تاریخ : 30 مرداد 1396
زمان : 03:20:30
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 117 بار
 • بازدید دیروز : 815 بار
 • بازدید ماه : 22190 بار
 • بازدید کل : 559254 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  زمان ظهور منجی

  به گفته انجیل برای ظهور مسیح و قیام او تاریخ و روز و ساعت مشخصی و جود ندارد و جز خدا هیچ کس از تاریخ آن با خبر نیست:

  اما از آن روز و ساعت هیچ کس اطلاع ندارد حتی ملائکه آسمان جز پدر من و بس.(انجیل متی،باب24،آیه36)

  در انجیل لوقا ظهور مسیح همچون آمدن ملکوت خدا توصیف شده است:

  و چون فریسیان از او (مسیح) پرسیدند ملکوت خدا کی می آید؟ او در جواب ایشان گفت ملکوت خدا با مراقبت نمی آید و نخواهند گفت در فلان یا فلان جاست . . . زیرا چون برق که از یک جانب زیر آسمان لامع شده تا جانب دیگر زیر آسمان می درخشد، پسر انسان در یوم خود چنین خواهد بود.(انجیل لوقا،باب17،آیه20تا25)

  او درست در ساعتی می رسد که گمان برده نمی شود.پس چون او ناگهان و بی خبر از راه رسد ، بر بندگان راستکار و نیک کردار است که هر لحظه منتظر او باشند:

  لهذا شما نیز منتظر باشید زیرا در ساعتی که گمان نبرید پسر انسان می آید.(انجیل متی،باب24،آیه44)

  پس خود را حفظ کنید.مبادا دل ها از پرخوری و مستی و اندیشه های دنیوی سنگین گردد و آن روز ناگهان بر شما آید زیرا که مثل دامی بر جمیع سکنه روی زمین خواهد آمد.پس در هر وقت دعا کرده بیدار باشید تا شایسته آن شوید که از جمیع چیزهایی که به وقوع خواهد پیوست نجات یابید و در ظهور پسر انسان بایستید.(انجیل لوقا،باب21،آیه34تا38)

  هرچند برای ظهور روز و ساعت مشخصی یاد نشده و قیام مسیح ناگهانی دانسته شده ، اما نشانه هایی مبهم و غیر مشهود و گاه مشهود نیز برای ظهور در متون آمده است.این نشانه ها را می توان تحت چند عنوان خلاصه کرد:

  ظهور هنگام رقابت دولت ها و جنگ آنان با یکدیگر خواهد بود.

  پیش از ظهور پسر انسان ، دجال(مسیح دروغین)ادعای نجات بخشی خواهد کرد.

  پیدا شدن نشانه های مشخصی در آفتاب و ماه وستارگان ، خرابی اورشلیم و بروز تنگی و حیرت برای امتها نیز از علائم ظهور است.

  ای بچه ها این ساعت آخر است و چنانکه شنیده ایدکه دجال می آید.الحال هم دجالان بسیار ظاهر شده اند و از این می دانیم که ساعت آخر است . . . دروغگو کیست؟جز آنکه مسیح بودن عیسی را انکار کند.آن دجال است که پدر و پسر را انکار می نماید.(رساله اول یوحنا،باب2،آیات18و22و23)

  لیکن وای بر آبستنان و شیردهندگان در آن ایام، زیرا تنگی سخت بر روی زمین و غضب براین قوم حادث خواهد شد و بدون شمشیر خواهند افتاد و در میان جمیع امتها به اسیری خواهند رفت و اورشلیم پایمال امتها خواهد شد تا زمان های امتها به انجام رسد ، و در آفتاب و ماه و ستارگان علامات خواهد بود و در زمین تنگی و حیرت از برای امتها روی خواهد نمود.به سبب شوریدن دریا و امواجش ، دل های مردم ضعف خواهد کرد.از خوف و انتظار آن وقایعی که بر ربع مسکون ظاهر می شود، زیرا اقوات آسمان متزلزل خواهد شد.و آنگاه پسر انسان را خواهند دید که بر ابری سوار شده با قوت و جلال عظیم می آید.(انجیل لوقا،باب21،آیه23تا28)

