تاریخ : 29 مرداد 1396
زمان : 14:17:51
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 476 بار
 • بازدید دیروز : 864 بار
 • بازدید ماه : 21734 بار
 • بازدید کل : 558798 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  آخرالزمان، وقایع،شخصیت ها

  اکنون ما در عصر ظهور امام زمان (ع) به سر می بریم ،هرچه جلومی رویم، نشانه های ظهور آشکارتر می شود لذا قصد دارم که این نشانه ها را با تطبیق دادن برشخصیت های امروز به شکا بشناسانم... . در بررسی نشانه ای ظهور ما با یک سری وقایع و بایک سری شخصیت ها رو به روییم لذا به طور مجزا به آنها می پردازم.

  علایم و نشانه های ظهور امام زمان (عج) :

  الف : وقایع و رویدادها

  ب: شخصیت های ظهور

  وقایع ظهور امام زمان به ترتیب :

  احادیث زیادی در مورد این واقعه وجود دارد که دراین زمان نمی گنجد مثلا در احادیث آمده که اهل مشرق زمین انقلابی می کنند وزمینه را برای ظهور امام زمان مهیا می کنند .... .

  آنها در ابتدای انقلاب خود با حاکم ستمگر عراق (صدام ) وارد جنگی طولانی مدت می شوند... . در ادامه آنها به رهبری سید خراسانی ( سید حسینی ) و همچنین صالح ابن شعیب راه را تاظهور امام زمان ادامه می دهند... .

  ... و آمده آنها حق را می طلبند ولی به آنها داده نمی شود...(انرژی هسته ای)

  و ... .

  *** با توجه به شرایط فعلی نزدیک ترین واقعه تا ظهور همین کودتای سفیانی است ... .پس اگر در آینده ی نزدیک در اخبار شنیدید که در دمشق زلزله آمده خودتان را برای مقابله با سفیانی آماده کنید ... .

  **** "" چطور مهدی قیام کند در حالی که هنوز فرد چشم شکسته در صنعا انقلاب نکرده است .. ."" **** .

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : انقلاب مهدی ، قیام سفیانی
  نصرت الله آیتی

  دراین‌باره که سفیانی واقعاً یک شخصیت انسانی است یا این که این واژه نمادین است دو دیدگاه وجود دارد برخی احتمال داده‌اند واژه سفیانی به یک شخصیت خاص انسانی اشاره ندارد این واژه به انحرافاتی اشاره دارد که در آخرالزمان در درون دنیای اسلام به وجود می‌آید.

  قیام سفیانی، از مهم‌ترین نشانه‌های ظهور امام مهدی (عج) است. در این باره در منابع شیعی و سنی بیش از یک صد حدیث وجود دارد. از این رو در اصل این مطلب نمی‌توان تردید کرد، گرچه پاره‌ای از جزییات آن اثبات‌پذیر نباشد.

  این حادثه از نشانه‌های حتمی ظهور است؛ یعنی از نشانه‌هایی است که پیش از ظهور حتماً و قطعاً رخ خواهد داد. از امام سجاد (ع) در حدیث معتبری چنین روایت شده است: «ان امر السفیانی حتم من الله و امر السفیانی حتم من الله[1]؛ قائم از سوی خداوند حتمی است و سفیانی نیز از سوی خداوند حتمی است.»

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : انقلاب مهدی ، قیام سفیانی
  او کیست؟

  سفیانی کیست؟ چرا به او لقب سفیانی داده‌اند؟

  او «عثمان بن عنبسه» از فرزندان «خالد بن یزید بن معاویه است و چون از نسل ابوسفیان است، معروف به «سفیان» است.

  سفیانی چه ویژگی‌های ظاهری دارد؟

  او مردی است با چهره‌ای ترسناک که آبله روست و چشمانی کبود دارد.

  سفیانی از کجا خروج می‌کند؟

  از سرزمینی خشک یعنی «بیدا» که سرزمینی بی آب و علف در بین مکه و شام است، خروج می‌کند.

  عثمان بن عنبسه کیست و ادعای او چیست؟

  او سفیانی از فرزندان یزید بن معاویه بن ابوسفیان ـ لعنة الله علیهم ـ است. در حدیثی از امام صادق(ع) آمده است که فرمود:

  «آنگاه که خورشید به مغرب خود نزدیک می‌شود، کسی از مغرب فریاد می‌زند: ای مردم، مولای شما در بیابان خشک (بیدا) ظهور کرد و او عثمان بن عنبسه از فرزندان خالد بن یزید بن معاویه بن ابوسفیان است. با او بیعت کنید تا هدایت شوید و با او مخالفت نکنید که گمراه می‌شوید. پس ملائکه و جن او را تکذیب می‌کنند. هر آن‌که در شک و تردید است و هر کافر و منافقی با ندای او گمراه می‌شود».

  تصرفات سفیانی چه مناطقی را شامل می‌شد؟

  شیخ صدوق از ابو منصور البحبی نقل کرده است که می‌گوید: از امام صادق(ع) درباره اسم سفیانی سؤال کردم. فرمود: «تو را با اسمِ او چه کار؟ هر گاه مناطق پنج‌گانه شام: دمشق، حمص، فلسطین، اردن و حلب را تصرف کرد، منتظر فرج باشید.» گفتم: آیا 9 ماه این را در تصرف دارد؟ فرمود: «خیر بلکه تصرف او 8 ماه است که یک روز هم بر آن اضافه نمی‌شود.»

  و برخی گفته‌اند بعد از تسلط بر شام، هفت ماه حکمرانی می‌کند.

