تاریخ : 29 مرداد 1396
زمان : 14:09:24
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 430 بار
 • بازدید دیروز : 864 بار
 • بازدید ماه : 21688 بار
 • بازدید کل : 558752 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟

  بله. کافی است تا نگاهی دقیق تر به اطراف خود بیاندازید. آنها را خواهید دید. شما یکی از آنها هستید... بالغ بر میلیون ها گونه مختلف جانوری و ارگانیسم زنده بر روی زمین وجود دارد. اینها موجوداتی هستند بر سیاره کوچکی به نام زمین، و در گوشه ای از کیهان. اینها همان موجودات فضایی هستند. پس اگر به دنبال بیگانگان فضایی خارج از زمین می گردید شاید بهتر باشد تا سوال اول را به گونه بهتری بیان نماییم." آیا حیات در خارج از زمین وجود دارد؟" با اینکه هنوز مدارک عینی اثبات این موضوع وجود ندارد اما جواب این سوال هم آنقدرها سخت نیست: " اینطور به نظر می رسد".

  استفن هاوکینگ، دانشمند بسیار پرآوازه ومشهور فیزیک نجومی در سال 2010 به طور رسمی اعلام نمود که موجودات فضایی به طور حتم وجود دارند. او به سخنانش در این حد بسنده نکرد وهمچنین اخطار داد که ارتباط با آنها می تواند ایده بسیار بدی باشد. اما چطور ممکن است؟ از کجا می دانیم که موجودات فضایی ممکن است وجود داشته باشند و بر چه اساسی ارتباط با آنها خطرناک است؟

  هاوکینگ در برنامه ای که از کانال دیسکاوری پخش گردید، اعلام کرد که وجود زندگی هوشمند فرازمینی کاملاً منطقی و ممکن است. این خبر در بسیاری از رسانه های معتبر جهان انتشار یافت به طوری که واکنش های گسترده ای نیز در بر داشت. هاوکینگ هشدار داد که در صورت شناسایی زمین توسط موجودات فضایی، این امکان وجود دارد که آنها در جهت استفاده از منابع و اقامت در زمین، ما را مورد حمله قرار دهند. همچنین در ادمه بیان می کند که چالش اصلی ما این است که دریابیم این بیگانگان فرازمینی چگونه خواهند بود.

  (تصویر گرافیکی و تخیلی از شکل دیگری از حیات در خارج از زمین)

   

  در واقع بخش عمده استدلال هاوکینگ و فرضیه وجود موجودات فضایی بر پایه محاسبات ریاضی می باشد. تاکنون هیچ مدرکی دال بر وجود "زندگی" در هر سیاره دیگری به غیر از زمین یافت نشده است. اما با این حال ، این امر امکان وجود حیات فرازمینی بر سایر سیارات ناشناخته را از بین نمی برد. در واقع اثبات عدم وجود موجودات فضایی غیرممکن است. بنابراین در ادامه این مقاله با علل، دیدگاه ها و جنبه های مرتبط با وجود حیات در سایر سیارات آشنا خواهید شد. هم اکنون و بر اساس یافته های فعلی، شاید تنها پاسخ به واقع درست برای این سوال همان گزینه " بله ، به نظر می رسد که وجود دارند " باشد.اما هنوز نمی دانیم و برای اثبات نهایی این فرضیات، نیاز است تا آنها را بیابیم، و یا منتظر باشیم تا با زمین ارتباط برقرار نمایند.

   

  (انسان برای کشف بیگانگان فضایی بسیار کنجکاو است؟ اما آیا ممکن است در پایان، این کنجکاوی به نابودی زمین و مرگ ما بی انجامد؟ و اگر آنها وجود دارند، آیا جهان آماده رویارویی با آنها می باشد؟)

   

  حیات فرازمینی:

  (مطالبی که در ادامه می خوانید بر اساس دیدگاه ها و نظریات محققین و اخترشناسان مختلف در رابطه با احتمال وجود حیات فرازمینی می باشد. )

  - اول آنکه، زمانی که می گوییم " موجودات فضایی" منظور آن دسته از تمدن های پیشرفته فضایی موجود در فیلم های علمی-تخیلی نیست. اگرچه احتمال وجود چنین تمدن هایی نیز وجود دارد، اما تاکنون هیچگونه مدرکی دال بر اثبات آن یافت نشده و فعلاً در محدوده فیلم های علمی-تخیلی باقی خواهند ماند. پس آنچه که مد نظر ما می باشد، به مبحث کلی "حیات خارج از زمین" اشاره دارد. بر همین اساس اینگونه به نظر می رسد که عدم وجود حیات فرازمینی غیر ممکن می باشد. مهم نیست اگر تاکنون با آن روبرو نشده ایم، احتمالات چنین بیان می کنند که این حیات وجود دارد. به این اعداد نگاهی بیاندازید و لحضه ای به آن بی اندیشید:

   

  آیا یک هوش فرازمینی پیشرفته، برای تجاوز بر زمین از یک کرم چاله استفاده خواهد نمود. چه کسی می داند؟ (Discovery channel)

  فقط در کهکشان راه شیری در حدود 300 میلیارد ستاره وجود دارد. (هر ستاره می تواند دارای صدها و هزاران جرم آسمانی، سیاره و قمر در منظومه خود باشد. به عنوان مثال کل منظومه شمسی ما و اجرام آن را فقط در محدوده یکی از این ستارگان/یعنی خورشید در نظر بگیرید) انتظار می رود که بخش وسیعی از این ستارگان دارای سیاراتی باشند که قادر به میزبانی حیات است. حال در نظر بگیرید که عدد گفته شده تنها در یک کهکشان بود. در حدود 100 تا 300 میلیارد کهکشان در کیهان شناخته شده، وجود دارد. هر کهکشان شامل میلیاردها و برخی شامل تریلیون ها ستاره است. به راستی چطور می توانید باور کنید که هیچ شانسی برای رویداد زندگی در هیچ یک از این ترلیون ها ترلیون سیاره که به دور این ستارگان در حال گردشند وجود ندارد؟ حتی اگر بر این باور باشید که خداوند حیات را مستقیماً بر زمین آفریده، باور آفرینش کیهانی با این اندازه تنها برای ما، تاحدی غیرمنطقی و متکبرانه به نظر می رسد.

