تاریخ : 29 مرداد 1396
زمان : 14:21:33
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 499 بار
 • بازدید دیروز : 864 بار
 • بازدید ماه : 21757 بار
 • بازدید کل : 558821 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  نبرد آرماگدون , نبرد آخرالزمان

  «آرماگدون» نام واقعه ایست که مسیحیان باور دارند درآخر الزمان روی خواهد داد. این واقعه مانند همان اتفاقی است که مسلمین و بالاخصشیعیان در باره ظهور انقلابی الهی برای برپایی عدالت و حکومت جهانی خداوند به آنمعتقدند.

  نبرد بزرگ آرماگدون

  مسیحیان صهیونیست می‌گویند کهپیش از ظهور (مجدد) مسیح و برپایی قیامت و پس از یک دورة فلاکت 7 ساله که منجر بهنبرد با دجال می‏شود، جنگ آرماگدون اتفاق می‏افتد.29 آنان برای این درگیریویژگی‌های منحصر به فردی بیان می‌کنند که پس از این خواهیم دید که حتی معتقدند وقوعاین جنگ بزرگ جهانی بسیار نزدیک است و نسل فعلی بشریت قطعاً شاهد وقوع آن خواهدبود

  اعتقاد به این امر موهوم چنان در میان سیاست‌گزاران آمریکایی نفوذکرده است که بسیاری از سیاست‌های رییس جمهورهای گذشته و کنونی آمریکا در راستایعملی شدن این جنگ مقدس بوده تا آنجا که آنان حتی در سیاست اقتصاد نیز تلاش می‏کردندمیزان کمک‌های دولت آیالات متحده به اسراییل، افزایشیابد.

  ریگان یکی از روسای جمهور پیشین آمریکا درباره‌ی نبردآرماگدون گفته است: «آرزو دارم که خداوند به من عنایت کند تا زمینه‌ی نبرد آرماگدونرا فراهم سازم تا بدان وسیله در این نبرد شرکت کنم و مشیت و خواست الهی را به صورتاجرا بگذارم و باعث بازگشت دوباره‌ی مسیح(ع) بشوم

  "آرماگدون" یا "هرمجدو" دره ای پر رمز و راز در 55 میلی شمال تل آویوپایتخت اسرائیل است که از هم اکنون، آبستن پیشرفته ترین تسلیحات قدرت های برتر جهانبرای رویارویی حدود 400 ملیون انسان در نبرد پایانی است. ایندره که "دره‌ تصمیم در مورد بشریت" نیز خوانده می شود، بربنیاد پیشگویی های تورات وانجیل، ناوردگاه اصلی نبرد نیروهای نیکی و نیکوکاری و بدی و شرارت در آخرالزمانبشمار می آید. برمبنای این پیشگویی ها، در این "آخرین همه سوزی بشریت" دوسوم کلیهودیان کشته خواهند شد و نجات یافتگان، به عنوان مسیحیان نو آیین، به تبلیغ مسیحیتخواهند پرداخت! دراین نبرد بزرگ نیروهای نیکی و بدی، ازدیدگاه انجیل و تورات، انسانها به اندازه ‌ای کشته می شوند که تا فاصله دوصد میلی، خون تا دهانه اسب بالا خواهدآمد.آرماگدون، افزون براینکه یک محدوده جغرافیایی مهم، استراتیژیک و تعیینکننده فرجام تاریخ است، نوعی نگاه و نگره غالب در نحوه برخورد با مسایل کلان جهانیو در واقع، میزانی برای بازسنجی خوب و بد پدیده های پیرامون دنیای غرب نیز به حسابمی آید. رونالدریگان، یکی از روسای جمهور پیشین امریکا، باری در یکی از سخنرانیهایش گفته بود:

  "برای یک آرماگدون واقعی مسلحشویم!"البته این اتفاقی نیست که تنها در زمان ریگان روی داده باشد و از آنزمان به این طرف، دیگر کسی به آن نیندیشیده باشد؛ در برنامه معرفی جان بولتن،سیاستمدار بنیادگرا و نو محافظه کار امریکایی در سنای امریکا برای کسب رأی اعتماد،یکی از ماموران بلند رتبه کاخ سفید در توصیف وی گفت: "جان بولتن شخصیتی است که مندوست دارم در آرماگدون در کنار ویبایستم

