تاریخ : 01 شهریور 1396
زمان : 18:17:29
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 544 بار
 • بازدید دیروز : 665 بار
 • بازدید ماه : 544 بار
 • بازدید کل : 561134 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  نستراداموس پیشگو

  نستراداموس پیشگو 1503-1566تحصیلات او در برگیرنده ی علوم کلاسیک از جمله زبان عبری و نجوم و همچنین مطالعه ی کتب قدیمی مربوط به سحر و جادو و پیش گوئی های یونانی بود. در سال 1555 اولین کتاب از مجموعه ی Centuries او منتشر گردید. اثر کامل او که در سال 1568 منتشر شد مرکب از ده گروه تقیریباٌ 100 بندی (رباعی) بود و در بر گیرنده ی دوره ی زمانی سال 1555 تا پایان دنیا بود.

  در سده ها بسیاری از رخداد ها پیش گوئی شده و بعضی از این رباعیات به صورت جزئیات حیرت انگیزی بیان شده اند. او از روشهای سنتی که مورد استفاده ی زنان غیبگو و فالگیر یونان باستان بود استفاده نمود. او پیش گوئی های خود را در شب در ساعات خاصی انجام می داد و پس از پیشگوئی از روش های طالع بینی و نجومی جهت محاسبه ی تاریخ دقیق آن رویا استفاده می کرد. که البته برای تعیین تاریخ دقیق آنها باید سیستم تقویم ی او را درک و شناسائی کرد که به صورت کد و رمز است. «ضد مسیح سوم بزودی نابود خواهد شد و جنگ او به مدت 27 سال خون ادامه خواهد داشت و بدعت گزاران کشته، اسیر و تبعید شده و با اجساد خونینی آبها رنگین شده و زمین منجمد خواهد شد. سپس حکومت زحل تجدید حیات می کند و عصر طلائی فرا می رسد.»

  در رباعی ای دو مورد از حملات توسعه یابی اسلامی را برای سالهای آخر دهه 1990 پیش بینی نمود که یکی از آنها موردی است از ایران(پارس)

  «ابر مرد آسیا از زمین و دریا با سپاهی گران، که آبی پوش ها و کشیش ها و صلیب را بیرون خواهند راند.»

  جالب اینکه او علاقه زیادی در زمینه صحبت کردن از عرب ها و ترک ها که در آن زمان به اسپانیا و اروپا حمله کرده بودند دارد. با این وجود در این رباعی این ایرانیان ( پارسی) ها هستند که تهدید می کنند. همچنین ابرمردی از آسیا در این امر درگیر است و حمله باعث سوززاندن یک شهر و از میان رفتن تعداد زیادی از افراد از طریق شمشیر خواهد شد. این اشارات ممکن است مربوط به یک جنگ مقدس و یا جهاد باشد که در آن نیروهای مسلمان از آفریقای شمالی و ایران علیه اروپا به هم می پیوندند. یک خط دیگر از رباعی مطرح کننده این مطلب است که ایرانی ها مردم تونس، الجزایر و مراکش را به حرکت در می آوند تا در این جنبش به آنها بپیوندند.

  «تونس، الجزایر بوسیله ایران به حرکت در خواهند آمد و به سبب اختلافات و سهل انگاری در فرانسه راه پیروان امت محمد گشوده خواهد شد. زمین و دریای سینا آغشته به خون، بندر مارسی از کشتی ها و بادبانها پوشیده خواهد شد. زنجیره ی بزرگی از بنادر را بنیان می گذارند و از طریق دریا همراه با نیروی دریایی حمله گسترده ای انجام می دهند و نیروی هوایی با حمله ناگهانی آغازگر نخستین یروزی محمدیان است که آنان ابداٌ ضعیف و بی هدف نیستند. محلی که سابقاً مسکن حضرت ابراهیم بوده است و شهر اورشلیم از هر طرف مورد محاصره و هجوم ابرقدرت ها و ارتش بزرگ واقع می شود....،

