تاریخ : 30 مرداد 1396
زمان : 03:32:29
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 185 بار
 • بازدید دیروز : 815 بار
 • بازدید ماه : 22258 بار
 • بازدید کل : 559322 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  کسوف و خسوف

  یکى دیگر از نشانه هاى ظهور امام مهدى ـ ارواحنا فداه ـ رخداد دو پدیده نابهنگام و غیر عادى کسوف و خسوف است. اگر چه این دو پدیده از رخدادهاى طبیعى ست لیکن تحقق آنها منوط به شرائط ویژه نجومى مى‌باشد که در غیر این صورت امر غیر عادى خواهد بود.

  امام باقر ـ علیه السلام ـ فرمودند:

   پیش از این امر ـ ظهور قائم آل محمّد ـ علیهم السلام ـ ـ ماه در 25 ماه رمضان و خورشید در نیمه آن ماه گرفته مى شود آنگاه است که حساب منجمان بر هم مى خورد.

  گرفتن خورشید و ماه، پدیده ى جدیدى نیست. ولى آنچه که مهمّ است این است که همیشه کسوف در اوائل ماه و خسوف در اواخر ماه رخ مى دهد.

  و این قانونى است که تا بحال نقضى به آن وارد نشده ولیکن قبل از ظهور آنحضرت ماه در 25 و خورشید در 15 ماه رمضان مى گیرد و این از آیات الهى است که به گفته امام ـ علیه السلام ـ از آنهنگام حساب منجّمین نیز به هم مى خورد.

  نیز، کسوف در نیمه ماه رمضان و خسوف در آخر و یا اول همان ماه است .

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : انقلاب مهدی ، خسوف و کسوف
  از نشانه‏ های ظهور

  از نشانه‏های ظهور، کسوف در نیمه ماه رمضان و خسوف در آخر و یا اول همان ماه است .

  کسوف در روزهای نخست و روزهای آخر ماه و خسوف در روزهای میانی ماه، طبیعی و عادی است و در طول تاریخ، بارها و بارها، رخ داده و از نظر علمی، خسوف و کسوف در روزهای یاد شده، پدیده عادی به حساب می‏آید و از دیرباز، منجمان، بر اساس محاسبه‏های دقیق ریاضی و نجومی، زمان گرفتن خورشید، یا ماه را در طول سال، پیش بینی می‏کرده‏اند، ولی خورشید گرفتگی در وسط ماه یا ماه گرفتگی در اول و یا آخر آن، امری غیرعادی است . البته در خود روایات هم، به غیرعادی بودن تحقق این نشانه، تصریح شده است . (10)

  از امام باقرعلیه السلام نقل شده است که: «آیتان تکونان قبل القائم لم تکونا منذ هبطآدم علیه السلام الی الارض، تنکسف الشمس فی النصف من شهر رمضان و القمر فیآخره، فقال رجل یابن رسول الله تنکسف الشمس فی آخر الشهر و القمر فی النصف؟فقال ابو جعفر علیه السلام: انی لاعلم بما تقول و لکنها آیتان لم تکونامنذ هبط آدم علیه السلام; (11) پیش از قیام مهدی علیه السلام دو نشانه پدیدخواهد آمد که از زمان هبوط آدم علیه السلام در زمین بی سابقه است; گرفتنخورشید در نیمه ماه رمضان و گرفتن ماه در آخر آن . مردی به امام عرض کرد: ای پسر رسول خدا! کسوف در وسط و خسوف در آخر ماه؟ ! حضرت فرمود: همانا منبه آنچه می‏گویی داناترم، این دو از آیت‏های الهی هستند که واقع شدن آن‏هااز زمان هبوط آدم علیه السلام تاکنون سابقه ندارد .» به نظر می‏رسدوقوع این دو امت من در زمان مهدی علیه السلام پدیده به صورت غیرعادی، بهخاطر آن است که اهمیت مساله ظهور، نمایان شود و مردم از خواب غفلت‏بیدارشوند و خود را مهیای مشارکت در آن نهضت عظیم سازند .

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : انقلاب مهدی ، خسوف و کسوف