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی
  آیا واقعه آرماگدون پایان جهان است؟

  اشاره‌ : از آنجا که‌ صحبت‌ از موعود و آخرالزمان‌ منحصر به‌ اسلام‌ و شیعه‌ نیست‌ و در دیگر ادیان‌ و مکاتب‌ از آن‌ گفت‌وگو بوده‌ است‌. بنا داشته‌ایم‌ با عنایت‌ خداوند متعال‌ در هر شماره‌ بخشی‌ از نظریات‌ آنها را در مجله‌ بیاوریم‌. الزاماً مطالبی‌ که‌ در این‌ بخش‌ منتشر می‌شود، از حیث‌ محتوایی‌ مورد تأیید ما نمی‌باشد و قصدمان‌ تنها عرضه‌ گزارشی‌ از عقاید و آراء ایشان‌ می‌باشد. در شماره‌های‌ قبل‌ به‌ دجال‌ (آنتی‌کریست‌) و برخی‌ مصادیق‌ آن‌ پرداختیم‌ و در این‌ نوبت‌ هم‌ نگاهی‌ به‌ اوصاف‌ آرماگدون‌ در دیگر کتب‌ آسمان‌ خواهیم‌ داشت‌.

   نیروهای‌ نظامی‌ در محلی‌ که‌ کتاب‌ مقدس‌ آن‌ را آرماگدون‌ معرفی‌ کرده‌ است‌ به‌ هم‌ می‌پیوندند. بعضی‌ از علمای‌ کتاب‌ مقدس‌ ادعا کرده‌اند که‌ آرماگدون‌ تمدن‌ امروزی‌ بشر را نابود می‌ کند. بنابراین‌ جای‌ تعجب‌ نیست‌ که‌ آرماگدون‌ تجسم‌ بدترین‌ پایان‌ جهان‌ گردد.

  معنی‌ کلمه‌ آرماگدون

  کلمه‌ آرماگدون‌ از کلمه‌ «مگیدو» (مجدّو) که‌ شهر مهمی‌ در فلسطین‌ قدیم‌ بود ریشه‌ گرفته‌ است‌. بسیاری‌ از محققان‌ فکر می‌کنند که‌ آرماگدون‌ از «هرمجدون‌» به‌ معنی‌ «تپه‌ مجدّو»  گرفته‌ شده‌ باشد. این‌ ناحیه‌ تاریخی‌ غنی‌ دارد. حفاری‌های‌ انجام‌ شده‌، بیست‌ دوره‌ اشغال‌، از تاریخ‌ چهار هزار سال‌ قبل‌ از میلاد تا چهار صد و پنجاه‌ سال‌ قبل‌ از میلاد مسیح‌ (ع‌) را نشان‌ می‌دهد. «مجدّو» در 18 مایلی‌ «بندر حیفا»  در اسراییل‌ شمالی‌ و 55 مایلی‌ شمال‌ بیت‌ المقدس‌ واقع‌ است‌.

  موقعیت‌ استراتژیکی‌ مگیدو (مجدّو)، بیش‌ از مساحتش‌ به‌ آن‌ اهمیت‌ بخشیده‌ است‌. این‌ منطقه‌ مشرف‌ بر کوه‌های‌ اسراییل‌ شمالی‌ است‌ و به‌ روستای‌ «اسدارلون‌»  نیز معروف‌ است‌. در قدیم‌ فلسطین‌ شمالی‌ به‌ ویژه‌ منطقه‌ مگیدو به‌ علت‌ محافظت‌ از شرقی‌ترین‌ راه‌ به‌ «منطقه‌ حاصل‌خیز»  اهمیت‌ نظامی‌ داشت‌. جاده‌ عبوری‌ میان‌ سه‌ قاره‌ آفریقا، آسیا و اروپا که‌ از مغرب‌ به‌ دریای‌ مدیترانه‌ و از مشرق‌ به‌ صحرای‌ عربستان‌ می‌رسید تحت‌ قلمرو کهن‌ اسرائیل‌ بود. این‌ منطقه‌ کوچک‌ ارتباطی‌ بین‌ دریا و دشت‌، سرزمین‌ استراتژیکی‌ بود که‌ سه‌ قاره‌ را به‌ هم‌ متصل‌ می‌کرد. این‌ پل‌ باریک‌، منطقه‌ای‌ آن‌چنان‌ مهم‌ بود که‌ نظامیان‌ دائماً بر سر به‌ دست‌ آوردن‌ آن‌ در حال‌ جنگ‌ بودند.

