تاریخ : 01 شهریور 1396
زمان : 18:08:37
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 500 بار
 • بازدید دیروز : 665 بار
 • بازدید ماه : 500 بار
 • بازدید کل : 561090 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  ادعای فیلم مستند درباره مقبره مسیح محکوم شد

  خبرگزاری مهر - گروه دین و اندیشه: خبر پخش فیلم مستند مناقشه برانگیزی که نه تنها بر ادعای کشف مقبره مسیح پافشاری کرده بلکه همسر و فرزندی را به وی نسبت می دهد، واکنشهای بسیار گسترده ای در جهان مسیحیت و حتی میان رهبران مسلمان به دنبال داشت. توجه دولت تایلند به حضور کودکان در نیایشگاه های ادیان خود و درخواست آزادی راهبان بودائی برای آزادی دینی ویتنام و به ویژه تعیین تاریخ دیدار پاپ با شیخ الازهر نیز بخش پررنگ اخبار ادیان جهان طی هفته گذشته محسوب می شود.

  به گزارش خبرگزاری مهر فیلمسازان و محققان طی هفته گذشته از دو جعبه سنگی باستانی پرده برداری کرده و اظهار داشتند که این دو جعبه زمانی دربرگیرنده جسد حضرت مسیح (ع) و مریم مجدلیه بوده اند. این در حالی است که علمای دینی این ادعا را که در فیلم مستندی ارائه شده تقبیح کردند و آن را تلاشی بی پایه و متناقض علیه اعتقادات اساسی مسیحیت دانستند.

  فیلم مستند با ادعای کشف مقبره مسیح، همسر و فرزند وی

  جیمز کامرون ، کارگردان مشهور هالیوودی کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند " آخرین مقبره مسیح" است که روز 13 اسفند ماه از شبکه "دیسکاوری" پخش شد این فیلم مدعی شده که 10 جعبه ای که در سال 1980 در حومه شهر شهر بیت المقدس کشف شده دربرگیرنده استخوانهای مسیح و خانواده وی بوده اند. بر اساس محتوای این فیلم، یکی از این جعبه ها حتی دارای عنوان " یهوا، پسر مسیح" است که اشاره می کند مسیح دارای فرزند بوده است.

  سیمچا جاکوبوچی به عنوان کارگردان این فیلم اظهار داشت که نام یکی از این جعبه ها مریمنه است که شاهدی برای این مدعاست که این جعبه ها دربرگیرنده اجساد مسیح و خانواده وی هستند ، چرا که در متون باستانی مسیحیت مریمنه نام مریم مجدلیه بوده است.

  این ایده که بدن مسیح در جعبه ای قرار گرفت با اعتقادات مسیحی مغایرت دارد چرا که مسیحیان باور دارند مسیح پس از مرگ رستاخیز و به آسمان عروج کرده است. اکثریت مسیحیان اعتقاد دارند بدن مسیح سه روز در مکان کنونی کلیسای مقبره مقدس در شهر قدیمی بیت المقدس مانده است، اما مکانی که در این فیلم به عنوان محل دفن حضرت مسیح (ع) معرفی شده در جنوب بیت المقدس قرار دارد و به کلیسای مذکور نزدیک نیست.

  عاموس کلونر نخستن باستان شناسی که این محل را بررسی کرده گفت : ادعای این فیلمسازان با معیارها و استانداردهای باستان شناسی مطابقت ندارد، بلکه برای منافع خود مطرح شده است.

  شیمون گیبسون یکی از سه باستان شناسی که این مقبره را در سال 1980 کشف کرد روز گذشته درباره ادعای این فیلم گفت : من نسبت به این ادعا تردید دارم، اما می توان احتمال آن را مورد بررسی قرار داد.

  استفان پن از علمای انجیل در دانشگاه سرزمین مقدس مستقر در بیت المقدس که مصاحبه وی بخشی از این فیلم را تشکیل داده گفت : فرضیه این فیلم وزن اندکی دارد. فکر نمی کنم مسیحیان به این ادعا توجه کنند، اما شکاکان می خواهند در ماجرایی که بسیاری از مردم به آن احترام می گذارند حفره هایی از تردید ایجاد کنند.

