تاریخ : 30 مرداد 1396
زمان : 03:22:54
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 126 بار
 • بازدید دیروز : 815 بار
 • بازدید ماه : 22199 بار
 • بازدید کل : 559263 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  معنی فاطیما چیست

  بانوی فاطیما

  شفاعت آسمانی برای رهایی ما از دردها و رنجها و جنگ و اسارت و بردگی و نابودی و جهنم .

  فاطیما ، تجلی مادر بهشتی ما ، مریم باکره است . یک تجلی معاصر و برای ما که در این عصر زندگی می کنیم .

  فاطیما پیامیست با مضمون نگرانی و دلواپسی ، با یک طرح و برنامه کارا و عملی برای صلح جهانی . یک وعده آسمانی .

  بانوی فاطیما

  فاطیما یک شفاعت آسمانی و مداخله خداست برای آزادی ما از درد و شکنجه و جنگ و شهادت و اسارت و یا نابودی . و مهمتر از همه فاطیما راهیست برای نجات بشر از جهنم .

  امروز بانوی آسمانی ما با مشیت الهی اش به شما این مجال را می دهد که پیامهای زیبایش را دریابید و شما را فرا می خواند که همه حقایق فاطیما را دریابید .

  مریم باکره مقدس، مادر مقدس شش مرتبه بر سه کودک چوپان با نامهای لوسی و فرانچسکو و جاسینتا ، ما بین تاریخ های 13 می و 13 اکتبر سال 1917 میلادی ظاهر شد .

  بانوی ما در دهکده کوچک فاطیما در کشور پرتغال بر این سه کودک ظاهر شد . دهکده ای که تا به امروز زیر فشارهای حکومت هنوز به کلیسای کاتولیک وفادار باقی مانده است .

   

  پیام مادر مقدس

  او با پیامی از طرف خدا ، خطاب به هر مرد و زن و کودک معاصر آمد . بانوی فاطیمای ما قول داد که اگر به درخواستهای او گوش دهیم و عمل نماییم کل دنیا در صلح و آرامش خواهد بود و بسیاری به ملکوت اعلی دست خواهند یافت .

  او به ما گفت که جنگ مجازات گناهان ماست . خداوند در زمان ما بشر را به خاطر گناهانش ، به وسیله جنگ و قحطی مجازات می نماید . مگر اینکه ما به فرامین او گوش بسپاریم و عمل نماییم .

   

  پیروزی بانوی ما

  پاپ ژان پل دوم در 13 می روز فاطیما اظهار داشت که پیام فاطیما بسیار اضطراری و نگران کننده تر است از زمانی که بانوی ما برای اولین بار ظاهر شده بود . پیام فاطیما یک التماس مضطرب از طرف مادر آسمانیست که ما را شدیدا در خطر می بیند و آمده که به ما کمک و راهنمایی کند . پیام او همچنین یک پیشگوییست . یک نشانه روشن و واضح از اینکه چه رویدادی در قرن بیستم در حال شکل گیریست و اینکه بسته به اینکه ما به پیامهای او گوش بسپاریم یا نه ، در آینده نزدیک ، طور حتم چه اتفاقاتی خواهد افتاد .

   

  کلیسا واقعه فاطیما را تصویب و تایید می کند

  کلیسای کاتولیک در سال 1930 میلادی واقعه فاطیما را تایید کرد . پنج پاپ متوالی در نظر عموم ، تاییدیه خود را مبنی بر ظهور بانوی ما در فاطیما و پیامهای او صادر کردند . و دو پاپ برای زیارت به فاطیما سفر کرده اند . پاپ ژان پل دوم دو بار به زیارت فاطیما مشرف شده اند یکی در سال 1982 و دیگری در ماه می 1991 میلادی .

   

  خداوند شخصا واقعه فاطیما را تایید می کند

  به عنوان یک نشانه بزرگ مبنی بر اینکه این پیامها حقیقتا از جانب خداوند است ، در 3 اکتبر 1917 میلادی درست در تاریخ و ساعت و مکانی که لوسی و دو کودک دیگر از طرف مادر مقدس اعلام کرده بودند ، یک معجزه حیرت آور در آسمان فاطیما ، در جلوی دیدگان 70000 هفتاد هزار نفر روی داد .

