تاریخ : 01 شهریور 1396
زمان : 18:18:32
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 550 بار
 • بازدید دیروز : 665 بار
 • بازدید ماه : 550 بار
 • بازدید کل : 561140 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .

  تصویری از دیوار یکی از معبد ها در مصر که وجود بیگانگان فضایی و بشقاب پرنده ها را اثبات میکند.

   

  ماکت موشک فضاپیمای باستانی:

   

  آیا عکس بالا ماکت یک موشک فضاپیمای تک سرنشین باستانی است؟ آن ؛ چیزی شبیه گفتۀ ذکریا سچین نویسنده برجسته و محقق در زمینۀ نظریه فضانوردان باستانی میباشد؛ که در موزۀ باستان شناسی استانبول در ترکیه به مدت یک چهارم قرن مخفی نگهداشته شده بود.

  سچین اخیراً موزه را متقاعد کرد که این شیئ مصنوع ممکن است درحقیقت باستانی باشد و نه یک مجعول مدرن که آنها (سرپرستان موزه ) استنتاج کرده بودند ؛ فقط به این خاطر که عقیدۀ ما از تاریخ باستان شامل موشکهای فضاپیما نیست.

  سچین در مقالۀ خود ، در مجلۀ Atlantis Rising ، شمارۀ 15 ، این شییء را بصورت زیر توصیف میکند:

  یک نمونۀ کوچک حجاری شده از آنچه به چشم امروزی شبیه یک فضاپیما با کلاهک مخروطی ، که از یک دستۀ چهارتایی اگزوز موتور در اطراف یک اگزوز موتور بزرگتر ساخته شده به نظر میرسد ؛ فضاپیما دارای یک کابین برای تک خلبان میباشد. ( در واقع در سنگ تراشی اینگونه نشان داده شده است. )

  او ، خلبان را در وضعیت نشسته با پاهای تاشده به سمت قفسه سینه و پوشیدن لباس یک تکۀ مخصوص پرواز با پوتین هایی در پاها و دستکشهایی در دستان توصیف میکند ؛ وی اشاره میکند از آنجایی که قسمت سر خلبان مفقود است ، ما نمیتوانیم بفهمیم که آیا خلبان ، کلاه ایمنی ، عینک محافظ و یا سایر ادوات مخصوص را بسر دارد ؟ این شیئ 5.7 اینچ طول ، 3.8 اینچ ارتفاع و 3.5 اینچ عرض دارد.

  سچین سالها وقت صرف ردیابی شیئ کرد تا اینکه آنرا در موزۀ باستان شناسی در استانبول یافت. آن شیئ در Toprakkale از زیر خاک بیرون آورده شده بود ، شهری که در دوران باستان با عنوان Tuspa شناخته میشد ، جایی که پادشاه Urartu مدت کوتاهی در بیش از 2500 سال قبل سلطنت میکرد.

  مسئولان موزه برآن بودنند که این شیئ کوچک بایستی جعلی باشد زیرا با سبک دوران کهن متفاوت است ، مهمتر آنکه شبیه یک کپسول فضایی به نظر میرسد.

  آنها استدلال کردند ، از آنجایی که در دوران باستان کپسول فضایی وجود نداشت پس آن بایستی یک جعل مدرن ، یک شوخی عملی ، ساخته شده از گچ پاریس و پودر سنگ مرمر باشد.

  به هر حال ، در طی بازدید سچین از استانبول و موزه در ماه سپتامبر سال 1997 میلادی ، او با مدیر ، دکتر Pasinli ملاقات کرد ، او شیئ مصنوع را از کشو برداشت و به سچین اجازه داد تا بررسی کند و از آن عکس برداری کند. آن از دید سچین اینطور به نظر میرسید که بایستی از یک سنگ آتشفشانی متخلخل تراشیده شده باشد ، جزئیات بسیار دقیق است.

  دکتر پاسینلی نظر سچین را جویا شد ؛ سچین به مدیر و همکاران او گفت : خارج از شرایط نیست وقتی شما اشیای مختلفی را بررسی میکنید که گویی نمایانگر یک تمدن کهن فضایی میباشند.

  در کتاب ” ممالک گمشده ” ی سچین ؛ شما تصاویری از مصنوعاتی می یابید که ممکن است نمایانگر فضانوردان ریشدار و فضاپیماهایی باشند ؛ که این اشیاء متعلق به کشور مکزیک هستند و همچنین آنچه که ممکن است سکوی فرود یا پرواز یک فضاپیما باشد را در لبنان بیابید.

