تاریخ : 29 مرداد 1396
زمان : 14:14:56
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید





آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 462 بار
 • بازدید دیروز : 864 بار
 • بازدید ماه : 21720 بار
 • بازدید کل : 558784 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  عکسهای عجیب از پرنده انسان نما !!

   

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، انسان نما
  تولد بره‌ انسان نما در ترکیه

  والی ازمیر ترکیه گفت: تولد این بره مرده با سر انسان بسیار دلهره‌آور و ترسناک است. تا به حال چنین چیزی را ندیده بودم، انگار که سر انسان بر روی بدن بره‌ای باشد.

  رسانه‌های «ترکیه» از تولد یک بره مرده با سر انسان در یکی از روستاهای این کشور خبر داده و اعلام کردند: وقوع چنین رویدادی یک واقعه عجیب و در عین حال بی‌سابقه است.

  در گزارش یکی از روزنامه‌های «ترکیه» آمده است که هفته گذشته یک بره از یک گوسفند در یکی از روستاهای «ایزمیر» به دنیا آمد، اما زنده نماند. نکته جالب در تولد این بره مرده آن است که این حیوان صورت انسان دارد و باعث شد تا دامپزشکی که مسوولیت به دنیا آوردن آن را داشته باشد به شدت شوکه شود.

  «ارهان الی بول» ـ دامپزشک مسوول ـ در مصاحبه‌ای با رسانه‌های دولتی ترکیه، خاطر نشان کرد: من برای زنده نگهداشتن مادر مجبور به عمل شدم. من پیش از این گوساله دو سر و چهار چشم و حتی پنج پا هم دیده بودم، اما تولد این بره با سر انسان بسیار غیر‌قابل باور است.

  وی یادآور شد: من احتمال می‌دهم که به دلیل ازدیاد و انباشت ویتامین A در بدن گوسفند مادر، این بره به چنین وضعی به دنیا آمده باشد.

  به گزارش تابناک، سال گذشته نیز در «زیمباوه» چنین بره‌ای به دنیا آمد و حتی چند ساعت نیز زنده ماند، اما به شدت باعث ترس و وحشت مردم روستایی شده بود.

  والی ازمیر ترکیه نیز اضافه کرد: تولد این بره مرده با سر انسان بسیار دلهره‌آور و ترسناک است. تا به حال چنین چیزی را ندیده بودم، انگار که سر انسان بر روی بدن بره‌ای باشد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، انسان نما
  انسان‌نما، از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  روبات آسیمو، ساخت شرکت هوندا نمونه ای از یک انسان نما می باشد

   

  انسان‌نما (به انگلیسی: Humanoid) اصطلاحی است که به چیزی که از نظر ظاهر شبیه به انسان باشد اطلاق می‌شود. این واژه برای اولین بار در سال ۱۹۱۲ در پی کشف فسیل استخوان‌های شبیه به اسکلت انسان بکار رفت. این اصطلاح با اینکه در قرن بیستم به‌وفور در علوم مختلف استفاده شده، ولی اینک یک واژه نادر در علم محسوب می‌شود. امروزه بطور عام کلمه "انسان نما" درمورد چیزی که مشخصات انسان را دارا باشد بکار می‌رود.

   

  انسان‌نماها در رباتیک

  اَندروید و گاینوید، ربات‌های انسان نمایی هستند که بترتیب، شبیه به مرد و زن طراحی شده اند. اغلب واژه‌های بالا را مترادف با انسان نماها بکار می برند.

   

  انسان نماها در داستان‌های علمی-تخیلی

  در فیلم‌های تخیلی ِفضایی، واژه انسان نما اغلب به موجودات فرازمینی گفته می‌شود که دارای مشخصه‌های انسانی می باشند.

   

  موجودات تخیلی فرازمینی

  در بسیاری از داستان‌های علم-تخیلی، دلیل وجود انسان نماها توضیح داده نشده است و این امر باعث نوعی ناباوری در باره این موجودات می شود. در Star Trek، فراوانی انسان نماهای خارجی در فضا را در داستان مربوط به تمدن انسان‌های نخستین دنبال می‌کند و اینگونه می گوید که انسان نماهای نخستین با پخش سلول‌های ژنتیکی در کیهان، باعث تکامل یافتن ِ حیاط این موجود و پخش شدن آنها در مقیاس ِوسیعی از کیهان شدند.