  "پن "حتی از این که نام "مسیح" که روی این جعبه ها حک شده درست خوانده شود تردید کرد و تلفظ آن بیشتر به " هانون" شبیه دانست.

  کلونر ادعای این فیلمسازان را کذب دانست و گفت : نامهایی که روی این جعبه ها نوشته شده از نامهای متداول یهودیان آن زمان اند.

  مسلمانان و مسیحیان ادعای فیلم مستند "مقبره گمشده مسیح" را محکوم کردند

  رهبران مسلمان و مسیحی به شدت ادعای مستند تلویزیونی مبنی بر کشف استخوانهای مسیح همراه همسر و فرزند وی نزدیک بیت المقدس را محکوم کردند.

  جوزیاس باستان شناس انجیلی که با محوریت خاورمیانه فعالیت می کند ادعای جیمز کامرون را کذب توصیف کرد و گفت: این جعبه ها هیچ ارتباطی با مسیح ندارند، مسیح با نام مسیح ناصره شناخته می شد نه مسیح اورشلیم و اگر خانواده آن به قدری ثروتمند بوده اند که می توانستند چنین مقبره ای برای او بسازند (که بی تردید چنین نبود) این مقبره را در ناصره بنا می کردند نه در اورشلیم.

  این ادعا که استخوانهای مسیح را در چنین تابوتی قرار داده اند نیز اعتقادات مسیحیان را زیر سؤال می برد چرا که آنها اعتقاد دارند مسیح به آسمان عروج کرده است. ایده ازدواج مسیح با مریم مجدلیه نیز ادعای کذبی است که در فیلم و کتاب "رمز داوینچی" مطرح شد و با اعتقادات مسلمانان و مسیحیان منافات دارد.

  عطاالله هانا روحانی ارتدکس یونان در بیت المقدس گفت: این فیلم مستند اصول دینی و اصول تاریخی و معنوی که ما به آن معتقد هستیم را نقض می کند.

  آلبرت موهلر رئیس دانشکده الهیات باپتیست در ایالات متحده فیلم را مستندی غیر واقعی توصیف کرد که از ادعاهای بسیار بعید آکنده شده است.

  ایگور کووالوسکی دبیرکل کنفرانس اسقفهای کاتولیک روسیه اظهار داشت: چنین اخبار تهیج کننده ای هر سال در نزدیکی عید پاک منتشر می شود تا از بی اطلاعی دینی برخی مردم سوء استفاده شود . این اتفاق چندی پیش درباره انجیل یهودا و اکران فیلم رمز داوینچی نیز صورت گرفت و این فیلم مستند تازه ترین اقدام برای تحریک احساست مؤمنان است.

  از سوی دیگر رهبران مسلمان نیز این مستند را محکوم کرده و استدلال کردند که مسیح کشته نشده و با توجه به آیات 157 و 158 سوره النساء بدون آنکه روی صلیب قرار گیرد به آسمان عروج کرده است.

  دامیر گیزاتولین نایب رئیس شورای مفتیان روسیه گفت: گزارشهایی که درباره جسد مسیح منتشر می شود کذب هستند، این فیلم مستند نیز اقدامی است که می خواهد به هر قیمت که شده توجه عمومی را به خود جلب کند.

  اسقف اعظم کلیسای سنت پل فیلم مقبره مسیح را کذب دانست

  در نخستین واکنش کلیسای کاتولیک به ادعای کشف مقبره مسیح، اسقف اعظم کلیسای باسیلیکای سنت پل در رم فیلم مستند " مقبره گمشده مسیح" را به عنوان دروغی بسیار بزرگ توصیف کرد.

  کاردینال آندریا کوردرو لانزا دی منتزمولو، اسقف اعظم کلیسای باسیلیکای سنت پل، استدلال جیمز کامرون، کارگردان هالیوودی را که ادعا می کند بقایای جسد مسیح، همسر و فرزند وی را در شهر بیت المقدس یافته به سخره گرفت.