   

  همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید پاپ ژان پل دوم در طی یکی از سفرهایش به فاطیمای پرتغال در بین میلیونها نفر زائر احاطه شده بود . تصویر بیش از یک میلیون زائر را نشان می دهد که در زمان زیارت پاپ ژان پل دوم از فاطیما ، برای انجام تشریفات و ادای احترام خدمت بانوی ما ، به فاطیما آمده اند .

  مطابق پیشگویی بانوی ما ، جاسینتا و فرانچسکو با لقب های مقدس و مقدسه در سالهای 1919 و 1920 به سوی ابدیت شتافتند ولی لوسی باقی ماند و بقیه عمر را رخت رهبانیت بر تن کرد . او یک راهبه کرملی بود .

  خواهر لوسی سال گذشته یعنی در سال 1384 هجری شمسی در سن نود و اندی سالگی به سوی بهشت پر کشید .

  جنازه خواهر لوسی آخرین بازمانده فاطیما

   

  مادر بهشتی ما ، بانوی فاطیما ، هنوز هم معجزات خود را از طریق آب فاطیما که از فاطیما به اقصی نقاط دنیا فرستاده می شود ، نشان می دهد . این آب در‌Cova da Iria فاطیما از نقطه ای که اسقف از مردم خواست حفر کنند ، در مکانی خیلی نزدیک به جایی که بانوی ما ظاهر شده بود سرچشمه می گیرد . فاطیما در 90 مایلی شمال لیسبون پرتغال واقع شده و هنوز هم زائران زیادی که به آنجا سفر می کنند با این آب شفا می گیرند .

   

  آب شفا بخش فاطیما

  پاپ ژان پل دوم در طی سفرش به فاطیما اظهار داشت که پیام فاطیما خطاب به همه انسانهاست .

   

  پیام اخطار و امید

  اگر ما به همین زودی به پیامهای مادر مقدس اعتنا نکنیم ، در آینده نزدیک باید شاهد به واقعیت پیوستن پیشگوییهای مهیب و هولناک او باشیم . و این اتفاق حتی ممکن است در حیاط پشتی خانه مان بیفتد .

   

  بانو به ما گفت اگر ما با اطاعت و دعا و نیایش، تسبیح و قربانی دادن ، زمینه تبدیل و تغییر روسیه را به ایمان کاتولیکی فراهم نکنیم ، خداوند از تنبیه کشور روسیه به عنوان آلتی برای مجازات کل عالم استفاده خواهد کرد.

  او وعده داد که اگر به توصیه هایش عمل کنیم شرایط روسیه دگرگون خواهد شد و صلح برقرار خواهد شد .

  او همچنین هشدار داد که اگر به فرامین من عمل نکنید روسیه خطاهایش را در کل دنیا گسترش خواهد داد . جنگ و جبهه گیری علیه کلیسا خواهد شد . کلیساها تحت فشار قرار می گیرند . پدر آسمانی خشمگین می شود و طوایف زیادی نابود می شوند .

  او گفت که کل دنیا ( قسمتی که باقی مانده ) به اسارت استبداد روسیه کمونیستی در خواهد آمد .

   

  برای برقراری صلح جهانی

  مادر آسمانی گفت که برای اینکه از این مجازاتهای آسمانی پیشگیری کنیم لازم است که اصلاح ویژه گناهان و توبه در حضور قلب معصوم مریم مقدس صورت گیرد .

  قلب معصوم مریم باکره

  به ویژه مراسم عشای ربانی توبه در اولین یکشنبه در پنج ماه متوالی و تخصیص و تقدیس عمومی و رسمی روسیه به قلب معصوم مادر مقدس با حضور همه اسقف های کاتولیک دنیا و پاپ ، در همان روز و ساعت ، باید صورت گیرد .

  و سرانجام پیام او ، وعده ایست از پیروزی مشروط قلب معصوم مریم مقدس در برابر شیطان . او وعده می دهد که مهم نیست تاریکی و سیاهی تا چه حد دنیا را فرا گرفته باشد ( به نظر می رسد که این راهیست که اکثریت بشر امروزی برگزیده است ) نهایتا او پیروز خواهد شد و صلح جهانی حکمفرما خواهد شد .

   

  و کاری که شما باید بکنید

  هر کدام از ما باید در زندگیهایمان این پیام آسمانی را گوش فرا دهیم ، بخوانیم ، فرا گیریم و عمل کنیم . و مخصوصا تسبیح روزانه را به جا آوریم .