  او به مسئولان موزه توصیه کرد تا به بازدیدکنندگان اجازه دهند تا در مورد آنچه که هست برای خود تصمیم بگیرند ؛ درحالی که شک خودشان را درمورد اعتبار این شیئ مصنوع اظهار میدارند.

  این برای متقاعدکردن موزه داران کافی بود تا درنهایت شیئ را در معرض نمایش عمومی قرار دهند. به طور قطع شما برای دیدن این شیئ خودتان دفعۀ بعد در استانبول هستید.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فضانوردان باستان
  فضانوردان باستانی

  اریش فون دنیکن و نظریه فضانوردی باستانی

  اریش آنتون پاول فون دنیکن (به آلمانی: Erich Anton Paul von Däniken) نویسنده کتاب‌های نظریات فضانوردی باستانی است. او کاتولیکی متعصب است که به کشف رازهای جهان بسیار علاقمند بود. وی در جوانی با پس انداز 300،000 فرانک سفرهای پژوهشی و علمی خود به تمامی نقاط جهان آغاز کرد. از تاریک‌ترین و ناشناخته‌ترین مناطق زمین عکس گرفت و به همراه مدارک و مستندات و عکس‌های گرفته شده فرضیه‌ایی را بنا نهاد و کتابی بر مبنای آن چاپ کرد که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا است. بعد از نظریاتش درباره «صندوق عهد» و «داستان حضرت لوط» از جانب کلیسا کافر خوانده شد.

   

   

  وی طبق نظریه باطل و مستندهای خیالی معتقد است که در گذشته‌های بسیار دور، موجوداتی از فضا به کره زمین آمده‌اند که تا حدودی به انسان‌ها شبیه بوده‌اند. آن‌ها که از تمدن و تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار بوده‌اند، به انسانهای ابتدایی و وحشی، تمدن و راه و روش زندگی را آموخنتد و نیاکان ما، آنها را مانند خدایان می‌پرستیدند و در این میان هزاران فرقه خرافی با رنگ و بوی مذهبی پدید آمد و باعث شد تا خدای یگانه و راستین از نظرها دور شود. طبق این نظریه او قائل است در دوران‌های گذشته موجودات فرازمینی هوشمند (فضانوردان باستانی یا موجودات فضایی) از زمین دیدن کرده‌اند و نتیجه این تماس در فرهنگ، فناوری و یا دین نقش داشته یا آن‌ها را به وجود آورده است.

   

  دنیکن تا کنون بیش از 41 کتاب در پرداختن نظریه خود منتشر کرده و چندین فیلم مستند برای گقته‌های خود از گوشه و کنار دنیا تهیه کرده است. کتاب «ارابهٔ خدایان»، نخستین اثر او است که در سال ۱۹۶۸ منتشر شده و اساس این کتاب بر پایهٔ این فرضیه‌است که بسیاری از تکنولوژی‌های تمدن‌های باستانی و ادیان برگرفته از مسافران فضایی هستند که به نام خدایان پذیرفته شده‌اند.

   

  در ایران کتابی با عنوان «ارابه بی خدایان» در نقد کتاب او نوشته شده که طنزگونه است.

   

  نظریه صحیح:

   

  - نظریه فضانوردی باستانی یا فضانوردان باستانی که ساخته ذهن دنیکن است، دلیل علمی معتبری ندارد و مورد قبول ادیان نمی‌باشد و ساخته دلایل موهوم و خیالی است ولی در طرف مقابل این نظریه که می‌گوید ادیان از جانب خدا آمده و خدای احد و واحدی وجود دارد که در هیچ قالبی نمی‌گنجد و مبرای از این تصورات خام است، همراه دلایل محکم عقلی و نقلی است که مورد خدشه قرار نگرفته و در کتاب‌های کلامی و اعتقادی به طور کامل بحث شده است.

   

  - در میان روشنفکران واقعی غربی تعدادی محدودی هستند که مطالب این گونه را بیان می‌دارند و دانشمندان و اندیشمندان آزاده جهان بارها به صورت‌های گوناگون در مورد چنین نظریه‌هایی قد علم کرده و با آنها مقابله نموده‌اند.

   

  - با توجه به این گونه افکار که به صورت‌های گوناگون مطرح و تبلیغ می‌شوند، وظیفه هر فرد است که اصول و اساس دین را از منابع معتبر و کافی بررسی نماید و در هر دوره زمانی افکار خود را با آنها تطبیق دهد تا از گزند چنین شبهات و افکار بیهوده‌ای در امان باشد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فضانوردان باستان
  بررسی شواهد نظریه جنجالی فضانوردان باستانی !