  این کاردینال کاتویک یادآور شد: مسیح، مریم، متی و یهودا، نامهایی که کامرون به آنها اشاره کرده بود از نامهای بسیار متداول زمان مسیح در سرزمین مقدس بوده اند درست مثل این است که امروز در ایتالیا مقبره ای با نام ماریو روسی پیدا کنند.

  واتیکان تاکنون اظهاراتی رسمی درباره این فیلم که قرار است ساعت 2 بامداد به وقت گیرینویچ از شبکه دیسکاوری پخش شود ارائه نکرده اما اظهارات کاردینال لانزا دی مومتزمولو نخستین واکنش عمومی یک مقام حائز اهمیت و رسمی کلیسای کاتولیک روم بود.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، کشف مقبره
  جنجال بر سر مستند موهن کارگردان تایتانیک

  جیمز کامرون کارگردان تایتانیک با تهیه مستندی درباره حضرت مسیح اعتراض شدید محققان مسیحی را برانگیخت.

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته عده‌ای از فیلمسازان و محققان دو جعبه سنگی که گفته می‌شود زمانی حاوی یادگاری‌های مربوط به حضرت مسیح و مریم مجدلیه بوده است، در معرض دید عموم قرار دادند، ولی در مقابل عده‌ای از محققان ضمن رد این ادعا اعلام کردند که یافته‌های جدید، تنها ادعایی دروغین و بی‌اساس است که منشاء آن یک فیلم مستند جدید است که به هیچ وجه سنخیتی با اعتقادات مسیحیان ندارد.

  این فیلم مستند که «مقبره گمشده مسیح» نام دارد به تهیه‌کنندگی «جیمز کامرون»، کارگردان فیلم «تایتانیک» ساخته شده و قرار است تا چهارم مارس از طریق کانال تلویزیونی «دیسکاوری» (کشف) به نمایش درآید.

  این مستند به اسرار ده صندوقچه کوچک با نام «اوساریز» می‌پردازد که در سال 1980 در سواحل اورشلیم کشف شده و احتمالا حاوی استخوان‌های حضرت مسیح و خانواده او بوده است.

  در این فیلم عنوان می‌شود، یکی از صندوقچه‌ها «جودا، پسر حضرت مسیح» نام دارد و عنوان آن، به این مسئله اشاره دارد که حضرت مسیح حتما یک پسر داشته است.

  «جیمز تابور»، استاد مطالعات مذهبی دانشگاه کالیفرنیای شمالی گفت: همانگونه که تفاسیر ادبی انجیل می‌گویند که جسم فیزیکی حضرت مسیح در زمان مرگ او به آسمان‌ها پرواز کرده، یکی از تفاسیر ممکن است موید این مطلب باشد که رستاخیز حضرت مسیح ممکن است بیشتر یک امر روحانی بوده باشد و جسم او در این دنیا باقی مانده باشد.

  البته «آلبرت موهلر»، یکی از محققان دین مسیح گفت: من همیشه بر این عقیده بوده‌ام که رستاخیز جسمی حضرت مسیح در مرکز دین و ایمان مسیحیت قرار دارد.

  کامرون که سال‌ها پیش برای ساخت فیلم مشهور تایتانیک برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی سال شد،گفت: از اینکه من نیز در ساخت یک فیلم در رابطه با حضرت مسیح نقش داشته‌ام بسیار خرسندم.

  این فیلم به کارگردانی «سیمچا جاکوبووسی» ساخته شده است.