  «دراولین رستاخیز مردگان مومن و معتقد بر انگیخته خواهند شد و در یک حالت خلسه به صورت مجازی از طریق هوا عروج خواهند کرد تا با عیسی مسیح که در حال فرود است ملاقات کنند و مدت زمان کوتاهی پس از شروع 2000 میلادی شیطان به بند کشیده خواهد شد و قدرت او محدود خواهد گردید. مردمی که درخلال این عصر زندگی می کنند اگر توبه کار نباشند خواهند مرد و در غیر این صورت به زندگی جاویدی دست پیدا خواهند کرد. عیسی مسیح پس از بازگشت به کره ی زمین به صورت جسمانی بر دو شهر بزرگ اورشلیم در فلسطین و صهیون در آمریکا حکومت خواهد کرد. کره ی زمین به اشغال کسانی در خواهد آمد که به دنبال آرماگدون (نبرد آخر) زنده بمانند. در این رباعی ها آمده که این جنگ 27 سال طول خواهد کشید که ثمره آن از بین رفت 2 میلیارد نفر است که هیچ کدام به بهشت نمی روند. در آن هنگام صلحی ابدی بین پرودگار و بندگان بر قرار می شود که مدت هزار سال به طول می انجامد که پس از آن رستاخیز بزرگ به وقوع می پیوندد.

  «اگر تا پایان دنیا فقط یک روز باقی مانده باشد، من آن یک روز را آنچنان طولانی می کنم تا منجی ای ظهور کند و دنیا را از ظلمت و ستم و کفر رها کند. » حدیث قدسی منبع: Millennium Prophecies

  اثر Stephen Skinner

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، پیشبینیها
  پیشگویی‌ آرماگدون‌

  پیشگویی‌آرماگدون‌

  اگر چه‌ در کتاب‌ مکاشفات‌ یوحنا به‌آرماگدون‌ اشاره‌ شده‌ امّا چیزی‌ در باره‌ اینکه‌ نیروهای‌ نظامی‌ به‌ هم‌ پیوسته‌در منطقه‌ به‌ یکدیگر حمله‌ می‌کنند بیان‌ نگردیده‌ است‌. لیکن‌ ذکر شده‌ که‌ این‌نیروها در دشت‌ مگیدو جمع‌ شده‌ و از این‌ منطقه‌ هموار و وسیع‌ به‌ عنوان‌پهنه‌ای‌ جهت‌ آماده‌ شدن‌ برای‌ حمله‌ بزرگ‌ استفاده‌ می‌کنند. سؤال‌ این‌ است‌چه‌ کسانی‌ در آنجا جمع‌ می‌شوند و چه‌ کسی‌ آنها را جمع‌ می‌کند و بالاخره‌ اینکه‌و برای‌ چه‌ هدفی‌ در آنجا جمع‌ می‌شوند؟

  به‌ نظر می‌رسد این‌ افراد از چندگروه‌ سیاسی‌ و مذهبی‌ باشند: «پادشاه‌ جهان‌ ـ شیطان‌ ـ پادشاه‌ کل‌ عالم‌ خدا» و«پادشاهی‌ از شرق‌ رود فرات‌». شایان‌ ذکر است‌ کلمه‌ «پادشاه‌» لزوماً به‌ شکل‌امروزی‌ آن‌ به‌ رهبران‌ اطلاق‌ نمی‌شود. بلکه‌ ممکن‌ است‌ از آنها به‌عنوان‌رییس‌جمهور،نخست‌وزیریارییس‌یاد شده‌ باشد.

  در تاریخ‌، بسیاری‌ ازملت‌ها به‌ هم‌ پیوسته‌اند تا از قدرت‌ «چهار پای‌» نیرومندی‌ که‌ در کتاب‌مکاشفات‌ به‌ آن‌ اشاره‌ شده‌ حمایت‌ کنند. خداوند قدرت‌ عظیم‌ این‌ اتحاد را به‌حیوانی‌ که‌ به‌ وسیله‌ نیروهای‌ غیر خدایی‌ هدایت‌ می‌شود تشبیه‌ کرده‌ است‌.

  در کتاب‌ مقدس‌ آمده‌ کسانی‌ که‌ این‌ اتحاد را تشکیل‌ می‌دهند «از یک‌ذهنند و قدرت‌ و فرمانروایی‌ خود را به‌ چهارپا خواهند داد».

  کتاب‌ مقدس‌ذکر کرده‌ است‌ که‌ آنها ارواحی‌ هستند که‌ معجزاتی‌ را ظاهر می‌سازند و بر پادشاه‌تمام‌ ربع‌ مسکون‌ خروج‌ می‌کنند تا آنها را برای‌ جنگ‌ عظیم‌ آن‌ روز فراهم‌ آورند .