  نقش برجسته (پاکال) در معبد کتیبه ها در پالنکو در مکزیک تصویر یک موشک به همراه شعله های پایینش و فضانورد داخل آن به راحتی مشخص است.

   

  فضانوردان باستانی اصطلاحا به موجودات فرازمینی هوشمند اطلاق می شود که در گذشته های بسیار دور از کره زمین دیدار کرده اند و در مدت حضور خود در زمین با اجداد ابتدایی ما برخورد داشته اند و نتیجه این تماس در فرهنگ، فناوری و یا دین نقش داشته یا آن ها را به وجود آورده است و بنا به نظر برخی از طرفداران این نظریه این بیگانگان، گونه انسان هوشمند هوموساپینس را با تغییراتی که بر روی گونه هوموارکتوس ایجاد کردند به وجود آوردند. بنابر این نظریه ، این موجودات بیگانه در ادوار گذشته حضور پررنگی در اقصی نقاط کره زمین داشته اند و پایه گذار تمدن های بزرگ دوران باستان بوده اند.

  البته این نظریه هنوز از طرف مقامات دانشگاهی مورد تایید قرار نگرفته است و همچنان بحث بر سر درستی یا نادرستی آن ادامه دارد. هر ساله در اروپا و آمریکا سمینارهای زیادی در این مورد بر پا می شود و چندین کتاب جدید در تایید این نظریه چاپ می شود ولی مقامات رسمی دولتی و دانشگاهی همچنان بر موضع مخالف خود پافشاری می کنند.

  البته پذیرش این نظریه بهای گزافی خواهد داشت و اگر روزی بالاخره این نظریه به تایید نهایی برسد و به عنوان یک اصل مورد قبول مقامات رسمی قرار گیرد، تاریخ و فرهنگ جامعه ی بشری دستخوش تغییرات اساسی می شود و باید کتاب های تاریخ، باستان شناسی، انسان شناسی و … همه باز نویسی شوند، بسیاری از معماهای حل نشده حل می شوند و بسیاری معماهای جدید به وجود می آید. چه بسا هرج و مرج و رعب و وحشت در جامعه به وجود آید و حتی ممکن است دنیا گرفتار جنگ هایی خانمان سوز شود. ولی به هر حال تاریخ نشان داده است که هیچ چیز در برابر علم نمی تواند مقاومت کند و حقیقت هرچه باشد بالاخره خود را نشان خواهد داد.

   

   

  تصویر بالا مربوط به یک نقاشی غار در کشور صحرا مربوط به 6000 سال قبل ازمیلاد است. به شی پرنده در آسمان دقت کنید. آیا ما تنها هستیم؟

  حال بیایید همین مساله احتمال وجود موجودات هوشمند در کهکشان راه شیری را بررسی کنیم. در این مورد ما کم ترین احتمال را برای هر حالت در نظر می گیریم. با در نظر گرفتن کم ترین احتمال، در کهکشان ما صد میلیارد ستاره وجود دارد که اگر از هر صد ستاره یکی از آنها دارای سیاره باشد، ما یک میلیارد ستاره سیاره دار داریم و اگر فرض کنیم هرکدام از این ستاره ها فقط یک سیاره داشته باشند، در کهکشان ما یک میلیارد سیاره وجود دارد حال اگر از هر صد سیاره فقط یکی از آنها شرایط ایجاد حیات را داشته باشد، ما ده میلیون سیاره با شرایط ایجاد حیات داریم و اگر از هر هزار سیاره با شرایط ایجاد حیات فقط یکی از آنها دارای موجودات هوشمند باشد ، باز ما ده هزار سیاره با موجودات متفکر داریم.

  حال اگر هر کهکشان با اندازه کهکشان راه شیری که یک کهکشان کوچک به حساب می آید، سیاره ای دارای موجودات متفکر داشته باشد، ما میلیاردها تمدن در عالم داریم.

  تا اینجای کار میبینیم که نه تنها احتمال وجود موجودات متمدن در سایر کرات کهکشان وجود دارد، بلکه اکثر دانشمندان معتقدند که چنین تمدنهایی وجود داشته و حتی تعداد تقریبی آنها را هم در کهکشان ما حساب کرده اند. قدم بعدی ما این است که بدانیم آیا این موجودات باهوش غیر زمینی آیا تا به حال به کره زمین مسافرت کرده اند و با انسانهای زمینی برخورد داشته اند یا خیر؟ از اینجاست که اختلافات بین محققان مختلف در این زمینه به وجود می آید. در این مورد سه گروه وجود دارند.

  این نقاشی غار باستانی در ایتالیا مربوط به 10000 سال پیش از میلاد است.