   

  تسبیح

  و دعا کنیم . و تا جایی که می توانیم باید مراقب باشیم که این آخرین هشدار مادر آسمانی ماست که منتشر شده . و اهمیت آن بر هر کس روشن است . زیرا خیلی دیر شده است .

  در این وعده فاطیما ، ما نباید به خود قره شویم زیرا پیروزی مشروط مادر آسمانی هنوز هم بستگی به عملکرد ما به لطف و عنایت الهی و با نقشه ای که خداوند برای فاطیما طرح ریزی کرده دارد . و یک پیروزی قطعی نیست .

  با وجود همه این معجزات و نشانه ها و تصویب ها و تاییدیه های رسمی کلیسای کاتولیک و به رسمیت شناختن و تایید بانوی فاطیمای ما توسط صدها میلیون زائری که به زیارت فاطیما می روند ، هنوز ضدیت هایی در مقابل بانوی فاطیمای ما و پیامهای او وجود دارد .

  همواره با پیامهای پیشگویی فاطیما مخالف شده . این مخالفتها و ضدیت ها گاهی به صورت خصومت آشکار بوده . مانند همان اتفاقی که در همان اوایل ، در سال 1917 افتاد و سه کودک به خاطر بازگو کردن پیامهای بانو ، ربوده شدند و به مرگ تهدید شدند

  و همین طور در سال 1922 در مکانی که اولین کلیسای فاطیما ساخته شد ، بمب منفجر کردند . گاهی نیز این خصومت و ضدیت به صورتهای ماهرانه و زیرکانه دیگریست .

  نشر اطلاعات و بصیرت در مورد فاطیما ضروری به نظر می رسد . و درست به همین دلیل ما تعداد زیادی کتاب در مورد فاطیما معرفی می کنیم که به زبانهای مختلف چاپ شده و در دسترس است . و به همین دلیل است که ما برای مقالاتمان زیر نوشتهای مفصل ارائه می دهیم و به همراه مقالاتمان اسناد و مدارک ارائه می دهیم . به موازات مقالات چاپی ، ما همچنین به انتشار کل پیامهای فاطیما در برنامه های روزانه و هفتگی رادیویی و تلوزیونی مان می پردازیم . او از ما می خواهد که هر یک از ما سهم مربوط به خود را انجام دهیم . تک تک ما می توانیم تسبیح و ذکر بگوییم و دعا کنیم .

   

  تسبیح

  همه ما می توانیم پیام فاطیما را به یک دوست بگوییم یا مجله فاطیما را به یک همسایه بدهیم . همه ما نیازها یا مقاصدی داریم که باید به شفاعت قدرتمند حضرت مریم متوسل شویم . به بانوی فاطیمای ما دعا کنید . او به دعای شما پاسخ خواهد داد و به شما کمک خواهد کرد . او همچنین شما را به خاطر هر آنچه در راه درک و فراگیری پیامهای مادرانه محبت اش و هشدارهایش انجام داده اید ، به فراوانی پاداش خواهد داد .

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فاطیما
  فاطیما، از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  مختصات: ‏۰″ ۴۰′ ۰۸°غربی ‏۰″ ۳۸′ ۳۹°شمالی (نقشه)

  موقعیت فاطیما در اسپانیا

   

  فاطیما (Fátima) یکی از شهرهای کشور پرتغال است. شهرت آن به خاطر واقعه‌ای مذهبی است که در سال ۱۹۱۷ رخ داد. سه کودک روستایی در آن سال ادعا کردند که مریم مقدس در دشتی در بیرون این شهر بر آن‌ها ظاهر شد. که از نام «بانوی تسبیح» یا «بانوی فاطیما» نیز برای اشاره به آن بانو استفاده می‌شود. از آن به بعد شهر کوچک فاطیما زیارت‌گاه مومنان مسیحی شده است.