    در گذشته‌ قسمت‌هایی‌ از قلمرو اسرائیل‌ گذرگاه‌های‌ مهم‌ نظامی‌ به‌ حساب‌ می‌آمد و میگدو از یکی‌ از این‌ گذرگاه‌ها محافظت‌ می‌کرد. تاکنون‌ بیش‌ از 200 جنگ‌ در این‌ منطقه‌ یا اطراف‌ آن‌ رخ‌ داده‌ است‌. به‌ همین‌ خاطر یکی‌ از محققین‌ آن‌ را «سرزمین‌ جنگ‌ قرون‌» نامیده‌ است‌.

  آینده‌مگیدویاآرماگدون‌چیست‌؟آیاکتاب‌مقدس‌چیزی‌ درباره‌این‌سرزمین‌حیاتی‌واستراتژیکی‌بیان‌کرده‌است‌؟

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی
  موعود آخر الزمان از دیدگاه مسیحیت

  با نظر به کتب مقدسه ادیان و مذاهب مختلف جهان، به این حقیقت می‌توان دست یافت که اعتقاد به مصلحی که در آخر الزمان ظهور کرده و جهان را پر از عدل و داد نماید، یک اعتقاد – عمومی و جهانی است و همه پیامبران از طرف خداوند به امت خود مژده ظهور مصلحی غیبی را داده‌اند از این جهت پیروان این ادیان در انتظار آن مصلح به سر برده و آرزوی ظهور او را دارند.

  وجود مصلح جهانی از اعتقادات چهار دین بزرگ جهان یعنی اسلام و مسیحیت و یهود و زرتشت است و اختصاص به اسلام ندارد و ادیان دیگر نیز به مصلح و منجی اعتقاد دارند و در سرتاسر کتب مقدسه از صلح و امنیت و حکومت دینی بر جهان، در آخر الزمان خبر داده شده است.

  در اینجا ما به بررسی دین مسیحیت پیرامون مصلح آخر الزمان می‌پردازیم از اینرو کلماتی از کتاب مقدس که صفات و خصوصیات مصلح جهانی را بیان کرده و نشان دهنده اعتقاد آنان به مصلح و منجی است نقل می‌نماییم.

  مسیحیان معتقد به «بازگشت مسیح»[1] هستند. در مسیحیت، در عهد جدید نجات دهندگی به حضرت عیسی نسبت داده شده است، زیرا او مأمور شده است که امت خویش را از گناه نجات بخشد. مسیحیان با تعابیر زیادی از آمدن مصلح جهانی خبر داده‌اند، گاهی از آن به «ملکوت خدا» تعبیر می‌کنند. از الفاظی همچون شیلو، روح راستین، پسر انسان نیز بارها در آیات انجیل برای بیان دوره آخر الزمان استفاده گردیده است.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی
  گفتگو با حجت الاسلام ادبی

  شیطان‌پرستی، به عنوان یکی از این مکاتب نوپدید دینی است که بحث اصلی این گفت‌وگو نیز می‌باشد.شیطان کیست و یا چیست؟ از انسان چه می‌خواهد؟ انسان از پرستش شیطان چه هدفی را دنبال می‌کند؟