  سؤال‌ این‌ است‌ که‌ چرا نیروهای‌ نظامی‌ در آرماگدون‌ جمع‌ می‌شوند؟ ازقرار معلوم‌ این‌ نیروهای‌ نظامی‌ بدین‌ منظور در خاورمیانه‌ جمع‌ می‌شوند که‌ نشان‌ دهندچه‌ کسی‌ کنترل‌ جهان‌ را در دست‌ خواهد گرفت‌.

  هر چند به‌ جای‌ نبرد با یکدیگرشروع‌ به‌ جنگ‌ علیه‌ عیسی‌ مسیح‌ می‌کنند!

  ما تا به‌ حال‌ در مورد افرادی‌که‌ شجاعت‌ این‌ را داشته‌ باشند تا به‌ جنگ‌ در مقابل‌ خدا بروند، فکر نکرده‌ایم‌. معمولاً انسان‌ها با یکدیگر می‌جنگند. امّا کتاب‌ مقدس‌ آشکار می‌سازد که‌ در واقع‌مردم‌ سعی‌ خواهند کرد تا با عیسی‌ مسیح‌ جنگ‌ کنند در این‌ زمان‌ پایانی‌،دیکتاتورها و عوام‌ فریب‌ها برای‌ فرمانروایی‌ بر جهان‌ طمع‌ می‌کنند وامید دارندکه‌ در مقابل‌ نیروهای‌ عظیم‌ و سلاح‌های‌ کشنده‌ آنها پیروز شوند. سلاح‌هایی‌آنچنان‌ قدرتمند که‌ قادرند زندگی‌ را نابود کنند.تنها خداوند است‌ که‌ می‌ دانداگر عیسی‌ مسیح‌ (ع‌) را نفرستد تا در امور انسان‌ها مداخله‌ بکند «هیچ‌ موجودزنده‌ای‌ نجات‌ نخواهد یافت‌.»

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، پیشبینیها
  پیشگویی‌های آینده نزدیک

  پیشگویی‌های آینده نزدیک

  مسیحیان بسیاری به پیشگویی حوادث آخرالزمان پرداخته‌اند. حوادثی چون بازگشتعیسی(ع)، وقوع جنگ آرماگدون، ورود ضد مسیح، دوران محنت، رهایی و بسیاری بلایایطبیعی. این مطلب حاوی فهرستی از پیشگویی‌هاست که پیشگویان آنها احتمال می‌دهند بینسال‌های 2005 تا 2010 روی دهند. در گذشته نیز پیشگویی‌های بسیاری از این دست صورتگرفته که همگی در یک نکته مشترک بودند: هیچ یک به واقعیت نپیوستند. احتمال داردبسیاری (یا حتی هیچ یک) از پیشگویی‌های حاضر نیز به حقیقت نپیوندند. 

  جنبشکشیش‌های وابسته به ماری1 اعلامیه‌ای با این عنوان صادر نمود: «چرا من هنوزمی‌گریم؟» این اعلامیه ظاهراً به نقل از مریم مقدس می‌گوید:

  انسان بیش از همیشهفاسد، ملحد، شرور و ظالم می‌شود. تنبیهی سخت‌تر از طوفان نصیب این بشر بیچاره وگمراه خواهد شد. آتش از آسمان زبانه می‌کشد و این نشانه این است که «عدالت خدا»،زمان ظهور خود را قطعی نموده است.

  متأسفانه در این اعلامیه زمان شروع این همهسوزی مشخص نشده است.

  «دنیل دل مایو»2 عقیده دارد بشقاب پرنده‌ها در طول تاریخ بهزمین سرکشی کرده‌اند. هدایت این سفینه‌ها را موجودات هوشمندی در دست دارند که کرهخاکی را آفریده‌اند. او معتقد است در زمین نیروهایی وجود دارند که سعی می‌کنند بهما بگویند به‌زودی مورد هجوم بیگانگان قرار خواهیم گرفت. سپس کل بشریت متوجهآماده‌سازی خود و طغیان علیه چنین حمله‌ای خواهد شد. اما، در واقع، «تهاجم» توسطعیسی مسیح و سربازانش که برای نجات زمین بازمی‌گردند صورت می‌گیرد.

