تاریخ : 29 مرداد 1396
زمان : 14:10:12
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 435 بار
 • بازدید دیروز : 864 بار
 • بازدید ماه : 21693 بار
 • بازدید کل : 558757 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  نبرد هارمجدون

  خانم ««گریس هال سِل »» در کتاب تدارک جنگ بزرگ ( بر اساس پیشگویی های انبیای بنی اسرائیل ) صحبت از واقعه ای می کند که برای ورود به مدخل بحث تاریخیِ اتحاد نامقدس یهود و مسیح، جالب و بلکه ضروری بنظر می رسد . او می نویسد : «« در واشینگتن . دی . سی . اطلاع پیدا کردم که برخی از مسیحیان که بسیاری از آنها پُست های بالای دولتی هم دارند، برای فرا رسیدن لحظه ای که فلسطینیان، دیگر در زمین زادبومی خودشان نباشند و بنابراین سرزمین فلسطین به تمامی از آنِ یهودیان باشد، دعــا می کنند . اطلاع پیدا کردم که مسیحیان در واشینگتن به آن کاخ نیم میلیون دلاری می روند و دعاهای خودشان را نه برای همة ملت ها در همه جا، نه برای صلح در روی زمین، نه برای فقیران، گرسنگان و بی خانمانان یا محرومان، بلکه به جای آن برای زمین دعا می کنند . زمینی که حالا فلسطینیان مالک آن هستند . زمینی که آنها می خواهند از این فلسطینیان گرفته شود و به دست یهودیان ِ اسرائیل سپرده شود . بانو بابی هُروماس، همسر دکتر لسلی هروماس، یکی از کارکنان عالیرتبه و یکی از پیمانکاران دفاع از کرانة غربی، آن کاخ را خریده است . این خانم می گوید که این کار را تنها به یک منظور کرده است : فراهم ساختن دستگاهی جهت مسیحیان، تا در آن برای     «« رهایی سرزمین »» دعا کنند .

  این خانة مسکونی در محل تقاطع خیابان سی و نهم ورنوروُد، درست روبروی سفارت کبرای اسرائیل قرار دارد . بانو هروماس این محل را به عمد انتخاب کرده است تا با بیشترین حد ممکن، به سفارت و به نوبة خود به سرزمینی که دعا و نماز خود را برای آن اقامه می کند یعنی اسرائیل نزدیک تر باشد . این خانم پس از آنکه آن کاخ را خرید، نماز خانه را به آن اضافه کرد . این نمازخانه طوری طراحی شده است که وقتی شما در آن نشسته و برای اسرائیل دعا و نماز می خوانید، گه گاه می توانید به آیینة بزرگی که در برابر شماست و تصویر سفارت اسرائیل را منعکس می سازد، نگاهی بیاندازد . این نمازخانه یک درِ اختصاصی دارد و بانو هروماس از اعضای کنگره، مجلس سنا، ستادمشترک و حتی شخص رئیس جمهور، دعوت می کند تا در مراسم دعای 24 ساعتة او برای اسرائیل شرکت کنند . »» ( 3 )

  با مرورِ داستانِ خانم هروماس، متوجه خواهیم شد که علت نفوذ یهودیان بر ایالات متحده، نه فقط بر پایة قدرت لابی های یهودی بوده، بلکه مهمتر از آن میل مذهبی و معنوی مسیحیان آمریکایی، خصوصاً دولتمردان کاخ سفید در نگاه اعتقادی به اسرائیل به عنوان سرزمین مقدس و مَقرِ عیسی مسیح می باشد .

  «« با اینکه تئودور هرتزل از طرف همگان به عنوان پدرِ صهیونیسم شناخته شده است، جنبش تشویق یهودیان به حرکت به سوی فلسطین را او نه آغاز کرد و نه ایجاد . این مسیحیان پروتستان انگلیسی بودند که سه قرن پیش از نخستین کنگرة یهودیان صهیونیست چنین کاری را کردند .

