تاریخ : 01 شهریور 1396
زمان : 18:21:15
نظر سنجی
 • جای خالی چه مطلب خاصی را در این وبلاگ احساس می کنید؟

مطالب عادی و روزمره
مطالب بسیار بغرنج و ثقیل الدرک

مشاهده نتایج


موضوعات

منوی کاربری

میهمان گرامی خوش آمدید

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 565 بار
 • بازدید دیروز : 665 بار
 • بازدید ماه : 565 بار
 • بازدید کل : 561155 بار

 • 1 2 3 4
  تبلیغات
  آخرین ارسال های انجمن
  هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
  آرماگدون سفینه ای به سوی بهشت؟!

  رهبران صهیونیسم مسیحی و یهودی هم اعلام کرده‌اند مطابق تفسیر مکاشفه یوحنا در انجیل، صهیونیسم رسالت الهی دارند برای تأسیس دولت اسراییل بزرگ وحق دارند علاوه بر سلب مالکیت فلسطینیان حتی نسل کشی فلسطینیان و اعراب را انجام دهند.

  مصاحبه با خانم نصیری از اساتید مدرسه نرجس درباره نبرد آرماگدون

  - مایلیم کمی در باره نبرد آرماگدون توضیح دهید و آن را به عنوان یکی از وقایع آخر الزمان تحلیل نمایید؟

  · برای پاسخ به این سئوال شما ناچارم چند مقدمه نسبتا مفصل را بیان کنم تا تصویر درستی از جنگ آرماگدون یا المجدون و یا هرماجدون یا جنگ فرات ارایه داده باشم.

  اما مقدمه اول: در یک قرن گذشته جریان جدیدی در بین پروتستان ها، فوق العاده قدرتمند شده است و آن مکتب نو ظهور «مبلغان انجیلی» می باشد. قبل از جنگ جهانی دوم این مکتب نو ظهور به بنیادگرایی معروف و شعار آنها بازگشت به انجیل و تغییر جامعه با تحول فرهنگی بود و هدف آنها به وجود آوردن حکومتی بر مبنای بنیادهای انجیل در آمریکا بود. بعد از جنگ جهانی دوم بنیادگرایان آمریکایی خود را مبلغان انجیل معرفی کردند و با استفاده گسترده از وسایل ارتباط جمعی توانستند در جامعه آمریکا نفوذ فراوانی به دست آورند و اکنون این جریان، قدرتمندترین و فعال ترین تشکیلات دینی در آمریکا محسوب می شود و در مراکز سیاسی این کشور نفوذ زیادی دارند.

  مقدمه دوم: این جریان در آمریکا و انگلیس حمایت همه جانبه عقیدتی و سیاسی از صهیونیسم دارد و آنها اعتقاد دارند که پیروان کلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواسته مسیح را که در تفاسیر انجیل در قرن بیستم به عنوان پیشگویی های انجیل بیان شده، عملی کنند. شاید به همین جهت هم،این گروه با عنوان «خواسته های مسیح» شهرت دارد. جالب اینجاست که این گروه در بین فرقه های دیگر مسیحیت فقط خودشان را اهل نجات می دانند و معتقدندکه حوادثی باید به وسیله پروتستان ها به وقوع بپیوندد تا مسیح دوباره ظهور کند و پیروان این مکتب باید براساس وظیفه دینی برای عملی شدن و سرعت بخشیدن به تحقق این حوادث کوشش کنند.

  مقدمه سوم: آنچه این گروه با تمام قوا سعی در تحقق بخشیدن به آن دارند مسایلی است دردناک و باور نکردنی: اول اینکه یهودیان سراسر دنیا باید به فلسطین آورده شوند چون گستره کشور اسرائیل از رودخانه نیل تا رودخانه فرات از بحر المیت است تا رودخانه اردن و کرانه باختری و نوار غزه حتی به گفته نظریه پردازان آنها دانه دانه شن های این سرزمین متعلق به یهودی هاست و تنها یهودیانی که به اسرائیل مهاجرت کنند اهل نجات خواهند بود.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، تطابق با زمانه جاری
  مسیح بر دست راست «پدر»

  سوال 6:

  انسان در آن جهان چه مقدار از چیزهایی را که تا به حال برایش مخفی بوده می‌بیند؟ در جایی اشاره شده است که مسیح را بر دست راست خدا بر ابرها می‌بینیم. یا به عبارتی دیدین مسیح بر دست راست «پدر» بر ابرها چه معنی دارد؟ آیا انسان خدا را خواهد دید؟

  X

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، سوالاتی برای بحث و چالش
  به چه چیزی می‌توان گفت ابدیت؟

  سوال 5:

  به چه چیزی می‌توان گفت ابدیت؟ آیا به انتهای زندگی مادی  بشر می‌توان گفت ابد؟ یا ابد در جهان دیگر  است که زمان در آنجا متوقف است؟ یا اصلا  فاکتور زمان  در آن دنیا وجود ندارد؟ آیا احتمال آن هست که  زمان در آن جهان وجود نداشته باشد؟ بر سر جهان مادی چه خواهد آمد؟ آیا خالی از سکنه باقی خواهد ماند یا زمینه‌ای است برای ظهور خلقت‌های دیگر؟ آیا رستاخیر پلی برای عبور از جهان مادی به جهان معنوی است؟ آیا رفتن به جهان دیگر به این معنی نیست که شاید بشر بتواند ابعاد دیگر جهان هستی را در همین جهان ببیند؟ به راستی حقیقت چیست؟ اصل بقاء ماده و انرژی در این زمینه چگونه قابل توجیه است؟ ماده که اصولا نباید از بین برود؟

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، سوالاتی برای بحث و چالش
  جسم یا روح؟

  سوال 4:

  آنهایی که با مسیح به بهشت می‌روند آیا با جسم مادی می‌روند یا فقط روح آنها به بهشت می‌رود؟

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، سوالاتی برای بحث و چالش
  جنگ ارواح؟

  سوال 3:

  میدانیم که بعد مادی و معنوی دو بعدی است که با مرزی مشخص از هم جدا هستند. از طرفی مسیح در قالب پیکر مادی ظهور می‌کند. حال سوال اینجاست که پسر شیطان هم قالب مادی دارد؟ یعنی آیا شیطان هم قادر به خلق موجودات جسمانی می‌باشد؟ به تعبیری آیا بزرگترین لیدر شیطان که با علامت 666  مشخص می‌شود، دارای جسمیت است؟ آیا شیطان هم خلقت می‌کند؟ و در نهایت آیا جنگ آرماگدون جنگ وجودهای مادی است یا معنوی؟

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، سوالاتی برای بحث و چالش
  چندمین خلقت؟

  سوال 2:

  این سوال کمی طولانی است چون به توضیح احتیاج دارد. میدانیم که زمان یعنی مقدار حرکت جسم. و همچنین میدانیم که انفجار بزرگ (Big Bang)  اولین حرکت بوده و در پی آن جهان  در حال انبساط است. و همچنین میدانیم که انقباض در پی آن غیرقابل اجتناب است. یعنی زمان در جایی دوباره از کار می‌افتد. و به کل این پروسه می‌گویند عالم هستی. حال اگر انفجار اول را روز اول و  انقباض آخر را روز آخر بنامیم، این پروسه چند بار تکرار شده است. به عبارت دیگر اگر نام این پروسه خلقت باشد، چند بار خلقت انجام شده است؟

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، سوالاتی برای بحث و چالش
  آیا ما یگانه هستیم؟

  سوال 1:

  آیا ما یگانه هستیم؟ یعنی آیا خلقت فقط در این کره خاکی انجام شده است و دیگر کرات خالی‌اند؟ پس برای چه این همه کره در عالم هستی وجود دارد؟

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، سوالاتی برای بحث و چالش
  مقدمه

  این بخش با همه بخشها کمی تفاوت دارد. در اینجا هیچ مطلبی برای خواندن و فهمیدن  وجود ندارد. بلکه مطالب برای فکر کردن و فهمیدن است. در ایجا سوالاتی مطرح می‌شوند که شایسته است در باره آنها فکر کرده و پاسخی برای آنها بیابیم. در ضمن  از سروران عزیز دعوت می‌شود اگر در این زمینه سوالات مشابهی دارند از طرح آن برای این وبلاگ دریغ نفرمایند.

  لینک ثابت
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، سوالاتی برای بحث و چالش
  زندگینامه آنتوان شزاندر لاوِی

  زندگینامه آنتوان شزاندر لاوِی

  آنتوان شزاندر لاوِی

  آنتوان شزاندر لاوِیْ (Anton Szandor LaVey)، مؤسس و کاهن اعظم کلیسای شیطان و نویسنده کتاب انجیل شیطانی و بنیان گذار شیطان پرستی لاویی.

  وی در ۱۱ آوریل سال ۱۹۳۰ در شهر شیکاگو، ایالت ایلی نویز متولد شد. سپس خانواده‌اش به سانفرانسیسکو نقل مکان کردند و بیشتر دوران رشد وی همانجا سپری شد. پس از رها کردن دبیرستان و فرار از خانه در ۱۷ سالگی ابتدا به سیرک پیوست و بعد به نوازندگی روی آورد. در ۱۹۵۰ به عنوان عکاس در دایره جنائی پلیس استخدام شد.