  نام این شهر از نام عربی «فاطمه» گرفته شده که گفته می‌شود نام دختری از اعقاب شاهان عربی پرتغال بوده و به مسیحیت گرویده است.[۱]

  جستارهای وابسته

   

  بانو فاطیما

  منبع

  وب‌گاه Answer.com

  ↑Fatima (Portugal) - Britannica Online Encyclopedia

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فاطیما
  بانوی تسبیح فاطیما و مسلمانان

  واقعه فاطیما از آنجا آغاز می شود که سه کودک چوپان بانویی نورانی را مشاهده می کنند که خود را بانوی تسبیح ( از القاب مریم مقدس ) معرفی می کند و سه پیام مهم برای مردم قرن بیستم دارد . بانوی تسبیح از القاب حضرت مریم است . معادل انگلیسی تسبیح rosary می باشد . آدرس زیر صفحه ویکی پدیاست که همه القاب و اسامی مریم مقدس را لیست نموده است .

  http://en.wikipedia.org/wiki/Titles_of_Mary

  در لیست مذکور اگر لغات

  rosary

  fatima

  را سرچ کنید می بینید که بانوی تسبیح و بانوی فاطیما از القاب حضرت مریم است

  Our Lady of the Rosary               Our Lady of the fatima

  یک سال قبل از تجلی بانو ، فرشته ای به بچه ها نازل می شود و خود را فرشته صلح کشور پرتغال می خواند دعایی به بچه ها می آموزد که با کلمات ای خدای پدر ، پسر و روح القدس شروع می شود . و برای بچه ها به یاد خون و بدن عیسی مسیح مراسم عشای ربانی انجام می دهد .

  مجسمه فرشته صلح در حال انجام مراسم عشای ربانی برای بچه ها . این مجسمه در محل تجلی فرشته ساخته شده است .

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فاطیما
  گذاری بر داستان فاطیما در پرتغال !

  شاهدان عینی چه گفتند ؟

  واقعه از آن جا آغاز میشود که سه کودک روستایی در اطراف دهکده چشم به حقیقتی میگشایند که پس از آن در تاریخ زندگی این مردم سرچشمه یک اعتقاد عمیق میگردد...

  جاسینتا هفت ساله، فرانسیسکو نه ساله، و لوسیا ده ساله کودکانی هستند که در این واقعه شرکت داشتند. انها در دهکده کوچکی به نام آل جوسترل در حدود دو کیلومتری فاطیما زندگی می کردند .مردمان ان روستا عمدتا چوپان وکشاورز بودند.

  شاهد اصلی " لوسیا" است. او می گوید در سال 1916 میلادی یک سال قبل از دیدار ما با بانوی درخشنده فرشته ای بر ما ظاهر شد، سه بار این گفته را بر ما تکرار کرد:" نترسید من فرشته صلح هستم .خدایا من ایمان دارم باور دارم و عشق میورزم به تو، طلب استغفار میکنم برای آنان که باور ندارند، عشق نمی ورزند و ایمان ندارند".

  فرشته دوبار دیگر بر آنان در تابستان و پاییز ظاهر شد و هر بار یک چیز را از کودکان درخواست کرد، اینکه قربانی دهند و استغفار کنند برای گناه کاران و دعا کنند برای متحول شدن آن ها... . واین سه برخورد بچه ها را برای دیدن بانوی صاحب تسبیح ـ بانویی که کودکان صادق روستا او را بعنوان بانوی صاحب تسبیح شناختند ـ آماده کرد.

  در سال 1917 بچه ها دوبار نور درخشنده ای را دیدند و سپس بر بالای درختی نور عظیمی ظاهر شد. بانویی درخشنده تر از خورشید به نام "فاطیما":

  ـ نترسید نمیخواهم شما را بترسانم.

  ـ شما که هستید؟

  ـ من فاطمه دختر پیامبرم.

  ـ شما از کجا آمدید؟

  ـ من از بهشت آمده ام.

  ـ از ما چه میخواهید؟

  ـ من آمده ام از شما بخواهم باز اینجا بیایید بعد خواهم گفت از شما چه میخواهم.

  حقانیت سخن بچه ها را ابتدا پدر و مادر آنان تایید میکردند، زیرا آنها هیچ گاه در زندگیشان دروغ نگفته بودند.

  بانوی صاحب تسبیح بعد از آن هر ماه ظاهر شد و در ششمین دیدار و در آخرین دیدار؛ او بزرگترین معجزه خود را در دیدگان 70000 نفر انجام داد.

  « معــــــــجزه »

  بانوی ما در ماه ژوئیه گفت : درماه اکتبر معجزه ای اتفاق خواهد افتاد وهمه گفته های شما را باور خواهند کرد. لوسیا این کلمات را برای هرکسی که از او سئوال می کردند تکرار می‌نمود. روز سیزدهم اکتبر فرارسید هزاران نفر ازمردم از دور ونزدیک آمده بودند همه می‌خواستند معجزه‌ی گفته شده را ببینند.