  گروه ناشران «تیندل هاوس»3، «باشگاه غیب‌گویی متروک»4 را ایجاد نموده‌اند. آنها در ژانویه سال2004به پنج حادثه در سال 2003 اشاره کرده و معتقدند این حوادث علائم حتمی پایانزمان در آینده‌ای نزدیک هستند:

  1-اسرائیل در حال ساختن دیوار 320 مایلی حائلاست تا خود را از سرزمین فلسطینیان جدا کند.

  2-سقوط صدام حسین که احتمالاً موجببازسازی شهر بابل خواهد شد.

  3-ژاک شیراک، رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد ایجاد یک «گروه پیشگام» در اتحادیه اروپا، به‌صورت مجزا از گروه اصلی، را ارائه کرد. اینحرکت می‌تواند همان پیشگویی ده پادشاه که در کتاب دانیال نبی به آن اشاره شده است،باشد.

  1. این گروه احساس می‌کند کلیسای اسقفی آمریکا، با حرکت به سمت حقوق مساویبرای همه، بخش‌هایی از کتاب مقدس را نادیده می‌گیرد. براساس کتاب مقدس، ارتداد یکیاز علائم آخرالزمان است.
  2. آنها فکر می‌کنند روی کار آمدن «ولادمیر پوتین» وحزبش، ممکن است به بازسازی روسیه و تبدیل شدن آن به بازیگر برجسته‌ای در صحنة جهانمنجر شود. همانگونه که در کتاب «حزقیال نبی» پیشگویی شده است.

   

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، پیشبینیها
  در هر گوشة جهان کسانی ...

   در هر گوشه جهان کسانی ...

  اشاره:

  مسیحیان بسیاری به پیشگویی حوادث آخرالزمان پرداخته‌اند. حوادثی چون بازگشت عیسی(ع)، وقوع جنگ آرماگدون، ورود ضد مسیح، دوران محنت، رهایی و بسیاری بلایای طبیعی.

  این مطلب حاوی فهرستی از پیشگویی هاست که پیشگویان آنها احتمال می‌دهند بین سال های 2005 تا 2010 روی دهند. در گذشته نیز پیشگویی‌های بسیاری از این دست صورت گرفته که همگی در یک نکته مشترک بودند: هیچ یک به واقعیت نپیوستند. احتمال دارد بسیاری (یا حتی هیچ یک) از پیشگویی های حاضر نیز به حقیقت نپیوندند.

  پیشگویی های آینده نزدیک

  جنبش کشیش‌های وابسته به ماری اعلامیه‌ای با این عنوان صادر نمود: «چرا من هنوز می گریم؟» این اعلامیه ظاهراً به نقل از مریم مقدس می گوید:

  انسان بیش از همیشه فاسد، ملحد، شرور و ظالم می شود. تنبیهی سخت‌تر از طوفان نصیب این بشر بیچاره و گمراه خواهد شد. آتش از آسمان زبانه می‌کشد و این نشانه این است که «عدالت خدا»، زمان ظهور خود را قطعی نموده است.

  متأسفانه در این اعلامیه زمان شروع این همه‌سوزی مشخص نشده است.

  «دنیل دل مایو» عقیده دارد بشقاب پرنده‌ها در طول تاریخ به زمین سرکشی کرده‌اند. هدایت این سفینه‌ها را موجودات هوشمندی در دست دارند که کره خاکی را آفریده‌اند. او معتقد است در زمین نیروهایی وجود دارند که سعی می کنند به ما بگویند به زودی مورد هجوم بیگانگان قرار خواهیم گرفت. سپس کل بشریت متوجه آماده سازی خود و طغیان علیه چنین حمله‌ای خواهد شد. اما، در واقع، «تهاجم» توسط عیسی مسیح و سربازانش که برای نجات زمین بازمی گردند صورت می‌گیرد.

  گروه ناشران «تیندل هاوس»، «باشگاه غیب گویی متروک» را ایجاد نموده اند. آنها در ژانویه سال 2004 به پنج حادثه در سال 2003 اشاره کرده و معتقدند این حوادث علائم حتمی پایان زمان در آینده‌ای نزدیک هستند:

  1- اسرائیل در حال ساختن دیوار 320 مایلی حائل است تا خود را از سرزمین فلسطینیان جدا کند.

  2- سقوط صدام حسین که احتمالاً موجب بازسازی شهر بابل خواهد شد.

  3- ژاک شیراک، رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد ایجاد یک «گروه پیشگام» در اتحادیه اروپا، به صورت مجزا از گروه اصلی، را ارائه کرد. این حرکت می تواند همان پیشگویی ده پادشاه که در کتاب دانیال نبی به آن اشاره شده است، باشد.