   

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی
  معرفی

  مسجد قبه‌ الصخره‌ در فاصله‌اى‌ کاملاً متساوى‌ از دو ضلع‌ شمالى‌ و جنوبى‌ باروى‌ حرم‌ قدسى‌ قراردارد. صخره‌ عبارت‌ است‌ از یک‌ تخته‌ سنگ‌ نامنتظم‌ که‌ روزگارى‌ قله‌ى‌ کوه‌ موریا بوده‌ است‌. این‌صخره‌ آبى‌ رنگ‌ است‌ و پاى‌ هیچ‌ انسانى‌ بر آن‌ نهاده‌ نشده‌ است‌. در قسمت‌ روبه‌ روى‌ قبله‌ى‌ این‌سنگ‌ یک‌ فرورفتگى‌ وجود دارد که‌ به‌ نظر مى‌رسد زمانى‌ انسانى‌ بر آن‌ راه‌ رفته‌ و بر اثر آن‌ این‌ رد پا برجاى‌ مانده‌ است‌.

  بر این‌ سنگ‌ آثارى‌ از هفت‌ رد پا بر جا مانده‌ است‌. گفته‌ شده‌ است‌ که‌ روزى ‌ابراهیم‌ پیامبر (ع‌) در آن‌ منطقه‌ بود و به‌ همراه‌ وى‌ فرزند خردسالش‌ اسماعیل‌ نیز بود که‌ اسماعیل ‌در آن‌ هنگام‌ بر آن‌ سنگ‌ راه‌ رفت‌، و این‌ رد پاهاى‌ اوست‌. گنبد عظیمى‌ که‌ بر فراز این‌ مسجد است ‌از چوب‌ ساخته‌ شده‌ و ورق‌هایى‌ از سرب‌ آن‌ را پوشانده‌ بوده‌ است‌ و بر این‌ ورق‌هاى‌ سرب‌ نیز الواحى‌ از مس‌ براق‌ قرار داده‌ شده‌ بود. تاریخ‌ بناى‌ گنبد کنونى‌ به‌ سال‌ 423 هجرى‌ باز مى‌گردد. این‌ گنبد از دو جداره‌ ساخته‌ شده‌ است‌. جداره‌ى‌ داخلى‌ آن‌ را الواحى‌ چوبین‌ و سپس‌ تزئینات‌ ونقوش‌ گچین‌ زیبایى‌ پوشانده‌ است‌. جداره‌ى‌ خارجى‌ آن‌ را نیز الواح‌ مس‌ براق‌ پوشانده‌ است‌. طول‌ قلّه‌ى‌ گنبد 17 متر و 70 سانتیمتر، عرض‌ آن‌ 5/13 و ارتفاع‌ آن‌ 5/1 متر است‌. زیر گنبد، گودالى‌ غار مانند قرار دارد که‌ براى‌ ورود به‌ آن‌ باید از پلکانى‌ پایین‌ آمد. عده‌اى‌ بر این‌ عقیده‌اند که ‌این‌ صخره‌ کشتارگاه‌ اصلى‌ قربانى‌هاى‌ سوزانده‌ شده‌، بوده‌ است‌ ؛ و نیز این‌ که‌ این‌ غار محل‌ ریختن‌خون‌ قربانى‌ها و آب‌ تطهیر بوده‌ است‌. روى‌ صخره‌ آثار ضربه‌هاى‌ کلنگ‌ بازمانده‌ از دوران‌ جنگ‌هاى‌ صلیبى‌ بر جاى‌ مانده‌ است‌ که‌ بر اثر این‌ ضربه‌ ها تلاش‌ شده‌ بود تا تکه‌‌هایى‌ از آن‌ صخره ‌جهت‌ تبرک‌ برکنده‌ شود. کشیش‌هاى‌ مسیحى‌ آن‌ دوران‌ در مقابل‌ هر قطعه‌ سنگ‌ برکنده‌ شده ‌معادل‌ وزن آن‌ را به‌ فروشندگان‌ طلا مى‌پرداختند. مدتى‌ به‌ منظور محافظت‌ از آن‌ صخره‌ روپوشى‌ از مرمر بر آن‌ پوشانده‌ شد، امّا صلاح‌ الدین‌ ایوبى‌ در سالیان‌ بعد آن‌ پوشش‌ را برطرف‌ کرد.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی
  مختصری در باره آرماگدون