  هنگام ظهر لوسیا فریاد کشید: ساکت ! بانوی ما از آنسو دارد می آید. حالت چهره ی سه چوپان تغییر کرد یک ابر سفید کوچک آنها را در برگرفت لوسیا پرسید: شما از من چه می خواهید ؟ بانو جواب داد: "من می خواهم شما یک کلیسای کوچک به یاد بود من اینجا بسازید. من بانوی تسبیح هستم هرروز با تسبیح به دعا خواندن ادامه دهید. لازم است که مردم زندگی اشان را تغییر دهند ودرخواست بخشش برای آمرزیده شدن گناهانشان بنمایند واینکه آنها ازفرامین خداوند سرپیچی نکنند، کسانیکه اکنون از یاد او بسیارغافلند" .

  لوسیا پرسید: شما ازمن چیز دیگری نمی خواهید؟ وبانوی تسبیح گفت: "من چیز بیشتری ازشما نمی خواهم و با سه دوست کوچکش خداحافظی کرد."

  لوسیا فریاد زد: نگاه کنید او دارد می رود.

  در واقع هزاران نفر دیدند که خورشید می رقصد ومی ایستد ودوباره به حرکت در می آید . سپس چنین به نظر رسید که خورشید خود را از آسمان آزاد کرده ومی خواهد برروی جمعیت بیفتد. مردم فریاد زدند: ای مسیح ما همه خواهیم مرد، بانوی ما به ما کمک کن.

  بالاخره خورشید متوقف شد، وهمه نفس راحتی کشیدند.

  همه جا این فریاد به گوش می رسید: معجزه ? معجزه........

  از آن پس محل مورد نظر به زیارتگاهى پرشکوه براى کاتولیک هاى سراسر جهان مبدل شد و "فاطیما" نام گرفت.

  و اما شاهدان عینی واقعه رویت فاطیما:

  "لوسیا" وارد زندگی مذهبی شد و خود را وقف این واقعه کرد. چون بانو به او امر کرده بود برای ترویج عبودیت مدت بیشتری را در قید حیات بماند.

  "فرانسیسکو مارتو" و "جاسینتو مارتو" سه سال بعد از این واقعه بر اثر یک بیماری ریوی از دنیا رفتند، زیرا بانوی درخشنده به دوکودک قول داده بود که بزودی خواهد آمد و آن ها را با خود به بهشت خواهد برد... و سررشته این واقعه را به لوسیا سپردند که از میان آن سه بچه تنها کسی بود که هم صدای بانو را شنید هم بانو را دید و هم توانست با او سخن بگوید.

  مردمان سراسر جهان و به ویژه مسیحیان کاتولیک که لوسیا را در حد یک قدیسه مورد احترام و تکریم قرار مى دادند در طول حیات او چندین بار پیش گویى هایى از او دیدند که ارزش و اعتبار این خواهر روحانى را در نزد آنها دو چندان کرد.

  سر انجام " لوسیا دیانتوس " ـ آخرین بازمانده فاطیما ـ در سن 97 سالگى در صومعه کار ملیت، محلى در مرکز کشور پرتغال، در تاریخ 12 فوریه 2005 درگذشت.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فاطیما
  بانو فاطیما، از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


   

  بانوی فاطیما عنوانی است که مدعیان مشاهده مریم (مادر عیسی) (یا به اصطلاح مدعیانِ تجلی مریم) در فاطیما به او اطلاق می‌کنند.

  این ادعا مربوط به سال ۱۹۱۷ است. سه کودک روستایی در آن سال ادعا کردند که مریم در دشتی در بیرون شهر فاطیما در پرتغال بر آن‌ها ظاهر شد. که از نام «بانوی تسبیح» یا «بانوی فاطیما» نیز برای اشاره به آن بانو استفاده می‌شود. از آن به بعد شهر کوچک فاطیما زیارت‌گاه مومنان مسیحی شده است.

   

  ادعاها

  در ۱۳ مه ۱۹۱۷ میلادی، ۳ کودک پرتغالی با نام‌های «جاسینتا»٬ «فرانسیسکو» و «لوسیا» به‌هنگام کار در مزرعه‌ای واقع در منطقهٔ روستایی «فاطیما» [در آن کشور]، تن ِ نورانی زنی را با لباس سفید مشاهده کردند.آنان در توصیف مشخصات این زن گفته‌اند که او می‌درخشید و از پرتو همان نوری که در آسمان می‌درخشید، پدیدار شد. زن سپیدپوش گفته‌بود که از بهشت آمده‌است و از بچه‌ها خواسته بود که سیزدهم هر ماه به آن‌جا بازگردند.