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نظر و دیدگاه نویسنده وبلاگ
  درج تصاویر برای هر گروه

  پیش از این وبلاگ، وبلاگهای مختلفی ایجاد کره بودم که به علت مبتدی بودن و همچنین درست نبودن بعضی از طبقه بندی ها و علل دیگر مجبور به حذف آن وبلاگ و ایجاد وبلاگ جدید با همان قلب شدم و در این تغییر فرصتی دست داد تا برای هر بخش تصویری هم برگزینم تا در ابتدا هر بحث نسبت به شاخه مربوطه قرار دهم. امید است که از کمک دوستان در رشد این وبلاگ برخوردار باشم.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نظر و دیدگاه نویسنده وبلاگ
  محکوم نمودن یک خبر

  آزادی یک کلمه بسیار قابل تعریف است و هر جریانی از آن تعبیری دارد. این باعث آن شده است که بعضا بعضی از تفکرها به خود اجازه دهند که به بهانه آزادی به دیگران توهین کرده و پایه اعتقادات گروهی بزرگ از مردم جهان را به چالش بکشند. این نه تنها شامل جریانهای مذهبی بلکه شامل جریانهای غیرمذهبی هم می‌شود. من خود به عنوان کوچکترین بنده خدا خود را در حد آن نمی‌بینم که عقیده‌ای را محکوم یا تایید نمایم بلکه فقط به نشر آنها می‌پردازم ولی تنها در یک مورد به خودم اجازه می‌دهم که ادعای کشف مقبره عیسی و مری مگدالن (مریم مجدلیه) و فرزندشان سارا و چند تن از حواریون را در ذهن خود و آن هم فقط در ذهن خود رد نمایم. در هر صورت این هم عقیده من است.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نظر و دیدگاه نویسنده وبلاگ
  این مطلب را حتما بخوانید

  لازم به ذکر است که پیش از خواندن این مطالب به یک نکته مهم توجه شود. همگی میدانیم که خداوند بسیار  مهربان است و از روی لطف گفته است که من انسان را همانند خودم آفریدم تا جانشین من برروی زمین باشد و از روح خودم بر او دمیدم. این مطالب می تواند نشانگر میزان مهربانیت خداوند باشد ولی اگر انصاف داشته باشیم نباشد از این گفته خداوند سوء استفاد ه کرد. بسیاری از گفته های خداوند که بر بشر نازل شده است از چند فیلتر گذشته تا به د ست بشر رسیده. یعنی اول خداوند زبان خود را به زبان بشر نزدیک کره، سپس به امین وحی سپرده و او هم یک بار برای بشر قابل فهم کرده و سپس با چندین واسطه و نسل به نسل به دست ما رسیده و در این میان فقط یک کتاب از دستبرد زمانه محفوظ مانده که آن هم برای صاحبان فن قبل فهم زیاد است و مردم عادی برای درک آن به مفسر احتیاج دارند.بنابراین به این علت که سخن خداوند در بی ما موجود است نباید در پی القای این مطلب به خودمان باشیم که ما حکم قطعی بر خداوند میدهیم که چنین و چنان کند. زیرا ما بنده هستیم و او صاحب ما و اراده او بر تمام اراده های بشری فائق است. بنابراین هرچه ما می گوئیم بر داشتی است که در حد ذهن و فهم ناقص ما می باشد و شاید بسیاری از آنها خطا  باشد و فاصله بسیاری از منظور بارگاه الهی داشته باشد. امید است خداوند ما را در تحقق این هدف هدایت و از لغزش ها  نجات دهد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نظر و دیدگاه نویسنده وبلاگ
  شاید

  با سلام مجدد 

  از مدتها پیش که اندیشه راه اندازی این وبلاگ را در  ذهن می‌پروراندم، همواره یک نکته ذهن مرا به خود  مشغول کرده بود و آن بحث تفسیر بود. تمامی زبانهای بشری با توجه به مکان و زمان و شرایطی خاص بوجود آمده اند  و مسما حتی زیرمجموعه های یک زبان دارای تفاوتهایی هست که گاهی این تفاوتهای مرزهای بزرگی دور  زبانها کشید است. بطور  مثال در همین نزد یکی ما منطقه ای داریم که دارای سه گونه مختلف از زبان ترکی میباشند. آذربایجان ایران، کشور آذر بایجان و ترکیه که گاهی بطور  مثال در زبان ترکی استانبولی کلماتی بکار می روند که آذی زبانها بجای آن از لغات دیگری استفاده می کنند  و چه بسا آن لغت را در زبان  استانبولی متوجه نشوند. 

