تاریخ : 01 شهریور 1396
زمان : 18:12:38
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 521 بار
 • بازدید دیروز : 665 بار
 • بازدید ماه : 521 بار
 • بازدید کل : 561111 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  تئوری اثر فیتیله ای: سوختن خودبه خودی انسان

  وحشتناک است، نه؟ تصور کنید روی صندلی راحت دلخواه خود نشسته‌اید و مجله مورد علاقه‌ی خود را می‌خوانید که ناگهان… پوف! در عرض چند ثانیه به یک توده خاکستر تبدیل می‌شوید! طبق اظهارات یک پزشک ایرلندی، مایکل فارتی ۷۶ ساله دسامبر گذشته ناگهان شعله ور شد و از دنیا رفت. غیر از کف و سقف جایی که بدن فارتی قرار داشت آپارتمان و وسایل خانه سالم و دست نخورده مانده بود. پزشک کهنه کار با تجربه ۲۵ ساله‌اش نتوانست توضیحی برای سوختن خود به خودی انسان بیابد. اگر آتش عامل خارجی داشت چرا وسایل اطراف فارتی نسوخته بودند؟

  اما خیلی نگران نباشید، شاید سوختن خود به خودی واقعیت نداشته باشد، بله تقریبا ۲۰۰ مورد از این اتفاقات در ۳۰۰ سال گذشته گزارش شده است، اما در سال ۱۹۹۸ دانشمندان بریتانیایی دلیل قابل قبولی آوردند: “اثر فیتیله‌ای”

  اگر بدن را مثل یک شمع فیتیله‌ای تصور کنید، بدن شما می‌تواند نقش زغال چوب را داشته باشد و ممکن دست و پای شما سالم بماند، اما بالاخره یک توضیح منطقی در اثر فیتیله‌ای وجود دارد. در برنامه‌ی تلویزیونی Q.E.D. ( به معنی: چیزی که قابل اثبات بود) از BBC ، دکتر John DeHaan، اثر فیتیله‌ای را با یک خوک مرده ثابت کرد. آن‌ها بدن خوک را در یک پتو پیچیدند و یک قطره بنزین روی آن ریختند و با یک جرقه آن را آتش زدند. وقتی که توده مشتعل شد، شعله‌های آتش بسیار داغ اما کم بودند. خوک کاملا سوخت و حتی استخوان ها هم خاکستر شدند اما وسایل اطراف آن حتی تلویزیون سالم ماند ولی زیر خوک و سقف بالای آن تحت تاثیر شعله‌های آتش قرار گرفته بودند. این دقیقاً نتیجه‌ی بیشتر موارد گزارش‌های سوختن خود به خودی انسان بود.

  تئوری اثر فیتیله‌ای این است که یک جرقه (برای یک انسان می‌تواند ته سیگار یا جرقه‌ی یک اجاق باشد) لباس را می‌سوزاند و پوست را به اندازه‌ای شکاف می‌دهد تا به چربی زیر پوست برسد و آن را شعله ور کند. اکثر قربانیان تنها هستند و احتمالا خوابیده‌اند و سریعاً متوجه جرقه نمی‌شوند. چربی جذب لباس‌ها می‌شود و لباس‌ها مثل فیتیله شمع عمل می‌کند (مثل زمانی که پارافین جذب فیتیله می‌شود) بطوریکه به شعله‌ها سوخت می‌رساند تا زمانی که چربی کمی باقی بماند.

  در مورد اخیر ایرلند، شاید پزشک با تجربه چیزی در مورد اثر فیتیله‌ای نشنیده بود. آقای فارتی کنار یک اجاق باز پیدا شده بود؛ چیزی که می‌توانست منبع جرقه باشد. نکته‌ی جالب دیگر اینکه فارتی دیابت داشت و طبق اظهارات یک آزمایشگاه علمی، انسولین در دمای بالا می سوزد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، احتراق خود به خودی
  اتش گرفتن خود بخودی انسان

   

   

  یکی از مسایل علمی که تاکنون بارها اتفاق افتاده و انسان تاکنون قادر به توضیح علمی ان نبوده است اتش گرفتن بدن انسان از داخل است .

