هم شوکه شده‌اند. آنها بر این باورند که شرایط بد آب و هوایی آن را به سطح آب کشانده است. نوک تمام بازوهای این موجود را نوعی صدف شاخی‌شکل پوشانده که یا برای راه رفتن زیر آب از آن استفاده می‌کرده یا برای شکار.

  پروفسور "پل برین" از دانشگاه سوئنزی ماجرا را اینگونه شرح می‌دهد:"صدای کودکی را شنیدیم که جیغ می‌زد. همه به دنبالش دویدیم و در نهایت به آن موجودی عجیب رسیدیم که تکان‌های وحشتناکی می‌خورد."

   

  کسانی که این موجود را از نزدیک دیده‌اند می‌گویند به آنچه در برنامه Dr.who گفته می‌شود خیلی شباهت دارد؛ برنامه‌ای که علمی- تخیلی است و از شبکه بی‌بی‌سی پخش می‌شود. پروفسور برین در ادامه می‌گوید:"در واقع این بزرگترین موجود فضایی است که تا حالا دیده‌ام! طول هر یک از بازوهای این موجود را نمی‌توانم تخمین بزنم اما به نظرم اندازه یک تیر چراغ برق است."

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته
  کشف لاشه یک حیوان عجیب الخلقه در مشگین شهر

  عکسی که یکی از روستاییان از لاشه این حیوان گرفته

  مقام های محلی در شهرستان برای اطلاع از صحت و سقم این ماجرا بسیج شده اند.

  ایرنا: لاشه یک حیوان عجیب الخلقه و شبیه موجودات ماقبل تاریخ در حوالی روستای آق بولاغ از توابع شهرستان مشگین شهر کشف شد. لاشه این حیوان که بیشتر شبیه پرندگان گوشتخوار فیلم های علمی، تخیلی (از نسل دایناسورهای پرنده) می باشد توسط تنی چند از اهالی این روستا کشف شده است. لاشه این جانور تقریباً سالم بوده و شاهدان عینی حتی احتمال می دهند که تنها چند روز از مرگ این حیوان گذشته باشد.

  این گزارش حاکیست که یکی از اهالی این روستا لاشه این جانور را پنهان ساخته و ماموران محیط زیست مشگین شهر در تلاش برای دست یابی به این لاشه می باشند. برخی از روستاییان می گویند لاشه این حیوان را از نزدیک مشاهده کرده اند و احتمال می دهند که این جانور در غاری در نزدیکی روستا می زیسته است.

  مسوول و چند نفر از ماموران حفاظت محیط زیست مشگین شهر به این روستا مراجعه کرده و ادعاهای چندین نفر از روستاییان را مبنی بر مشاهده این جانور عجیب را استماع کرده اند. آنها همچنین به محل کشف این جانور مراجعه و شاهد آثاری از کشف شدن چنین موجودی در غار مورد اشاره روستاییان بوده اند.

  این لاشه بسیار شبیه نسل منقرض دایناسورها و پرندگان گوشتخوار ماقبل تاریخ است، بر اساس تحقیقات علمی آخرین نسل دایناسورهای پرنده موسوم به 'تی رکس ' یا دایناسور ستمگر مربوط به دوره 'کرتاسه ' در 65 میلیون سال پیش می باشد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته
  هیولای دریاچه لاک نس اسکاتلند باردیگر ظاهر شد

  بالاخره تصویری شفاف و با کیفیت از هیولای دریا چه لخ نس به دست آمد.

  به گزارش شبکه پنج تلویزیون فرانسه فردی در نزدیکی دریاچه لاک نس در حال فیلمبرداری بود که ردی از این هیولا را بر سطح آب مشاهده کرد و از آن فیلم گرفت . هرچند این تصاویر کیفیت خوبی ندارد اما به شایعات در خصوص وجود هیولای لاک نیس بیش از پیش دامن می زند.

  دریاچه لاک نس به علت افسانه هیولای این دریاچه شهرت جهانی دارد. کارشناسان می گویند : این بهترین تصاویری است که تاکنون از این هیولا گرفته شده است

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته
  ال چوپاکابرا

  ماه پشتابر نمی ماند

  مغز همه ی انسانها  این قابلیت را دارد که  درمیان تصاویر بی معنی ، تصاویری معنادار بیابد. برای مثال کافی است چند ثانیه بهدیواری که به صورت تصادفی بروی آن رنگ پاشیده شده و یا  یک موزائیک خیره شوید تامغز شما با رجوع به آرشیو داده های  که از قبل به آن وارد شده است تصاویری معنا داربرای این  خطوط و نقاط در هم بر هم بیابد . این ویژگی مغز از زمانی که بشر شروع بهخلق تصاویر کرد تا بدین زمان در حال فریب دادن انسان است  و پایه گذار افسانه هایبیشماری شده است مانند  صور فلکی  که مغز انسان در میان انبوه ستاره ها تصاویریمعنادار یافته است . 