  چگونه امام مهدی(ع) بر عراق مسلط می‌شود؟

  بعد از این‌که سفیانی تسلیم پیشنهاد اطرافیان خود می‌شود، در مقابل امام مهدی(ع) می‌ایستد و آن حضرت (ع) را به مبارزه می‌خواند. پس امام مهدی(ع) او را از جنگ بیم می‌دهد. اما سفیانی بر جنگ علیه امام (ع) پا فشاری می‌کند. بدین ترتیب بین لشکر سفیانی و لشکر امام (ع) جنگی در می‌گیرد، که پیروز آن مهدی(ع) است. حکم‌رانی سفیانی پایان می‌یابد و اسیر می‌شود و امام (ع) او را به درک واصل می‌کند. و این گونه امام (ع) بر عراق مسلط می‌شود.

  [قول دیگر دربارة کشته شدن سفیانی] این است که او به شام فرار می‌کند و امام (ع) عده‌ای از یاران خود را به دنبال او روانه می‌کند و آنان پس از دستگیری سفیانی او را به قتل می‌رسانند.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : انقلاب مهدی ، قیام سفیانی

  براساس احادیث ما این نشانه ها به دو بخش نشانه های حتمی و غیر حتمی تقسیم می‌شوند. از میان نشانه های حتمی، قیام سفیانی مهم ترین آنهاست و حدود یکصد روایت دربارۀ آن وجود دارد.

  پژوهش پیرامون این موضوع از جهات مختلفی مهم و ضروری است، به عنوان نمونه یکی از اساسی ترین اهداف جنبش سفیانی، حمله به مناطق شیعه نشین است و کیان تشیع به شدت از جانب سفیانی مورد تهدید قرار می گیرد.

  بنابراین به جاست از ابعاد و زوایای این موضوع آگاه باشیم و برای مواجهۀ هر چه بهتر با آن به شکل مناسب برنامه ریزی کنیم. از طرف دیگر قیام سفیانی یک رخداد محدود نیست تاثیرگذاری بر معادلات جهانی، دگرگون کردن جغرافیای سیاسی دنیای اسلام، و از همه مهم تر اعلان جنگ علنی بر علیه امام مهدی (عج) بخش های دیگری از این رخداد است که تحقیق پیرامون آن را ضروری کرده است.

  در کتاب سفیانی از ظهور تا افول سعی شده است برای ترسیم ابعاد مختلف این حادثه از احادیث معتبر و اطمینان آور استفاده شود و از طرح مطالب غیر مستند پرهیز شود.

  در بخش کلیات بحث های مختلفی آمده است از جمله: آیا ممکن است در مورد جنبش سفیانی بدا صورت بگیرد و این حادثه رخ ندهد؟ سفیانی نماد و سمبل است یا یک انسان حقیقی و ...

  عنوان فصل اول اوصاف شخصی سفیانی است و در این فصل نام، نسب، ویژگی های جسمی و دین سفیانی بررسی شده است.

  در فصل دوم به ویژگی های قیام سفیانی مثل: زمان و مکان قیام، اهداف قیام، پیوستگی قیام سفیانی با ظهور امام مهدی (عج) و ... پرداخته شده است.

  عنوان فصل سوم سیر قیام سفیانی است و عناوین زیر مجموعۀ آن عبارتند از: تثبیت موقعیت، نبرد قرقیسیا، حمله به عراق و مدینه، سفیانی و جامعه بین الملل، خسف بیداء، نبرد با امام مهدی (عج)، فرجام سفیانی و مدت اقدامات سفیانی.

  مولف این کتاب نصرت الله آیتی دارای تحصیلات خارج حوزه و کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : انقلاب مهدی ، قیام سفیانی
  قیام سفیانی

  سفیانی از تبار ابوسفیان و از خاندان اموی است ، نام پدرش عنبسه ومادرش  از خاندان کلب است او از اهالی دمشق میباشد و خود را صاحب حق می داند  و بالأخره طبق وصیت اجدادش روزی برای احقاق حق قیام خواهد کردقیام نامیمون او قبل از قیام حضرت مهدی (عج) از امور حتمی است.

  در همین رابطه امام جعفر صادق فرموده اند:

  ما و خاندان ابوسفیان ، دو خاندانی هستیم که همواره با یکدیگر در ستیز بودیم

  ما می گفتیم : خدا راست گفته است و آنان می گفتند : دروغ است ! ابوسفیان با رسول اکرم (ص) جنگید ، معاویه با حضرت علی جنگید یزید با امام حسین (ع) جنگید و سفیانی هم با حضرت قائم (ع) می جنگد.

  در میان زمامداران عرب و عجم اختلاف و درگیری شدید ی پدید می آید تا مردی از تبار ابوسفیان بر سریر حکومت تکیه کند .

  منتظر بانگ سفیانی باشید که به طور ناگهانی از دمشق شنیده می شود ، در این بانگ فرج عظیمی برای شما هست ؛ زیرا که این بانگ نوید بخش پیروزی بزرگ شماست .

  چگونه ممکن است سفیانی بدون (شیصبانی ) خروج کند ، شیصبانی از سرزمین کوفه خروج می کند و مانند آب حرکت کرده و کسان شما را می کشد چون او خروج کند منتظر خروج سفیانی باشید و به دنبال آن منتظر ظهور مهدی باشید.

  حسن ابن ابراهیم گفت ، به حضرت علی ابن موسیالرضا (ع) عرض کردم :  «خداوند امور شما را اصلاح نماید، به درستی که مردم می‌گویند: هنگامی که سفیانی قیام کند، سلطنت بنی عباس از بین رفته است آیا چنین مطلبی صحت دارد ؟

  حضرت فرمودند: خیر، مردم اشتباه می گویند! بلکه آن زمانی سفیانی قیام می کند که  سلطنت بنی عباس نیز پا بر جا باشد.»

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : انقلاب مهدی ، قیام سفیانی