  ازدواج

  در سال ۱۹۵۲(میلادی) با کارول لَنسینگ (Carole Lansing) ازدواج کرد. نتیجه این ازدواج اولین دختر او کلارا لاوی (Karla LaVey) بود. ازدواج آنها بعد از اینکه آنتوان بسیار شیفته داین هگارتی (Diane Hegarty) شده بود در ۱۹۶۰(میلادی) منجر به طلاق شد. آنتوان و داین هرگز ازدواج نکردند ولی رابطه آنها بعد از سالهای طولانی به تولد دختر دوم وی زنا لاوی (Zeena Galatea LaVey) در سال ۱۹۶۴(میلادی) منجر شد.

  موفقیت‌های او به عنوان یک پیانیست ادامه داشت و از مشهور ترین افراد زمان خود در سانفرانیسکو بود.

  شیطان پرستی

  لاوی ارائه سخنرانی‌های سرّی خود را که دایره اسرارآمیز نامیده بود آغاز کرد. یکی از اعضای همین حلقه بود که به وی پیشنهاد تأسیس آیین جدید را داد.

  در ۳۰ آوریل ۱۹۶۶(میلادی) در حالی که سر خود را (به عنوان رسم آیین جدید) تراشیده بود، بنیان‌گذاری کلیسای شیطان را اعلام کرد.

  همچنین سال ۱۹۶۶ را به عنوان آنو ساتانس (سال اول Anno Satanas) سال اول عهد شیطان اعلام کرد و خود را کاهن اعظم کلیسای شیطان نامید.

  چندی بعد با انتشار کتاب انجیل شیطانی در سال ۱۹۶۹(میلادی) به اظهار تعالیم کلیسای شیطان پرداخت و اظهار داشت که شیطان فرمانروای زمین است.

  در ادامه انتشار انجیل شیطانی لاوی کتاب آیین پرستش شیطانی را در ۱۹۷۲(میلادی) انتشار داد. در این کتاب جزئیات بیشتری از آئین پرستش، رسوم و تشریفات دینی، پرستش شیطان از جمله مراسم عشاء تاریک Black Mass را ذکر کرد.

  هگرتی و لاوی در اوسط ۱۹۸۰(میلادی) از هم جدا شدند و آخرین همراه لاوی بلانچ بارتون (Blanche Barton) بود. نتیجه این همراهی تنها پسر لاوی سیتن سرکیس کرنکی لاوی (Satan Xerxes Carnacki LaVey) شد.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، شیطان پرستی، جبهه مقابل

  خلاصه شیطان پرستی یک حرکت مکتبی، شبه مکتبی و یا فلسفی است که هواداران آن شیطان را یک طرح و الگوی اصلی و قبل از عالم هستی میپندارند. آنها شیطان را موجودی زنده و با چند وجه از طبیعت انسان مشترک می‌‌دانند. شیطان پرستی را در گروه “راه چپ” مخالف با “راه راست” طبقه بندی می‌کنند. دست چپی‌ها به غنی‌سازی روحی خود در جریان کارهای خودشان معتقدند.

  و بر این باورند که در نهایت باید تنها به خود جواب پس دهند. در حالی که دست راستی‌ها غنی‌سازی روحی خود را از طریق وقف کردن و بندگی خود در مقابل قدرتی بزرگتر بدست می‌‌آورند. لاوییان‌ها در واقع خدایی از جنس شیطان و یا خدایی دیگر را برای خود قائل نیستند. آنها حتی از قوانین شیطان نیز پیروی نمیکنند. این جنبه اعتقادی آنها به طور مکرر به اشتباه نادیده گرفته می‌شود و عموما آنها را افرادی میشناسند که شیطان را به عنوان خدا پرستش می‌کنند. شیطان‌پرستی به جای اطاعت از قوانین خدایی یا قوانین طبیعی و اخلاقی، عموما بر پیشرفت فیزیکی خود با راهنمایی‌های موجودی مافوق یا قوانینی فرستاده شده تمرکز دارد. به همین دلیل بسیاری از شیطان پرستان معاصر از باورها و گرایش‌های ادیان گذشته اجتناب می‌کنند و بیشتر گرایشات خودپرستانه دارند. به گونه‌ای که خود را در مرکز هستی و قوانین طبیعی می‌بینند و بیشتر شبیه به مکاتبی چون ماده‌گرایی و یا خودمحوری و جادومحوری هستند. به هر حال بعضی شیطان پرستان به طور داوطلبانه بعضی از قوانین اخلاقی را انتخاب می‌کنند. این یک جریان وارونه سازی را نشان می‌دهد. بر این مبنا شیطان پرستان به دو گروه اصلی شیطان پرستان فلسفی و شیطان پرستان دینی تقسیم بندی می‌شوند.تاریخچهمفهوم شیطان در طول قرنها مورد مکاشفه قرار گرفته است. در اصل در سنت مسیحیان جودو، شیطان به عنوان بخشی از آفرینش دیده شده است که در برگیرنده قانونی است که می‌تواند در مقابل خواست خداوند مخالفت کند و با اختیار تام خود، قادر است مبارزه طلب باشد. (یادآور یکی از تفسیرهای یهودی که می‌گوید تنها زمانی که پتانسیل توانایی تخلف از خواست خدا را داشته باشید و با او مخالفت نکنید موجودی بسیار خوب خواهید بود) در خلال قرنها این مفهوم به مخالفت صرف علیه خداوند تحریف شده است.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، شیطان پرستی، جبهه مقابل
  نگاهی به فرقه های شیطان پرستی