  4- این گروه احساس می کند کلیسای اسقفی آمریکا، با حرکت به سمت حقوق مساوی برای همه، بخش‌هایی از کتاب مقدس را نادیده می‌گیرد. براساس کتاب مقدس، ارتداد یکی از علائم آخرالزمان است.

  5- آنها فکر می‌کنند روی کار آمدن «ولادمیر پوتین» و حزبش، ممکن است به بازسازی روسیه و تبدیل شدن آن به بازیگر برجسته‌ای در صحنة جهان منجر شود. همانگونه که در کتاب «حزقیال نبی» پیشگویی شده است.

  کلیسای سنتی کاتولیک آمریکا پیشگویی می کند «سه روز ظلمت» در اندک زمانی زمین را فرا می گیرد. علامت هشداردهنده این واقعه، صلیبی است که در آسمان نقش می بندد و همه آن را می بینند:

  ... دروازه‌های آسمان باز خواهد شد و شیطان وارواح اهریمنی آزاد گشته و اجازه می‌یابند بدون محدودیت در زمین سیر کنند. سه روز تاریکی مطلق حکمفرا خواهد بود.

  گویی زمان متوقف شده است. تنها منابع روشنایی، شمع هایی خواهند بود که با تشریفات سنتی کلیسای کاتولیک تقدیس شده اند.

  «آگیپ پرس» گزارش داد اسقف «هوای هریس» 73 ساله، از اولین پرستشگاه موقت وابسته به عید پنجاهه در شهر «الکتون» ایالت مریلند می گوید:

  آنچه من می بینم واقعیت یافتن کتاب مقدس در برابر دیدگانم است.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، پیشبینیها
  آیا واقعه آرماگدون یهودیت پایان جهان است؟

  ادیان ومذاهب و... 

  آیا واقعه آرماگدون یهودیت پایان جهان است؟ 

  اشاره‌ :

  از آنجا که‌ صحبت‌ از موعود و آخرالزمان‌ منحصر به‌ اسلام‌ و شیعه‌ نیست‌ و در دیگر ادیان‌ و مکاتب‌ از آن‌ گفت‌وگو بوده‌ است‌. بنا داشته‌ایم‌ با عنایت‌ خداوند متعال‌ در هر شماره‌ بخشی‌ از نظریات‌ آنها را در مجله‌ بیاوریم‌. الزاماً مطالبی‌ که‌ در این‌ بخش‌ منتشر می‌شود، از حیث‌ محتوایی‌ مورد تأیید ما نمی‌باشد و قصدمان‌ تنها عرضه‌ گزارشی‌ از عقاید و آراء ایشان‌ می‌باشد.

  در شماره‌های‌ قبل‌ به‌ دجال‌ (آنتی‌کریست‌) و برخی‌ مصادیق‌ آن‌ پرداختیم‌ و در این‌ نوبت‌ هم‌ نگاهی‌ به‌ اوصاف‌ آرماگدون‌ در دیگر کتب‌ آسمان‌ خواهیم‌ داشت‌.

    نیروهای‌ نظامی‌ در محلی‌ که‌ کتاب‌ مقدس‌ آن‌ را آرماگدون‌ معرفی‌ کرده‌ است‌ به‌ هم‌ می‌پیوندند.بعضی‌ از علمای‌ کتاب‌ مقدس‌ ادعا کرده‌اند که‌ آرماگدون‌ تمدن‌ امروزی‌ بشر را نابود می‌ کند. بنابراین‌ جای‌ تعجب‌ نیست‌ که‌ آرماگدون‌ تجسم‌ بدترین‌ پایان‌ جهان‌ گردد.

   معنی‌ کلمه‌ آرماگدون‌

   کلمه‌ آرماگدون‌ از کلمه‌ «مگیدو» (مجدّو) که‌ شهر مهمی‌ در فلسطین‌ قدیم‌ بود ریشه‌ گرفته‌ است‌. بسیاری‌ از محققان‌ فکر می‌کنند که‌ آرماگدون‌ از «هرمجدون‌» به‌ معنی‌ «تپه‌ مجدّو»  گرفته‌ شده‌ باشد. این‌ ناحیه‌ تاریخی‌ غنی‌ دارد. حفاری‌های‌ انجام‌ شده‌، بیست‌ دوره‌ اشغال‌، از تاریخ‌ چهار هزار سال‌ قبل‌ از میلاد تا چهار صد و پنجاه‌ سال‌ قبل‌ از میلاد مسیح‌ (ع‌) را نشان‌ می‌دهد. «مجدّو» در 18 مایلی‌ «بندر حیفا»  در اسراییل‌ شمالی‌ و 55 مایلی‌ شمال‌ بیت‌ المقدس‌ واقع‌ است‌.