  نوع دیگری از فریب  ذهن وجود دارد که توسط شخص دیگریبه ذهن انسان القاء می شود ، به این معنی که شخصی که در اجتماع دارای جایگاه ویژهای  است - مانند جادوگر قبیله -  با القاء توهمات خود به دیگران تصویری مشابه درذهن آنها به وجود می آورد ؛ این توهمات شامل  تصاویری که شخص تا کنون ندیده است میباشد ، ولی از این به بعد با انتقال این تصاویر به مغز،  فرد در برخی شرایط به سرعتاین تصاویر گاهاً وهم آور را در مقابل خود میبیند ؛ در حال حاضر تلویزیون نقش مشابهرا بازی میکند و تصاویر ساختگی بیشماری به ذهن انسان القاء می شود  . اژدها مثالمناسبی از این نوع فریب است و تقریبا تمامی انسانها تصویری از یک خزنده یبالدار  را در هنگام شنیدن نام اژدها به ذهن می آورند.

  بزرگترین مشکل دراین مواقع این است که شخصی که دچار توهمات شده است  به هیچ وجه حاضر به پذیرش اینموضوع نیست که تصاویری که مشاهده کرده است توسط  ذهن بوجد آمده است و چه بسا باانتقال این تصاویر به دیگران همین توهمات را برای بقیه افراد جامعه بوجود آورد. برای مثال چندی قبل  لاشه سفره ماهی پوزه داری در آبهای خلیج فارس صید شد. بازشدگیآبشش جانورکه شکلی از چشم را به ذهن القاء می کند و ساختار دهانی ویژه این حیوانباعث شد که در اولین نگاه تصور شود که جانور صید شده پری دریایی است و تا مدتها بهعنوان فیلم پری دریایی ایرانی در جامعه دست به دست می شد ، اگر شخص صیادی که اینجانور را صید کرده بود اطلاعات کمی در مورد مورفولوژی سفره ماهی داشت این توهمبوجود نمی امد و در جامعه نیز بسط پیدا نمی کرد . پس عامل مهم دیگر در پیدایشتوهمات،عدم دانش کافی است  ، بالا بردن سطح مطالعه افراد جامعه تا حد زیادی جلویبروز خرافه در جامعه را میگیرد.

  افسانه هایی مانند پری دریایی ، اژدها، دیوو بسیاری دیگر به صورت جهان شمول هستند و تقریبا در بیشتر مناطق جهان رایج هستنداما برخی از تصاویر به صورت منطقه ای بروز می کند و وابسته به فرهنگ هر کشور میباشد . برای مثال گربه چکمه پوش و یا مخلوق بوسنی که در یک منطقه و مدت زمان کوتاهیبوجود می آید و به سرعت در جامعه پخش می شود و اثر خود را در ذهن میگذارد هر چند کهممکن است پس از مدتی اثرآن در جامعه کمرنگ شود.

  در کشور ما نیز هر از چندگاهی برخی از این شایعات که زائیده ذهن فریبکار است بوجود می آید و متاسفانه درصفحات روزنامه های کشور نیز وارد می شود . مثال در این مورد بسیاراست ، تصویراسکلت عظیم الجثه ای که شایع شده بود متعلق به یکی از اقوام عاد است و یا تصویری کهبر اثر نشت آب از ناودان بروی دیوار یکی از مساجد ایجاد شده بود و مردم بسیاری رادچار توهم کرده بود .

  چیزی که مشخص است این است که خرافه  باعث لوث شدن واضمحلال باورهای فردی انسان می شود زیرا حقیقت پس از مدت کوتاهی آشکار می شود .

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته
  ظهور هیولای‌ عجیب‌الخلقه‌ و خون‌آشام‌ در تگزاس‌

  هیولای‌ عجیب‌الخلقه‌ و خون‌آشامی‌ در تگزاس‌ پیدا شده‌ که‌ چون‌ دراکولا، در تاریکی‌ شب‌ به‌ راه‌ می‌افتد تا خونی‌ بیاشامد.فعالیت‌ این‌ دراکولای‌ قرن‌ جدید، زیست‌شناسان‌ را به‌ حیرت‌ واداشته‌، چرا که‌ تاکنون‌ در هیچ‌ نقطه‌یی‌ از دنیا چنین‌ موجود عجیبی‌...

  هیولای‌ عجیب‌الخلقه‌ و خون‌آشامی‌ در تگزاس‌ پیدا شده‌ که‌ چون‌ دراکولا، در تاریکی‌ شب‌ به‌ راه‌ می‌افتد تا خونی‌ بیاشامد.

  فعالیت‌ این‌ دراکولای‌ قرن‌ جدید، زیست‌شناسان‌ را به‌ حیرت‌ واداشته‌، چرا که‌ تاکنون‌ در هیچ‌ نقطه‌یی‌ از دنیا چنین‌ موجود عجیبی‌ را مشاهده‌ نکرده‌اند و همگی‌ آن‌ را پدیده‌ نوظهور ناشی‌ از تغییرات‌ ژنتیکی‌ شکست‌خورده‌ دانشمندان‌ می‌دانند.