  آرماگدون (به انگلیسی: Armageddon، عبری: מגידו) به «کوه مجیدو » (Magiddo) اطلاق می‌شود که در ۹۰ کیلومتری اورشلیم و ۳۱ کیلومتری جنوب غربی شهر کنونی حیفا وافع است.

  این کوه شامل منطقه‌ای ست که از نظر باستانشناسانه اهمیت زیادی دارد.

  آرماگدون نام مکانی ست که در انجیل جدید ارزش نمادینه داشته و تنها یکبار در بخش آپوکالیپس فصل ۱۶ آیهٔ ۱۶ آمده و به این مفهوم است که در آینده این مکان شاهد حادثه‌ای خارق العاده خواهد بود. «از معبد صدایی مهیب برخواست که به هفت فرشته چنین می‌گفت: بروید و هفت جام خشم خداوند را بر زمین بریزید...» آرماگدون محل تجمع پادشاهان شرق خواهد بود. ششمین فرشته جام خود را روی فرات می‌ریزد تا آنرا خشک کرده و راه پادشاهان شرق را هموار سازد. آرماگدون مکان نمادین نبرد خیر و شر و جلوه گاه خشم خداوند(فصل ۶ از آپوکالیپس آیهٔ ۱۲) خواهد بود. اصطلاح آرماگدون مکرراً در فرهنگ معاصر بکار گرفته شده‌است. در سال ۱۹۹۵ میکائیل بای Michael Bay فیلمی به همین نام ساخت.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی
  شرح کلمه

  1-کلمه‌ آرماگدون‌ از کلمه‌ «مگیدو» (مجدّو) که‌ شهر مهمی‌ در فلسطین‌قدیم‌ بود ریشه‌ گرفته‌ است‌. بسیاری‌ از محققان‌ فکر می‌کنند که‌ آرماگدون‌ از «هرمجدون‌» به‌ معنی‌ «تپه‌ مجدّو» گرفته‌ شده‌ باشد. این‌ ناحیه‌ تاریخی‌ غنی‌دارد. حفاری‌های‌ انجام‌ شده‌، بیست‌ دوره‌ اشغال‌، از تاریخ‌ چهار هزار سال‌ قبل‌از میلاد تا چهار صد و پنجاه‌ سال‌ قبل‌ از میلاد مسیح‌ (ع‌) را نشان‌ می‌دهد. «مجدّو» در 18 مایلی‌ «بندر حیفا» در اسراییل‌ شمالی‌ و 55 مایلی‌ شمال‌ بیت‌المقدس‌ واقع‌ است‌

  2-چه‌ در کتاب‌ مکاشفات‌ یوحنا به‌ آرماگدون‌ اشاره‌ شده‌ امّا چیزی‌ در باره‌ اینکه‌ نیروهای‌ نظامی‌ به‌ هم‌ پیوسته‌ در منطقه‌ به‌ یکدیگرحمله‌ می‌کنند بیان‌ نگردیده‌ است‌. لیکن‌ ذکر شده‌ که‌ این‌ نیروها در دشت‌ مگیدوجمع‌ شده‌ و از این‌ منطقه‌ هموار و وسیع‌ به‌ عنوان‌ پهنه‌ای‌ جهت‌ آماده‌ شدن‌برای‌ حمله‌ بزرگ‌ استفاده‌ می‌کنند

  3-از کتاب مقدس چنین برداشت می شود کهنیروهای خیر و شر در این منطقه باهم رو در رو خواهند شد و در نهایت حضرت عیسی (ع) پیروز و صلح و صفا را به یاری خداوند.در دنیاحاکم خواهد کرد.