  شیطان دشمن سرسخت انسان که از خلقت حضرت آدم تا به امروز پی در پی با او به مخالفت پرداخته، اهمیت شناخت و نحوه مواجهه با او از موضوعات مهم قرآنی است. در قرآن درباره شیطان آمده است: شیطان موجودی از گروه جنیان است ( کهف 50)، چون جنیان از جنس آتش بی دود هستند بنابراین شیطان نیز از آتش است ( حجر27، الرحمن15)، او در مقابل رب دست به طغیان زد( مریم 44)، و به او کفر ورزید ( اسراء27)، علت کفر و عصیان او در مقابل خدا به دلیل تمرد از سجده به پای انسان بود (بقره 34)، چون انسان به اسماء الهی آگاهی یافته بود و شیطان از این علم بی بهره بود (بقره21)، او جنس خود را که از آتش بود برتر از خاک که جنس آدم است می داند و بر این اساس کینه و دشمنی انسان را سخت به دل گرفته است ( اعراف22، یوسف 5، اسراء53، فاطر6، زخرف 62)، و با سرکشی که به درگاه رب نموده است (نساء117)او را وادار به دخالت در کار خدا بدون داشتن علم و آگاهی کند( حج 3)، دشمنی خود را با آدمیان به رخ آنها بکشد ( زخرف 62)، آنها را وادار به طغیان و غوا کند (اعراف 175)، و حتی با داشتن علم الهی نیز ممکن است این طغیان و غوا صورت پذیرد او سعی می کند به وسیله انسان خلقت خدا را دگرگون کند( نساء 119) و سعی می کند که حزبش را بر جهان مسلط کند ولی خداوند حزب او را دچار خسران می کند ( مجادله 19)، و نهایتاً سعی می کند که با مسخ کردن انسان و تصرف او، عذاب خدا را برا او جاری سازد (ص41)، و او را به سوی عذاب سعیر سوق دهد ( لقمان 21)، در دلش دائماً حزن و اندوه جاری سازد ( مجادله 10)، آنها را از آخرت بی اعتقاد گرداند و در قیامت آنها را در کنار خود محشور ببیند ( مریم 66 الی 68).

  شیطان در تمام داستان‌های کهن و در تمامی ادیان وجود دارد، شیطان آمده است تا انسان خلیفه‌الله نباشد. شیطان بسان تاریکی مطلق در مقابل روشنایی و نور رحمت الهی است. هر چند در ابتدا بشر سعی داشت تا از شیطان دوری کند و از شر او در امان باشد اما بشر امروزی در پی فنا شدن در نیروی شیطان است.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی
  شکست صهیونیسم در آرماگدون قبل از وقوع جنگ

  صهیو نیسم ( تاریخ و اندیشه)

  صهیونیسم این شیطان قسم خورده برای تسخیر جهان تلاش قابل تقدیری کرده است! صهیونیسم تنها دشمن اسلام نیست، بلکه دشمن یهود و مسیحیت است.

  عده‌ی خاصی از مسیحیان افراطی در ایالات متحده وجود دارند که در تمام ایالات رسوخ کرده اند، حتی بسیاری از سیاست‌های داخلی و خارجی ایالات متحده آمریکا بر اساس اندیشه‌ی این عده است. این گروه به مسیحیان صهیونیست یا اوانجیلیست معروفند. میلیون‌ها نفر در آمریکا پیرو مسیحیت یهودگرا یعنی اوانجلیست هستند. مجموعه عقایدشان دوازده جلد است که پنجاه میلیون نسخه‌ی آن به فروش رفته است.

  اعتقادی که آونجلیست‌ها دارند این است که:

  1- مسیح (ع) دوباره ظهور می‌کند.

  2- در هر لحظه بین خیر وشر جنگ است.

  3- در آخرالزمان جنگ و ویرانی بزرگی (آرماگدون) اتفاق خواهد افتاد و بعد از این ویرانی صلح دائمی تا هزار سال یعنی تا قیامت بر قرار خواهد شد.

  علاوه بر اینها، چهل درصد آمریکایی‌ها معتقد به جنگ آرماگدون هستند. ریگان یکی از روسای جمهور پیشین آمریکا درباره‌ی نبرد آرماگدون گفته است: «آرزو دارم که خداوند به من عنایت کند تا زمینه‌ی نبرد آرماگدون را فراهم سازم تا بدان وسیله در این نبرد شرکت کنم و مشیت و خواست الهی را به صورت اجرا بگذارم و باعث بازگشت دوباره‌ی مسیح(ع) بشوم.»(1)

  بوش پسر وقتی که پدرش برای بار دوم برای ریاست جمهوری انتخاب نشد، گفت: «من از اشتباهات پدرم پند گرفتم. مهمترین دلیل این بود که هفتاد میلیون مسیحی صهیونیست از پدرم حمایت نکردند.»