  موقعیت‌ استراتژیکی‌ مگیدو (مجدّو)، بیش‌ از مساحتش‌ به‌ آن‌ اهمیت‌ بخشیده‌ است‌. این‌ منطقه‌ مشرف‌ بر کوه‌های‌ اسراییل‌ شمالی‌ است‌ و به‌ روستای‌ «اسدارلون‌»  نیز معروف‌ است‌. در قدیم‌ فلسطین‌ شمالی‌ به‌ ویژه‌ منطقه‌ مگیدو به‌ علت‌ محافظت‌ از شرقی‌ترین‌ راه‌ به‌ «منطقه‌ حاصل‌خیز»  اهمیت‌ نظامی‌ داشت‌. جاده‌ عبوری‌ میان‌ سه‌ قاره‌ آفریقا، آسیا و اروپا که‌ از مغرب‌ به‌ دریای‌ مدیترانه‌ و از مشرق‌ به‌ صحرای‌ عربستان‌ می‌رسید تحت‌ قلمرو کهن‌ اسرائیل‌ بود. این‌ منطقه‌ کوچک‌ ارتباطی‌ بین‌ دریا و دشت‌، سرزمین‌ استراتژیکی‌ بود که‌ سه‌ قاره‌ را به‌ هم‌ متصل‌ می‌کرد. این‌ پل‌ باریک‌، منطقه‌ای‌ آن‌چنان‌ مهم‌ بود که‌ نظامیان‌ دائماً بر سر به‌ دست‌ آوردن‌ آن‌ در حال‌ جنگ‌ بودند.

    در گذشته‌ قسمت‌هایی‌ از قلمرو اسرائیل‌ گذرگاه‌های‌ مهم‌ نظامی‌ به‌ حساب‌ می‌آمد و میگدو از یکی‌ از این‌ گذرگاه‌ها محافظت‌ می‌کرد. تاکنون‌ بیش‌ از 200 جنگ‌ در این‌ منطقه‌ یا اطراف‌ آن‌ رخ‌ داده‌ است‌. به‌ همین‌ خاطر یکی‌ از محققین‌ آن‌ را «سرزمین‌ جنگ‌ قرون‌» نامیده‌ است‌ .

  آینده ‌مگیدو یاآرماگدون‌چیست‌؟آیا کتاب‌مقدس‌چیزی‌ درباره‌این‌سرزمین‌حیاتی‌واستراتژیکی‌بیان‌کرده‌است‌؟

   پیشگویی‌ آرماگدون‌

   اگر چه‌ در کتاب‌ مکاشفات‌ یوحنا به‌ آرماگدون‌ اشاره‌ شده‌ امّا چیزی‌ در باره‌ اینکه‌ نیروهای‌ نظامی‌ به‌ هم‌ پیوسته‌ در منطقه‌ به‌ یکدیگر حمله‌ می‌کنند بیان‌ نگردیده‌ است‌. لیکن‌ ذکر شده‌ که‌ این‌ نیروها در دشت‌ مگیدو جمع‌ شده‌ و از این‌ منطقه‌ هموار و وسیع‌ به‌ عنوان‌ پهنه‌ای‌ جهت‌ آماده‌ شدن‌ برای‌ حمله‌ بزرگ‌ استفاده‌ می‌کنند. سؤال‌ این‌ است‌ چه‌ کسانی‌ در آنجا جمع‌ می‌شوند و چه‌ کسی‌ آنها را جمع‌ می‌کند و بالاخره‌ اینکه‌ و برای‌ چه‌ هدفی‌ در آنجا جمع‌ می‌شوند؟

    به‌ نظر می‌رسد این‌ افراد از چند گروه‌ سیاسی‌ و مذهبی‌ باشند: «پادشاه‌ جهان‌ ـ شیطان‌ ـ پادشاه‌ کل‌ عالم‌ خدا» و «پادشاهی‌  از شرق‌ رود فرات‌». شایان‌ ذکر است‌ کلمه‌ «پادشاه‌» لزوماً به‌ شکل‌ امروزی‌ آن‌ به‌ رهبران‌ اطلاق‌ نمی‌شود. بلکه‌ ممکن‌ است‌ از آنها به‌ عنوان‌رییس‌جمهور،نخست‌وزیریارییس‌یاد شده‌ باشد.