  دو فضانورد با لباس فضانوردی و کلاه مخصوص با وسیله ای در دست که احتمالاً اسلحه برای دفاع در برابر حیوانات وحشی بوده است.

   

   

  دسته اول

  دسته اول را دانشمندانی تشکیل میدهند که احتمال مسافرتهای بین ستاره ای را به علت فاصله بسیار زیاد ستارگان از یکدیگر و محدودیت سرعت قابل دسترسی جهت سفرهای فضایی به سرعت نور، منتفی میدانند و بدین ترتیب امکان سفر موجودات هوشمند از کرات دیگر به زمین را غیرممکن میدانند و تنها شانس برای یافتن اثری از تمدنهای دیگر را جستجوی امواج ارسالی از آن تمدنها در فضا توسط رادیو تلسکوپها میدانند.

  مخالفان این گروه معتقدند که سرعت نور را نمیتوان به طور قطع بالاترین سرعت قابل دسترسی دانست و ممکن است با پیشرفت دانش بشر قوانین علمی جدیدی کشف شود که امکان دست یافتن به سرعتهای بالاتر از سرعت نور را امکان پذیر سازند. جالب است بدانید که سازندگان اولین قطارها شدیداً اعتقاد داشتند که هیچ قطاری با سرعت بالاتر از 30 کیلومتر در ساعت نمیتواند حرکت کند چون در سرعتهای بالاتر از 30 کیلومتر در ساعت هوای داخل قطار به بیرون از قطار کشیده شده و مسافران خفه میشوند.

   

  دسته دوم

  دسته دوم هم یوفولوژیست ها هستند که ادعا میکنند موجودات بیگانه امروزه با بشقاب پرنده های خود که هر از چند گاهی در مناطق مختلف کره زمین مشاهده میشوند، به زمین مسافرت میکنند. این افراد اعتقاد دارند که این موجودات بیگانه صاحب تکنولوژی بسیار پیشرفته ای هستند و سفینه های آنها با استفاده از نیروی محرکه نوعی جاذبه موسوم به جاذبه ی فواصل بین ستاره ای، این فاصله را در مدت کوتاهی طی میکنند.

   

  دسته سوم

  دسته سوم هم طرفداران نظریه فضانوردان باستانی هستند که معتقدند موجودات بیگانه بسیار پیشرفته ای در زمانهای بسیار گذشته به کره زمین مسافرت کرده اند و در این سفرها با انسانهای اولیه برخورد داشته و تمدن و شهر نشینی را این موجودات به انسانهای اولیه آموخته اند.

  این نظریه در اروپا و آمریکا یکی از بحث های داغ محافل باستان شناسی و تاریخ عهد باستان است و طرفداران و مخالفان سرسخت زیادی دارد. از بنیان گذاران این نظریه میتوان اریک فون دانیکن نویسنده و محقق سوییسی را نام برد که در سال 1968 با کتاب ارابه های خدایان که در ایران نیز ترجمه و چاپ شده است، این نظریه را به افکار عمومی جهان کشاند و در آن سال این کتاب پر فروش ترین کتاب سال آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی شد. از این نویسنده کتابهای زیادی از جمله چشمان ابوالهول، طلای خدایان و خدایان آن سوی فضا و غیره در ایران چاپ شده است.

  از دیگر طرفداران سرسخت نظریه فضانوردان باستانی میتوان به زکریا سیتچین، محقق روس تبار اشاره کرد. سیتچین از معدود افرادی است که قادر به درک و ترجمه خط میخی سومری است و آثار او غالباً از ترجمه متون سومری منشا میگیرند. مشهورترین آثار این نویسنده سری کتابهای سرگذشت زمین و سیاره ی اکس است.

  این ۲ صخره در پرو مربوط به ۱۴۰۰۰ سال پیش هستند. شیئی در کنار طرح اصلی قرار دارد که گمان میرود یوفو باشد

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فضانوردان باستان

  همانطور که می دانید ما هر روز شاهد چاپ مطالبی در روزنامه ها سایت های خبری مطالبی در باره مشاهده یوفو ها یا موجودات فرا زمینی داشته ایم و همیشه هم عده ای با قیافه حق به جانب آنها را ماهواره های جاسوسی آمریکا و روسیه می نامند که در برخی از موارد درست است و در برخی از موارد این مطلب صدق نمی کند.

  ولی قبل از پیشرفت تمدن بشری و ساخت هوا پیما و دیگر ماشین های پرنده در عصر حجر و در فرون وسطی نیز مشاهداتی از موجودات فضایی شده است و تصاویر زیادی از وجود یوفو ها و برخورد با موجودات غیر زمینی وجود دارد.