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی
  مسجدالاقصی در آینه تاریخ

  سناریوی صهیونیزم برای قبله اول

  مسئله اشغال فلسطین که معلول صهیونیزم است، مسأله ملت مظلوم و ستمدیده ای است که توسط اقلیت کوچ نشین و اشغالگر، از سرزمین تاریخی و آباء و اجدادی خود رانده شده و از نظر آنها دیگر حق بازگشت به سرزمین خود را ندارند. این اقلیت اشغالگر اقدام به فراخوانی سایر همکیشان خود از سراسر دنیا کرده و با پشتوانه همه آنها اقدام به تشکیل حکومتی در آنجا کرده است. این کوچ نشینان که دارای ملیت های مختلفی بودند با تکیه بر ادعای تاریخی- مذهبی خود، سرزمین فلسطین را متعلق به خویش دانسته و سکنه بومی آن را مزاحمانی برای خود می پندارند.

  محقق آمریکایی «ژوزف بادی» در کتابش به نام «دولت اسرائیل» چنین می نویسد: «فتح اورشلیم توسط نیروی روم در سال ۷۰ میلادی ۱۸۷۸ سال استقلال این سرزمین یهودی نشین را به تاخیر انداخت و فقط در سال ۱۹۴۸ بود که دوباره دولت اسرائیل یعنی سومین دولت مشترک قوم یهود توانست مجدداً احیا شود»(۱).

  صهیونیست ها معتقدند که شهر قدس و اماکن مذهبی آن متعلق به آنهاست و دیگران در آنجا حقی ندارند. براساس تفاسیر تورات موسی بن مایمون، یهود معتقد است که خداوند به قوم یهود فرمان داده که در پی آمدن روز کیپور روزی که یهودیان در ازای کفاره گناهان خود روزه می گیرند معبد سلیمان را در کوه سینا بنا کنند، این فرمان یکی از اصل های مهمی است که بنی اسرائیل خود را متعهد به آن می دانند(۲).

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی
  علائم قبل از ظهور از زبان مسیحیان

  از یک قرن گذشته جریان جدیدی دربین مسیحیان پروتستان قدرتمند شده است این مکتب نوظهور معروف به مبلغان انجیل می باشند. این مکتب نوظهور به بنیادگرایی معروف و شعار بازگشت به انجیل و تغییر جامعه با تحول فرهنگی همراه است  و هدف آنها تسریع در ظهور مسیح می باشد. مسیحی نمودن سایر اقوام غیرمسیحی با تبلیغات گسترده یکی دیگر از اهداف این جریان می باشد.

  کشیشان معروف آمریکایی وابسته به این جریان مانند بیلی گراهام(Billy Graham)، جری فالول (Jerry Falwell)، پت رابرتسون(Pat Robertson)، از نفوذ عمیقی دربین دولتمردان این دوکشور برخوردارند.

  اصول و مبانی جریان مبلغان انجیل در آمریکا و انگلیس حمایت همه جانبه عقیدتی و سیاسی از صهیونیسمبا هدف تصریع در ظهور مسیح است، آنها اعتقاد دارند که پیروان کلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواسته مسیح راکه در تفاسیر انجیل در قرن بیستم به عنوان پیشگویی های انجیل بیان شده، عملی نمایند، اعتقاد این افراد بر این است که :پیروان این مکتب مسیحیان دوباره تولد یافته می باشند که فقط اینان اهل نجات خواهند بود و دیگران هلاک خواهند شد.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی
  یهود در خود مسئله رنسانس چه تأثیری داشته‏اند؟

  بحث:

  * یهود در خود مسئله رنسانس چه تأثیری داشته‏اند؟

  _ مهمترین عامل در رنسانس، خارج کردن دین از جهان سیاست است. ادعا می‏کنند دین و حضور کلیسا مانع پیشرفت بشر در امور مادی است و دین را از سیاست جدا می‏کنند و وارد دوره جدیدی می‏شوند. کنار رفتن دین در جهان سیاست باعث می‏شود تفکری که به دنبال نیروی اثرگذار در سیاست می‏گردد از بین برود. یعنی شعور سیاسی عمیق از بین می‏رود. حاکمان تبدیل به افرادی می‏شوند که تنها به فکر توسعه کارخانجات، زمین‏های کشاورزی و... هستند. چون وقتی کلیسا حکومت می‏کند اول در جهت نیروی اثرگذار فکر می‏کند چون بالاخره دین به حکومت شکل می‏دهد. اما در این نوع حکومت‏ها دیگر سلطه پنهان به راحتی می‏تواند، به بهره‏برداری خود بپردازد. در نتیجه در رنسانس، یهود به سلطة پنهان خود یک بعد نزدیک‏تر شدند. چون تا قبل از آن کلیسا نمی‏گذاشت یهود به راحتی به فعالیت بپردازند. بحث رنسانس بحث بسیار پیچیده‏ای است و نیاز به مطالعه و تحقیق فراوان در این رابطه می‏باشد.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی

