تاریخ : 30 مرداد 1396
زمان : 03:22:40
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 125 بار
 • بازدید دیروز : 815 بار
 • بازدید ماه : 22198 بار
 • بازدید کل : 559262 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  آتشی از آسمان

  در بعضی از روایات اسلامی به آتش زرد و سرخ خامی اشاره شده که از مقدمات ظهور حضرت مهدی (ع) است . از امام صادق (ع) روایت‏شده که فرمود:

  وقتی آتش بزرگی از سوی مشرق مشاهده گردید که در بعضی شبها بالا می‏آید، در آن هنگام گشایش کار مردم پدید می‏آید و این آتش اندکی قبل از ظهور قائم خواهد بود.

  و از امام باقر (ع) روایت‏شده که فرمود:

  وقتی از جانب مشرق آتشی بزرگ و سرخ خام مشاهده نمودید که سه یا هفت روز بالا می‏آید . در آن هنگام به خواست‏خدا منتظر فرج آل محمد (ص) باشید و خدا عزیز و حکیم است.

  در نسخه خطی ابن حماد از ابن معدان نقل شده است که گفت:

  وقتی در ماه رمضان ستونی از آتش از جانب شرق در آسمان مشاهده نمودید تا می‏توانید مواد غذایی و خوراک تهیه نمایید که آن سال قحطی خواهد بود .

  در انجیل لوقا نیز از آتشی شبیه آنچه در روایات اسلامی آمده به عنوان نشانه‏ای از ظهور یاد شده است:

  در آن زمان، دنیا مانند زمان لوط خواهد بود که مردم غرق کارهای روزانه‏شان بودند، می‏خورند و می‏نوشیدند و خرید و فروش می‏کردند، می‏کاشتند و می‏ساختند تا صبح روزی که لوط از شهر سدوم بیرون آمد و آتش گوگرد از آسمان بارید و همه چیز را از بین برد . بلی به هنگام بازگشت من، اوضاع دنیا به همین صورت خواهد بود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : انقلاب مهدی ، آتشی از آسمان
  علاماتی جالب از زمان ظهور

  آتش در قلب شهر عدن پدید آید، مرگ سریع و ناگهانی (سکته) و آمدن انبوه ملخ‌های بی‌موقع و تلف کردن کشت و زرع شیوع می‌یابد، شخصی شب زمام حکومت را در دست دارد ولی صبح کشته او در کوچه‌ها افتاده است، دیگری شب به مسند دولت و قدرت تکیه زده است و فردا روی زمین راه می‌رود و در حالی که فاقد همه چیز است ( کنایه از کودتاهای پی‌در پی) شهرهای موصل و بصره در فتنه و آشوب بسر خواهند برد. چنان ترس و هراس مردم عراق را فرو گیرد و آرام نداشته باشند، بیشتر نامنی‌ها در مصر، عراق، شام و فلسطین خواهد بود. در تمام سرزمین‌های عربی کشمکش و اختلاف روی می‌دهد. در پنج نقطه اغتشاش و ناامنی پدید می‌آید: دمشق، فلسطین، اردن، حمص و حلب.

  وای بر عرب از شری که دامنگیر آنها خواهد شد، جنگی در حوالی دمشق در می‌گیرد که تا آن روز اتفاق نیفتاده باشد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : انقلاب مهدی ، آتشی از آسمان