  - پاسخ مثبت است. چه از لحاظ علمی، و چه از لحاظ فلسفی، تنها با نگاهی به عظمت آفرینش،عدم وجود حیات فرازمینی امری غیرممکن به نظر می رسد. اگرچه "بیگانگان فضایی" که از زمان پس از جنگ جهانی دوم با عنوان UFOدر بین مردم شناخته می شوند، یک مبحث پیچیده جداگانه است.( اگر از علاقه مندان به این مبحث هستید میتوانید با مطالعه موضوعات پیرامون UFOها (اجسام پرنده ناشناخته) نوشته دکتر Jacques Valleeو دکتر Allen Hynekاطلاعات ارزشمندی در این رابطه بدست آورید.)

  کهکشان قرمزی که در وسط این عکس دیده می شود، SXDF-NB1006-2نامیده شده و دوردست ترین کهکشانی است که تا به امروز شناسایی شده است.این کهکشان در فاصله 12.91 میلیارد سال نوری دورتر از زمین قرار دارد. بخش سمت چپ تصویر یه کلوزاپ از آن را نمایش می دهد. (این عکس توسط فضاپیمای XMM-newtonگرفته شده است. / کپی رایت تصویر : NAOJ)

  - می دانیم که نور با سرعتی در حدود 300هزار کیلومتر بر ثانیه (دقیقاً 299 792 458 m / s) در کیهان در حال حرکت می باشند. حال با چند ضرب ساده به نتایج جالبی می رسیم. به این اعداد دقت کنید. نور در 1 دقیقه مسافتی معادل با 18 میلیون کیلومتر را می پیماید. در یک ساعت مسافتی در حدود 1 میلیارد و 80 میلیون کیلومتر را می پیماید. در یک روز مسافتی در حدود 25 تریلیون و 920 میلیارد کیلومتر را می پیماید. عدد بدست آمده را در 365 ضرب نمایید. این فاصله عجیب و غریب مسافتی است که نور در یک سال می پیماید! در واقع این همان "یک سال نوری" است.

  اما نکته اینجاست. بر اساس آخرین یافته ها، خوشه کهکشانی در فاصله 12.91 میلیارد سال نوری دورتر از زمین شناسایی شده است. آیا می توانید وسعت کیهان را تصور کنید؟ یعنی اگر روزگاری انسان به تکنولوژی فوق پیشرفته ای دست یابد که بواسطه آن بتواند با سرعت نور (یعنی حد نهایی سرعت در کیهان) حرکت نماید، باز هم زمانی نزدیک به 13 میلیارد سال طول خواهد کشید تا به این کهکشان برسیم. آیا براستی فکر می کنید که در کیهانی با این عظمت، زمین تنها نقطه حیات است؟!

  - امکان وجود موجودات فرازمینی وجود دارد. شمار بی نهایتی از سیارات، منظومه های خورشیدی و شاید کائنات وجود دارد که بایستی میزبان هوش فرازمینی باشد. اگرچه هنوز مدرکی دال بر وجود (و البته عدم وجود) آنها نداریم. همچنین من معتقدم ممکن است آنها دارای نوعی برتری به ما باشند. اگر آنها قادر به مسافرت میلیون ها سال نوری و پیدا کردن ما باشند، بدون شک بایستی از تکنولوژی برتری نسبت به ما برخوردار باشند. اما شاید بر اساس خودپسندی و نادانی انسان، بسیاری از ما چنین حیاتی را پست تر از خود بدانیم. فراموش نکنید، همانگونه که ما حیات فرازمینی را با عنوان "بیگانگان فضایی" می خوانیم، آنها نیز ما را اینگونه خواهند خواند. البته برخی انسان ها آنقدر هوشمند خواهند بود تا حیات فرازمینی را نیز به عنوان یک موجودیت طبیعی، متفکر و زنده بدانند. چه کسی می داند؟ ممکن است کاملاً شبیه به ما باشند. و یا شاید شبیه به همان موجودات ترسناکی که از داستان های علمی-تخیلی می شناسیم. هیچ کس هنوز چنین حقایقی را نمی داند، اما حداقل این احتمال بسیار بسیار قوی وجود دارد که اشکال دیگری از زندگی نیز در جهان هستی است.

  (تا امروز. هیچ چیز (Ian O'Neill))

   

  - استدلال معمول پیرامون عدم وجود موجودات فضایی از آنجا سرچشمه می گیرد که تاکنون هیچیک از آنها، آشکارا و به طور مستقیم، با ما بر روی زمین تماسی برقرار نکرده است. تمدن های پیشرفته فضایی شاید دلایل خوبی برای انجام این کار داشته باشند. و یا شاید همانطور که می تواند برای ما اتفاق بی افتد، به نقطه ای رسیده باشند که از اکشافات فضایی نا امید گشته اند. اگر اینگونه باشد، آنگاه که ستاره مادر منظومه آنها درچرخه تکاملی خود به سوی مرگ می رود (زنجیره اصلی اکثر ستارگان) منجر به نابودی و توقف حیات آنها خواهد شد. در چنین شرایطی، بسته به جرم اولیه سیاره شان، آنها نیز به ستاره کوتوله سفید، ستاره غول قرمز و یا ابرنواختر تبدیل خواهند گشت.

  - بدون توجه به اظهارات شاهدان عینی UFOها، هیچی مدرک مسلم و قطعی که زمین توسط بیگانگان هوشمند فرازمینی ملاقات گشته است (چه در حال و چه در گذشته) وجود ندارد. این موضوع معمولاً در داستانهای علمی-تخیلی آمده است، چراکه زندگی در هرجای دیگر از جهان هستی به شدت محتمل است.