  4-در عقایدصهیونیسم مسیحی این عقیده رایج است که هر ملتی علیه یهود باشد دشمن خداست و نیروهایشر آرماگدون را تشکیل خواهند داد. ولی حقیقت این است که بطلان این عقیده آنقدرآشکار است که جای بحث ندارد. به عبارات زیر نگاه کنید:

  - قوم یهود در زمان خودحضرت موسی (ع) نیز همواره با بهانه گیریهای متعدد از اطاعت خداوند منحرف می َشدند ودر قرآن کریم به کرات به این موضوع اشاره شده است.

  -اولین کسانی که رو در رویحضرت عیسی (ع) ایستادندقوم یهود بودند اگر چه می دانستند این پیامبر ظهور خواهدکرد.

  - اگر چه در کتاب مقدس به ظهور خاتم الانبیا(ص) اشاره شده بودولی با ظهورایشان ایمان نیاوردندچرا که انتظار داشتند آخرین پیامبر از یهود باشدوهمچون زمانحضرت موسی (ع)آنفدر عهد شکنی کردند که منجر به جنگهای همچون غزوه بنی نضیر، خیبرشدند.

  با توجه به مطالب فوق آشکار است چه کسی دشمن خداست. آیا خدا امر نکرد که از مسیح (س) پیروی کنند؟ آیا خدا دستور نداد از محمد رسول الله (ص) اطاعت کنند؟ 

  واضح استکه این قوم دشمن خداست و روزی خواهد رسید که در مقابل منجی عالم بشریت (عج) و حضرتمسیح (س) خواهند ایستاد همچنانکه قبلا ایستادند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی
  تعریف آرماگدون «هرمجدون»

  جنگ آخرالزمان مسیحیان صهیونیست، در مجدو روى مى دهد. در زمان هاى قدیم، مجدو شهر بسیار مهمى بود. این شهر در محل تقاطع دو جاده مهم استراتژیک نظامى و کاروان رو قرار داشت، جاده باستانى ساحلى که مصر را از راه مجدو به دمشق و مشرق مربوط مى ساخت، از این دره مى گذشت، از این رو، این محل همیشه میدان جنگ بوده است. حتى، برخى از تاریخ نویسان، اعتقاد دارند که در اینجا، بیش از هرجاى دیگر در جهان، جنگ روى داده. فاتحان کهن، همیشه مى گفتند هر فرماندهى که مجدو را داشته باشد، مى تواند در برابر همه مهاجمان پایدارى کند.

  کلمه عبرى «هار» یعنى کوه، که با مجدو، هار مجدوا را مى سازد. واژه هارمجدون تنها یک بار در انجیل ثبت شد، و این همانى است که در کتاب یوحنا، باب شانزدهم، آیه ۱۶ آمده که چنین است: و ایشان (مسیح) را به موضعى که آن را در عبرانى هارمجدون مى خوانند، فرود مى آورد. هنگامى که مسیح دوباره به زمین یا هارمجدو بازگردد و از آسمان ها به ارض اورشلیم نزول کند، همه تاریخ به یک معنى، توسط خداوند رقم مى خورد و چون همه تاریخ مربوط و متمرکز است بر امت اسرائیل که تخم چشم و برگزیده محبوب خداوندند، از این جهت، در نبرد بزرگ آخرالزمان، خداوند با نزول مسیح و به کمک یهودیان دوباره زمام تاریخ بشر را به دست خود مى گیرد.