  به‌زودی ساکنان منطقه از این خبر مطلع شدند و در نخستین روز سیزدهم ماه ِ مه سال بعد، جماعتی برای تماشا گرد آمدند. با این حال، تنها همان ۳ کودک [جاسینتا، فرانسیسکو و لوسیا] بودند که زن را می‌دیدند ولی مردم تنها وقایع حیرت‌انگیز جوی را مشاهده می‌کردند.

  نگاه مردم به آسمان

  تا ماه سپتامبر بیش از ۲۰هزار نفر این پدیده را مشاهده کردند. به‌گفتهٔ شاهدان، گویی درخشان در میان آسمان از شرق به غرب به حرکت در می‌آمد.

  در سیزدهمین روز ماه اکتبر، بچه‌ها دقیقاً به‌هنگام ظهر، پیکر این زن را مشاهده کردند. در حالی که جمعیتی حدود ۷هزار نفر به عینه ناظر این واقعه بودند، یکی از دختر بچه‌ها گفت که خانواده مقدس را در آسمان می‌بیند.[۱] جماعت به آسمان نگاه کردند آنان شاهد بودند که خورشید در هوا به چرخش در آمده‌است. در ابر باران‌زایی که در آسمان دیده می‌شد، روزنه‌ای پدیدار شد. قرص خورشید همچون یک صفحه مدور چرخان، تابش و گرمای عظیم خود را به سوی زمین فرستاد و سپس با حرکتی دورانی رو به بالا بازگشت. پس از ماه اکتبر نمودهای بصری برای همیشه متوقف شدند.

  کودکان هم‌چنین ادعا می‌کنند که بانوی درخشنده سپید پوش که همواره تسبیحی در دست داشت، حوادثی از آینده را با آنها در میان گذاشته‌است. یکی از پیش‌بینی‌هایی که از طریق کودکان انتقال یافت، مربوط به واقعه قریب الوقوع انقلاب روسیه بود و دیگری به جنگ جهانی دوم مربوط می‌شد و پیش بینی سوم که متن آن تا مدت‌های مدید در پاکتی مهرو موم شده در واتیکان نگهداری می‌شد سرانجام در سال ۲۰۰۰ میلادی افشا شد. یکی از مواردی که در پیش بینی شرح داده شده بود ماجرای اقدام به قتل پاپ ژان‌پل دوم بود که در سال ۱۹۸۱ به وقوع پیوست.[۲]

  در ۱۳ مه ۱۹۶۷ پاپ ژان پل ششم در پنجاهمین سالگرد آئین فاطیما شرکت کرد.

  در ۱۳ مه ۱۹۸۷ پاپ ژان پل دوم برای تشکر از حفظ جان خود به زیارت شهر فاطیما آمد.

   

  ارتباط این رویداد با مسلمانان اهل تشیع

  نام روستا یعنی فاطیما را برخی مسلمانان با نام فاطمه نام دختر محمدص آخرین فرستاده خداوند برروی زمین حضرت محمد(ص)وپیشوای مسلمانان مرتبط دانسته‌اند.[۳]

  لباس محلی روستایی این کودکان که مانند لباس محلی بیشتر کشورهای اروپا پوششی هم بر روی سر دارد همانند چادرمسلمانان پنداشته می شود.

  بومیان ساکن شهر فاطیما با اینحال بر این معتقدند که نام شهر از دختر یکی از امرای اندلسی است که در قرن دوازدهم میلادی پس از اسارت توسط مسیحیان، به مذهب کاتولیک گروید و در سال ۱۱۵۸ میلادی به ازدواج کنت أوریم درآورده شد.[۴]

   

  منابع

  1-مجله دانشمند شماره آبان ۱۳۸۶ صفحه ۸۵ نوشته دکتر عطاءالله جعفری

  2-مجله دانشمند شماره آبان ۱۳۸۶ صفحه ۸۴ نوشته دکتر عطاءالله جعفری

  3-shabestan.ir

  4-Inside the Vatican. Published by Urbi et Orbi Communications, 1996. Original from the University of Virginia. Digitized Oct 2, 2008

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، فاطیما