  آیا ممکن است بیگانگان فضایی ما را تنها به چشم آلودگی که باعث ویرانی زمین گشته و بایستی از آن پاک گردد ببینند؟ (ناسا)

  - به احتمال بسیار زیاد گونه های بسیار متفاوتی از جانداران در جهان وجود دارد. از دیدگاه من، عدم وجود حیات در بیش از 200 میلیون کهکشان موضوعی عجیب و کاملاً غیرمنطقی به نظر می رسد. از این رو احتمال وجود حیات در خارج از کره زمین بسیار بالاست و شاید پاسخ سوال "آیا ما در جهان تنها هستیم؟ " را بتوان با قطعیت "خیر" اعلام نمود.

  - یکی از نکات بسیار مهم که باید در نظر داشت فاصله بسیار زیاد بین ستارگان است. حتی اگر تمدن های فنی و هوشمندی از سایر موجودات زنده در کهکشان راه شیری ما وجود داشته باشد، برای چنین تمدن هایی با پیشرفته ترین تکنولوژی ها، و حتی سفینه هایی با توانایی حرکت با سرعت نور، سال ها به طول خواهد انجامید تا به ما برسند. زمانی که آنها وارد زمین گردند، سیاره مادر آنها آنقدر سالخورده خواهد بود که در بازگشت به سیاره شان هیچ خویشاوندی نخواهند یافت.

  - من فکر می کنم، تنها راه ممکن برای ملاقات ما توسط موجودات فرازمینی از طریق فیزیک کوانتوم بوده و این امر تنها زمانی روی خواهد داد که این موجودات توانایی دستکاری زمان و فضا را داشته باشند. پس از آن، شاید جهان 3بعدی ما قابل یافتن در بین میلیون ها جهان بوده و امکان ورود به آن از میان دیگر ابعاد میسر باشد. نظریه ابر ریسمان فعلی پیشنهاد می دهد که علاوه بر بعد زمان، به 10 بعد دیگر نیز برای وقوع چنین پیشامدی نیاز است. (نظریه بعد یازدهم)

  (تصویر گرافیکی و خیالی از گونه ای از موجودات فضایی)

  - اگر منظور شما این است که " آیا موجودات فضایی واقعیت دارند؟" ممکن است تابحال شواهدی دال بر وجود چنین موجوداتی، برخی کوچک تر از 2 اینچ و برخی به بزرگی 20 پا دیده باشید. اگرچه، ممکن است بسیاری از این شواهد اشتباه و دروغین باشد، اما زمانی که به عظمت جهان می اندیشیم، و تمام آن میلیاردها کهکشان شناخته شده برای بشر، و تمام ناشناخته های دیگر هستی، در واقع باور این موضوع که که ما تنها فرم حیات در جهان هستیم غیرممکن به نظر می رسد. اگرچه بر اساس مدارک فعلی مجبوریم جواب "خیر" را انتخاب کنیم اما من اعتقاد دارم دیر یا زود با این جانداران روبرو خواهیم گشت.

  - فکر می کنم، همین حالا، آنها باید جایی در حال زندگی باشند.

  (تصویری از یک پا؟ بله. / تصویری از چشمان؟ بله / تصویری از ناحیه مکشی عظیم به عنوان دهان؟ بله. کاملاً صحیح است.)

   

  (استیفن هاوکینگ در مستندی که در رابطه با انواع اشکال احتمالی حیات و موجودات فرازمینی ساخته به برسی برخی از این گونه ها می پردازد. او در بخشی از این مستند توضیح می دهد که چگونه پاها می توانند برای هرگونه ای از شکل حیات که بر پوسته سخت سایر سیارات وجود دارد سودمند باشد. پاها و چشمان برای استفاده در سیاره ما بهینه گشته اند، بنابراین شاید در برخی اشکال زندگی در جهان های دوردست چنین اعضایی به یکدیگر پیوسته اند.)

  - زمانی که سخن از موجودات فضایی به میان می آید، در این زمان، هنوز هیچ گونه ای از آنها یافت نشده و یا با زمین ارتباط برقرار ننموده است. با این حال با توجه به ابعاد بینهایت جهان، احتمالات فراوانی بر حیات موجودات فرازمینی در سایر کهکشان ها، مانند کهکشان کوتوله قوس وجود دارد. اگرچه تاکنون وجود آنها اثبات نشده اما دانشمندان امیدوارند در آینده نزدیک چنین اتفاقی خواهد افتاد و در این زمینه تلاش های گوناگونی در حال انجام است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی
  محدودیت انسان برای ارتباط با بیگانگان فضایی

  تلاش‌های انسان برای برقراری ارتباط با حیات بیگانه همچنان ادامه دارد، با این وجود امواج رادیویی ارسال شده از زمین تنها شعاعی برابر 200 سال نوری را پوشش می‌دهد که در برابر عظمت کهکشان راه شیری و کل جهان کاملا ناچیز است

  به گزارش خبرگزاری مهر، از زمانی که رادیو اختراع شده است، انسان به امید اینکه موجودات فضایی صدای او را بشنوند و از وجود او آگاه شوند در حال ارسال سیگنال‌های رادیویی به فضا است.

  اکنون با وجود اینکه این امواج رادیویی تا فاصله 200 سال نوری در تمامی جهات پیش می‌روند، برای اینکه بتوانند کل کهکشان راه شیری را از وجود زمین و انسان‌ها آگاه کنند باید 118 هزار و 800 سال نوری دیگر به اعماق فضا نفوذ کنند.

  در تصویر مربوط به خبر، نقطه زرد رنگ کوچک که زمین در ابعادی بسیار کوچک‌تر در میان آن قرار دارد، محدوده پخش امواج رادیویی را در میان کهکشان راه شیری نشان می‌دهد. با دیدن این تصویر و درک ناتوانی انسان و در نظر گرفتن اینکه در جهان میلیاردها کهکشان دیگر مشابه کهکشان راه شیری وجود دارد، به نظر نمی‌آید که تلاش برای یافتن حیات فرازمینی به این زودی‌ها نتیجه بخش باشد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی
  100 سال آینده بیگانگان فضایی به زمین می آیند!