  بارها اشخاصی پیدا شده اند که قسمتی از بدن انها تبدیل به خاکستر شده است ولی بقیه بدن سالم است و پزشکی قانونی نشان داده است که این افراد دچار اتش گرفتن بدن از داخل شدند .به عنوان نمونه موارد زیر ذکر می شود .

  1-یکی از پزشکان جراح در کتاب خود در رابطه با اتفاقی عجیب که هنگام برش یکی از اندام داخلی عمل افتاده نوشته که بعد از اینکه چاقو جراحی را برای پاره کردن دیواره بکار گرفته به محض اینکه یک شکاف کوچک ایجاد میکند با تمام پرسنل حاضر در اتاق عمل میبینند که از شکاف شعله ای آبی رنگ زبانه کشید که همگی دچار حیرت شدند و پس از چند ثانیه خاموش می شود !

  دلیل اصلی این موضوع و چگونگی این اتفاق را دقیقاً نمیدانند اما تصور میشود که به گونه ای الکترولیز شیمیایی آب در بدن و تولید گار اکسیژن و هیدروژن در بدن میتونه یکی از عامل های این اتفاق باشه . احتمالا در این افراد در بدنشان اختلات متابولیسمی و ایجاد موادی حاصل از ازاد شدن اکسیژن در یک قسمت بدن منجر به ایجاد حرارت و اتش در ان قسمت از بدن می شود .که این امر منجر به سوختن و خاکستر شدن ان قسمت از بدن می شود .

  2-پیرزنی در منزل خود در ایالات متحده مرده یافت شد .پای این پیرزن ذغال شده بود بدون اینکه اثاری از اتش سوزی در اطاق یا لباس وی مشاهده شود .

  3-فردی بدون آتش گرفتن، سوخت و مرد!

  مسوولان اورژانس منطقه «ناکس ویل» در ایالت تنسی آمریکا اعلام کردند: یک مرد میانسال بدون آن که آتش بگیرد، سوخت!

  سخنگوی دپارتمان آتش‌نشانی «ناکس ویل» گفت: همسایه‌های یک مرد 56 ساله به ما خبر دادند که این مرد در داخل آپارتمانش ناله می‌کند، از این رو چند تن از ماموران آتش‌نشانی به محل اعزام شده و پس از شکستن درب منزل این مرد با جسد نیمه سوخته وی درون حمام مواجه شدند.

  این در حالیست که این مرد 56 ساله به علت سوختگی درجه دوم در دستان و درجه سوم در صورتش جان خود را از دست داده بود و تلاش پزشکان بیمارستان منطقه هم برای نجات جان این مرد بی‌نتیجه ماند.

  بر اساس گزارشات اولیه کارشناسان آتش‌نشانی، هیچ نشانه‌ای از وقوع آتش‌سوزی عمدی یا غیرعمدی و یا حتی خودسوزی در رابطه با سوختگی‌های این مرد یافت نشده و تنها یک شمع نیم سوخته درون حمام وجود داشت،

  این مسله اتش گرفتن بدن از داخل سابقه طولانی دارد . گفته می شود شاید استفاده از الکل در ایجاد این خودسوزی از درون یکی از عوامل باشد ؟

  طبق تئوری لاری ارنولد یکی از کسانی که در این زمینه تحقیق می کند برای سوختن بدن انسان حراراتی معادل ???? درجه فارنهایت لازم است و این حرارات در بافتها با استفاده از الکل و مصرف گوشت خوک می تواند ایجاد شود .

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، احتراق خود به خودی
  احتراق اعضای بدن