   

  در سفینه‌های تخیلی فضایی

  در این شاخه از داستان‌های علمی-تخیلی، انسان نماها اغلب به چیزهایی گفته می‌شود که قصد ربودن انسان‌ها و قربانی کردن آنها را دارند.

   

  ربات‌های انسان نما

  ربات‌های انسان نما، به ربات هایی گفته می‌شود که از لحاظ خصوصیت‌های ضاهری بسیار به انسان‌ها شبیه هستند. اینگونه ربات‌ها در محیط‌های انسانی و یا ابزار ساخته شده توسط انسان، می توانند تعامل داشته باشند، برای مثال جسمی را بردارند و یا در محیط ِ کار، راه بروند.

   

  در حالت کلی، ربات‌های انسان نما ارای یکسر، دو پاف دو دست می باشند، در برخی از موارد هم اینگونه ربات‌ها علاوه بر موارد فوق دارای صورت، چشم و لب هم می باشند.اَندروید یک نمونه کامل از انسان نماها است.

   

  معرفی

  ربات ِ انسان نما، گونه ای از ربات‌های خود مختار است و می تواند خود را با شرایط محیط و یا استدلال خود، به هدف خود برسد؛ مهمترین تفاوت اینگونه ربات‌ها با دیگر ربات‌ها هم در این می باشد. در این باب، برخی از قابلیت‌های ربات‌های انسان نما را بصورت زیر شرح کرده ایم:

   

  مراقبت از خود (مانند شارژ کردن خودش)

  یادگیری مستقل (آموختن و یا بدست آوردن قابلیت‌های جدید، بدون نیاز به کمک خارجی، تنظیم استراتزی‌های مبتنی بر محیط و سازگاری با شرایط جدید)

  اجتناب کردن از موقعیت‌های خطرناک برای انسان، محیط و خودش

  برقراری ارتباط امن با انسان‌ها و محیط اطرافش

   

  همانند ربات‌های دیگر، انسان نماها دارای مشخصه‌های اساسی زیر می باشند: حس کردن، واکنش به محرک، برنامه ریزی و کنترل. به این دلیل که انسان نماها سئی در شبیه سازی رفتارهای انسانی دارند و همچنین ربات های خودمختاری هستند، اغلب اوقات ربات‌های انسان نما بسیار پیچیده تر از گونه‌های دیگر ربات‌ها می باشند. این پیچیدگی مربوط به تمام مقیاس‌های روباتیک می‌شود (مکانیکی، فضایی، زمان بندی، قدرت، سیستم و پیچیدگی محاسباتی)، اما مقیاس‌های قدرت و پیچیدگی سیستمی از بقیه موارد قابل تامل تر است. در وهله اول، بیشتر انسان نماهای کنونی، بدلیل نسبت وزن با قدرت شان توانایی (قدرت) پرش را ندارند، و در این مورد، نسبت ِقدرت با وزن انسان بخوبی انسان‌ها نمی باشد. دکستر با قابلیت تعادل پویا قادر به پریدن ِبسیار ضعیفی می باشد. از طرف ِ دیگر الگوریتم‌های خوبی برای شرایط‌های مختلف ِ انسان نماها وجود دارد ولی با توجه به پیچیدگی آنها، ادغام آنها و ساخت ِ یک سیستم ِکارامد بسیار سخت است (دارای پیچیدگی سیستمی بسیار بالایی می باشند) امروزه، شرایط فوق‌الذکر بزرگترین چالش‌ها در توسعه ربات‌های انسان نما، بشمار می آید.

   

  منابع

  The Oxford English Dictionary, 2nd ed.. OED Online: Oxford University.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، انسان نما
  مقدمه نویسنده وبلاگ

  انسان و انسان‌نما، به راستی بیشتر از آنکه در ذهن خواننده تیزهوش تداعی‌کننده تشابه باشد، تداعی‌کننده تفاوت است. اولین احساس که در این مورد برانگیخته می‌شود، این احساس نیست که چقدر شبیه انسان است، بلکه اینکه چقدر متفاوت است و تفاوتهای آن به چه میزان است.

  انسان‌نماها بر دو گونه‌اند. نوع اول انسان‌گونه‌های کشف شده به صورت تصادفی که معمولا بخش مهمی از آن خصوصا سر از لحاظ فرم ساختاری شبیه انسان هستند اما از لحاظ ابعاد معمولا فرق دارند. نوع دوم انسان‌گونه‌های ساخت بشر هستند که از آنها با نام ربات یاد می‌شود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، انسان نما