  بر اساس یک پیش بینی علمی در کمتر از صد سال دیگر بیگانگان فضایی به زمین می آیند.

  ژوسلین بل برنل در کنفرانس یوروساینس دوبلین گفت: ما نشانه هایی از حیات در دیگر سیاره ها را مشاهده کردیم و احتمال زیادی می دهیم طی قرن بعد با موجودات هوشمند فضایی مواجه شویم.

  پس از این سخنرانی یکی از حضار از وی سوال کرد: "ما چقدر آمادگی برخورد و مواجه با آنها را داریم؟ باید با آن ها چه کنیم؟ از آن ها در باغ وحش نگهداری کنیم؟"

  او در پاسخ به این سوال گفت حتی اگر آنها را ببینیم مدت زیادی طول خواهد کشید تا بتوانیم از طریق امواج رادیو یا لیزر با آنها ارتباط برقرار کنیم.

  به گزارش دیلی میل، بررسی که از بیش از 2 هزار انگلیسی به عمل آمده نشان می دهد 44 درصد آنها به وجود حیات در سایر سیاره ها معتقدند و یک سوم شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته بودند ما باید در جستجوی موجودات فضایی باشیم و دنبال راهی برای برقراری ارتباط با آنها باشیم.

  دانشمندان در این باره به دوگروه تقسیم شده اند، عده ای معتقدند باید حضورمان را به فضایی ها ثابت کنیم و عده ای دیگر معتقدند باید از آن ها پنهان شویم.

  گروه دوم معتقدند با این کار آدم فضایی ها را نسبت به خودمان تحریک می کنیم و این اقدام احتمال حمله آنها به زمین را قدرت می بخشد. آنها معتقدند همه قدرتهای دفاعی ما در برابر قدرت آنها بی فایده است.

  استفان هاوکینگ، دانشمند معروف درباره احتمال تسخیر کره زمین توسط بیگانگان با هدف استفاده از منابع زمین هشدار داده است. او می گوید آمدن بیگانگان به زمین مثل کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب است. این اتفاق قطعا به نفع ما نخواهد بود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی
  اظهارات عجیب فضانورد سابق ناسا در خصوص وجود بیگانگان فضایی!

  فضانورد سابق ناسا و ششمین فردی که قدم برخاک ماه گذاشت مدعی شد که بیگانگان فضایی نه تنها وجود دارند بلکه شبیه به "ای- تی" قهرمان فیلم علمی تخیلی معروف اسپیلبرگ هستند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، ادگار میچل فضانورد سابق ناسا و ششمین فردی که قدم بر روی ماه گذاشت در اظهاراتی بیان داشت که موجودات فرا زمینی نه تنها وجود دارند بلکه شبیه به "ای تی" هستند.

  ادگار میچل 77 ساله توضیح داد: "بیگانگان کوچک هستند و رفتاری دوستانه با چشمانی بزرگ دارند. اگر آنها دشمن بودند ما الان اینجا نبودیم." براساس گزارش American Chronicle، این فضانورد سابق ناسا افزود: "پدیده بشقاب پرنده (یوفو) واقعی است حتی اگر دولتهای ما در 60 سال گذشته آن را از ما مخفی کرده باشند اما کم کم خبرها می رسند و ما می توانیم از واقعیت آگاه شویم." وی توضیح داد: زمانی که در ناسا کار می کرده از این پدیده آگاه شده است. این فضانورد در ماموریت آپولو 14 که سومین ماموریت ناسا به ماه بود شرکت داشت و قدم بر روی ماه گذاشت.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی
  ماجرای کشف جسد بیگانه فضایی در سیبری

  فیلمی که به تازگی از جسد یک بیگانه فضایی در سیبری در شبکه منتشر شده است کاربران وب را به شدت شگفت زده کرده است.

  به گزارش خبرگزاری مهر، این فیلم شگفت انگیز را یک گروه روسی بر روی سایت یو تیوب گذاشته اند. این گروه مدعی شده اند این موجود کوچکی که در ته یک گودال کم عمق در سیبری پیدا شده جسد یک بیگانه فضایی است. به گفته این گروه، پس از اینکه ماه گذشته سقوط یک "یوفو" در منطقه "ایرکوتسک" واقع در شمال سیبری گزارش شد، آنها به محل رفته اند و این بدن بی جان بیگانه فضایی را کشف کرده اند.

  به نظر می رسد که موجود فرازمینی پیش از مرگ از جراحات سختی رنج برده و یک پایش را از دست داده است.

  ماه گذشته روستائیان شوکه شده اظهار داشتند که یک شیء نورانی ناشناخته به رنگهای صورتی و آبی را دیده اند که در نزدیکی دهکده تصادف کرده است. این گزارش عجیب موجب شد که وزارت بحران روسیه گروهی را برای بررسی و تجسس به منطقه بفرستد.

  این معما زمانی پیچیده تر شد که بازرسان اعلام کردند که هیچ گزارشی از عبور یک هواپیما از آسمان این منطقه دریافت نکرده اند و هیچ ردی از سقوط یک هواپیما پیدا نشده است.

  براساس گزارش The West Australian، این ویدیو کلیپ 17 آوریل بر روی سایت یوتیوب گذاشته شد و در مدت 2 روز بیش از 1.5 میلیون کلیک بر روی آن شد.

  کاربران شکاک یو تیوب معتقدند که این فیلم یک فریبکاری و شوخی است.

  یک وبلاگ نویس در این خصوص نوشته است: "این چیزی نیست جز یک شوخی. چرا همه بیگانگان فضایی باید همیشه برهنه باشند."

  کاربر دیگری نوشته است: "غلط. شرمنده... کاملا تقلبی."

  بیننده دیگری نظر داده است: "آیا بیگانگان فضایی وجود دارند؟ به طور حتم... من آنها را باور می کنم. اما نه در این ویدیو."