  مسلما در آن زمان هیچ دستگاه پرنده ساخت بشری وجود نداشته است که بتوان آن را به ماهواره های جاسوسی آمریکا و روسیه نسبت داد

  شاید برای عده ای نیز این تصور بوجود بیاید که این نقاشی ها زاده تخیل بشر هستند اما این تصاویر بر اساس مشاهدات عینی ثبت شده اند و تخیل بشر نیز نیاز به الگو دارد و بدون الگو تخیل انسان قادر با ایجاد اثرنخواهد بود

  سوالی که مطرح می شود این است که چرا همه تصاویر از نقاشی های ماقبل تاریخ توسط اجداد ما تا قرن نوزدهم و بدون توجه به اینکه در کدام کشور کشیده شده است تا حد زیادی به هم دیگر و به مشاهدات جدید از یوفو ها شبیه است؟

  در اینجا به تعدادی از نقاشی های قرن وسطی که در آن ها نمادهایی از یوفو ها به کار رفته می پردازیم

   

  تصویر اول نقاشی مریم مقدس و جیووانینوی مقدس The Maonda with saint giovanino درپالازو ویجو palazzo veechio در فلورانس مدرسه لیپی lippi درقرن 15 می باشد یک نمای نزدیک از سمت چپ بالای نقاشی یک شی را در آسمان نشان می دهد و یک مرد و یک سگ به آن نگاه می کنند با بزرگ کردن تصویر تشعشعات طلایی در اطراف آن جسم مشاهده می شود.

   

   نقاشی زندگی مریم مقدس در سال 1330 میلادی در کلیسای باسیلیکا Basillica در فرانسه نگهداری می شود در این نقاشی هم در قسمت بالا و سمت چپ یک شی کلاه مانند که در هوا شناور است به خوبی دیده می شود.

  نقاشی مربوط به صلیب کشیده شدن مسیح (ع) the crucifixion در سال 1350 میلادی در کوزوو یوگوسلاوی نقاشی شده در دو گوشه بالایی نقاشی دو ماشین پرنده دیده می شود و بطوری که مشخص شده است در حال تعقیب یکدیگر بوده اند خلبان سفینه جلو با نگرانی به خلبان سفینه عقبی است و درتصویر بزرگ شده خلبان صفحه عقبی با صفحه کلید کنترل سفینه کار ی کند این نقاشی 650 سال قبل کشیده شده است در آن زمان هیچ وسیله پرنده ای به دست بشر ساخته نشده بود آیا این همه نقاشی می تواند ساخته و پرداخته ذهن بشر باشد؟

  نقشای کشیده شده توسط بوناونتوراسلیمبنیBonaventura Salimbeni در سال 1600 که امروزه در کلیسای سان لورنزو san lorenzo در سن پترو در مونتالسینوی ایتالیا نگهداری می شود یک شی کروی با دو زائده آنتن مانند در آسمان و بالای ابرها چه می تواند باشد.

  نقاشی غسل تعمید مسیح کشیده شده توسط ایرتد گلدر aret de elder در سال 1710میلادی در موزه فیتنروویلیام fitzwillim در کمبریج انگلیس نگه داری می شود تصویر یک سفینه فضایی صابت ایستاده که از آن نورهایی به سمت پایین می آید واضح است.

  نقاشی لاتبائیده La tebiaide توسط پائواو اوچلو Paolo Uccello در سال 1460 میلادی در قسمت شده نقاشی تصویر یک جسم ناشناس پرنده یوفو در تصویر به خوبی مشخص است.

  نقاشی کتاب سفرهای گالیور

  نقاشی آبرنگ قرن هفدهم در کلیسای استیسهو ولی svetishveli در دو گوشه سمت چپ راستی

  نقاشی دو بشقاب پرنده دیده می شود آیا امکان دارد که این نقاشی ها در کشور های مختلف از یکدیگر تقلید کرده باشند؟

  نقاشی عید تبشیر نقاشی شده توسط کارلو کریولی Carlo Crivelli در سال 1486 نقاشی شده است در نمایشگاه ملی لندن نگه داری می شود یک جسم در آسمان می درخشد و از یک طرف آن باریکه نوری به سمت پایین است شکل به خوبی یک بشقاب پرنده بیضی شکل را نشان می دهد.

   

   

  مشاهده یوفو در نانکین Nankin چین 28 سپتامر 1890 نقاشی شده توسط یو ران Wu you run یکی از بیش از صدنفری که روی پل شوکو shu que برای دیدن توپ قرمزی که به آهستگی به سمت شرق می رفت جمع شده بودند.