  صهیونیسم

  اطلاعات و آگاهی اکثر ما درباره اعتقادات مسیحیان و یهودیان بسیار کمتر از آن چیزی است که باید باشد. در راستای شناخت بهتر اعتقادات مذهبی مسیحیان و بخصوص یهودیان، و در میان یهودیان، اسرائیلیان؛ لازم است که مفاهیمی کلی و بنیادی درباره اعتقادات آنها بدانیم تا بتوانیم در سراسر بحثی که به مسئله اسرائیل می رسد، روندی معقول و منطقی داشته باشیم.

  بدیهی است که اعتقادات من بعنوان یک مسلمان در اثبات حقانیت و یا رد عقیده ای مسیحی و یا یهودی نیست و آنچه بیان شده همه دارای استناداتی روشن و قابل بیان است. الفاظی که در این نوشتار بیان شده تا جایی که دانسته ام حقایقی بوده که آنها را دریافته ام، من اعتقادی به کاربرد لفظ رژیم و یا نژاد پرست برای معتقدین هیچکدام از گروههایی که نام برده ام، نیستم؛ لذا تمامی عباراتی که بار غرض ورزی و سوء نیت همراه بوده تغییر پیدا کرده، ما معتقدیم که نباید در رخداد حوادث تنها به طرف صحبتی که ادعا می‌کند و جار و جنجال و هیاهو براه می اندازد، اعتنا کرد.

  آموزش و تربیت صحیح ایمانی و قرآنی که من داشتم مانع از قضاوتی سطحی و احساسی شده، این قضاوتی صحیح است که به ما آموزش می دهد که اگر فردی شکایتی از کسی داشت و یا ادعایی کرد نباید سریع و از روی احساس حکمی صادر کرد و نمونه تاریخی آن هم، همان دو گروهی است که خدمت حضرت داود (ع) آمدند تا میان آنها داوری کنند. یکی از آنها گفت برادر من نود ونه میش (گوسفند) دارد و من یک میش، او می خواهد یک میش من را نیز، از من بگیرد و به نود ونه میش خود اصافه کند و با من به قهر و غلبه سخن گفته است، اینک تو بین ما به انصاف و عدالت داوری کن و بگو آیا این حق است، حضرت داود به او گفت اگر برادرت آن یک میش را از تو بگیرد در حق تو ستم کرده است. خداوند در باب این قضاوت می فرماید بسیاری را به اینکار (قضاوت) امتحان کردیم، حضرت داود نیز به سبب قضاوت بی تامل و سریعش به درگاه خدا توبه کرد و خداوند او را آمرزید.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی
  مسیح‌ و ما، ما و مسیحیان‌

  مؤسسات‌ دینی‌ ]ایالات‌ متحده[ به‌ همراه‌ رسانه‌های‌ دیداری‌ و شنیداری‌ این‌ دولت‌ها از سال‌های‌ دهه‌ هشتاد میلادی‌، مردم‌ خود را به‌ ایمان‌ جمعی‌ به‌ وقوع‌ حادثه‌ای‌ بزرگ‌ در سرزمین‌ شام‌ که‌ به‌ نیروی‌ هسته‌ای‌ خواهد انجامید توّجه‌ داده‌اند

  آیه‌ مشهوری‌ در انجیل‌ یوحنّا وجود دارد که‌ گویا از دست‌ تحریف‌ تحریفگران‌ اندکی‌ مصون‌ مانده‌ است‌. معنی‌ آیه‌ این‌ است‌:

  من‌ از پدر خواهم‌ خواست‌ و او پرکلیتوس‌ دیگری‌ به‌ شما خواهد داد که‌ تا ابد با شما می‌ماند.