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی
  مواجهه انسان با بیگانگان فضایی تا 20 سال دیگر

  پیش بینی یکی از مشهورترین اخترشناسان روسی نشان می دهد بشریت تا 20 سال دیگر با تمدنهای بیگانه مواجه خواهد شد.

  "آندری فینکلستاین" به عنوان یکی ازمعتبرترین اخترشناسان روسی معتقد است 10 درصد از سیاره های شناخته شده ای که در کهکشانها به دور ستاره ای عظیم در حرکتند، به زمین شباهت دارند و در صورتی که در این سیاره ها آب وجود داشته باشد پس حیات هم در آنها وجود دارد.

  وی که در حال حاضر رئیس موسسه نجوم کاربردی آکادمی علوم روسیه به شمار می رود، این سخنان را در مجمع بین المللی در مسکو با موضوع جستجو برای حیات فرازمینی بیان کرد.

  به گفته وی پیدایش حیات به اندازه ای اجتناب ناپذیر است که شکل گیری اتمها اجتناب ناپذیرند از این رو حیات در سیاره های دیگر وجود دارد و انسان آن را تا 20 سال آینده خواهد یافت.

  وی در پاسخ سوالی که بارها درباره شکل ظاهری موجودات فضایی از وی پرسیده شد پاسخ داد این موجودات به انسان شباهت داشته و مانند انسان از دو دست و دو پا و سر برخوردارند تنها شاید رنگ پوست آنها متفاوت باشد.

  بر اساس گزارش دیلی میل، موسسه فینکلستاین در دهه 160 و در اوج رقابت فضایی جنگ سرد برنامه ای را برای رصد و تاباندن سیگنالهایی به فضای خارج آغاز کرد.

  وی می گوید در تمامی این سالها در جستجوی تمدنهای فرا زمینی بوده ایم، به ویژه در انتظار دریافت پیامی بوده ایم که از فضا برای زمین ارسال شود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی
  درباره بیگانگان فضایی!

  گروهی از دانشمندان ناسا 2 شاخص معتبر را برای شناسایی سیارات مشابه زمین ارائه کردند که می توانند به کشف حیات بیگانه بر روی اجرام آسمانی دیگر کمک کنند. در این راستا به یک سری از سئوالاتی که در ذهن علاقه مندان موجودات فضایی شکل می گیرد پاسخ داده می شود.

  در تحقیقی که نتایج آن در مجله علمی "استروبیولوژی" منتشر شده است، گروهی از دانشمندان ناسا، پروژه "ستی" و مرکز هوافضا در آلمان دو شاخص مهم را برای شناسایی سیارات و قمرهایی که بیشترین احتمال را برای میزبانی حیات دارند، ارائه کردند.

  این دو شاخص شناسایی عبارتند از: "شاخص شباهت به زمین" (ESI) و "شاخص قابل سکونت بودن سیاره ای" (PHI) که اولی سطح شباهت میان یک سیاره فرامنظومه خورشیدی و زمین را اندازه گیری می کند و دومی برپایه محاسباتی عمل می کند که پارامترهای متعدد شیمیایی و فیزیکی سازگار با حیات را در نظر می گیرد.

  برای درک بهتر مفهوم سیارات مشابه زمین و یا سیارات سازگار با حیات در ادامه به یک سری سئوالات پاسخ داده می شود که می توانند توضیحات مهمی در این خصوص ارائه کنند.

  تا به امروز، تحقیقات درباره حیات در سیاراتی که نکات مشترک فراوانی با زمین دارند، به صورت محدود انجام می شد. این درحالی است که به اعتقاد محققان، پارامتری که بسیاری از اجرام آسمانی را از لیست سیارات سازگار با حیات حذف می کند می تواند بسیار جالب توجه باشد.

  در این خصوص " دیرک شولز- ماکوچ"، دانشمند سرپرست پروژه این دو شاخص، اظهار داشت: "قابل سکونت بودن لزوماً با حضور آب مایع و یا اینکه سیاره ای در مدار اطراف یک ستاره باشد، مرتبط نیست. برای مثال، دریاچه های متان بر روی تیتان، مهمترین قمر زحل، می توانند میزبان اشکال مختلفی از حیات باشند. این مسئله در مورد سیارات آزاد نیز صادق است. در واقع هرچند این سیارات در اطراف هیچ ستاره ای نمی چرخند، اما می توانند شرایط سازگار با حیات را داشته باشند."

  مطالعات مختلفی که بر روی زمین در مناطق با شرایط سخت انجام شد، نشان دادند که در بعضی از این مناطق، اشکالی از حیات می توانند زنده بمانند. برای مثال، سال گذشته، در کف دریاچه "مونو لیک" در کالیفرنیا یک باکتری "بیگانه" کشف شد که از آرسنیک تغذیه می کند. زندگی این باکتری که GFAJ-1 نام دارد به عناصری که برای حیات اساسی هستند (اکسیژن، هیدروژن، نیتروژن، گوگرد، کربن و فسفر) وابسته نیست. بنابراین، یک میکروارگانیسم مشابه این باکتری می تواند گونه متفاوتی از حیاتی که می شناسیم را در سایر اجرام آسمانی غیر از زمین نشان دهد.

  تقریباً بیش از 700 سیاره بیگانه در بیرون از مرزهای منظومه خورشیدی ما کشف شده اند. این سیارات را تلسکوپ فضایی "کپلر" ناسا شناسایی کرده است.

  اما تنها در کهکشان ما حضور بیش از 50 میلیارد سیاره تخمین زده شده است. این بدان معنی است که در سالهای آینده بر تعداد سیارات جدیدی که به طور بالقوه قابل سکونت هستند افزوده خواهد شد.

  از سویی دیگر تلسکوپهای آینده می توانند این قابلیت را به دست آورند که نشانگرهای زیستی حیات مثل حضور کلروفیل (رنگدانه های کلیدی گیاهان) را در نور تابیده از سیارات دور نشان دهند.