  احتراق خود به خودی انسان یاSHC به پدیده احتراق اعضای بدن انسان های زنده بدون وجود عامل خارجی مشخص گفته میشود که طی 300سال اخیر حدود200نمونه از آن گزارش شده است.در میان مواردی که گزارش شده کمتر مواردی یافت میشود که در جلوی چشم شاهد عینی اتفاق افتاده باشد.اما در 15 سپتامبر1982 جینی سافین61 ساله ساکن ادمونتون لندن در جلوی چشمان پدر 81 ساله اش آتش گرفت و سوخت.جینی بروی صندلی چوبی و در آشپزخانه نشسته بود و پدرش نیز در کنار اوپشت میز نشسته بود که ناگهان شعله ها تمام صورت و دستان جینی را دربر میگیرند.پدرش سعی میکند که آتش را خاموش کند که دستان خود او هم به شدت میسوزد.جینی به کما میرود و 8 روز بعد فوت میکند.هیچ نشانه ای از سوختگی در هیچ نقطه ای در اتاق به جز بدن جینی پیدا نمیشود.نمونه های زیادی از این دست گزارش شده و نکته عجیب این بوده که هیچ گاه کوچکترین اثر سوختگی در اطراف شخص دیده نشده است.این آتش سوزی خود به خودی ممکن است تا 5 ساعت ادامه داشته باشد و گرمای زیادی را تولید کند.تاحدی که اشیای پلاستیکی تا حدود فاصله 2 متر از جسد همگی آسیب جدی میبینند.این مسئله نیزبه خاطر وجود چربی در بدن میباشد که باعث مداوم نگهداشتن دمای احتراق و شعله های آن میباشد. عموم معتقدند که ارواح یا موجودات فضایی در این کار دست دارند.اما برخی نیز عامل ان را بالا رفتن ناگهانی الکل در بدن یا افزایش غلظت گازها میدانند.در بدن انسان گازهای قابل اشتعالی چون متان وجود دارد.احتراق سیگار توجیه دیگری است که برای این پدیده استفاده میشود.دانشمندان معتقدند که یک عامل محرک که آن را اثر فیتیله ای می نامند و میتواند یک سیگار روشن باشد عامل بروز این آتش سوزی های خود به خودی میدانند.آنچه که تاکنون هنوز بی جواب مانده سوختن کامل استخوان هاست.استخوان انسان حتی در کوره های 800تا1000درجه سانتی گراد هم نمیسوزد.این سوال تاکنون بی جواب مانده است.ایجاد دمایی بالغ بر1000درجه سانتیگراد در یک فضای بسته.بدون اینکه هیچ چیز در اتاق آسیب ببیند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، احتراق خود به خودی
  مرد عجیبی که خودبخود بدنش آتش گرفت

  پزشکان قانونی ایرلند مرگ مرد ۷۶ ساله در اثر آتش‌سوزی را پدیده‌ای به نام “احتراق خودبه‌خودی انسان” دانستند…

  مایکل فاهرتی، مرد ایرلندی در دسامبر سال گذشته در خانه خود بر اثر آتش سوزی جان باخت. نشانه‌های سوختگی روی بدن وی وجود داشت اما هیچ نشانه‌ای از مواد آتش‌زایی چون گازوییل و نفت نبود. اخیرا پزشکان قانونی ایرلند دلیل این حادثه را پدیده “احتراق خودبه‌خودی انسان” دانستند.

  “احتراق خودبه‌خودی انسان” (SHC) به پدیده محترق شدن اعضای بدن انسان‌های زنده بدون وجود عامل خارجی مشخص گفته می‌شود. به گزارش ایران ناز زمانی‌که بدن انسان آتش بگیرد، لباس‌ها مانند فتیله شمع عمل کرده و از چربی بدن به عنوان سوخت استفاده می‌کند. چربی بدن مثل نفت قابل احتراق و بسیار نزدیک پوست انسان است. وقتی که بدن آتش بگیرد، از تمام چربی آن برای سوخت استفاده می‌کند.

  پزشکان قانونی ادعا می‌کنند بدن انسان نیازی به گرمای بیش از حد برای سوختن ندارد. چربی مایع بدن در دمای ۲۵۰ درجه سلسیوس می‌سوزد. پارچه‌ای که به عنوان فتیله استفاده می‌شود، حتی با کاهش دما تا ۲۴ درجه سلسیوس نیز قابل اشتعال است. اما هنوز تردیدهایی در مورد صحت این پدیده وجود دارد.

  اگر SHC پدیده واقعی باشد، چرا به ندرت اتفاق می‌افتد؟ از میان ۵ میلیارد نفر در این دنیا تعداد افرادی که در اثر این پدیده جان می‌بازند، بسیار کم گزارش شده است. با این حال این پدیده زمانی می‌تواند به کل نقض شود که دلیل منطقی دیگری برای احتراق خود به خودی افراد پیدا شود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، احتراق خود به خودی