  در تاریخ‌، بسیاری‌ از ملت‌ها به‌ هم‌ پیوسته‌اند تا از قدرت‌ «چهار پای‌» نیرومندی‌ که‌ در کتاب‌ مکاشفات‌ به‌ آن‌ اشاره‌ شده‌ حمایت‌ کنند. خداوند قدرت‌ عظیم‌ این‌ اتحاد را به‌ حیوانی‌ که‌ به‌ وسیله‌ نیروهای‌ غیر خدایی‌ هدایت‌ می‌شود تشبیه‌ کرده‌ است‌.

  در کتاب‌ مقدس‌ آمده‌ کسانی‌ که‌ این‌ اتحاد را تشکیل‌ می‌دهند «از یک‌ ذهنند  و قدرت‌ و فرمانروایی‌ خود را به‌ چهارپا خواهند داد.»

  کتاب‌ مقدس‌ ذکر کرده‌ است‌ که‌ آنها ارواحی‌ هستند که‌ معجزاتی‌ را ظاهر می‌سازند و بر پادشاه‌ تمام‌ ربع‌ مسکون‌ خروج‌ می‌کنند تا آنها را برای‌ جنگ‌ عظیم‌ آن‌ روز فراهم‌ آورند .

  سؤال‌ این‌ است‌ که‌ چرا نیروهای‌ نظامی‌ در آرماگدون‌ جمع‌ می‌شوند؟ از قرار معلوم‌ این‌ نیروهای‌ نظامی‌بدین‌منظوردرخاورمیانه‌جمع‌می‌شوند که‌ نشان‌ دهند چه‌ کسی‌ کنترل‌ جهان‌ را در دست‌ خواهد گرفت‌.

   هر چند به‌ جای‌ نبرد با یکدیگر شروع‌ به‌ جنگ‌ علیه‌ عیسی‌ مسیح‌ می‌کنند!

  ما تا به‌ حال‌ در مورد افرادی‌ که‌ شجاعت‌ این‌ را داشته‌ باشند تا به‌ جنگ‌ در مقابل‌ خدا بروند، فکر نکرده‌ایم‌. معمولاً انسان‌ها با یکدیگر می‌جنگند. امّا کتاب‌ مقدس‌ آشکار می‌سازد که‌ در واقع‌ مردم‌ سعی‌ خواهند کرد تا با عیسی‌ مسیح‌ جنگ‌ کنند در این‌ زمان‌ پایانی‌، دیکتاتورها و عوام‌ فریب‌ها برای‌ فرمانروایی‌ بر جهان‌ طمع‌ می‌کنند وامید دارند که‌ در مقابل‌ نیروهای‌ عظیم‌ و سلاح‌های‌ کشنده‌ آنها پیروز شوند. سلاح‌هایی‌ آنچنان‌ قدرتمند که‌ قادرند زندگی‌ را نابود کنند.تنها خداوند است‌ که‌ می‌ داند اگر عیسی‌ مسیح‌ (ع‌) را نفرستد تا در امور انسان‌ها مداخله‌ بکند «هیچ‌ موجود زنده‌ای‌ نجات‌ نخواهد یافت‌» .

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، پیشبینیها
  پیشگویی‌ آرماگدون‌

  پیشگویی‌ آرماگدون‌

  اگر چه‌ در کتاب‌ مکاشفات‌ یوحنا به‌ آرماگدون‌ اشاره‌ شده‌ امّا چیزی‌ در باره‌ اینکه‌ نیروهای‌ نظامی‌ به‌ هم‌ پیوسته‌ در منطقه‌ به‌ یکدیگر حمله‌ می‌کنند بیان‌ نگردیده‌ است‌. لیکن‌ ذکر شده‌ که‌ این‌ نیروها در دشت‌ مگیدو جمع‌ شده‌ و از این‌ منطقه‌ هموار و وسیع‌ به‌ عنوان‌ پهنه‌ای‌ جهت‌ آماده‌ شدن‌ برای‌ حمله‌ بزرگ‌ استفاده‌ می‌کنند. سؤال‌ این‌ است‌ چه‌ کسانی‌ در آنجا جمع‌ می‌شوند و چه‌ کسی‌ آنها را جمع‌ می‌کند و بالاخره‌ اینکه‌ و برای‌ چه‌ هدفی‌ در آنجا جمع‌ می‌شوند؟