  کلمه Armageddon یا هرمجدون واژه اى است اصلا یونانى که بنا به تعریف واژه نامه هاى امریکایى همچون فرهنگ وبستر به معنى نبرد نهایى حق و باطل در آخرالزمان است. همچنین این واژه نام شهرى است در منطقه عمومى شام و جنگى عظیم در آنجا رخ مى دهد و مرحله حاضر از زندگى بشر در آن زمان پایان مى یابد. به عبارتى نبرد مذکور مقدمه تحولى بزرگ است که سرنوشت نهایى آدمى بر روى کره زمین به آن بستگى دارد.

  و در جایى دیگر آمده است: آرماگدون واژه عبرى و به معناى تپه شریفان است و آن تپه بزرگى واقع در شمال فلسطین است.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی
  آرماگدون (Armageddon) چیست؟

  آرماگدون واژه ی لاتینی است و از مگیدو (مجدو) که شهر مهمی در فلسطین قدیم بود ریشه گرفته است.بسیاری از محققان فکر می کنند که آرماگدون از «هر مجدون» (هارمجدون) به معنی «تپه مجدو» گرفته شده باشد, زیرا «هار» کلمه ای عبری به معنای تپه و محل مرتفع و«مجدو» به معنای «اشراف» میباشد. بنابرین هار مجدو ترکیبی عبری است به معنای «محل اشراف». این ناحیه ، تاریخی غنی دارد . مجدو در 18 کیلومتری بندر حیفا در فلسطین شمالی بیت المقدس واقع است.موقعیت استراتژیکی مگیدو بیش از مساحتش به آن اهمیت بخشیده است. این منطقه مشرف به کوه های اسراییل شمالی است. این منطقه ی کوچک ارتباطی بین دریا و دشت ، سرزمین استراتژیکی است که سه قاره را به هم متصل می کند.

  تاکنون بیش از 200 جنگ در این  منطقه یا اطراف آن رخ داده است و به همین خاطر یکی از محققین آن ر ا«سرزمین جنگ قرون» نامیده است.فاتحین کهن گفته اند هر فرماندهی که مجدو را داشته باشد در برابر همه جهانیان پایداری می کند.

  واژه ی حارمجدون تنها یک بار در انجیل آمده است : “وایشان را به موضوعی که آن را در عبرانی حارمجدون می خوانند فراهم آوردند.“

  آرماگدون در روایات شیعه(حادثه قرقیسیا) :

  در تشیع اعتقاد به غیبت و ظهور موعود از ضروریات مذهب بوده و در روایاتی از ائمه

  معصومین نیز شماری از رخداد های محتوم در آستانه ظهور مطرح شده است . از جمله این حوادث حادثه قرقیسا می باشد. شاید آرماگدون همان حادثه عظیمی باشد که پیش از ظهور در منطقه ای به نام قرقیسا پیش خواهد آمد و ائمه اطهارنیز که از این نکته خبر داده اند که میلیون ها نظامی روم و ترک با سربازانی از سرزمین شام در ناحیه ای در این محدوده برخورد کرده و پس از جنگ عظیم ، این سفیانی است که پس از آنکه همگی را چونان کشتزاری درو شده در هم کوبید، از صحنه نبرد پیروز بیرون می آید.

  درصحیفه مسیر از امام باقر (ع) نقل است که فرمود :ای مسیر! از اینجا تا قرقیسا چقدر راه است ؟" عرض کردم : همین نزدیکی ها در ساحل فرات قرار دارد . پس فرمودند: اما در این ناحیه واقعه ای اتفاق خواهد افتاد که از زمانی که خداوند آسمان ها و زمین را آفریده بی سابقه بوده است.چنانکه تا وقتی آسمان ها و زمین برپا هستند هم واقعه ای همچون آن اتفاق نخواهد افتاد. این حادثه سفره ای است ، که درندگان زمین و پرندگان آسمان از آن سیر می شوند....

  قرقیسا همان حادثه عظیمی است که امام مهدی (عج)پس از آن با سفیانی ـ که از علایم حتمی ظهور است  ـ برخورد خواهد کرد و پس از شکست سفیانی برای دیدار با مسیح رهسپار قدس خواهد شد.