  به گفته «جیمز کامرون»، صندوقچه‌ها هم‌اکنون حاوی هیچ استخوانی نیست زیرا این استخوان‌ها را پس‌ از کشف، دفن کردند ولی نتایج حاصل از تحقیقات DNA موید این مطلب است که این استخوان‌ها مربوط به حضرت مسیح و مریم مجدلیه است و از آنجاییکه آنها خواهر و برادر نبوده‌اند، پس زن و شوهر بوده‌اند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، کشف مقبره
  پیدا شدن قبر مسیح، پسرش، مریم مجدلیه

  باستانشناسان اسرائیلی ادعا کرده اند که محل دفن مسیح و خانواده اش را در غارینزدیک در شهر بیتالمقدس کشف کرده اند. مجله تایمز درشماره این هفته خوداعلام کرد که جمیزکامرون کارگردان پرآوازه آمریکایی، کارگردان فیلمتایتانیک، فیلم مستند جنجالی را درباره کشف مقبره مسیح ناصری، پسرش و مریممجدلیه ساخته است و فردا دوشنبه، در نیویورک طی کنفرانس خبری فیلم مستندتاریخی خود را با مدارک و اسناد موثق، به جهان ارائه خواهد کرد .

    

  به گزارش پایگاه خبری موعود، مجله تایمز درشماره این هفته خود در گزارشی نوشت، جمیزکامرون کارگردان پرآوازه آمریکایی، کارگردان فیلم تایتانیک، فیلم مستند جنجالی را درباره مسیح ناصری ساخته است .

  این فیلم که جمیز کامرون تهیه کننده آن و ژاکوبسکی کارگردانی آنرا برعهده دارد، ادّعا کرده که عیسی مسیح برخلاف ادعّای مسیحیّان بعداز مصلوب شدن به آسمان عروج نکرده است و غاری که قبر مسیح درآن قراردارد، درنزدیکی اورشلیم کشف شده است !

  این ادعا، که یادآور فیلم جنجالی «داوینچی کد» است، پرده از یک توطعه گسترده، برای سست کردن بنیان اعتقادی مسحیت و اثبات ادعاهای یهودیان مبنی بر پیامبر نبودن عیسی مسیح (ع) برداشته است .

  کامرون ادعا کرده است که عیسای درودگر، صاحب پسری از مریم مجدلیله است !

  اسرائیلیها ادعا می کنند که کارگران ساختمانی اسرائیلی بیست و پنج سال پیش هنگام حفاری برای ساخت یک ساختمان جدید در پارک صنعتی تالپیوت درحومه بیت المقدس این غار کشف کرده اند .

  به گزارش موعود، مجله تایم نوشت، اکنون غبارها کناررفته، غار دوهزارساله ، حاوی 10 تابوت سنگی کشف شده است . بیست و پنج سال پیش، باستان شناسان این ده سنگ قبر را به آزمایشگاه انتقال داده اند و 20 سال است که برروی خط نوشته های روی آن کار می کنند واکنون توانسته اند نامهای روی سنگ قبرها را بخوانند: عیسی، پسر ژوزف، مریم، مریم، یوفا و یهودا، پسر عیسی .

  در اورشلیم قدیم، برای قرنها مسیحیان، مقبره خالی مسیح را درکلیسایی واقع دریک گورستان مقدس عبادت می کردند. اما اکنون جیمزکامرون و ژاکوبسکی با ارائه شواهدی نظیر آزمایشات DNA ، شواهد باستانشناسی و اشاراتی از کتاب مقدس، ادعا می کنند که آن ده سنگ قبر متعلق به مسیح و خانواده اوست !

  مجله تایمز همچنین گزارش داد که جمیزکامرون روزدوشنبه دریک کنفرانس مطبوعاتی درنیویورک، افشاء خواهد کرد که سه تابوت از این 10 تابوت متعلق به عیسی ناصری ،مادرش مریم مقدس، ومریم مجدلیه همسرش است !

  به گزارش تایمز این فیلم مستند قراراست به زودی درشبکه دیسکاوری کانال چهار انگلیس ، تلویزیو ن کانادا وکانال 18 اسرائیل به نمایش گذاشته شود .