  حال بیایید انسهای معمولی را قیاس کنیم با درگاه بزرگ خداوند. مسلما از هیچ راهی قیاسی برای آن متصور نیست و ما حتی مثال خشخاش در  مقابل کوه هم در برابر خداوند نیستیم. حال فرض کنیم خداوند متعال یکبار این  مطالب را بر ای فرشته وحی فر موده (ترجمه کرده) و فرشته وحی هم یکبار  برای پیامبری ترجمه کرده و آن پیامبر هم در خور مردم زمان خود فرموده و هزاران سال از آن گذ شته و حال ما می خو اهیم آن را درک کنیم. 

  بسیار متصور  است ما کیفیت ها و کمیت ها را به جای هم گرفته باشیم. زیرا فرض کنیم در  کتاب مقدس آمده است که خداوند زمین را در هفت روز آفرید. اگر مبنا را بر این بگیریم و بگوییم که درست است، آیا کسی نیست که بگوید که زمینی که هنوز آفر یده نشده تا به دور خود و خور شید بچرخد چگونه برایش روز شماری تصور می شود. 

  از این مثالها زیاد است که می توان آورد. در مثال دیگر که کاملا مشخص است اراده خداوند فقط برای فهم بشر  قرار گرفته است: دست خداوند با جماعت است (یدالله مع الجماعه) این مثال کاملا نشان می دهد که صحبت های خداوند  اکثرا با توجه به حد شعور  ما قرار گرفته است و نه در حد لیاقت خود  خداوند. بنابراین شایسته است که مثالها را بفهمیم و سند را بر مبنای درک صحح از آنها قرار دهیم.  نمونه روشن  این  موضوع در  تاریخ  عیسی بن مریم است که در اکثر زمانها با مثالها با مردم صحبت می کرد. 

  بنابراین بیایید خود را بالا بریم که خداوند در این راه  هیچ مانعی برای انسان قرار نداده است و نه آنکه از خداوند چیزی مثل خودمان بسازیم. خداوند از نیاز مبراست و این ما هستیم که به او نیلزمندیم. ما نمی‌دانیم که آیا این پدیده رخ  خواهد داد یا نه و یا کیفیت آن چگونه است ولی اخباری از وقوع آن در  دست می‌باشد. بغضی ها هم اعتقاد دارند بشر کاملا دچار افول تمدن شده و به اعصار قبل برمی گردد و این جنگ در  قالب تمدن قدی رخ خواهد دا. وگرنه این جنگ در این زمان با اسلحه مدرن غیرقابل تصور است. در اینجا  باید به بحث قدیمی جبر و اختیار اشاره کنم که  در این مور می شود گفت: اگر  جبر است که  بالاخره باید طرف دوم خوبیها یعنی بدی ها وجود داشته باشد وگرنه خوبی ها با چه گروهی می خواهد بجنگند. اگراختیار است ممکن است کسی بگوید خوب اختیار دست ما است و آنها را آشتی داده و جنگی پیش نمی آید و در  ضمن گروه بدها را به راه راست هدایت می کنیم. 

  و نظر شخص خود م: نباید همواره از کلمه جنگ، جنگ فیزیکی را برداشت نمود، به نظر من شاید در  این منطقه آرماگدون دو گروه بزرگ خوبی ها بدی ها دستگاهها بزرگ تبلیغاتی به راه اندازند و در  نهایت خوبی ها بدی ها را از عاقبت کار خود آگاهی داده و آنها را به راه راست هد ایت کنند و این جنگ، نبرد روح خوبی ها با روح بدی ها باشد و شاید هم چیز دیگر. هر احتمالی ممکن است. 