  دیرک شولز در این خصوص توضیح داد: "در لیست 10 جرم به طور بالقوه قابل سکونت، سیاره Gliese 581g را مشاهده می کنیم. این سیاره در فاصله 20.5 سال نوری از زمین و در صورت فلکی میزان واقع شده است. اما همچنین عطارد، مشتری، زحل، زهره (ونوس)، تیتان (قمر زحل) و حتی ماه می توانند به طور بالقوه شرایط میزبانی حیات را داشته باشند."

  اما چه کسی می داند که بیگانگان فضایی چه مخلوقات عجیبی می توانند باشند. احتمال دارد که بیگانگان واقعی آنگونه که تصور می کنیم نباشند. ET می تواند تنها یک میکروارگانیسم باشد که با شرایط سیاره ای که میزبان آن است سازگار است.

  هیچ حقیقت قطعی در این مورد وجود ندارد و در این مورد تنها موقعیتهای مختلفی در نظر گرفته می شود. گروهی از دانشمندان بر این باورند که تنها حضور میلیاردها سیاره در جهان برای تائید فرضیه وجود اشکالی از حیات بر روی بعضی از آنها کافی است. انیشتین جمله معروفی دارد که می گوید: "اگر ما در جهان تنها باشیم، فضای بسیار وسیعی برای هیچ وجود دارد."

  سایر دانشمندان معتقدند که تعداد زیاد سیاره برای اینکه نشان دهیم احتمال و یا امکان توسعه حیات بر روی آنها وجود دارد کافی نیست. این موقعیت در راستای "پارادکس فرمی" است: "اگر موجودات فضایی وجود دارند کجا هستند؟ اگر وجود داشته باشند باید اینجا باشند."

  برنامه های مختلفی هستند که می توانند دلایلی را شناسایی کنند که وجود اشکالی از حیات بیگانه را اثبات می کنند، هرچند هدف اصلی ماموریت آنها این نبوده است. اما مهمترین برنامه ای که ویژه کشف حیات بیگانه است، پروژه Seti نام دارد که با رادیو تلسکوپ "آلن" تحقیقات خود را انجام می دهد. این رادیوتلسکوپ برای ردیابی سیگنالهای بیگانه توسعه یافته است.

  همزمان با پروژه "ستی"، تلسکوپ کپلر به شکار سیارات جدید فرامنظومه خورشیدی ادامه می دهد. شاید روزی بتوانیم بر روی یکی از این سیارات خانه ET را پیدا کنیم.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی
  آیا بیگانگان فضایی نیازی به زمین ندارند؟

   

  نتایج مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که بیگانگان فضایی، در صورتی که وجود داشته باشند، باید تا کنون انسان‌ها را پیدا می‌کردند، از این رو به احتمال زیاد بیگانگان به عمد و آگاهانه از برخورد با انسان‌ها اجتناب می‌کنند

  توماس هیر، ریاضیدان دانشگاه "گلف کاست" فلوریدا می‌گوید: یا انسان در این جهان تنها است، یا آنها ما را تنها گذاشته‌اند!"

  هیر، که نتایج مطالعات خود را در انجمن ریاضیات آمریکا در بوستون ارائه کرده است، بر اساس تخمین‌هایی که وی از مدت زمان مورد نیاز یک جامعه برای جمع آوری منابع و دانسته‌های تکنولوژیکی برای ترک کردن جهانی که در آن زندگی می‌کند و سفر به جهانی دیگر به آن نیاز است، به چنین نتیجه‌ای رسیده است. بر اساس این محاسبات حتی با سرعتی به آرامی یک درصد از سرعت نور، بیگانه‌ها باید طی 500 سال به نزدیک‌ترین ستاره همسایه خود رسیده باشند.

  به گزارش مهر، اگر 500 سال دیگر برای ساخت یک فضاپیما در نظر گرفته شود و سال‌های دیگری به انجام دیگر کارهای حاشیه‌ای، محاسبات نهایی نشان می‌دهد تمدن‌هایی که از قدیمی‌ترین ستاره‌های کهکشان راه شیری سفر خود را آغاز کرده‌اند، اکنون باید به زمین رسیده باشند، اما شواهد نشان می‌دهد که تا کنون هیچ نشانه‌ای از آنها دیده نشده است. پس بیگانگان فضایی کجا هستند؟

  دلایل متعددی می‌توانند وجود داشته باشند تا عدم تمایل تمدن‌های بیگانه به انسان‌ها را توجیه کنند، یکی از مهمترین آنها می‌تواند این باشد که انسان‌ها چیزی که مورد نیاز بیگانگان باشد را در اختیار ندارند. به گفته هیر هر نوع تمدن باستانی احتمالا بیولوژیکی نیست، از این رو به مکانی مانند زمین نیاز ندارد، آنها نیازی ندارند که به زمین آمده و آب آن را به سرقت ببرند. آنها می‌توانند چنین نیازهایی را در دیگر نقاط جهان برطرف سازند.

  هیر با اشاره به وجود تجهیزات پیشرفته‌ای مانند کپلر که می‌تواند سیاره‌ها را در مدار دیگر ستاره‌ها رصد کند، معتقد است دیده نشدن انسان‌ها به هر دلیلی که باشد، دلیل بر این نیست که بیگانگان از وجود ما آگاهی نداشته باشند. به گفته وی اگر انسان‌ها بر روی سیاره‌ای با قدمتی پنج میلیارد ساله به فناوری مانند کپلر دست پیدا کرده‌اند، تمدن‌های بیگانه که 10 میلیون سال قدمت بیشتری دارند به طور قطع پیشرفته‌تر خواهند بود.

  هیر می‌گوید: من اطمینان دارم آنها توانایی این را دارند تا بفهمند بر روی سیاره‌ای حیات وجود دارد یا ندارد، تنها کلروفلوروکربن یا CFC موجود در اتمسفر زمین نشانه‌ای قابل توجه برای کشف این موضوع است.