  برای‌ اولین‌ بار، روزنامه‌ ایزوستیا از راز فعالیت‌ دراکولای‌ جدید پرده‌ برداشت‌ و افشای‌ این‌ راز، مردم‌ تگزاس‌ و سپس‌ بقیه‌ ساکنان‌ امریکا را با نگرانی‌ روبرو ساخت‌. ابتدا یکی‌ از مزرعه‌داران‌ تگزاس‌ پی‌ به‌ وجود این‌ موجود خارق‌العاده‌ برد. این‌ کشاورز سحرگاه‌ یک‌ روز وقتی‌ با شنیدن‌ سر و صدای‌ عجیبی‌ از خواب‌ بیدار شد و از منزلش‌ بیرون‌ آمد انبوهی‌ از لاشه‌های‌ مرغ‌ و بوقلمون‌ را مشاهده‌ کرد که‌ بر زمین‌ پراکنده‌ بود. بادقت‌ بر روی‌ لاشه‌ها پی‌ برد که‌ خون‌ همه‌ مرغ‌ها و بوقلمون‌ها کاملا مکیده‌ شده‌ و از اندام‌ مچاله‌شده‌ آنها تفاله‌یی‌ باقی‌ مانده‌ است‌.

  این‌ مزرعه‌دار با استفاده‌ از چراغ‌ قوه‌ به‌ گشتزنی‌ در مزرعه‌ و در میان‌ انبوه‌ درختان‌ پرداخت‌ تا اینکه‌ با موجود عجیب‌الخلقه‌یی‌ روبرو شد که‌ در حال‌ فرار بود.

  این‌ موجود خون‌آشام‌ تا حدی‌ به‌ سگ‌، کانگورو و یک‌ موش‌ عظیم‌الجثه‌ شباهت‌ داشت‌، بدنش‌ بدون‌ مو یا پشم‌ بود و چشمانی‌ فروزان‌ و دریده‌ داشت‌.

  طی‌ چند شب‌، کشاورزان‌ و دامداران‌ دیگری‌ هم‌ با شبیخون‌ این‌ هیولای‌ خون‌آشام‌ روبرو شده‌اند و لاشه‌های‌ بوقلمون‌ و شترمرغ‌ و حتی‌ گوسفندان‌ و گوساله‌هایی‌ را دیده‌اند که‌ خون‌ بدن‌شان‌ کاملا مکیده‌ شده‌ بود.

  در معایناتی‌ که‌ متخصصان‌ از این‌ لاشه‌ها به‌ عمل‌ آورده‌اند،روی‌ گردن‌ هر حیوان‌ سوراخ‌ گردی‌ دیده‌اند. اطراف‌ این‌ حفره‌های‌ ایجاد شده‌ بر گردن‌ حیوانات‌ هیچ‌ اؤری‌ از خون‌ دیده‌ نشد و این‌ قدرت‌ مکندگی‌ خون‌، توسط‌ موجود خارق‌العاده‌ را نشان‌ می‌دهد. در کالبدشکافی‌ از لاشه‌ها نیز کارشناسان‌ با حیرت‌ تمام‌ متوجه‌ شدندکه‌ قطره‌یی‌ خون‌ در بدن‌ این‌ قربانیان‌ گرفتار شده‌ در چنگ‌ هیولای‌ شبانه‌ وجود ندارد.

  همراه‌ با وحشت‌ و نگرانی‌هایی‌ که‌ در مناطق‌ مختلف‌ تگزاس‌ بخصوص‌ در نقاط‌ روستایی‌ بین‌ مردم‌ به‌ وجود آمده‌ است‌،شایعات‌ و اظهارنظرهایی‌ درباره‌ ظهور هیولا ابراز می‌شود. برخی‌ از دانشمندان‌ معتقدند که‌ چنین‌ موجودی‌ تاکنون‌ در تاریخ‌ طبیعی‌ و جانوری‌ وجود نداشته‌، بلکه‌ این‌ خون‌آشام‌، در قرن‌ بیستم‌ و یکم‌ خلقت‌ یافته‌ و باید در فهرست‌ انواع‌ جانوران‌ و موجودات‌ زنده‌ نامی‌ برای‌ آن‌ تعیین‌ کرد.

  برخی‌ از جانورشناسان‌ نیز معتقدند این‌ موجود عجیب‌الخلقه‌، نتیجه‌ دستکاری‌های‌ ژنتیکی‌ و تلاش‌ برای‌ همانندسازی‌ موجودات‌ است‌ که‌ آزمایشات‌ ناموفق‌ ژنتیکی‌ دانشمندان‌ زمینی‌ یا غیرزمینی‌، سبب‌ به‌ وجود آمدن‌ آن‌ شده‌ است‌.

  به‌ گفته‌ متخصصان‌ علم‌ ژنتیک‌، در حدود شش‌ سال‌ پیش‌ هم‌ در یکی‌ از مناطق‌ علمی‌ پورتوریکو، جانور عجیب‌الخلقه‌یی‌ مشاهده‌ شد که‌ در آنجا گروهی‌ از دانشمندان‌ به‌ آزمایش‌های‌ بیولوژیکی‌ می‌پرداختند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، حیوانات ناشناخته