تاریخ : 01 شهریور 1396
زمان : 18:17:19
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 543 بار
 • بازدید دیروز : 665 بار
 • بازدید ماه : 543 بار
 • بازدید کل : 561133 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  آیا واقعه آرماگدون پایان جهان است؟

  آیا واقعه آرماگدون پایان جهان است؟

  اشاره‌ : از آنجا که‌ صحبت‌ از موعود و آخرالزمان‌ منحصر به‌ اسلام‌ و شیعه‌ نیست‌ و در دیگر ادیان‌ و مکاتب‌ از آن‌ گفت‌وگو بوده‌ است‌. بنا داشته‌ایم‌ با عنایت‌ خداوند متعال‌ در هر شماره‌ بخشی‌ از نظریات‌ آنها را در مجله‌ بیاوریم‌. الزاماً مطالبی‌ که‌ در این‌ بخش‌ منتشر می‌شود، از حیث‌ محتوایی‌ مورد تایید ما نمی‌باشد و قصدمان‌ تنها عرضه‌ گزارشی‌ از عقاید و آراء ایشان‌ می‌باشد. در شماره‌های‌ قبل‌ به‌ دجال‌ (آنتی‌کریست‌) و برخی‌ مصادیق‌ آن‌ پرداختیم‌ و در این‌ نوبت‌ هم‌ نگاهی‌ به‌ اوصاف‌ آرماگدون‌ در دیگر کتب‌ آسمان‌ خواهیم‌ داشت‌.

  نیروهای‌ نظامی‌ در محلی‌ که‌ کتاب‌ مقدس‌ آن‌ را آرماگدون‌ معرفی‌ کرده‌ است‌ به‌ هم‌ می‌پیوندند. بعضی‌ از علمای‌ کتاب‌ مقدس‌ ادعا کرده‌اند که‌ آرماگدون‌ تمدن‌ امروزی‌ بشر را نابود می‌ کند. بنابراین‌ جای‌ تعجب‌ نیست‌ که‌ آرماگدون‌ تجسم‌ بدترین‌ پایان‌ جهان‌ گردد.

  معنی‌ کلمه‌ آرماگدون

  کلمه‌ آرماگدون‌ از کلمه‌ «مگیدو» (مجدّو) که‌ شهر مهمی‌ در فلسطین‌ قدیم‌ بود ریشه‌ گرفته‌ است‌. بسیاری‌ از محققان‌ فکر می‌کنند که‌ آرماگدون‌ از «هرمجدون‌» به‌ معنی‌ «تپه‌ مجدّو» گرفته‌ شده‌ باشد. این‌ ناحیه‌ تاریخی‌ غنی‌ دارد. حفاری‌های‌ انجام‌ شده‌، بیست‌ دوره‌ اشغال‌، از تاریخ‌ چهار هزار سال‌ قبل‌ از میلاد تا چهار صد و پنجاه‌ سال‌ قبل‌ از میلاد مسیح‌ (ع‌) را نشان‌ می‌دهد. «مجدّو» در 18 مایلی‌ «بندر حیفا» در اسراییل‌ شمالی‌ و 55 مایلی‌ شمال‌ بیت‌ المقدس‌ واقع‌ است‌.

  موقعیت‌ استراتژیکی‌ مگیدو (مجدّو)، بیش‌ از مساحتش‌ به‌ آن‌ اهمیت‌ بخشیده‌ است‌. این‌ منطقه‌ مشرف‌ بر کوه‌های‌ اسراییل‌ شمالی‌ است‌ و به‌ روستای‌ «اسدارلون‌» نیز معروف‌ است‌. در قدیم‌ فلسطین‌ شمالی‌ به‌ ویژه‌ منطقه‌ مگیدو به‌ علت‌ محافظت‌ از شرقی‌ترین‌ راه‌ به‌ «منطقه‌ حاصل‌خیز» اهمیت‌ نظامی‌ داشت‌. جاده‌ عبوری‌ میان‌ سه‌ قاره‌ آفریقا، آسیا و اروپا که‌ از مغرب‌ به‌ دریای‌ مدیترانه‌ و از مشرق‌ به‌ صحرای‌ عربستان‌ می‌رسید تحت‌ قلمرو کهن‌ اسرائیل‌ بود. این‌ منطقه‌ کوچک‌ ارتباطی‌ بین‌ دریا و دشت‌، سرزمین‌ استراتژیکی‌ بود که‌ سه‌ قاره‌ را به‌ هم‌ متصل‌ می‌کرد. این‌ پل‌ باریک‌، منطقه‌ای‌ آن‌چنان‌ مهم‌ بود که‌ نظامیان‌ دائماً بر سر به‌ دست‌ آوردن‌ آن‌ در حال‌ جنگ‌ بودند.

  در گذشته‌ قسمت‌هایی‌ از قلمرو اسرائیل‌ گذرگاه‌های‌ مهم‌ نظامی‌ به‌ حساب‌ می‌آمد و میگدو از یکی‌ از این‌ گذرگاه‌ها محافظت‌ می‌کرد. تاکنون‌ بیش‌ از 200 جنگ‌ در این‌ منطقه‌ یا اطراف‌ آن‌ رخ‌ داده‌ است‌. به‌ همین‌ خاطر یکی‌ از محققین‌ آن‌ را «سرزمین‌ جنگ‌ قرون‌» نامیده‌ است‌ .

  آینده‌مگیدویاآرماگدون‌چیست‌؟آیاکتاب‌مقدس‌چیزی‌ درباره‌این‌سرزمین‌حیاتی‌واستراتژیکی‌بیان‌کرده‌است‌؟

   

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه مسیحی
  نبرد بزرگ آرماگدون

  آرماگدون نام واقعه ایست که مسیحیان باور دارند درر آخر الزمان روی خواهد داد. این واقعه مانند همان اتفاقی است که مسلمین و بالاخص شیعیان در باره ظهور انقلابی الهی برای برپایی عدالت و حکومت جهانی خداوند به آن معتقدند.