  در منابع چینی ثبت شده است که یک پیر مرد گفته است که وقتی توپ ظاهر شد من یک صدای خیلی بلند شنیدم این واقعه ای است که صدها نفر شاهد آن بودند.

  این نقاشی از کتاب بومه نور چیری ume no chiri نوشته شده است در سال 1803 در آن یک کشتی پرنده بیگانه و سر نشینان آن نوشته شده است که در صاحل هاراتونوهامای Haratonohama ژاپن دیده شده بود صطح خارجی سفینه از شیشه و فلز ساخته شده بود و متون عجیبی داخل آن دیده می شد.

   

   نقاشی مربوط به سال 843 میلادی مشاهده یوفو در آسمان آنجرز Angers فرانسه است به طوری که در تصویر مشخص شده است مردم یک شی نورانی را که در آسمان دیده می شود را به یکدیگر نشان می دهند.

  نقاشی کشیده شده توسط ساموئل کوکیوس samuel Coccius که در کتابخانه مر کزی زوریخ نگه داری می شود تعداد زیادی گوی بزرگ را نشان می دهد که برخی آتشین هستند و بسیار سیاه هستند این واقعه در آسمان باسل Basel سوئیس در سال 1566 گذارش شده است.

   

   در چهار نوامر 1697 اجسام دو چرخ درخشان در هامبورگ آلمان دیده شده است که دارای ابعاد بسیار بزرگی بوده اند.

  دو تصویر در کتاب خطی Annales laurissenes است در این کتاب نوشته شده است که در سال 776 قلعه سیگیبورگ فرانسه محاصره شده بود تا اینکه سپرهای شعله ور در آسمان ظاهر شده اند و ساکسون ها با دیدن آنها دست به فرار گذاشتند چون فکر کردند یوفو ها نگهبانان الهی برای محافظت از فرانسویان هستند.

  تصویر یک مشاهده از بشقاب پرنده که در ساا 1479 در عربستان نقاشی شده و در کتاب Prodigiorum ac Ostentorum Chronion که توسط Conrad Lysocthenes که در سال 1557 چاپ شده و در موزه استرالیا نگه داری می شود.

  مشاهده یوفو توسط یک کشتی هلندی شمال در سال 1660 منبع این مطلب کتابهای Theartum Orbis Terrarum نوشته دریا دار Blaeu است.

  در ساعت 9:45 غروب روز 17 آگوست 1783 هنگامی که چهار شاهد روی تراس قلعه ویندسر یک جسم درخشان در آسمان انگلستان مشاهده شد این مشاهد در تشرحات فلسفی انجمن سلطنتی انگلیس نیز ثبت شده است.شاهدان یک ابر دوکی دیدند که موازی افق حرکت می کرد و زیر آن یک شی کروی قرار داشت جسم پرنده لحظه ای متوقف شد و نور آن زیاد شد سپس تغیر جهت داد و در موازات جنوب به سمت جنوب شرقی نا پدید شد.نوری که از آن ساتع شده بود روشن می کرد این نقاشی توسط Sandby Thomas یکی از بنیانگذاران دانشکده سلطنتی و برادرش پائول کشیده شده و هردوی آنها به این واقعه گواهی دادند.

  این تصویر عجیب از کتاب فرانسوی Le Livre Des Bonnes Moeurs است که توسط Jacques Legrand در سال ۱۳۳۸ میلادی کشیده شده است.

  این تصویر با عنوان پیروزی در تابستان در ۱۵۳۸ نقاشی شده و در موزه ی ملی Bayerisches نگهدای می شود تصویر بشقاب های پرنده در بالای سمت چپ مشاهده می شود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فضانوردان باستان
  سنگ های دیسکی شکل در دروپا (فضانوردان باستانی)

  این سنگها بر اساس تحقیقات چی پو تئی (chi pu tei ) استاد باستان شناسی دانشگاه پکن و دانشجویانش در یک سفر اکتشافی برای کاوش در یک سری غار در کو های هیمالیا در منطقه دور افتاده بایان – کارا- یولا (bayan – kara- ula ) در مرز چین وتبت به دست آمده اند.

  غارها احتمالا” برای ایجاد یک سیستم تونل و انبارهای زیرزمینی به صورت مصنوعی حفر شده اند. دیواره غارها مربع شکل و لعاب دار بود.مثل اینکه با یک منبع حرارت بسیار زیاد بریده شده باشند. در این غارها تعداد زیادی قبر به صورت ردیف های مرتب وجود داشت که در آنها اسکلت های کوچک تقریبا” به طول یک متر دفن شده بود. اسکلت ها دارای سرهای بزرگ غیر عادی و بدن های کوچک لاغر وشکننده ای بودند.