  امیدوارم دوستان عزیز هر  ایده و دیدگاه جدیدی در  اینزمینه دارند مرا از لطف خود محروم نسازند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نظر و دیدگاه نویسنده وبلاگ
  آیا آرماگدون قیامت است یا نه

  در جایی خوانده ام که از انیشتن پرسیدند که به نظر شما سلاح جنگ سوم جهانی چه خواهد بود؟ 

  وی پاسخ داد: در مورد جنگ جهانی سوم نمی توانم پیش بینی کنم ولی به قطع می گویم جنگ چهارم جهانی حتما با سلاحهای عهد اعصار قدیم خواهد بود. 

   با توجه به پاسخ من شخصا دو نکته را برداشت می نمایم: 

  1-انسانها باید مواظب باشند چون جنگ جهانی سوم نمی تواند عاری از استفاده غیرمعقول از سلاحهای کشتار جمعی باشد. در این صورت اکثر تمدنهای جاری بر  روی کره زمین نابود شده و به احتمال زیاد بخش زیادی از آثار تمدن از بین خواهد رفت. در  این صورت چاره ای نیست و بشر باید دوباره شروع کرده و از ابتدا به  ابزارهای بدوی روی آورده و آنقدر پیشر فت نمایتد تا با ساحهای اعصار قرون وسطی که با توجه به طور عمر انسان زیاد هم دور نیستند (مثلا حداکثر 15 قرن پیش) جنگ جهانی چهارم را هم آغاز نموده و پایان دهد. 

  2-اگر فرض اول درست باشد شاید جنگ چهارم جهانی همان جنگ آر ماگدون معروف خودمان باشد که در آن بشر با سلاحهای غیرمدرن در  دو جبهه خیر و شر نبرد خواهد کرد. 

  اما همواره این پرسش در ذهن من ایجاد شده است که آیا این پدیده آرماگدون که حتما به از بین رفتن شیطان منجر خواهد شد همان قیامت است چون در جاهایی خبری از سفینه ای بزرگ برای بردن انسانهای خوب است و یا دیدگاه دیگر غالب آمده که سعادت بشر بدین وسیله تامین شده و بعد از آر ماگدون انسان برروی زمین به سعادت زندگی خو اهد کرد. در  یک جمله آیا آرماگدون قیامت است یا نه چون در قیامت است که شیطان به اعماق آتش جهنم فرو خواهد رفت.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نظر و دیدگاه نویسنده وبلاگ
  یک نکته مهم دیگر

  ممکن است دیده باشید که بعضی از مقالات به این عناوین بخش‌بندی شده باشند: (نویسنده با دیدگاه مسیحی) یا غیره. از آنجا که اکثر این مطالب ممکن است ترجمه و گردآوری  باشد و از آنجا که میدانید بیش از نود  درصد مطالب این سایت گردآوری  است،  خواهشمند است که صاحبان اصلی اینمقالات این طبقه بند مرا اهانتی به خود ندانند چرکه به هیچ وجه قصد جسارت نمی باشد. ا ین بدان  معنی است که مثلا ممکن است یک سرور عزیز مسلمان مطلبی را ترجمه کرده باشد و در سایت یا سایت خود گذاشته باشد و من از آن استفاده کرده باشم و آنرا در گروه  (نویسنده با دیدگاه مسیحی) طبقه بندی کرده باشم. منظور  من از این طبقه بندی نویسنده اصلی  است و نه ناقل و راوی مطلب. 

  با عرض ارادت همیشگی

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نظر و دیدگاه نویسنده وبلاگ
  سخن اول

  با سلام 

  لزوم ایجاد این بخش از وبلاگ از آنجا احساس شد که پدیده رستاخیر یا آخر زمان، نه تنها به عوان یک پدیده مذهبی، بلکه شاید بتوان گفت به عنوان یک پدیده جهان شمول شاید بخش کوچک یا بزرگی از ذهن هر انسانی را خواه ناخواه  اشغال کرده است زیرا هر انسانی خواه ناخواه دوست داد یک منجی ظهور کرده و زندگی بهتری را برایش فراهم کند و این خاص مذهبیون نیست.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، نظر و دیدگاه نویسنده وبلاگ