  در طی 25 سال گذشتهبه دنبال روی آوردن مردم به سوی‌ معنویات و به منظور جلوگیری ازگرایش مردم به سویادیان الهی 2500 فرقه جدید ساخته شده است که با یک حساب سرانگشتی یعنی تقریبا هفته‌ای 2 فرقه ! 

  یکی از این فرقه ها که خود دارای اشکال مختلفی است شیطان پرستیمیباشد که نزدیکی بسیار زیادی با جادوگری –witchcraft – دارد که جوانان بسیاری رابه دنبال خود کشانده است و بیشتر از همه خود را در غالب گروههای موسیقی به جوامعمعرفی کرده است . گذشته از اعتقادات شیطان پرستی، این گروه دارای سمبل ها و نشانههایی است حتما همه ما با آنها برخورد داشته ایم بد نیست تا معنی برخی از این علائمرا بدانیم:

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، شیطان پرستی، جبهه مقابل
  نگاهی نو به مقوله شیطان پرستی

  شیطان پرستی یکی از اعتقاداتی است که برخی به آن پیشینه هزاران ساله می‌دهند و دلیل آن را پرستش هر موجود دارای قدرت توسط مردمان هزاران سال پیش می‌دانند...

  امروزه، مکاتب نوپدید دینی قرار است انتقام خداوند را بگیرند. اگر دوران قرن بیستم، دوران زیر رادیکال بردن خدا و کشتن او بود، قرن بیست و یکم، قرن انتقام الهی است. این انتقام الهی، در فضای ادیان کلاسیک وجود ندارد، خداوند در این ادیان رحمت خود را یک‌سره بر زندگی انسان گسترانیده و این رحمت تداوم داشته و خواهد داشت. مکاتب نوپدید دینی از معنویت می‌گویند، اما معنویت آنها، ملغمه‌ای‌ست از راست و دروغ، بین علم فیزیک و متافیزیک است و سعی می‌کند بین این دو ارتباط برقرار کند. در این بین معنویت نقش پل ارتباطی را ایفا می‌کند.

  • شیطـان‌پرستـی به چه معنـاست؟

  روزگار عجیبی است؛ هر گوشه، در هر خیابان یا بین دوستان را که نگاه می‌کنی درباره این کلمه می‌شنوی؛ به خصوص در بین کسانی که ادعای متال‌بازی و گوش دادن به موسیقی متال به خصوص سبک بلک‌متال را یدک می‌کشند. چیزی که الان در جامعه مشاهده می‌شود باب شدن شیطان پرستی و انداختن "پنتاگرام" در گردن است. بلک‌متال Darkthrone ، مریلین مانسن ، نیروانا ، آنتون لاوی، کلیسای شیطان، satanic bible، آدم خواری ، skull-n-bone .... احتمالا حداقل یکی از این کلمات تاکنون شنیده‌اید، آدمهای عجیبی را هم دیده‌اید که خودشان را طرفدار این نام‌ها و گروه‌ها می‌دانند! موسیقی‌های آنها را گوش می‌دهند، گاه‌گاه لباس‌های عجیب غریب می‌پوشند، علامت‌های خاصی بین خودشان دارند و به قول خودشان "تیریپ خفن می‌زنن!"

  از اینها که بگذریم حتما زیاد هم شنیده‌اید که در فلان کشور یک عده‌شیطان پرست یک آدم را تکه‌تکه کردند یا خوردند یا فلان جنایت را انجام دادند. لذا بر آن شدیم تا در مورد شیطان‌پرستی و شیطان‌پرستان تحقیقی اجمالی به عمل آوریم.

  ادامه مطلب
  نویسنده : mojarradat | دسته : آرماگدون ، شیطان پرستی، جبهه مقابل