  منطقه قرقیسا بطوریکه در المعجم البلدان آمده ، شهر کوچکی است در نزدیکی مدخل (نهر خابور)در رود فرات و امروز خرابه های آن نزدیک شهر«دیرزور» سوریه قرار دارد و نزدیک مرزهای سوریه ـ عراق بوده و به مرزهای ترکیه ـ  سوریه نیز نسبتاّ نزدیک می‌باشد. این همان مکانی است که به تعبیر برخی مفسرین ، تا دهانه اسبان پر از خون خواهد شد.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی
  هفت ‌مشیّت‌ الهی‌

  آرماگدون

  مسیحیان صهیونیست‌، ازخواسته‌ها و ویژگی‌های‌ خاصی‌ برخوردارند، مثلاً تشویق‌ گفت‌وگوهای‌ یهودی‌ ومسیحی‌، مقابله‌ با افکار ضد یهودی‌، آموزش‌ با نگرش‌به‌ ریشه‌های‌ یهودی‌ دین‌مسیح‌، مخالفت‌ با مقامات‌ یهودی ‌میانه‌روی‌ اسرائیلی‌ خواهان‌ روش‌مصالحه‌­جویانه­ی‌ حل بحران‌ خاورمیانه‌، به‌ویژه‌، آخرالزمان‌شناسی‌ از کتاب‌مقدس‌. پیروان‌ این‌ نظریه‌ و مکتب‌، خود را از مبلغان‌ انجیلی‌ می‌دانند و اعتقاددارند، هواداران مذهب‌ مسیحیت ‌صهیونیستی‌، مسیحیان‌ دوباره‌ متولد شده‌ای‌اند که‌آن‌ها فقط‌ اهل‌ نجات‌اند و دیگران‌ هلاک‌ خواهند شد. آن‌ها، تعصب‌ ویژه‌ای‌ به‌صهیونیسم‌ نشان‌ می‌دهند. تعصب‌ این‌ مسیحیان‌، بیش‌ از صهیونیست‌های‌ مقیم‌اسرائیل‌ و آمریکاست‌. به‌ هر روی‌، کنکاش‌ بیش‌تر در اندیشه‌ مسیحیت‌ صهیونیستی‌،جنبه‌های‌ دیگری‌ از عقاید آنان‌ را به‌ این‌ شرح‌ روشن‌می‌سازد.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی
  موقعیت جغرافیایی آرماگدون

  خانم گریس‏ هالسل در کتاب تدارک جنگ بزرگ می‏نویسد: برای این که به تپه «مجدّو» برویم، از «تل‏آویو» حدود 55 مایل به طرف شمال سفر می‏کنیم، و به محلی می‏رسیم که در 20 مایلی جنوب ـ جنوب شرقی «حیفا» قرار دارد و فاصلة آن از دریای مدیترانه حدود 15 مایل است. که البته وی مطالب دیگری را هم درباره این شهر به نقل از همراه خود نقل می‌کند ولی وقتی دربارة تطبیق آن مکان با محل موعود جنگ آرماگدون می‏پرسد، جواب می‏شنود: شما همین اسم ـ یعنی مجدّو ـ را بگویید.

  آرماگدون

  اکنون ویژگی‌هایی را که دربارة جنگ آرماگدون گفته می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  1. موقعیت جغرافیایی آرماگدون:

  خانم گریس‏ هالسل در کتاب تدارک جنگ بزرگ می‏نویسد: برای این که به تپه «مجدّو» برویم، از «تل‏آویو» حدود 55 مایل به طرف شمال سفر می‏کنیم، و به محلی می‏رسیم که در 20 مایلی جنوب ـ جنوب شرقی «حیفا» قرار دارد و فاصلة آن از دریای مدیترانه حدود 15 مایل است. که البته وی مطالب دیگری را هم درباره این شهر به نقل از همراه خود نقل می‌کند ولی وقتی دربارة تطبیق آن مکان با محل موعود جنگ آرماگدون می‏پرسد، جواب می‏شنود: شما همین اسم ـ یعنی مجدّو ـ را بگیرید. کلمة «هار» (که در زبان عبری به معنی کوه می‌باشد)را به آن اضافه کنید؛ این دو کلمه به شما «هارمجدّو» را می‏دهد که ما آنرا «هارمجدون» [= آرماگدون] ترجمه می‏کنیم.