  مقدمتاً این‌ نکته‌ را یادآور می‌شوم‌ که‌ بحث‌ درباره‌ مفهوم‌ حقیقی‌ لفظ‌ «پاراقلیط‌» در زبان‌ سفریانی‌ از جمله‌ مباحث‌ اتیمولوژیکی‌ است‌ که‌ از قرن‌ها پیش‌ مورد بحث‌ دانشمندان‌ مسلمان‌ و مسیحی‌ بوده‌ است‌. در این‌ میان‌ غالب‌ اندیشوران‌ مسیحی‌ این‌ لفظ‌ را به‌ معنی‌ «تسلّی‌ دهنده‌» (در زبان‌ عربی‌ معزّی‌) گرفته‌ و آن‌ را بر «روح‌القدس‌» منطبق‌ دانسته‌اند. از جمله‌ این‌ دانشوران‌ یکی‌ کشیش‌ فندر آلمانی‌ است‌ که‌ این‌ رأی‌ را در کتاب‌ میزان‌الحق‌ بیان‌ داشته‌ است‌. دانشمندان‌ مسلمان‌ و برخی‌ نویسندگان‌ مسیحی‌، همچون‌ نویسندگان‌ دائرة‌المعارف‌ بزرگ‌ فرانسه‌ (ج‌23، ص‌4147) و یا فخرالاسلام‌، مؤلف‌ قبلاً مسیحی‌ کتاب‌ انیس‌الاعلام‌، این‌ لفظ‌ را شکل‌ تحریف‌ شده‌ «پرکلیتوس‌» یونانی‌ می‌دانند که‌ به‌ معنی‌ بسیار ستوده‌ یا همان‌ «محمّد» است‌.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی
  قیامت نزدیک است

  بسم الله الرحمن الرحیم

  پیش نوشت.

  می خواستم از شنیده های جدید بگویم و با کلی پیش نوشت و پی نوشت مربوط و حسابی ولی به نظرم رسید اینطور شروع کنم بهتر است.

  روایات و احادیث.

  در کتب احادیث و روایات درباره ی آخرالزمان احادیث زیادی نقل شده است که همه مشابه و بدون تناقض اند، به همین دلیل دوسه روایت کامل مربوط به موضوع و مکمل را نقل می کنم.

  امام باقر -علیه السلام- در بخشی از یک حدیث خطاب به جابر جعفی می فرمایند

  ... و منادی که از آسمان ندا می دهد و صدایی از ناحیه دمشق حکایت از پیروزی می کند فریه ای در شام و به نام جابیه محو و ناپدید می شود. بخشی از سمت راست مسجد دمشق فرو می ریزد (مسجد اموی) و شورشیان مرتد از منطقه ترک ها خروج می کنند و فتنه ی شام هم به دنبال آن می آید. سرو کله برادران ترک ها هم پیدا شده و در جزیره فرود می آیند و شورشیان و از دین برگشتگان رومی می آیند تا این که در رمله مستقر می شوند. جابر! در آن سال درگیری های زیادی در مغرب زمین رخ خواهد داد. ابتدای مغرب زمین که شام است به فرمان سه پرچم (سپاه) اصهب و ابقع و سفیانی با هم درگیر می شوند. که سفیانی با ابقع روبرو شده و با هم می جنگند و نهایتا سفیانی او و لشکریانش را می کشد. سپس اصهب را هم به هلاکت می رساند. در این زمان همّ تمام سفیانی لشکرکشی به عراق است. سپاهیانش در قرقیسیا درگیر شده و [در این جنگ] صدهزار نفر از جباران و ستمکاران هلاک می شوند. سفیانی لشکری هفتاد هزار نفری را به سمت کوفه گسیل می دارد و آن ها هم به قتل و کشتار و اسیر کردن مردم کوفه می پردازند در این زمان که اینها به چنین اعمالی مشغولند پرچم هایی از سوی خراسان نمایان می شود که منازل را به سرعت پشت سر می گذارند و در میان آنها از یاوران حضرت مهدی -عجل الله تعالی فرجه الشریف- دیده می شوند. یکی از اهالی کوفه به همراه جمعیتی از ضعیف قیام می کند که فرمانده لشکر سفیانی او را در بین حیره و کوفه شهید می کند. سفیانی، سپاهی را به سوی مدینه اعزام می کند و حضرت مهدی -عجل الله تعالی فرجه الشریف- [به جهت خلاصی از شر آنها] به سمت مکه هجرت می کند. خبر خروج ایشان به فرمانده سپاه سفیانی می رسد او هم عده ای را به دنبال ایشان می فرستد که نمی توانند به آنها دست یابند تا این که حضرت صاحب -عجل الله تعالی فرجه الشریف-، همانند موسی بن عمران بیمناک و امیدوار وارد مکه می شوند(اشاره به قصص18). [...]