  مجله تایمز پیش بینی می کند که این نمایش این مستند 90 دقیقه ای مورد اعتراض شدید مسیحیان قرارگیرد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، کشف مقبره
  ادعای اسرائیل: کشف مقبره‌ی مسیح (ع) در بیت‌المقدس

   

  "در تازه‌ترین اکتشافات آثار تاریخی در اسراییل محل دفن عیسی مسیح (ع) در بیت‌المقدس کشف شده است که این کشف تاریخی توسط یک فیلم مستند که حاصل سال‌ها تلاش و تحقیق است به جهان ارایه خواهد شد."

  روزنامه‌ی دارالخلیج نوشت: اسراییل در تازه‌ترین ادعای خود عنوان ساخته است که مقبره‌ی حضرت عیسی مسیح (ع) در شهر بیت‌المقدس کشف شده است.

  به گزارش ایسنا روزنامه‌ی دارالخلیج -چاپ امارات- با اشاره به ادعاهای یک تهیه کننده و کارگردان اسراییلی که مدعی شده است به زودی طی کنفرانس خبری فیلم مستند تاریخی با مدارک و اسناد موثق را به جهان ارایه خواهد داد و این فیلم ثابت خواهد کرد که مقبره‌ی حضرت مسیج (ع) به همراه مادرش در بیت‌المقدس است، نوشت: اسراییل این بار در تازه‌ترین ادعاهای خود عیسی مسیح (ع) و مسیحیت را هدف قرار داده است و درصدد لرزاندن ارکان مسیحیت است.

  پرفسور عاموس کلونیر، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی اسراییلی در گفت‌وگو با روزنامه‌ی یدیعوت آحارونوت مدعی شد: در تازه‌ترین اکتشافات آثار تاریخی در اسراییل محل دفن عیسی مسیح (ع) در بیت‌المقدس کشف شده است که این کشف تاریخی توسط یک فیلم مستند که حاصل سال‌ها تلاش و تحقیق است به جهان ارایه خواهد شد.

  وی ادعا کرد: این مقبره یا منطقه‌ی تاریخی پیش از این در سال 1980 کشف شده بود و از آن فیلم‌برداری مستند انجام گرفته است و این فیلم به صورت مستقیم برای اولین بار و طی برگزاری کنفرانس خبری در نیویورک روز دوشنبه برای تمامی‌ مردم به نمایش در می‌آید و این حادثه ارکان دین مسیحیت را خواهد لرزاند!

  کلونیر در ادامه‌ی ادعایش افزود: کشف این منطقه‌ی تاریخی و این حادثه‌ی بزرگ تاریخی تنها توسط من انجام نگرفته است بلکه در این قضیه دانشمندان و باستان‌شناسان مشهور نیز شرکت داشتند و این تحقیقات توسط آنان نیز انجام گرفته است که شامل ارزیابی نقش و کارهای موجود در این مکان تاریخی و حتی آزمایش دی.ان.ای نیز بوده است.

  این پرفسور اسراییلی گفت: پیش از این 10 تابوت در منطقه‌ی تلبیوت، واقع در بیت‌المقدس در سال 1980 کشف شده بود که نام مریم (ع)، مسیح (ع) و فرزند مسیح بر روی سه تابوت حک شده است.

  وی ادعا کرد: این فیلم که به نام‌ «مقبره‌ی مسیح» پخش خواهد شد با مشارکت و کارگردانی مشترک یک کارگردان فیلم‌های مستند کانادایی و جیمز کامرون، کارگردان فیلم تایتانیک برنده‌ی سه جایزه‌ی اسکار، تهیه شده است.

  قرار است که شبکه‌ی چهار انگلیس، شبکه‌ی تلویزیونی ویژن کانادا و شبکه‌ی 8 اسراییل به صورت مستقیم این کنفرانس خبری و پخش فیلم را پوشش دهند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، کشف مقبره
  کشف مقبره

  عیسی فرزند آدم

  چندی پیش خبرگزاری های بزرگ دنیا خبری را منتشر کردند که از همان ابتدای انتشار واکنش های متناقضی را در پی داشت؛ خبر کشف مقبره عیسی مسیح، خانواده و یارانش.