  نبرد بزرگ آرماگدون

  مسیحیان صهیونیست می‌گویند که پیش از ظهور (مجدد) مسیح و برپایی قیامت و پس از یک دوره فلاکت 7 ساله که منجر به نبرد با دجال می‏شود، جنگ آرماگدون اتفاق می‏افتد.29 آنان برای این درگیری ویژگی‌های منحصر به فردی بیان می‌کنند که پس از این خواهیم دید که حتی معتقدند وقوع این جنگ بزرگ جهانی بسیار نزدیک است و نسل فعلی بشریت قطعاً شاهد وقوع آن خواهد بود

  اعتقاد به این امر موهوم چنان در میان سیاست‌گزاران آمریکایی نفوذ کرده است که بسیاری از سیاست‌های رییس جمهورهای گذشته و کنونی آمریکا در راستای عملی شدن این جنگ مقدس بوده تا آنجا که آنان حتی در سیاست اقتصاد نیز تلاش می‏کردند میزان کمک‌های دولت آیالات متحده به اسراییل، افزایش یابد.

  ریگان یکی از روسای جمهور پیشین آمریکا درباره‌ی نبرد آرماگدون گفته است: «آرزو دارم که خداوند به من عنایت کند تا زمینه‌ی نبرد آرماگدون را فراهم سازم تا بدان وسیله در این نبرد شرکت کنم و مشیت و خواست الهی را به صورت اجرا بگذارم و باعث بازگشت دوباره‌ی مسیح(ع) بشوم

  "آرماگدون" یا "هرمجدو" دره ای پر رمز و راز در 55 میلی شمال تل آویو پایتخت اسرائیل است که از هم اکنون، آبستن پیشرفته ترین تسلیحات قدرت های برتر جهان برای رویارویی حدود 400 ملیون انسان در نبرد پایانی است. این دره که "دره‌ تصمیم در مورد بشریت" نیز خوانده می شود، بربنیاد پیشگویی های تورات و انجیل، ناوردگاه اصلی نبرد نیروهای نیکی و نیکوکاری و بدی و شرارت در آخرالزمان بشمار می آید. برمبنای این پیشگویی ها، در این "آخرین همه سوزی بشریت" دوسوم کل یهودیان کشته خواهند شد و نجات یافتگان، به عنوان مسیحیان نو آیین، به تبلیغ مسیحیت خواهند پرداخت! دراین نبرد بزرگ نیروهای نیکی و بدی، ازدیدگاه انجیل و تورات، انسان ها به اندازه ‌ای کشته می شوند که تا فاصله دوصد میلی، خون تا دهانه اسب بالا خواهد آمد.آرماگدون، افزون براینکه یک محدوده جغرافیایی مهم، استراتیژیک و تعیین کننده فرجام تاریخ است، نوعی نگاه و نگره غالب در نحوه برخورد با مسایل کلان جهانی و در واقع، میزانی برای بازسنجی خوب و بد پدیده های پیرامون دنیای غرب نیز به حساب می آید. رونالدریگان، یکی از روسای جمهور پیشین امریکا، باری در یکی از سخنرانی هایش گفته بود:

  "برای یک آرماگدون واقعی مسلح شویم!"البته این اتفاقی نیست که تنها در زمان ریگان روی داده باشد و از آن زمان به این طرف، دیگر کسی به آن نیندیشیده باشد؛ در برنامه معرفی جان بولتن، سیاستمدار بنیادگرا و نو محافظه کار امریکایی در سنای امریکا برای کسب رای اعتماد، یکی از ماموران بلند رتبه کاخ سفید در توصیف وی گفت: "جان بولتن شخصیتی است که من دوست دارم در آرماگدون در کنار وی بایستم!"

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه مسیحی
  پایه و اساس آرماگدون، جانوری از زمین، یوحنا

  متن زیر دقیقا از کتاب مکاشفه یوحنا برداشته شده است

  جانوری از زمین 

  سپس جانور عجیب دیگری را دیدم که این بار از داخل زمین بیرون آمد، این جانور دو شاخ داشت شبیه به شاخ‌های برّه، و صدایی وحشتناک مانند صدای اژدها. او با جانور اول هم قدرت شده بود و از تمام دنیا می‌خواست که همچنان جانور اول را پرستش کنند. او پیش چشمان همه دست به معجزات باور نکردنی می زد و از آسمان آتش به زمین می‌آورد!

  از این گذشته او بزرگ و کوچک ، فقیر وغنی را وادار کرد تا علامت مخصوص را بر روی دست راست یا پیشانی خود بگذارند ، پس هیچکس نمی توانست شغلی به دست آورد تا چیزی بخرد مگر این که علامت مخصوص این جانور، یعنی اسم یا عدد او را بر خود داشته باشد.

  این خود معمایی است و هرکه باهوش باشد می تواند عدد جانور را محاسبه کند. این عدد اسم یک انسان است و مقدار عددی حروف اسم او به 666 میرسد.!

   لحظه‌ای به سطور بالا نگاه کنید و ببینید که از نظر تعداد حروف و سطور چقدر  کم به نظر می آیند. چه در مقابل کتاب مقدس چه در مقابل عهد جدید و چه در مقبل هر متن و مقاله‌ای. ولی همین سطور به ظاهر  کم و اندک است که کل اطلاعات پایه‌ای ما را در مورد واقعه آرماگدون  تشکیل می‌دهند و شاید روزی سرنوشت تاریخ بشریت را رقم بزند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه مسیحی