  به‌ نظر می‌رسد این‌ افراد از چند گروه‌ سیاسی‌ و مذهبی‌ باشند: «پادشاه‌ جهان‌ ـ شیطان‌ ـ پادشاه‌ کل‌ عالم‌ خدا» و «پادشاهی‌ از شرق‌ رود فرات‌». شایان‌ ذکر است‌ کلمه‌ «پادشاه‌» لزوماً به‌ شکل‌ امروزی‌ آن‌ به‌ رهبران‌ اطلاق‌ نمی‌شود. بلکه‌ ممکن‌ است‌ از آنها به‌ عنوان ‌رییس ‌جمهور، نخست‌وزیر یا رییس‌ یاد شده‌ باشد.

  در تاریخ‌، بسیاری‌ از ملت‌ها به‌ هم‌ پیوسته‌اند تا از قدرت‌ «چهار پای‌» نیرومندی‌ که‌ در کتاب‌ مکاشفات‌ به‌ آن‌ اشاره‌ شده‌ حمایت‌ کنند. خداوند قدرت‌ عظیم‌ این‌ اتحاد را به‌ حیوانی‌ که‌ به‌ وسیله‌ نیروهای‌ غیر خدایی‌ هدایت‌ می‌شود تشبیه‌ کرده‌ است‌.

  در کتاب‌ مقدس‌ آمده‌ کسانی‌ که‌ این‌ اتحاد را تشکیل‌ می‌دهند «از یک‌ ذهنند و قدرت‌ و فرمانروایی‌ خود را به‌ چهارپا خواهند داد.»

  کتاب‌ مقدس‌ ذکر کرده‌ است‌ که‌ آنها ارواحی‌ هستند که‌ معجزاتی‌ را ظاهر می‌سازند و بر پادشاه‌ تمام‌ ربع‌ مسکون‌ خروج‌ می‌کنند تا آنها را برای‌ جنگ‌ عظیم‌ آن‌ روز فراهم‌ آورند .

  سؤال‌ این‌ است‌ که‌ چرا نیروهای‌ نظامی‌ در آرماگدون‌ جمع‌ می‌شوند؟ از قرار معلوم‌ این‌ نیروهای نظامی‌بدین ‌منظور در خاورمیانه ‌جمع‌ می‌شوند که‌ نشان‌ دهند چه‌ کسی‌ کنترل‌ جهان‌ را در دست‌ خواهد گرفت‌.

  هر چند به‌ جای‌ نبرد با یکدیگر شروع‌ به‌ جنگ‌ علیه‌ عیسی‌ مسیح‌ می‌کنند!

  ما تا به‌ حال‌ در مورد افرادی‌ که‌ شجاعت‌ این‌ را داشته‌ باشند تا به‌ جنگ‌ در مقابل‌ خدا بروند، فکر نکرده‌ایم‌. معمولاً انسان‌ها با یکدیگر می‌جنگند. امّا کتاب‌ مقدس‌ آشکار می‌سازد که‌ در واقع‌ مردم‌ سعی‌ خواهند کرد تا با عیسی‌ مسیح‌ جنگ‌ کنند در این‌ زمان‌ پایانی‌، دیکتاتورها و عوام‌ فریب‌ها برای‌ فرمانروایی‌ بر جهان‌ طمع‌ می‌کنند وامید دارند که‌ در مقابل‌ نیروهای‌ عظیم‌ و سلاح‌های‌ کشنده‌ آنها پیروز شوند. سلاح‌هایی‌ آنچنان‌ قدرتمند که‌ قادرند زندگی‌ را نابود کنند.تنها خداوند است‌ که‌ می‌ داند اگر عیسی‌ مسیح‌ (ع‌) را نفرستد تا در امور انسان‌ها مداخله‌ بکند «هیچ‌ موجود زنده‌ای‌ نجات‌ نخواهد یافت‌» .

  _________________

  در بینوایی: مردان خودرامیکشند.زنان خود را میفروشند.اما کودکان میمانند!

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، پیشبینیها