  هالسل خود می‏گوید: در حالی که او صحبت می‏کند، من می‏کوشم استدلال او را با جستجوی کوه دنبال کنم، امّا کوهی پیدا نمی‏کنم. امّا با همه این‌ها آیا هارمجدّو (کوه مجدّو) بر یک محل دلالت می‏کند یا یک رویداد. به عبارت دیگر اگر واقع‏گرایانه بخواهیم نگاه کنیم:

  1. معلوم نیست که منظور از آرماگدون مورد بحث یک محل است یا اتفاق! 2.به فرض که آنرا بدون دلیل به نام محل تفسیر کنیم، باز هم قابل تطبیق بر محل مورد ادعا نیست و اعتقاد مبلغان انجیلی مسیحی را اثبات نمی‌نماید زیرا اساساً در آن منطقه چنین کوهی وجود ندارد بلکه دشت مجدو (مگدو) وجود دارد، نه کوه مجدو. 

  پس:  اصلاً مشخص نیست که آنچه آرماگدون (هارمجدون) خوانده می‌شود، چیست یا در کجا قرار دارد.

  1. پیشگویی‌ها دربارة آرمگدون: جریان «مسیحیان صهیونیست» که همان مبدعان و مبلغان  وقوع آرماگدون می‌باشند، تمام رفتارهای خود را منسوب به مشیت (تقدیر) الهی کرده و در مسیر تحقق خواسته‌هایشان اقدامات خشونت باری را تدارک نموده‌اند و آنان پیشگویی‌های کتاب مقدس را بهانة این اعمال خود قرار داده‌اند تا آنجا که با استفاده از قدرت رسانه‌ای فوق‌العاده‌ای مدام که تبلیغ می‌کنند خداوند مقرر کرده است، بشر هفت دوران از مشیت الهی را از سر بگذارند که یکی از آن‌ها «جنگ هسته‏ای آرماگدون» است.

  اما جالب آن است بدانیم که واژة هارمجدون تنها یکبار در انجیل آمده است؛ و ایشان را [نیروهای اهریمنی] به موضعی که آن را « هارمجدون» می‌خوانند، فراهم آورند.آشکار است که این عبارت اساساً مدعای آنان را اثبات نمی‌کند،

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی

  مجموعه مستند راز آرماگدون ساخته سعید مستغاثی و به تهیه کنندگی رضا جعفریان از تولیداتگروه سیاسی شبکه خبر سیما در قالب دی وی دی وارد شبکه نمایش خانگی شد

  به گزارش خبرنگار ایرنا ، این مجموعه که در قالب ‪۲۶قسمت اردیبهشت ، خرداد وتیرماه گذشته از شبکه خبر پخش شد به تازگی توسط انتشارات سروش وارد شبکه ویدیوییکشور شده است.

  سری دوم این مجموعه نیز تحت عنوان راز آرماگدون‪ :۲ارتش سایه‌ها در حال ساختاست.

  سعید مستغاثی نویسنده و کارگردان این مجموعه در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایرنا، که مجموعه راز آرماگدون با توجه به موضوع خاص خود دارای چه ویژگی است که در شبکهویدیویی عرضه شده است ؟، گفت: این مجموعه مستند سیری است اجمالی در ظهور و شکل‌گیریبنیادهای حکومت جهانی صهیون که براساس پروتکل‌های زعمای صهیون بیش از یک قرن است بهطور رسمی از سوی کانون‌های وابسته به فرقه شیطانی صهیونیسم برای حاکمیت جهانیفعالیتی سیستماتیک و برنامه ریزی شده است.