  یکی از اعضای گروه پیشنهاد کرد که اینها باید بقایای یک گونه ناشناخته گوریل های کوهی باشند. چی پو تئی در جواب او گفت: چه کسی شنیده است که گوریل ها یکدیگر را دفن کنند. سنگ نوشته ای روی قبرها نبود ولی در عوض صدها سنگ گرد با پهنای حدود سی سانتیمتر وجود داشت که دارای سوراخی به قطر 6/8 سانتیمتر در مرکز خود بودند.

  روی دیوارها تصاویر طلوع خورشید‚ ماه ‚ستارگان‚ زمین ‚کوه ها و خط هایی به کلفتی یک نخود فرنگی که زمین را به آسمان وصل می کرد کشیده شده بود.

  عمر سنگها و نقاشیهای غارهاحدود 12000 سال تخمین زده شد . طبق گزارشها بر روی هر دیسک سنگی دو شیار مارپیچی ظریف از لبه دیسک تا سوراخ مرکز آن حک شده بود. سنگ های دیسکی شکل همراه با سایر چیزهای کشف شده در غارها برای بیست سال در دانشگاه پکن نگهداری شدند. در این مدت تلاشها برای کشف راز این سنگ ها ناموفق بود. هنگامی که دیسک ها از نزدیک به وسیله دکتر تسوم اوم نوای (tsum um nui ) از دانشگاه پکن در سال 1985 آزمایش شدند او متوجه شد که هر شیار در واقع شامل یک سری هیروگلیف های بسیار ریز با الگو و منشا ناشناخته است. ردیف های هیروگلیف به حدی ریز بودند که برای دیدن آنها به وضوح‚ احتیاج به ذره بین بود . بسیاری از هیروگلیف ها بر اثر فرسایش از بین رفته بودند.

  هنگامی دکتر تسوم هیروگلیف را کشف رمز کرد با داستان سقوط سفینه فضایی دروپا و کشته شدن بیشتر نجات یافتگان به وسیله مردم محلی روبرو شد طبق گفته تسوم متن یکی از خطوط هیروگلیف چنین است : دروپاها با سفینه شان از ابرها پایین آمدند . مردان ما زنان و بچه ها در غارها قبل از طلوع آفتاب پنهان شدند . وقتی بالاخره آنها زبان اشاره دروپاها را متوجه شدند فهمیدند که تازه واردها منظور صلح طلبانه داشته اند. در قسمت دیگری از این کتیبه ها تاسف به وسیله یک عضو قبیله هام بیان شده است با این مضمون که به علت اینکه سفینه بیگانه ها در یک منطقه دور افتاده سقوط کرده بود و منطقه کوهستانی غیر قابل دسترس بوده و راهی برای ساختن سفینه جهت بازگشت دروپاها به سیاره خودشان وجود ندارد.

  در سال 1965 پروفسور چی پو تئی و چهار نفر از همکارانش بالاخره اجازه فاش کردن تئوری خود را گرفتند. آنها تحقیقات و یافته های خود را تحت عنوان (( متن روی شیار درباره سفینه فضایی است همانطور که روی دیسک ها ثبت شده 12000 سال قبل روی زمین فرود آمده)) چاپ کردند 716 دیسک سنگی شیاردار دیگر بعدا” در همان غارها پیدا شدند و داستان حیرت انگیز یک تحقیق فضایی انجام شده توسط ساکنین یک سیاره ناشناخته را نشان دادند. متن ها ظاهرا” اشاره می کنند که بعد از سقوط سفینه در کوه های بایانا- کارا- اولا رفتار صلح طلبانه بیگانگان‚ اعضای قبیله هام در همسایگی غارها را برآشفته کرد و بیگانگان را شکار کردند و کشتند.

   

  یکی از دیسک های کشف شده

  تحقیقات روسها

  دانشمندان روسی درخواست کردند که دیسک ها را ببینند و تعداد زیادی از آنها برای آزمایش به مسکو فرستاده شد. آنها ابتدا سطح دیسک ها را از ذراتی که به آنها چسبیده بود پاک کردند و سپس آنها را تحت آزمایشهای شیمیایی قرار دادند . در کمال تعجب دانشمندان روسی دیسک ها دارای مقادیر بالای کبالت و سایر مواد فلزی بودند . علاوه بر این هنگامی که روی یک صفحه چرخنده مخصوص که طرح دکتر ویاچسلاو سایزف بود قرار گرفتند با ریتم غیر عادی به لرزش در آمدند مانند اینکه یک بار الکتریکی از آنها عبور می کند. یا همانطور که یکی از دانشمندان پیشنهاد کرد مثل اینکه آنها یک نوع مدار الکتریکی را ایجاد کرده باشند. در برخی مواقع آنها آشکارا در معرض ولتاژهای بسیار بالا قرار می گرفتند. آنها بسیار شبیه هارد دیسک های باستانی به نظر می رسیدند . یعنی همانطوری می چرخیدند که هارد دیسک هایی که ما امروزه داریم می چرخند.