  الغیبه نعمانی، صفحه 187؛ بحار الانوار، ج52، صفحه 228.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی
  بینش ‏آخرالزمانىِ ‏اهلِ ‏کتاب ‏ ARMAGEDON

  نویسنده کتاب، گریس هال سل، در کودکى در ناحیه‏اى در تگزاس آمریکا با افکار بنیادگرایانه مسیحى پرورش یافته است. بنیادگرایى مسیحى در گذشته بر سلوک اخلاقى صحیح تکیه داشت، ولى در دهه‏هاى گذشته صرفاً سیاسى شده است. به بنیادگرایان، لقب تجدید حیات‏ یافته نیز داده مى‏شود. این مسئله شامل یک نوع تجربه بیدارى معنوى و یا صرفا گرایش به افکار سیاسى خاص مى‏باشد. آنها معتقدند تاریخ بشر در طى نبردى در آخرالزمان به نام آرماگدون به پایان مى‏رسد و نقطه اوج آن ظهور دوباره مسیح است؛ پس از آن داورى نهایى براى همه مردگان و زندگان انجام مى‏شود. نویسنده براى تحقیق در زمینه بینش آخرالزمانى در مسیحیت، کتاب زمین، سیاره بزرگ مرحوم از هال لیندسى را که در سراسر دهه 70 میلادى، پرفروش‏ترین کتاب بوده است مطالعه مى‏کند.

  این مکتب مى‏گوید خداوند مقرر کرده است که بشر هفت مرحله یا هفت مشیت الهى را از سر بگذراند که یکى از آنها نبرد هسته‏اى آرماگدون است. این نظام مشیت الهى‏گرایى نامیده مى‏شود. با آغاز این جنگ وحشتناک، رستگارشدگان به آسمان‏ها عروج خواهند کرد و از مصیبت جنگ در امان خواهند بود. برنامه‏هاى عامه‏پسند تلویزیونى کشیشان پروتستان در آمریکا که حدود 60 میلیون بیننده دارند، پیوسته مى‏کوشند مردم را متقاعد سازند که به‏جاى صلح باید در پىِ جنگ باشند. آنها با نقل آیات انجیل سعى مى‏کنند ثابت کنند که ما در دوره آخرالزمان هستیم. اینان چون اعتقاد دارند اسراییل باید مقر فرود آمدن دومین ظهور مسیح باشد، سعى دارند پرستش سرزمین اسراییل را به یک آیین مذهبى بدل سازند. آثار سیاسى قرار گرفتن معتقدین به مشیت الهى‏گرایى در سمت‏هاى حساس ایالات متحده مى‏تواند بسیار نگران‏کننده باشد. به‏عنوان مثال، جیمس وات به‏عنوان وزیر کشور اسبق ایالات متحده، در کمیته مجلس نمایندگان اظهار داشت: به علت ظهور دوباره و قریب‏الوقوع مسیح، نمى‏توانم خیلى درِ بند نابودى منابع طبیعىِ خودمان باشم. پیام مشیت الهى‏گرایان، منحصر به مرزهاى ایالات متحد نیست. این گروه در اوت 1985 نمایشى را به صحنه آوردند که نخستین کنگره مسیحیان صهیونیست نام گرفت. در اوایل دهه 90، آمریکائیان به بیش از 1400 رادیوى مذهبى گوش مى‏دادند. اکثریت هنگفتى از 80000 کشیش بنیادگراى پروتستان که روزانه از 400 ایستگاه رادیویى سخن‏پراکنى مى‏کنند، هواخواهان مشیت الهى‏گرایى هستند. برخى از مشهورترین این افراد عبارتند از: پت رابرتسون، جیمى سواگارت، جیم باکر و جرى فال ول.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نویسنده با دیدگاه اسلامی