  وی توضیح داد: شاید این برای نخستین مرتبه بود که در یک مجموعه مستند تلویزیونی،با ارایه اسناد و مدارک معتبر تصویری (که اغلب هم برای نخستین بار در جلوی دوربینتلویزیون قرار می‌گرفتند) ، نفوذ و گسترش زیر شاخه های مختلف این کانون‌ها همچونتشکیلات فراماسونری در حکومت‌ها ، دربارها ، سازمان‌ها و موسسات بین‌المللی بهنمایش گذارده می‌شد.

  کارگردان مجموعه مستند راز آرماگدون ادامه داد: از سوی دیگر اقدامات و عملیاتگسترده ضد ایرانی و ضد اسلامی صهیونیست‌ها در تاریخ معاصر ایران که ضایعات و خساراتجبران ناپذیری حداقل در یکصد و پنجاه سال اخیر به این سرزمین تحمیل کرد به طورمستند و با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان و مورخین خبره به تصویر کشیده شد.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی
  آرماگدون، صهیونیسم و پروتستانتیزم

  مسیحیت به سه شاخه کاملاً جدا و مخالف یکدیگر یعنی کلیسای کاتولیک روم، ارتدکس و پروتستان تقسیم شده است.

  این سه کلیسا در اعتقادات دینی و مراسم عبادی کاملاً از یکدیگر جدایند و مانند سه دین مختلف عمل می کنند و حتی انجیل کلیسای پروتستان با انجیل کلیسای کاتولیک تفاوت زیادی دارد. یکی از ویژگی های کلیسای پروتستان رابطه بسیار نزدیک آنها با دولت های اروپایی می باشد و این دولت ها برای ترویج مسیحیت پروتستان از مبلغان خود در کشورهای جهان سوم حمایت های گسترده مالی، تبلیغاتی و سیاسی می کنند؛ به عنوان مثال در انگلیس دولت و کلیسای پروتستان از هم جدا نیست و ملکه انگلیس در رأس دولت و کلیسا قرار دارد.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی
  تپه شریفان

  آرماگدون واژه ای عبری و به معنای تپه شریفان است و آن تپه بزرگی می باشد که در شمال فلسطین واقع شده است. اعضای جنبش تدبیری ایمان دارند که وظیفه مهم آنان فراهم کردن مقدمات ظهور حضرت مسیح(ع) است. لذا برای نیل بدین مقصود، تضعیف نظامی اعراب (مسلمانان) و حمایت مالی، سیاسی و نظامی، تقویت فن آوری هسته ای اسرائیل را از جمله وظایف خود می دانند. اعضای این جنبش معتقدند حق الهی، قانونی و تاریخی یهودیان است که به سرزمین اسرائیل (فلسطین) بازگردند و خداوند با ملت هایی که با اسرائیل همکاری کنند کمک خواهد کرد. لذا مواجهه و رویارویی با اسرائیل یعنی مقابله با خدا، و این مفهوم همان سخنانی است که «روهر حسیون» سناتور کنگره آمریکا در سال 1981 در نشست صهیونیست ها اظهار داشت: آمریکا به این خاطر با برکت است که ما یهودیان پناهنده به کشورمان را پذیرفتیم و به آنان احترام می گذاریم و از اسرائیل دفاع می کنیم زیرا ما به حق اسرائیل در سرزمین (فلسطین) اعتراف کردیم. اکنون این اعتقادات در نظر مردم آمریکا مخصوصاً راستگرایان دینی آنها تقویت شده است.

   

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی
  بررسی سینمای سال 2007

  در بررسی سینمای سال 2007، به خصوص در سینمای آمریکا به دو جریان عمده برمی خوریم که تقریبا اغلب پرده های سینما را به تسخیر خود درآورده بود. اگرچه در کنار این دو جریان اصلی، خرده جریانهای دیگر نیز یافت ولی در میان هیاهو و جار و جنجال دو جریان دیگر جای چندانی نیافتند.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، اطلاعات عمومی