  "وودز هالی" فیزیکدان دانشگاه مینه سوتا که به تازگی کتابی را درباره چشم انداز زندگی فرازمینی منتشر کرده است، می‌گوید ما اطلاعات دقیقی درباره نحوه آغاز حیات بر روی زمین نداریم تا بتوانیم بر اساس آن حیات بیگانه را شناسایی کنیم، حتی اگر این نوع از حیات در برابر چشم ما قرار داشته باشد.

  از نظر وودز سه احتمال وجود دارد: حیات پدیده‌ای نادر است که قابل قبول‌ترین احتمال به شمار می‌رود، حیات ناشناخته است زیرا هربار که به آن نگاه می‌شود، نسبت به بار پیش تفاوت عمده‌ای داشته است، حیات در جهان فراوان است و تنها مشکلات تکنیکی مانع از رصد آن می‌شود.

  هالی تمامی این گزینه‌ها را ممکن می‌داند، اما به اعتقاد وی برتری با اولین گزینه است، حیات زمین گونه‌ای نادر از حیات است و ما گونه‌هایی نادر هستیم.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی
  بیگانگان فضایی بر فراز ساختمان بی. بی. سی در لندن

  شاهدان ویدیویی که به تازگی در لندن گرفته شده است ادعا می کنند که سه شیء پرنده ناشناس بر فراز یکی از ساختمانهای "بی. بی. سی" پرواز کرده اند.

  این فیلم که روز جمعه گرفته شده است نشان می دهد که این اشیای پرنده به صورت سه نقطه نورانی در میان ابرهای آسمان بالای ساختمان شماره 1 رادیو "بی. بی. سی" در خیابان "گریت پورتلند" به پرواز در آمده اند.

  براساس گزارش تلگراف، کاربری که این فیلم را بر روی "یو تیوب" گذاشته در این خصوص نوشته است: "چه کسی می تواند توضیح دهد که این نورها روی زمین چه کار می کنند؟"

  علاوه بر این ویدئو، دو فیلم دیگر نیز در نقاط مختلف لندن تهیه شده اند که این سه نقطه نورانی را نشان می دهند. پل برج لندن، یکی از مناطقی است که روز جمعه سه شیء نورانی ناشناخته در بالای آن رویت شده اند.

  بسیاری از کاربران یوتیوب معتقدند که این فیلمها جعلی هستند و فعلا خبری از بیگانگان فضایی نیست.

  انگلیس یکی از معدود کشورهایی است که بحث موجودات فضایی در آن بسیار داغ است. به طوریکه از دهه 40 میلادی تاکنون ادعاهای بسیاری درباره مشاهده یوفوها در آسمان این کشور مطرح شده و حتی مورد توجه وینستون چرچیل، نخست وزیر انگلیس در زمان جنگ جهانی دوم نیز بوده اند.

  در طول دو سال گذشته، دولت انگلیس یکسری اسناد محرمانه را در مورد حضور بیگانگان فضایی بین سالهای 1952 تا 2000 منتشر کرده است.

  برپایه بعضی از این اسناد، وینستون چرچیل  در 26 جولای 1952 از وزیر امور خارجه خود رسما اطلاعاتی را درباره UFO ها یا همان بشقاب پرنده های بیگانگان فضایی خواسته است.

  پس از جمع آوری این اطلاعات، نخست وزیر وقت انگلیس دستور داد که تمام این اسناد به دو دلیل اصلی ترس از "تشویش اذهان عمومی" و "ایجاد تزلزل در ایمان به کلیسا" محرمانه شوند.

   

   

   

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی
  سایز کفش بیگانگان فضایی 440 است!

  اسناد منتشر شده توسط وزارت دفاع نیوزلند نشان می دهد که یک موجود فضایی با سایز کفش 440 در میان بیگانگان فضایی که ظرف 60 سال گذشته به این کشور سفر کرده اند حضور داشته است.

  بیگانگان فضایی حداقل آنهایی که تاکنون با زمین تماس گرفته اند انسانها را می شناسند و با بشقاب پرنده های خود هر از گاهی در کشورهای مختلف ظاهر می شوند پاهای بسیار بزرگی دارند و حتی سایز کفش یکی از آنها به 440 می رسیده است.

  به تازگی وزارت دفاع نیوزلند اسنادی را درباره یوفوها از 1950 را منتشر کرده و پیش بینی کرده است که بیش از دو هزار سند را درباره برخوردهای از نزدیک با اشکال حیات در سیارات دیگر را در سال 2050 منتشر کند.

  یکی از این اسناد که مربوط به سال 1978 است و در آن زمان مورد توجه بسیار زیاد "رابرت مالدون" نخست وزیر نیوزلند قرار گرفته بود در خصوص مشاهده یک شیء مشکوک در آسمان "ساوث آیلند" گزارش می دهد. این شیء میان یک هواپیمای باری و هزاران نور بسیار شدیدی که هیچ راداری قادر به شناسایی آن نبود قرار گرفته بوده است. همچنین فیلمی نیز از این رویداد ضبط شده است.

  در سند دیگری، یک شاهد عینی از ملاقات خود با یک مرد کوچک سبز رنگ در سال 1995 خبر داده است. به گفته این شاهد عینی این موجود سبز رنگ پاهای بسیار بزرگی داشته به طوری که سایز کفش مناسب برای این پا می توانسته است 440 باشد.

  براساس گزارش آنسا، این موجود به این شاهد گفته است: "تو بعد از مرگ به اتمهای هیدروژن تغییر شکل می دهد و سپس بعد از گذشت 150 سال به ذرات سدیم تبدیل خواهی شد."

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی
  بیگانگان فضایی کجا هستند؟

  نتایج مطالعه ای جدید نشان می دهند که بیگانگان فضایی، در صورتی که وجود داشته باشند، باید تاکنون انسانها را پیدا می کردند و یا بلعکس.

  "توماس هیر" ریاضیدان دانشگاه "گلف کاست" فلوریدا می گوید: یا انسان در این جهان تنها است، یا آنها ما را تنها گذاشته اند!"