   

  تایید ماجرا

  از سالی که اولین دیسک کشف شد باستانشاناسان و انسانشناسان چیزهای بیشتری در مورد منطقه منزوی بایان- کارا- اولا یاد گرفتند. بیشتر اطلاعاتی که ترجمه شده اند داستان ثبت شده روی دیسک ها را تایید می کرد. افسانه های منطقه هنوز از مردان کوچک و لاغر با صورت های زرد رنگ صحبت می کنند که در سالهای خیلی دور از بالای ابرها آمدند . این مردان سرهای بزرگ بالا رفته و بدن های کوچکی داشتند و بسیار زشت و زننده بودند به طوریکه همه از آنها دوری می کردند. مردان قبیله سوار بر اسب های چابک کوتوله های زشت را شکار کردند . توصیف حمله کنندگان به طور عجیبی شبیه همان اسکلتهایی است که در غارها به وسیله پروفسور چی پو تئی کشف شدند.

   

  یکی از اسکلتهای کشف شده در غار

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فضانوردان باستان
  فضانوردان باستان، از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  فضانوردان باستانی یک نظریه است که بر طبق آن در دوران‌های گذشته موجودات فرازمنی هوشمند (فضانوردان باستانی یا موجودات فضایی) از زمین دیدن کرده اند و نتیجه این تماس در فرهنگ، فناوری و/یا دین نقش داشته یا آن‌ها را به وجود آورده است.

   یک نقاشی در وال کامونیکا، ایتالیا، مربوط به ۱۰٫۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح که برای مجسم کردن موجودات فضایی و همچنین نمایش خدایان یا اساطیر در ادیان آن زمان مورد استفاده قرار گرفته است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فضانوردان باستان
  مقدمه نویسنده وبلاگ

  فضانوردان باستانی موضوعی است تا کنون به هیچ عنوان به اثبات دقیق نرسیده و از این رو، هنوز به عنوان یکی از مسائل چالش‌برانگیز ذهن صاحبان اندیشه را به خود مشغول کرده است. نویسنده وبلاگ در تخیل خود می‌تواند از چندین جهت به این موضوع نگاه کند و فرضیاتی را در ذهن خود بپرورداند. اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، می‌توان فرضیات زیر را مطرح کرد:

  الف – موجوداتی از کرات دیگر به کره خاکی ما رفت و آمد داشته‌اند.

  ب – انسانهای خاصی قابلیت رفت و آمد به فضا داشته‌اند و در کرات دیگر ساکن شده‌اند اما رفت و آمد خود را با کره خاکی حفظ نموده‌اند.

  پ – فرضیه‌ای که تصور آن هم بسیار دشوار است چه برسد به اینکه به حقیقت نزدیک باشد و آن اینکه این موجودات از ابتدا برروی زمین زندگی مخفیانه داشته‌اند و هر از گاهی بطور تصادفی مشاهده می‌شوند.

  البته این فرضیات زائیده ذهن نویسنده وبلاگ بوده و هیچ دلیل بر اثبات آن نیست و فقط در حد حدس است. هر شخص دیگری می‌توان فرضیات دیگری ارائه کند به ویژه دانشمندان صلاحیت بیشتری برای ارائه فرضیات نسبت به مردم عادی دارند.

  اما همیشه چند جای کار می‌لنگد:

  1-هرگز مکان خاصی برای وجود آنها برروی زمین حتی به صورت فرضی معرفی نشده است.

  2-راه دور بین زمین و اولین سیاره‌ای که قابل زیست باشد انسان را به این فکر می‌اندازد که چرا این راه را بیایند و بروند و هزاران بار این کار را تکرار کنند بدون تماس مستقیم.

  3-آخرین نکته‌ای که ذهن نویسنده وبلاگ را به خود مشغول کرده است و به گونه‌ای از طرف نویسنده وبلاگ به عنوان یک اعتراض مطرح شده است، این نکته می‌باشد که با وجود این همه ماهواره و رهیاب در جو زمین چرا رفت آمد آنها زیر نظر گرفته نشده و ورود و خروج آنها به جو زمین گزارش و ثبت نشده است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فضانوردان باستان