   

  به بهانه نمایش فیلم مستندی که از مراحل کشف و تحقیق بر روی این مقبره ساخته شده و جیمز کامرون -کارگردان فیلم هایی چون تایتانیک و ترمیناتور و برنده جایزه اسکار- تهیه کنندگی آن را برعهده دارد، کنفرانسی مطبوعاتی ترتیب داده شد و در این کنفرانس از دو جعبه سنگی قدیمی پرده برداری شد. یکی از این تابوت ها مکعب مستطیلی ساده بود فاقد هرگونه نقشی بر آن و دیگری مکعبی بود که قسمت فوقانی آن را دری مثلثی شکل می پوشاند. بدنه این جعبه نقش ها و کنده کاری های بسیاری داشت و مجلل تر به نظر می رسید. دست اندرکاران این کاوش و سازندگان این فیلم مستند مدعی هستند که در جعبه اول استخوان های عیسی را یافته اند و در جعبه دوم استخوان های مریم مجدلیه را. در حقیقت این دو جعبه را به نوعی می توان تابوت عیسی مسیح و مریم مجدلیه دانست.

  در سال 1980 کارگران یک کارگاه ساختمانی در حومه اورشلیم حین کندن زمین به بقایای اشیای باستانی برخورد کردند و بلافاصله مقامات مسوول را در جریان گذاشتند. یک گروه باستانشناسی به کاوش در منطقه پرداختند و کوشش آنها به کشف مقبره ای با 10 تابوت منجر شد. بربدنه 6 تابوت از 10 تابوت کشف شده کتیبه ای وجود دارد که به نام مردگان درون تابوت اشاره دارد. این نام ها عبارتند از 1- عیسی پسر یوسف ،2- Mariamene Mara که آن را تلفظ لاتین یا نام اصلی مریم مجدلیه می دانند، 3- یهودا پسر عیسی 4- متی Matthew، 5- Yose تلفظی دیگر از نام یوسف 6- «مریم» ای دیگر که به عقیده سازندگان فیلم این همان مریم مقدس مادر عیسی است.

  دلیل اصلی تیم باستانشناسی همین کتیبه های روی تابوت هاست. مخالفان عقیده دارند که این نام ها از نام های رایج زمان عیسی بوده اند ولی آگاهان به علم آمار توجه و به این نکته اشاره کرده اند که هرچند این نام ها از نام های رایج آن دوره هستند، اما احتمال اینکه 6 نام که همگی عیسی و یارانش را تداعی کنند به طور اتفاقی کنار هم قرار بگیرند بسیار اندک و نزدیک به صفر است.

  در آن زمان مراسم تدفین به این صورت بود که اجساد مردگان را به مدت یک سال به حال خود رها می کردند تا پوسیده شوند و تنها استخوانهای آنها باقی بماند. سپس استخوانها را در جعبه ای قرار داده ، مدفون می کردند. افرادی که در تابوت های به دست آمده خفته اند نیز دقیقا به همین روش دفن شده اند.

  هرچند آمون کلونر یکی از اولین باستانشناسانی که در پس از کشف این تابوت ها انها را مورد آزمایش قرار داده عقیده دارد که هیچ دلیل علمی برای اینکه این تابوتها قبر عیسی و خانواده اش باشد در دست نیست، اما جیمز کامرون این کشف را یکی از بزرگترین کشف های باستانشناسی تاریخ میداند.

  آنها پس از آزمایشات DNA برروی استخوانهای به دست آمده یقین حاصل کردند که یهودا فرزند عیسی و مریم است اما در این گزارشات اشاره ای به این نکته نشده است که آزمایشات DNA آیا بین آن مریم دیگر و عیسی نسبتی را مشخص کرده اند یا خیر.

  این فیلم مستند به تهیه کنندگی جیمز کامرون و کارگردانی سیمیکا یاکوبوویچی روز یکشنبه 4 مارس 2007 درمیان اعتراضات بسیار متعصبین مسیحی و شایعه لغو پخش آن ، ساعت 9 شب به وقت گرینویچ از شبکه دیسکاوری پخش شد و 4.2 میلیون نفر بیننده داشت.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، کشف مقبره