  "هیر" که نتایج مطالعات خود را در انجمن ریاضیات آمریکا در بوستون ارائه کرده است، بر اساس تخمین‌هایی که وی از مدت زمان مورد نیاز یک جامعه برای جمع آوری منابع و دانسته های تکنولوژیکی برای ترک کردن جهانی که در آن زندگی می کند و سفر به جهانی دیگر به آن نیاز است، به چنین نتیجه ای رسیده است.

  بر اساس این محاسبات حتی با سرعتی کمتراز یک درصد سرعت نور، بیگانه ها باید طی 500 سال به نزدیکترین ستاره همسایه خود رسیده باشند.

  اگر 500 سال دیگر برای ساخت یک فضاپیما در نظر گرفته شود و سالهای دیگری به انجام سایر کارهای حاشیه ای صرف شود، محاسبات نهایی نشان می دهند تمدنهایی که از قدیمی ترین ستاره های کهکشان راه شیری سفر خود را آغاز کرده اند، اکنون باید به زمین رسیده باشند، اما شواهد نشان می دهند که تا کنون هیچ نشانه ای از آنها دیده نشده است.

   

  پس بیگانگان فضایی کجا هستند؟

  دلایل متعددی می توانند وجود داشته باشند تا عدم تمایل تمدنهای بیگانه به انسانها را توجیه کنند، یکی از مهمترین آنها می تواند این باشد که انسانها چیزی که مورد نیاز بیگانگان باشد را در اختیار ندارند.

  به گفته هیر هر نوع تمدن فضایی احتمالا بیولوژیکی نیست، از این رو به مکانی مانند زمین نیاز ندارد، آنها نیازی ندارند که به زمین آمده و آب آن را به سرقت ببرند. آنها می توانند چنین نیازهایی را در دیگر نقاط جهان برطرف سازند.

  هیر با اشاره به وجود تجهیزات پیشرفته ای مانند کپلر که می تواند سیاره ها را در مدار دیگر ستاره ها رصد کند، معتقد است دیده نشدن انسانها به هر دلیلی که باشد، دلیل بر این نیست که بیگانگان از وجود ما آگاهی نداشته باشند.

  به گفته وی اگر انسانها بر روی سیاره ای با قدمتی پنج میلیارد ساله به فناوری مانند کپلر دست پیدا کرده اند، تمدنهای بیگانه که 10 میلیارد سال قدمت بیشتری دارند به طور قطع پیشرفته تر خواهند بود.

  هیر می گوید: من اطمینان دارم آنها توانایی این را دارند تا بفهمند بر روی سیاره ای حیات وجود دارد یا ندارد، تنها کلروفلوروکربن یا CFC موجود در اتمسفر زمین نشانه ای قابل توجه برای کشف این موضوع است.

  "وودز هالی" فیزیکدان دانشگاه مینه سوتا که به تازگی کتابی را درباره چشم انداز زندگی فرازمینی منتشر کرده است می گوید ما اطلاعات دقیقی درباره نحوه آغاز حیات بر روی زمین نداریم تا بتوانیم بر اساس آن حیات بیگانه را شناسایی کنیم، حتی اگر این نوع از حیات در برابر چشم ما قرار داشته باشد.

  از نظر وودز سه احتمال وجود دارد: حیات پدیده ای نادر است که قابل قبول ترین احتمال به شمار می رود، حیات ناشناخته است زیرا هربار که به آن نگاه می شود، نسبت به بار پیش تفاوت عمده ای داشته است، حیات در جهان فراوان است و تنها مشکلات تکنیکی مانع از رصد آن می شود.

  بر اساس گزارش فاکس نیوز، هالی تمامی این گزینه ها را ممکن می داند، اما به اعتقاد وی برتری با اولین گزینه است، حیات زمین گونه ای نادر از حیات است و ما گونه هایی نادر هستیم.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی
  زمین تا صد سال دیگر میزبان بیگانگان فضایی می‌شود

  بر اساس یک پیش بینی علمی در کمتر از صد سال دیگر بیگانگان فضایی به زمین می آیند

  به گزارش خبرگزاری مهر، ژوسلین بل برنل در کنفرانس یوروساینس دوبلین گفت: ما نشانه‌هایی از حیات در دیگر سیاره‌ها را مشاهده کردیم و احتمال زیادی می‌دهیم طی قرن بعد با موجودات هوشمند فضایی مواجه شویم.

  پس از این سخنرانی یکی از حضار از وی سوال کرد: "ما چقدر آمادگی برخورد و مواجه با آنها را داریم؟ باید با آنها چه کنیم؟ از آنها در باغ وحش نگهداری کنیم؟"

  او در پاسخ به این سوال گفت حتی اگر آنها را ببینیم مدت زیادی طول خواهد کشید تا بتوانیم از طریق امواج رادیو یا لیزر با آنها ارتباط برقرار کنیم.

  بررسی که از بیش از 2 هزار انگلیسی به عمل آمده نشان می‌دهد 44 درصد آنها به وجود حیات در سایر سیاره‌ها معتقدند و یک سوم شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته بودند ما باید در جستجوی موجودات فضایی باشیم و دنبال راهی برای برقراری ارتباط با آنها باشیم.

  دانشمندان در این باره به دوگروه تقسیم شده‌اند، عده‌ای معتقدند باید حضورمان را به فضایی‌ها ثابت کنیم و عده‌ای دیگر معتقدند باید از آنها پنهان شویم.

  گروه دوم معتقدند با این کار آدم فضایی‌ها را نسبت به خودمان تحریک می‌کنیم و این اقدام احتمال حمله آنها به زمین را قدرت می‌بخشد. آنها معتقدند همه قدرت‌های دفاعی ما در برابر قدرت آنها بی فایده است.

  استفان هاوکینگ، درباره احتمال تسخیر کره زمین توسط بیگانگان با هدف استفاده از منابع زمین هشدار داده است. او می‌گوید آمدن بیگانگان به زمین مثل کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب است. این اتفاق قطعا به نفع ما نخواهد بود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : سایه روشن ، بیگانگان فضایی